Φιλολογική σχολή χωρίς υποχρεωτικά μαθήματα Λατινικών και Αρχαίων Ελληνικών

Krasti24

Νεοφερμένος

Ο Krasti24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα, αναζητώντας τα προγράμματα σπουδών των φιλολογικών σχολών (φιλολογία, φιλοσοφική, ιστορία κ.λ.) σχημάτισα την εντύπωση ότι η μοναδική φιλολογική σχολή που δεν έχει ως μαθήματα κορμού (υποχρεωτικά μαθήματα) αρχαία Ελληνικά και Λατινικά είναι το τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας στην Κομοτηνή. Αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό το συμπέρασμα, θέλω να μου πεις κάποιος που γνωρίζει αν αληθεύει αυτό. Είναι το συγκεκριμένο τμήμα το μοναδικό που δεν έχει αρχαία και Λατινικά ως υποχρεωτικά μαθήματα;
 

Rozalia24

Νεοφερμένος

Η Rozalia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΔΠΘ (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μπες στον σάιτ της σχόλια και κατέβασε τον οδηγό σπουδών 2019 εκεί γράφει αναλυτικά τα μαθήματα και θα σου λυθούν οι απορίες
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα πώς είναι δυνατόν να υπάρχει τμήμα που οδηγεί στον διορισμό κλάδου Φιλολόγων και να μην έχει μαθήματα Αρχαίων και Λατινικών;;;;;;; ΄Ενα ακόμα περίεργο στο χάος των σχολών και των τμημάτων της χώρας μας! Κανονικά μόνο επαγγελματικά δικαιώματα Εθνολόγου-Λαογράφου θα έπρεπε να δίνει!
 

Krasti24

Νεοφερμένος

Ο Krasti24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπες στον σάιτ της σχόλια και κατέβασε τον οδηγό σπουδών 2019 εκεί γράφει αναλυτικά τα μαθήματα και θα σου λυθούν οι απορίες

Ναι, το έκανα αυτό κ' έτσι οδηγήθηκα στο συμπέρασμα που αναφέρω. Ωστόσο επειδή κάποια σημεία τα βρίσκω κάπως ασαφή, δεν είμαι βέβαιος. Γι' αυτό και απευθύνομαι κυρίως σε όσους φοίτησαν ή φοιτούν στην εν λόγω σχολή, καθώς εκείνοι γνωρίζουν από πρώτο χέρι.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Φιλολογικη σχολη χωρις Αρχαια και Λατινικα δεν υπαρχει.Υπαρχουν τα παραγωγα Ιστορικα,Αρχαιολογικα,Εθνολογικα,Φιλοσοφικα κ.λ.π που ναι μεν σου δινουν δικαιωματα ΠΕ02 Φιλολογου,αλλα φιλολογο δεν σε κανουν με τιποτα!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top