ΤΕΦΑΑ

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως έδιναν κανονικά πανελλαδικές για δεύτερη φορά και όχι για το 10%; Γιατί όλες οι φετινές, διευκρινιστικές εγκύκλιοι του Υπουργείου το αποκλείουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μήπως έδιναν κανονικά πανελλαδικές για δεύτερη φορά και όχι για το 10%; Γιατί όλες οι φετινές, διευκρινιστικές εγκύκλιοι του Υπουργείου το αποκλείουν.

Αν δίνουν ξανά κανονικά μπορούν να ξαναδώσουν; Δεν ξέρω, από το κέντρο που ήρθε ο αδερφός μου το επιβεβαίωσε ότι έδιναν αρκετά παιδιά 2η φορά αθλήματα. Και του είχα πει ότι κάτι τέτοιο δε γίνεται αλλά ο μπαμπάς μου το επιβεβαίωσε. Γιατί να είπαν ψέμματα δεν καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οσοι ξαναδίνουν κανονικά πανελλαδικές για 2η, 3η, 4η κτλ φορές μπορούν να δώσουν κανονικά τα μαθήματα και τα αθλήματα. Είναι σαν να δίνουν για πρώτη φορά. Μάλλον κάτι τέτοιο είχε γίνει με τα παιδιά που λες, γιατί αν δηλώσεις με το 10% υπολογίζεται ο βαθμός των μαθημάτων και των αθλημάτων που είχες πάρει την προηγούμενη χρονιά (με ποσοστό 6%) ή την προπροηγούμενη χρονιά (με ποσοστό 4%).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
λαθος δικο μου...αν δινεις παλι κανονικα πανελληνιες μπορεις αν κανεις 10% τοτε οχι....σορρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios1000

Νεοφερμένος

Ο Marios1000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο forum οποτε μπορει να γραφω το συγκεκριμενο μηνυμα σε λαθος μερος.

Εχω μερικες ερωτησεις:

Εσεις που εχετε δωσει ΤΕΦΑΑ,

1) Ειναι τα αθληματα δυσκολα;
2) Ειναι αναγκαιες οι προπονησεις αμα θελω να πιασω γυρω στα 2.000 μορια απο τα 4.000 που ειναι το μεγιστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ας σου πω τη δική μου εμπειρία...(περασα τελικα με 1300 μορια απο αθληματα)

στην α' και β' λυκειου επαιζα μπαλα σε τοπικη ομαδα οποτε εκανα 2-3 προπονησεις την βδομαδα και ειχα καποια φυσικη κατασταση...
στην γ' σταματησα λογω υποχρεωσεων οποτε και εκανα προπονησεις κανα μηνα πριν δωσω. Για τον χρονο που διεθεσα ειμαι ικανοποιημενος απ τις επιδοσεις και για να φανταστεις σφαιρα εκανα με μια 5κιλη πετρα λιγες ριψεις να δω την τεχνικη..! Την επιλογη των αθληματων θα την κανεις με βαση¨: α) το σωματοτυπο σου και εξηγω: αν εχεις παραπανησια κιλα ειναι προτιμοτερο να αποφυγεις το 400αρι ενω αν εισαι αδυνατος καλυτερα να αφησεις την σφαιρα. β) τις υποδομες που διαθετεις (αν εισαι επαρχια τοτε δυσκολα επιλεγεις κολυμβηση). Θα σου προτεινα να μην ακολουθησεις το μοτίβο μου της τελευταιας στιγμής αλλα αντιθέτως να προπονεισαι 1-2 φορες τη βδομαδα .(να μην εξαντλεισαι αλλα να ξεφευγεις λιγο απ τα μαθηματα). Για τα 2000+ ειναι αναγκαιες οι προπονησεις οχι ομως απαραιτητα με γυμναστη αλλα τουλαχιστον μονος να κανεις κατι..!Ιδιαιτερη βαση να δωσεις και στη διατροφή σου ωστε να παρεις οσο το δυνατον λιγοτερα κιλά μιας και είναι το κλειδι στο δυσκολοτερα απ ολα 400αρι..!! Επίσης καλο θα ηταν να αξιοποιεις και την ωρα της γυμναστικης στο σχολείο και να αποφεύγεις το καθισio. H δυσκολια λοιπον ειναι κατι υποκειμενικο και εξαρταται απ τη συνολικη προσπαθεια οχι μονο την τελευταια βδομαδα αλλα ολη τη χρονια ,ακομη και τις προηγουμενες μεχρις ενος σημείου.

συγνώμη αν σε κούρασα , για οτι χρειαστείς ρωτάς:) παλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinaaa

Νεοφερμένος

Η konstantinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ειχα δηλωσει περυσι τεφφα ..τελικα ομως δεν πηγα να δωσω αγωνισματα. Περασα σε μια σχολη που ηθελα..αλλα παντα ηθελα να περασω τεφφα..γινεται να παρω το 10% ? Η επειδη δεν πηγα να τα δωσω τα αγωνισματα ειναι ακυρο και πρεπει να ξαναδωσω πανελληνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειχα δηλωσει περυσι τεφφα ..τελικα ομως δεν πηγα να δωσω αγωνισματα. Περασα σε μια σχολη που ηθελα..αλλα παντα ηθελα να περασω τεφφα..γινεται να παρω το 10% ? Η επειδη δεν πηγα να τα δωσω τα αγωνισματα ειναι ακυρο και πρεπει να ξαναδωσω πανελληνιες?


Πρέπει να ξαναδώσεις πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν τελειώσω ηλεκτρολόγος μπορώ να μπω τεφαα με κατατακτήριες; Θα πρέπει να δώσω αθλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι φίλε,αν τελειώσεις ηλεκτρολόγος από πανεπιστημιακή σχολή ΗΜΜΥ,αφού σου δωθεί το αριστείο ανδρείας από τη Βασίλισσα,δικαιούσαι να μπεις ΤΕΦΑΑ χωρίς να δώσεις αθλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν τελειώσω ηλεκτρολόγος μπορώ να μπω τεφαα με κατατακτήριες; Θα πρέπει να δώσω αθλήματα;


Δίνεις μόνο εξετάσεις σε τρία μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι φίλε,αν τελειώσεις ηλεκτρολόγος από πανεπιστημιακή σχολή ΗΜΜΥ,αφού σου δωθεί το αριστείο ανδρείας από τη Βασίλισσα,δικαιούσαι να μπεις ΤΕΦΑΑ χωρίς να δώσεις αθλήματα


Απ οτι φαινεται δε δινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaaa

Νεοφερμένος

Η konstantinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πρέπει να ξαναδώσεις πανελλαδικες
ναι..αλλα επειδη δεν πηγα να τα δωσω λογικα πηρα μηδεν..ομως με τα μορια που εβγλα και με μηδεν παιρνουσα σε καποια σχολη τεφφα :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι..αλλα επειδη δεν πηγα να τα δωσω λογικα πηρα μηδεν..ομως με τα μορια που εβγλα και με μηδεν παιρνουσα σε καποια σχολη τεφφα :\


Δεν έχει καμία σημασία όσα μόρια κι αν συγκέντρωσες. Αν δεν έχεις δώσει αθλήματα αποκλείεσαι αυτομάτως καθώς η επιτυχία σ΄αυτά είναι προαπαιτούμενο για την εισαγωγή σου στα ΤΕΦΑΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σε ολους . δίνω φέτος πανελλήνιες και η πρώτη Μου επιλογή είναι το τεφαα .. Πως τα πάτε με τα αθληματα και ποσα μορια π τι που υπολογίζεται να μαζεψετε ;
 

dkoko

Νεοφερμένος

Ο dkoko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα!Τελειώνω την Α λυκείου φέτος και όπως αρκετοι ειναι στο ψάξιμο πως και τι θα δηλώσουν στην Β λυκειου για το μέλλον τους.Αν έχουμε μέλλον φυσικά :))
Εχω ένα στόχο γυμναστική ακαδημία και έχω αρκετες απορίες σχετικά με αυτό.
Αν μπορει κάποιος να μου πεί καποια βήματα για να φτάσω ως εκεί!
Αν καταλαβα καλά τωρα που θα πάω 2α λυκείου θα πρέπει να διαλέξω μια κατεύθυνση και κάποιο πεδίο όπως όλοι
α)Απο όλες τις κατευθύνσεις και πεδίο μπορώ στην συνέχεια να περάσω ΤΕΦΑΑ ?
β)Αν απο γενικό λυκέιο πάω ΕΠΑΛ εχω την ίδια δυνατότητα?
γ)Βρήκα για τα 4 αθλήματα με την επιλογή των τριών και γενικά πως βγαίνουν τα μόρια εκει.Αυτο φαντάζομαι ειναι η τελευταία κίνηση στο τέλος της γ λυκείου σωστα?
και δ) Το σύνολο των μορίων απο τα αθλήματα πχ βγάλεις 3000 μόρια τα προσθέτουμε στα μόρια που έχουμε βγάλει στις πανελλήνιες στην 3ή λυκείου? Εκει πως υπολογίζονται τα μόρια στα μαθήματα ?
Όποιος είναι φρέσκος σε αυτη την διαδικασία θα με βοηθούσε πάρα πολύ στην απόφαση αυτη,όπως φαντάζομαι και άλλα παιδιά
Αν υπάρχει κατι που δεν εχω καταλάβει καλά η ειναι και κάτι αλλο ας το προσθέσει.
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλησπέρα!Τελειώνω την Α λυκείου φέτος και όπως αρκετοι ειναι στο ψάξιμο πως και τι θα δηλώσουν στην Β λυκειου για το μέλλον τους.Αν έχουμε μέλλον φυσικά :))
Εχω ένα στόχο γυμναστική ακαδημία και έχω αρκετες απορίες σχετικά με αυτό.
Αν μπορει κάποιος να μου πεί καποια βήματα για να φτάσω ως εκεί!
Αν καταλαβα καλά τωρα που θα πάω 2α λυκείου θα πρέπει να διαλέξω μια κατεύθυνση και κάποιο πεδίο όπως όλοι
α)Απο όλες τις κατευθύνσεις και πεδίο μπορώ στην συνέχεια να περάσω ΤΕΦΑΑ ?
β)Αν απο γενικό λυκέιο πάω ΕΠΑΛ εχω την ίδια δυνατότητα?
γ)Βρήκα για τα 4 αθλήματα με την επιλογή των τριών και γενικά πως βγαίνουν τα μόρια εκει.Αυτο φαντάζομαι ειναι η τελευταία κίνηση στο τέλος της γ λυκείου σωστα?
και δ) Το σύνολο των μορίων απο τα αθλήματα πχ βγάλεις 3000 μόρια τα προσθέτουμε στα μόρια που έχουμε βγάλει στις πανελλήνιες στην 3ή λυκείου? Εκει πως υπολογίζονται τα μόρια στα μαθήματα ?
Όποιος είναι φρέσκος σε αυτη την διαδικασία θα με βοηθούσε πάρα πολύ στην απόφαση αυτη,όπως φαντάζομαι και άλλα παιδιά
Αν υπάρχει κατι που δεν εχω καταλάβει καλά η ειναι και κάτι αλλο ας το προσθέσει.
Απο επαλ πας απο ολους τους τομεις μεχρι σημερα αλλα δεν ξερω περισσοτερα
Από γελ πας απο ολες τις κατευθυνσεις. Τα αθληματα τα αποφασιζεις τελευταια. Για παραδειγμα μεχρι σημερα οσοι ενδιαφερονται για τεφαα απο γελ εχουν δηλωσει μονο οτι επιθυμουν εξεταση για τεφαα και τιποτε παραπανω. Τα μορια σου ειναι ο μεσος ορος των τεσσαρων μαθηματων επι 1000 και για τα αθληματα ειναι ο μεσος ορος των τριων αθληματων επι 200 συν τα μορια απο τα αλλα μαθηματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδη για γελ παντα
μορια=((α+β+γ+δ)*250)+{[(αθλ1+αθλ2+αθλ3)/3]*200}
 

dkoko

Νεοφερμένος

Ο dkoko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ νομίζω με κάλυψες αρκετά
Αρα είναι σημαντικό να κάνω σωστη επιλογή μιας κατεύθυνσης για όσο περισσότερα μόρια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top