Λιθουανικά

Guest 993309

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλές γλώσσες έχει στο Forum ώς θέματα όμως όχι τα Λιθουανικά. Ενδιαφέρομαι να μάθω τη Λιθουανική γλώσσα όμως δεν ξέρω αν διδάσκονται στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του ΕΚΠΑ, ή αν υπάρχουν βιβλία για εκμάθηση τους απο τα Ελληνικά τύπου "Μάθε Μόνος σου Ρωσικά". Όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Όποιος ξέρει και μπορεί να με κατατοπίσει, θα είμαι ευγνώμων αν απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Πολλές γλώσσες έχει στο Forum ώς θέματα όμως όχι τα Λιθουανικά. Ενδιαφέρομαι να μάθω τη Λιθουανική γλώσσα όμως δεν ξέρω αν διδάσκονται στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του ΕΚΠΑ, ή αν υπάρχουν βιβλία για εκμάθηση τους απο τα Ελληνικά τύπου "Μάθε Μόνος σου Ρωσικά". Όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Όποιος ξέρει και μπορεί να με κατατοπίσει, θα είμαι ευγνώμων αν απαντήσει.

Μπηκα στο site και ειδα οτι διδασκονται 24 γλωσσες.Ομως δεν υπαρχουν πουθενα τα λιθουανικα!

Ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις παρακαλουθησει καποια γλωσσα στο ΔΞΓ γτ κατα πασα πιθανότητα θα περασω εκπα και θα ηθελα να συνεχισω τα γερμανικά και να ξεκινησω απο την αρχη τα αγγλικά που τα ειχα παρατησει λογω πανελληνιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στη σχολή μου διδάσκονται οι γλώσσες: Ρώσικα, Τούρκικα, Ρουμάνικα, Σέρβικα, Εβραικά, Αράβικα.

Λιθουανικά ομολογώ πως ποτέ δεν έχω δεί να διδάσκονται πουθένα! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Στη σχολή μου διδάσκονται οι γλώσσες: Ρώσικα, Τούρκικα, Ρουμάνικα, Σέρβικα, Εβραικά, Αράβικα.

Λιθουανικά ομολογώ πως ποτέ δεν έχω δεί να διδάσκονται πουθένα! :hmm:

Έχεις κανει μάθημα ξένων γλωσσών στο εκπα και αν ναι συμφερουν?Μπορεις να φτασεις σε ενα ανώτατο επίπεδο σχετικα γρηγορα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όχι με το ΕΚΠΑ, δεν έχω καμία σχέση.
Για το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας μιλούσα πριν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 993309

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπηκα στο site και ειδα οτι διδασκονται 24 γλωσσες.Ομως δεν υπαρχουν πουθενα τα λιθουανικα!

Ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις παρακαλουθησει καποια γλωσσα στο ΔΞΓ γτ κατα πασα πιθανότητα θα περασω εκπα και θα ηθελα να συνεχισω τα γερμανικά και να ξεκινησω απο την αρχη τα αγγλικά που τα ειχα παρατησει λογω πανελληνιων

H αλήθεια είναι πως όχι, αλλά το σκέφτομαι να συνεχίσω και εγώ τα Γερμανικά μου που τα είχα αφήσει.

Στη σχολή μου διδάσκονται οι γλώσσες: Ρώσικα, Τούρκικα, Ρουμάνικα, Σέρβικα, Εβραικά, Αράβικα.

Λιθουανικά ομολογώ πως ποτέ δεν έχω δεί να διδάσκονται πουθένα! :hmm:

Από το λίγο που έψαξα δεν υπάρχουνε και βιβλία να φανταστείς για την εκμάθηση τους στα ελληνικά, μονάχα ένα βρήκα που το πρότειναν πολλοί αλλά είναι εκμάθηση Λιθουανικής γλώσσας για Αγγλόφωνους. Το βιβλίο είναι του Λεονάρδα Νταμπριούνα και λέγεται : Beginner's Lithuanian.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top