Όταν ένας/μία καθηγητής/τρια φεύγει...

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Είμαι παιδί που δένομαι πολύ με τους καθηγητές μου. Αυτούς του δημοτικού τους βλέπω οπωσδήποτε 5 φορές το χρόνο.
Αυτούς του γυμνασίου τους επισκέπτομαι αρκετά συχνά. Ιδιαίτερα μια φιλόλογο που είχα στη β γυμνασίου της στέλνω πάντοτε ευχές για Χριστούγεννα, πάσχα, καλοκαίρι. Έχω το κινητό της και μιλάμε. Με την καθηγήτρια των Θρησκευτικών είμαστε στο ίδιο σχολικό, κανένα πρόβλημα.
΄Πιστεύω πως όταν αποφοιτήσω θα κρατήσω επαφή και με τους καθηγητές του λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melinaki_papaki

Νεοφερμένος

Η Melinaki_papaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και γω είμαι σε παρόμοια φάση και θέλω συμβουλή...Θα πάω 1 λυκείου....3η γυμνασιου με πήρε μια καθηγήτρια και πραγματικά είχαμε μια άριστη σχέση.....(το βράδυ της 3ημερης καθόμασταν μαζί....όλη την ώρα την πειράζω για την ομάδα της στις εξετάσεις αγκαλιαζόμασταν πήγα σε ένα διαγωνισμό ορθογραφίας και με βοηθούσε το Πάσχα μιλήσαμε στο τηλ. είπε οτι θα με υοθετήσει και κλείνοντας είπε να την πάρω τηλ.) είνια ωραία σχέση....θέλω να κρατήσω επαφή....δέθηκα με αυτόν τον άνρθωπο...και ας είναι μια φιλολογός μου...μέχρι και οι άλλοι καθηγητές μας πειράζουν για αυτήν την σχέση...δενν θέλω να την χάσω από την ζωή μου νιώθω οτι αξίζει....δεν είναι κόλλημα.....δεν την παρουσιάζω σαν τον τέλειο άνθρωπο κλπ(το λέω γτ διάβασα άρθρα που έλεγαν ότι τους πέρνουν τξλ με απόκρυψη και πηγαίνουν έξω από το σπίτι τους...όχι σε καμιά περίπτωση)...είναι μια αδυναμία.....
Πείτε καμιά γνώμη.συμβουλή.....την σκέφτομαι και με πιάνει μια μελαγχολία....πως θα είμαι χωρίς αυτήν..τα πειραγματά της...την έβλεπα και μου άνοιγε η καρδιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην ξεχνάτε ότι εχθώς από τους καλούς καθηγητές χάνετε και τους κακούς.

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εχθώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται να παραμείνεις για πάντα στο Γυμνάσιο. :P Μπορείτε να κρατήσετε επαφή μέσω τηλεφώνου ή email. Θα μπορούσατε να βρίσκεστε κιόλας για να τα λέτε. Από εσάς εξαρτάται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και γω είμαι σε παρόμοια φάση και θέλω συμβουλή...Θα πάω 1 λυκείου....3η γυμνασιου με πήρε μια καθηγήτρια και πραγματικά είχαμε μια άριστη σχέση.....(το βράδυ της 3ημερης καθόμασταν μαζί....όλη την ώρα την πειράζω για την ομάδα της στις εξετάσεις αγκαλιαζόμασταν πήγα σε ένα διαγωνισμό ορθογραφίας και με βοηθούσε το Πάσχα μιλήσαμε στο τηλ. είπε οτι θα με υοθετήσει και κλείνοντας είπε να την πάρω τηλ.) είνια ωραία σχέση....θέλω να κρατήσω επαφή....δέθηκα με αυτόν τον άνρθωπο...και ας είναι μια φιλολογός μου...μέχρι και οι άλλοι καθηγητές μας πειράζουν για αυτήν την σχέση...δενν θέλω να την χάσω από την ζωή μου νιώθω οτι αξίζει....δεν είναι κόλλημα.....δεν την παρουσιάζω σαν τον τέλειο άνθρωπο κλπ(το λέω γτ διάβασα άρθρα που έλεγαν ότι τους πέρνουν τξλ με απόκρυψη και πηγαίνουν έξω από το σπίτι τους...όχι σε καμιά περίπτωση)...είναι μια αδυναμία.....
Πείτε καμιά γνώμη.συμβουλή.....την σκέφτομαι και με πιάνει μια μελαγχολία....πως θα είμαι χωρίς αυτήν..τα πειραγματά της...την έβλεπα και μου άνοιγε η καρδιά....

Να της ζητήσεις να μην χάσετε η μια την άλλη και αν σου είναι εύκολο ( που μάλλον θα σου είναι γιατί όπως βλέπω έχετε μια οικειότητα) να της εξηγήσεις πως την θαυμάζεις και πως είναι σημαντική για εσένα.
Εγώ έπρεπε να χάσω μια παρόμοια καθηγήτρια για να το κάνω. Εσύ κάνε το πιο νωρίς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Και γω είμαι σε παρόμοια φάση και θέλω συμβουλή...Θα πάω 1 λυκείου....3η γυμνασιου με πήρε μια καθηγήτρια και πραγματικά είχαμε μια άριστη σχέση.....(το βράδυ της 3ημερης καθόμασταν μαζί....όλη την ώρα την πειράζω για την ομάδα της στις εξετάσεις αγκαλιαζόμασταν πήγα σε ένα διαγωνισμό ορθογραφίας και με βοηθούσε το Πάσχα μιλήσαμε στο τηλ. είπε οτι θα με υοθετήσει και κλείνοντας είπε να την πάρω τηλ.) είνια ωραία σχέση....θέλω να κρατήσω επαφή....δέθηκα με αυτόν τον άνρθωπο...και ας είναι μια φιλολογός μου...μέχρι και οι άλλοι καθηγητές μας πειράζουν για αυτήν την σχέση...δενν θέλω να την χάσω από την ζωή μου νιώθω οτι αξίζει....δεν είναι κόλλημα.....δεν την παρουσιάζω σαν τον τέλειο άνθρωπο κλπ(το λέω γτ διάβασα άρθρα που έλεγαν ότι τους πέρνουν τξλ με απόκρυψη και πηγαίνουν έξω από το σπίτι τους...όχι σε καμιά περίπτωση)...είναι μια αδυναμία.....
Πείτε καμιά γνώμη.συμβουλή.....την σκέφτομαι και με πιάνει μια μελαγχολία....πως θα είμαι χωρίς αυτήν..τα πειραγματά της...την έβλεπα και μου άνοιγε η καρδιά....

Κοπέλα μου δεν είσαι καθόλου υπερβολική και είναι πολύ, πολύ όμορφο αυτό που έχεις. Το ξέρω γιατί το έχω ζήσει και η σχέση που περιγράφεις είναι πολύ όμορφη αν σου τύχει!
Μην χάσεις επαφή και προπαντός μη χαλιέσαι, γιατί τα καλύτερα έρχονται και όταν σου το λέω αυτό το λέω με όλη μου την καρδιά! Έχεις να γνωρίσεις εκπληκτικούς καθηγητές και στο λύκειο που θα σου καθορίσουν τη ζωή, και όταν θα τελειώσεις θα φύγεις με τις πιο όμορφες αναμνήσεις...
Καλή σταδιοδρομία! :D

Α, και, σε περίπτωση που δεν της τα έχεις πει αυτά ή ακόμα κι αν τα έχεις πει 1000 φορές, βρες μια ευκαιρία να της τα πεις και να της τα εξηγήσεις γιατί είναι πολύ όμορφο και δεν μπορείς να φανταστείς πώς θα νιώσει. Θα ανταμειφθεί για όλους, όλους της τους κόπους κι είναι πολύ σημαντική τέτοια αναγνώριση στις μέρες μας και στους καιρούς που περνάμε. Μπορεί να σου ακούγεται μελό αλλά πραγματικά δεν ξέρεις πόση επιρροή μπορείς να ασκήσεις κι εσύ από τη μεριά σου... με ένα απλό "ευχαριστώ", μπορείς να αλλάξεις τη ζωή του άλλου, το ξέρεις; Να της το λες συνέχεια, όπου και όποτε τη βλέπεις "ευχαριστώ, ευχαριστώ, ευχαριστώ" :) Προσπάθησε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melinaki_papaki

Νεοφερμένος

Η Melinaki_papaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ!Να σαι καλά!Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου! Την πήρα τηλέφωνο και μιλήσαμε(μου είπε να την ξαναπάρω).Επιπλέον την είδε μια φίλη μου και την ρωτούσε για μένα.....Είμαι αρκετά κλειστός και ντροπαλός άνθρωπος και αυτή πολύ ανοιχτή, έξω καρδιά.Με έναν περίεργο τρόπο βρίσκω πάντα το θάρρος να της μιλήσω! Νιώθω ότι αυτή με έκανε να <ανοίξω>.Να αλλάξω...Δεν είμαι το παιδί που ήμουν στην αρχή.Την ευχαριστώ για αυτό.Μερικές φορές προβληματίζομαι για το τι είμαι γι αυτήν...ένας απλός μαθητής που θα ξεχάσει ή που θα θυμάται για μερικά χρόνια.....δεν ξέρω..εγώ πάντως δεν θα την ξεχάσω!
Σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου και την κατανόηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ!Να σαι καλά!Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου! Την πήρα τηλέφωνο και μιλήσαμε(μου είπε να την ξαναπάρω).Επιπλέον την είδε μια φίλη μου και την ρωτούσε για μένα.....Είμαι αρκετά κλειστός και ντροπαλός άνθρωπος και αυτή πολύ ανοιχτή, έξω καρδιά.Με έναν περίεργο τρόπο βρίσκω πάντα το θάρρος να της μιλήσω! Νιώθω ότι αυτή με έκανε να <ανοίξω>.Να αλλάξω...Δεν είμαι το παιδί που ήμουν στην αρχή.Την ευχαριστώ για αυτό.Μερικές φορές προβληματίζομαι για το τι είμαι γι αυτήν...ένας απλός μαθητής που θα ξεχάσει ή που θα θυμάται για μερικά χρόνια.....δεν ξέρω..εγώ πάντως δεν θα την ξεχάσω!
Σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου και την κατανόηση!

Θα σε θυμάται. Όλους τους θυμούνται! Άλλους περισσότερο και άλλους λιγότερο. Μα πως είναι δυνατόν να ξεχάσεις ένα παιδί που σε αγάπησε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melinaki_papaki

Νεοφερμένος

Η Melinaki_papaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το θέμα είναι και η πίεση από τους γονείς.Ο μπαμπάς μου δεν το συζητά καν....ενώ η μητέρα μου λέει να μην της κολλάω γιατί θα βαρεθεί και δεν είναι φυσιολογικό αυτό που κάνεις...πάει πέρασε....και τέτοια...με ρίχνουν ψυχολογικά σε μεγάλο βαθμό....ενώ η ίδια η καθηγήτρια είπε στην μάνα μου μετά τις εξετάσεις να πηγαίνω να κάθομαι στο σχολείο μαζί τους μέχρι να κλείσουν....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το θέμα είναι και η πίεση από τους γονείς.Ο μπαμπάς μου δεν το συζητά καν....ενώ η μητέρα μου λέει να μην της κολλάω γιατί θα βαρεθεί και δεν είναι φυσιολογικό αυτό που κάνεις...πάει πέρασε....και τέτοια...με ρίχνουν ψυχολογικά σε μεγάλο βαθμό....ενώ η ίδια η καθηγήτρια είπε στην μάνα μου μετά τις εξετάσεις να πηγαίνω να κάθομαι στο σχολείο μαζί τους μέχρι να κλείσουν....:redface:

Αωα πόσο καλή:D

Και εγώ από Αύγουστο στο σχολείο θα την βγάζω για να κάνω παρέα άσε:P
Οι γονείς τέτοια αντίδραση έχουν πάντα... Οι μαμάδες συνήθως φοβούνται μήπως εμπιστευόμαστε την/τον καθηγήτρια/καθηγητή μας περισσότερο από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cool_girl

Νεοφερμένος

Η cool_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αχ, τι μου θυμησατε τωρα, μου ραγισε η καρδια...:( στην περσινη σχολικη χρονια (2014-2015) πηγαινα πρωτη γυμνασιου και ειχα μια εξαιρετικη καθηγητρια ,επικοινωνιακη που οταν μιλαει σου αγγιζει την καρδια. Την αγαπησα τοσο πολυ αλλα πηρε μεταθεση και εφυγε απο το σχολειο μου. Πραγματικα ειχα καταντησει να κλαιω ακομα και στον υπνο μου, μιλαμε για τραγικες καταστασεις. Γιατι; Επειδη ηταν απο τους καθηγητες που ο τελευταιος λογος που δουλευουν ειναι τα λεφτα. Επειδη ηταν η μονη που μας αγαπησε πραγματικα και νοιαστηκε για να μαθουμε. Η μονη μου παρηγορια ειναι οτι τωρα θα ειναι χαρουμενη εκει που πηγε και ΟΚ ειναι λιγο εγωιστικο να ειναι σε ενα μερος μακρια απο το σπιτι της,μακρια απο τους δικους της και εμεις να χαιρομαστε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τι καθηγητές και αηδίες μου λέτε. Εγώ δένομαι περισσότερο με τα βοηθήματα του Σαββάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cool_girl

Νεοφερμένος

Η cool_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τι καθηγητές και αηδίες μου λέτε. Εγώ δένομαι περισσότερο με τα βοηθήματα του Σαββάλα.

προφανως οι καθηγητες σου δεν θα ειναι και απο τους καλυτερους που υπαρχουν για να το λες αυτο...:|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν έχει τίποτα να συζητήσει ένας >25χρονος με ένα 15χρονο. Σταματήστε να γίνεται κολτσίδα στους καθηγητές σας και μην έχετε τη εντύπωση ότι η συμπάθεια είναι αμφίπλευρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καλα το οτι υπαρχουν @ρχιδ@κι@ καθηγητες ολοι το ξερουμε... ουτε τρολ χρειαζεται να σαι ουτε τιποτα.. αμα θελει ο καθε ξεπεσμενος (ειλικρινα) να γινει καθηγητης (γιατι καποτε ηταν αρκετα καλος μισθος) αυτα συμβαινουν... βεβαια να τα λεμε ολα κι ολα.. κι εμεις απ τη μερια μαας δεν ειμαστε αγγελουδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι ρε παιδιά αλλά όλοι οι ''ανώριμοι'' και ''κακοί'' καθηγητές σε ένα σχολείο έπεσαν;
Δεν νομίζω να υπάρχει καθηγητής που να βλέπει το παιδί να πνίγεται και να μένει αδιάφορος.
Εντάξει. Έχω και εγώ αδιάφορους καθηγητές αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Και κακούς καθηγητές έχω γνωρίσει. Μα αυτά που γίνονται στο σχολείο της ξεπερνούν κάθε φαντασία.
Δηλαδή ποιο σχολείο είναι να πάρω τηλέφωνο σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ενας καθηγητης σας φευγει και ειναι ο αγαπημενος σας εσεις τι κανετε?:redface:
Αχ, αχ. Φέτος έφυγα απ’το γυμνάσιο κι έφυγε κι η αγαπημένη μου καθηγήτρια. Δυστυχώς, για ‘μενα, δεν είναι εύκολες οι αποχωρήσεις σημαντικών ανθρώπων στη ζωή μου. Μου λείπει ήδη πολύ-πολύ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα κρατήσουμε, σίγουρα επικοινωνία 😌
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι μαλακια και αυτο που θεωρητε τους καθηγητες φιλους σας .
Γιατί να μην τους θεωρούμε; Ίσως δεν σου έχει συμβεί να υπάρχει αμοιβαία σύνδεση μαζί του ή να σου έχει σταθεί στα δύσκολα…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έχει τίποτα να συζητήσει ένας >25χρονος με ένα 15χρονο. Σταματήστε να γίνεται κολτσίδα στους καθηγητές σας και μην έχετε τη εντύπωση ότι η συμπάθεια είναι αμφίπλευρη.
Εμ, είμαι 15 κι η καθηγήτριά μου είναι 50+. Μια χαρά συζητάμε και πλάκα κάνουμε. Μαλλον δεν σου έχει συμβεί ποτέ…
 
Τελευταία επεξεργασία:

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
παιδιά, απλά σιγουρευτείτε ότι κι οι καθηγητές σας νιώθουν όπως νιώθετε εσείς και δεν ενοχλούνται με το να τους θεωρείτε ή και αποκαλείτε φίλους σας. έχω βρεθεί μπροστά σε περιστατικό που ένα παιδί είπε "ρε φίλε μου" απευθυνόμενο σε καθηγητή κι αυτός έσπευσε να τονίσει πως δεν είναι φίλοι και δεν μπορούν να είναι φίλοι. και για να σας προλάβω, ο συγκεκριμένος καθηγητής ήταν από τους καλύτερους και πιο αγαπημένους μου που είχα ποτέ.

προσωπικά, θα ήθελα να κρατήσω επαφές με ορισμένους καθηγητές μου, αλλά νιώθω απίστευτα άβολα να τους ζητήσω στοιχεία επικοινωνίας (τηλέφωνο, ιμέιλ κλπ), πόσω μάλλον να συζητήσω μαζί τους μέσω σόσιαλς –και γι'αυτό δεν το έχω πράξει ποτέ, εκτός κι αν κάποιος ενδιαφέρον καθηγητής επεδίωξε από μόνος του αυτή την επαφή. οπότε είναι πολύ πιθανό, εκτός από μένα, να υπάρχουν και καθηγητές που νιώθουν άβολα με αυτή την επαφή όχι απαραίτητα επειδή δεν σας συμπαθούν, αλλά επειδή υπάρχει χαοτική διαφορά ανάμεσα στις ηλικίες τους με τις δικές σας και στη θέση τους με τη δική σας.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Ένας καθηγητής θα έπρεπε να είναι εκεί για να ακούσει (τυχόν) προβληματισμούς των μαθητών, να «θυμίζει» φίλο ώστε να νιώσουν τα παιδιά περισσότερο οικεία μαζί του αλλά κατά τ’άλλα το θεωρώ υπερβολή να αναπτύξετε όντως μια φιλική σχέση. Δεν ξέρω τι μπορεί αν σου προσφέρει ένας άνθρωπος που σου σκάει τουλάχιστον 25+ χρόνια που δεν μπορεί ένας άνθρωπος στην ηλικία σου, πέρα από γνώσεις και στήριξη σε αυτόν τον αγώνα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top