Σας αρέσει η Χημεία;

C-o - n

Νεοφερμένος

Ο C-o - n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κατα την αποψη μου σημαντικο ρολο παιζει ο καθηγητης περυσι η χημεια μου αρεσε φετος με τον καινουριο καθηγητη την εχω σιχαθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
κατα την αποψη μου σημαντικο ρολο παιζει ο καθηγητης περυσι η χημεια μου αρεσε φετος με τον καινουριο καθηγητη την εχω σιχαθει

οντως παιζει πολυ σημαντικο ρολο η μεταδοτικοτητα του καθηγητη,αλλα μην τον αφηνετε να σας επηρεασει,καποτε θα αλλάξει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ειναι πολυ ωραια η χημεια! φυσικα και παιζει μεγαλο ρολο ο καθηγητης! Ο καθηγητης μας ειναι λιγο βαρετος... Μιλαει συνεχεια μονος του και δεν αφηνει καποιον αλλο να μιλησει, αλλα εμενα μου αρεσει η χημεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παίδες της β γυμνασίου η χημεία είναι πολύ εύκολη και ωραία. Τώρα στην Γ γυμνασίου που έχουμε μπει στο β κεφάλαιο (Π.Π., πυρίτιο, άνθρακας, κλπ.) μου φαίνεται λίγο βαρετή επειδή είναι μόνο θεωρία ως τώρα. Ελπίζω κάτι να αλλάξει στις ενότητες βάσεις-οξέα-άλατα-εξουδετερωση κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
ενδιαφέρον μάθημα και αρκετά εύκολο :D . Έχουμε φτάσει στο πυρίτιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrissa_panatha

Νεοφερμένος

Η chrissa_panatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι!! το καλυτερο μαθημα ever....!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστακης Μανε

Νεοφερμένος

Ο Κωστακης Μανε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμένα ήταν πρώτη χρονιά φέτος που διδασκόμασταν Χημεία και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ ( β' Γυμνασίου) ... πιο πολύ από την Φυσική ( δεν λέω πιο πολύ από τα μαθηματικά καθώς απ'ότι ξέρω τα μαθηματικά είναι οι αλφαβήτα και όλες τις θετικές επιστήμες :) :) ) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμ κι εγω πρωτη φορα χημεια... Καλουτσικη ειναι.. Οχ τελεια αλλα καλη!
Κωστακης Μανε: Σαν τα μαθηματικα δεν εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ποτέ δεν την συμπάθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πάρα πολύ:clapup::clapup:
Πολύ ενδιαφέρον μάθημα και αρκετά εύκολο.Μόνο που στο γυμνάσιο το μεγαλύτερο κομμάτι είναι θεωρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sev_vo

Νεοφερμένος

Η Sev_vo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον μάθημα και εύκολο (τουλάχιστον στην β' γυμνασίου). Θέλει προσοχή όμως:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
H χημεία του γυμνασίου θυμάμαι ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα(αν και δεν είναι καν πραγματική χημεία), θυμάμαι ακόμη τον όξινο και τον βασικό χαρακτήρα και τότε θυμάμαι μου ήταν αληθινό μανικι οι χημικοί τύποι των ηλεκτρολύτων(λογικό αφού τότε δεν ήξερα την έννοια του αριθμού οξείδωσης, που ξεκινά στην Ά λυκείου), είναι πάρα πολύ θεωρία και ούτε καν αναφέρεται η έννοια της στοιχειομετρίας που είναι το θεμελιο όλων των ασκησεων στην χημεια...Πάντως είχε την ομορφιά της εκείνη η χημεία! Του λυκειου ειναι επισης πανεμορφη αλλά πρέπει να έχεις αφομοιώσει ένα σωρό χημικές αντιδράσεις, τύπους και χημικές ομάδες κλπ κλπ για να την κατανοήσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top