Φωτογραφίες των σπιτιών μας!

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
75! Νταξει δεν το επιδιωκαμε να παρουμε τοσο μεγαλο, αλλα αφου ειδα γυρω στα 15 μετρια ως απαισια σπιτια και αυτο ηταν σε ωραια περιοχη και ομορφο συν οτι κοστιζε 250 (οπως τα περισσοτερα απλα αυτο πιο μεγαλο), οποτε το πηραμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Με εξαιρεση της εξωτερικης αρχιτεκονικης 2 σπιτιων που ειναι εκτος Ελλαδος και εμφανιστηκαν σε προηγουμενα ποστ του θεματος (που δε τρελαθηκα κιολας για να πω την αληθεια) σε γενικες γραμμες δε μου αρεσουν τα σπιτια ειδικα η εσωτερικη διακοσμιση που κανατε οι περισσοτεροι. Θεωρω πως ενα σπιτι πρεπει να εχει χρωματικη ισορροπια και να μην ειναι φορτωμενο καθως και τα επιπλα να ειναι λιγα και καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Focko δειξε μας το δικο σου σπιτι να παρουμε καμια ιδεα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Με εξαιρεση της εξωτερικης αρχιτεκονικης 2 σπιτιων που ειναι εκτος Ελλαδος και εμφανιστηκαν σε προηγουμενα ποστ του θεματος (που δε τρελαθηκα κιολας για να πω την αληθεια) σε γενικες γραμμες δε μου αρεσουν τα σπιτια ειδικα η εσωτερικη διακοσμιση που κανατε οι περισσοτεροι. Θεωρω πως ενα σπιτι πρεπει να εχει χρωματικη ισορροπια και να μην ειναι φορτωμενο καθως και τα επιπλα να ειναι λιγα και καλα.
Συγγνώμη μα πού το είδες το παραφορτωμένο? Εγώ τα περισσότερα σπίτια των παιδιών που ανέβασαν που είδα μια χαρά minimal και λειτουργικότατα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
75! Νταξει δεν το επιδιωκαμε να παρουμε τοσο μεγαλο, αλλα αφου ειδα γυρω στα 15 μετρια ως απαισια σπιτια και αυτο ηταν σε ωραια περιοχη και ομορφο συν οτι κοστιζε 250 (οπως τα περισσοτερα απλα αυτο πιο μεγαλο), οποτε το πηραμε.

Είναι πάρα πολύ καλή τιμή για τα τετραγωνικά του! Σε ποια περιοχή είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Συγγνώμη μα πού το είδες το παραφορτωμένο? Εγώ τα περισσότερα σπίτια των παιδιών που ανέβασαν που είδα μια χαρά minimal και λειτουργικότατα είναι.

Δε θελω να καταονομαω μια μια περιπτωση γιστι ισως στενοχωρησω κσποια παιδια οποτε θα αναφερθω γενικα.

τα περισσοτερα σπιτια εχουν μια ψευδοχλειδατη συγχρονη αρχιτεκτονικη η οποια μπορει να φαινεται με μια πρωτη ματια ωραια και λειτουργικη αλλα στην πραγαμτικοτητα εχει καταντησει αρκετα κιτς.

π.χ. καρεκλες (οι περισσοτεροι δεν εχετε και τις καλυτερες) εγω προσωπικα στο δικο μου σπιτι εχω 2 καρεκλες καλες (αντι να εχω 5 κακης ποιοτητας). Εχω 1 καναπε καλο και τπτ αλλο. Τραπεζακι δε εχω γιατι το θεωρω πολυ για ενα σπιτι.
Επισης προσπθω να χρησιμοποιησω μια κλασικη αρχιτετονικη (η οποια ειναι πολυ δυσκολη ) αλλα αξιζει ...

αααααα
και το εκνευριστικο πραγμα που βλεπω σχεδον σε ολους ειναι οι κουρτινες (καλυτερα καποιος να μην βαλει καθολου κουρτινες απο το να βαλει αθλιες).

Ειμαι της λογικης καλυτερα να βαλεις 2, 3 πραγματα καλα παρα 10 μετρια και ας ειναι αθλιας ποιοτητας

πολλα παιδια για να λεμε την αληθεια εχετε κανει καλη προσπαθεια αλλα 1,2 επιπλα η στολιδια που βαλατε καταστεφουν το εγχειρημα σας.

Focko δειξε μας το δικο σου σπιτι να παρουμε καμια ιδεα ...

Θα σας το δείξω αλλα επειδή ειμαι στο πατρικό μου τωρα απο Δευτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε θελω να καταονομαω μια μια περιπτωση γιστι ισως στενοχωρησω κσποια παιδια οποτε θα αναφερθω γενικα.

τα περισσοτερα σπιτια εχουν μια ψευδοχλειδατη συγχρονη αρχιτεκτονικη η οποια μπορει να φαινεται με μια πρωτη ματια ωραια και λειτουργικη αλλα στην πραγαμτικοτητα εχει καταντησει αρκετα κιτς.

π.χ. καρεκλες (οι περισσοτεροι δεν εχετε και τις καλυτερες) εγω προσωπικα στο δικο μου σπιτι εχω 2 καρεκλες καλες (αντι να εχω 5 κακης ποιοτητας). Εχω 1 καναπε καλο και τπτ αλλο. Τραπεζακι δε εχω γιατι το θεωρω πολυ για ενα σπιτι.
Επισης προσπθω να χρησιμοποιησω μια κλασικη αρχιτετονικη (η οποια ειναι πολυ δυσκολη ) αλλα αξιζει ...

αααααα
και το εκνευριστικο πραγμα που βλεπω σχεδον σε ολους ειναι οι κουρτινες (καλυτερα καποιος να μην βαλει καθολου κουρτινες απο το να βαλει αθλιες).

Ειμαι της λογικης καλυτερα να βαλεις 2, 3 πραγματα καλα παρα 10 μετρια και ας ειναι αθλιας ποιοτητας

πολλα παιδια για να λεμε την αληθεια εχετε κανει καλη προσπαθεια αλλα 1,2 επιπλα η στολιδια που βαλατε καταστεφουν το εγχειρημα σας.



Θα σας το δείξω αλλα επειδή ειμαι στο πατρικό μου τωρα απο Δευτερα

Ο καθένας διακοσμεί το σπίτι του όπως αυτός θέλει.Το γούστο είναι κάτι υποκειμενικό.Οπότε μην εκφράζεσαι τόσο απόλυτα, επειδή εσύ θεωρείς κάτι "κιτς".
Γιατί όλη αυτή η επίθεση στα σπίτια που έδειξαν παραπάνω;Και δεν είσαι εσύ αυτός που θα κρίνει αν είναι λειτουργική ή όχι η "ψευδοχλειδατη συγχρονη αρχιτεκτονικη" όπως την αποκάλεσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Σχετικά με τα δύο σπίτια από το εξωτερικό(Φινλανδία και Γερμανία, άν θυμάμαι καλά). Χωρίς να στεναχωρήσω κανέναν, αλλά προσωπικά η μία οικοδομή μου θυμίζει Σταλινική οικοδομή και Βαλκανική χώρα, δεν έχει τίποτα το σύγχρονο εξωτερικά και η άλλη στην Γερμανία, περισσότερο θυμίζει ενοικιαζόμενα δωμάτια και όχι οικοδομή μόνιμης κατοικίας. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Σχετικά με τα δύο σπίτια από το εξωτερικό(Φινλανδία και Γερμανία, άν θυμάμαι καλά). Χωρίς να στεναχωρήσω κανέναν, αλλά προσωπικά η μία οικοδομή μου θυμίζει Σταλινική οικοδομή και Βαλκανική χώρα, δεν έχει τίποτα το σύγχρονο εξωτερικά και η άλλη στην Γερμανία, περισσότερο θυμίζει ενοικιαζόμενα δωμάτια και όχι οικοδομή μόνιμης κατοικίας. :hmm:
Παλι καλα που δε σπουδασες αρχιτεκτονικη δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα σας το δείξω αλλα επειδή ειμαι στο πατρικό μου τωρα απο Δευτερα

Focko, σήμερα είναι Τετάρτη, ε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ καλή τιμή για τα τετραγωνικά του! Σε ποια περιοχή είναι?

Eιναι διπλα απο την ΣΣΑΣ (την ΣΣΑΣ που βρισκεται στην εγνατια) μια οδος, ανεβαινεις ελαχιστα και τσουπ το σπιτακι. Ειναι περιπου ενα τεταρτο απο το πανεπιστημιο με τα ποδια και σχεδον εξ ολοκληρου μια ευθεια.



Σε αυτο που ανεφερε ο φοκος, μπορει σε καποια να χει δικιο και σε καποια οχι απλα σημειωτεον για το κομματι των ακριβων καρεκλων , καναπεδων κλπ. εχει ενα ποιντ αλλα αμα δεν εχεις πολλα χρηματα να δωσεις σε πολυ καλες καρεκλες και καναπεδες ενω ταυτοχρονα εχεις να στησεις κι ολοκληρο σπιτι, δεν εχεις και πολλες επιλογες. Να λαμβανονται κι αυτα υποψη. Πχ κι εμενα το τραπεζακι της κουζινας μου με τις καρεκλες δε με ενθουσιαζει, προσπαθω καπως να το βελτιωσω (μαξιλαρια στις καρεκλες κλπ) αλλα no money, no honey.

Αναφορικα με τις οικοδομες αυτη του Nikotexx ουτε εμενα μου αρεσε. Ειναι το κλασσικο μοντερνο κι απροσωπο, ενω προτιμω πολυκατοικιες παλαιου τυπου που χουν χαρουμενα χρωματα, ομορφα παντζουρακια κλπ. αλλα νταξει δεν θα κανουμε και την πολυκατοικια θεμα. Μια χαρα, καινουρια ειναι και αυτο αρκει. Φανταζεστε να ταν καμια παμπαλαια με ασανσερ ετοιμο να διαλυθει ή και ανυπαρκτο; ΧΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Γουστα ειναι αυτα.. Εμενα παλι δε μου αρεσουν τα παλαια σπιτια... Προτιμω τα ανωνυμα μοντερνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top