Γερμανικά στο Μόναχο

Crescent_Moon5

Νεοφερμένος

Η Crescent_Moon5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Θέλω να βρώ προγράμματα μάθησης της γερμανικής γλώσσας στο Μόναχο.
Έχει/Ξέρει κανείς κάποια σελίδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Θα σου προτείνω δύο....
Η οικονομική λύση είναι το Volkshochschule του Μονάχου, που ενδεικτικά από όσο θυμάμαι γιατί θα ξεκινούσα στο αντίστοιχο της Βόννης είναι 200-300 το εξάμηνο. Σελίδα : https://www.mvhs.de/index.php
Και η πιο ακριβή λύση, το Goethe Institut, έχει και διαμονή αλλά ο κάθε μήνας διδάκτρων + διαμονής μαζί παίζει να γύρω στο χιλιάρικο. Αν θέλεις επίσης για πιο οικονομικά, μπορείς να μείνεις ελλάδα και να πας εκεί στο Goethe που έχει σε μερικές μεγάλες πόλεις.
Σελίδα Μονάχου, είναι και στα αγγλικά: https://www.goethe.de/ins/de/ort/mue/deindex.htm?wt_sc=muenche
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crescent_Moon5

Νεοφερμένος

Η Crescent_Moon5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αααα! Ευχαριστώ πααααααααααρα πολύ ! :) Αν τύχει και μάθεις και για άλλα, πες μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Αυτά τα δύο γνωρίζω μόνο για Γερμανία. Πάντως ψάξτο πολύ, γιατί τα μαθήματα συνήθως ξεκινάνε από τέλη Αυγούστου και καλό θα ήταν να προλάβεις θέση.
Για την Ελλάδα, στο Goethe, τα μαθήματα ξεκινάνε αρχές Οκτωβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crescent_Moon5

Νεοφερμένος

Η Crescent_Moon5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αύγουστο? ΩΧ παναγία μου! Δεν θα προλάβω.. πολύ το φοβάμαι :( ..έχω να βρώ για τις "σπουδές" νηπιαγωγών.. για τη γλώσσα..για σπίτι..

Το goethe 1000αρικο για κάθε μήνα? η κάθε εξάμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top