Επιλογή πόλης φοίτησης

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τα ΜΜΜ της Αθήνας είναι κομπλέ.

Σε συνδεουν παντού, εύκολα βγαζεις κάρτα, υπάρχει καλή τηλεματική και είναι και φθηνά.

Απλά προσεχετε λιγο τσέπες, τσαντες και ξερετε τι αλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Τα ΜΜΜ της Αθήνας είναι κομπλέ.

Σε συνδεουν παντού, εύκολα βγαζεις κάρτα, υπάρχει καλή τηλεματική και είναι και φθηνά.

Απλά προσεχετε λιγο τσέπες, τσαντες και ξερετε τι αλλο. :P

Για βραδυ προτεινω taxi καλυτερα.Εαν χρησιμοποιειται μετρο τοτε οκ αλλα ο ηλεκτρικος ειναι death trap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ που εχω κανει το Αθήνα - Πειραιάς - Αθήνα καθημερινότητα μια χαρά ζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Θυμάμαι παλιά (προ Χριστού) μια (γαμάτη, θεά) καθηγήτρια στο φροντιστήριο μάς έλεγε "δηλώστε επαρχία να πάτε να περάσετε ωραία φοιτητικά χρόνια". Δεν την άκουσα η ηλίθια. Αν την είχα ακούσει μάλλον όλη μου η ζωή θα ήταν διαφορετική και την Αθήνα θα την έβλεπα μόνο στις ειδήσεις.
Μελαγχόλησα τώρα. Σκατά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Kάθε περίπτωση έχει τα καλά και τα κακά της.

Πχ εγώ Αθήνα περνάω (από άποψη πόλης) καλύτερα από Ηράκλειο.

Πολλά παιδιά σκέφτονται που να παμε τώρα Ρόδο, είναι μακριά.

ΝΑ ΠΑΤΕ Ρόδο αν περνάτε και μπορείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τα ΜΜΜ της Αθήνας είναι κομπλέ.

Σε συνδεουν παντού, εύκολα βγαζεις κάρτα, υπάρχει καλή τηλεματική και είναι και φθηνά.

Απλά προσεχετε λιγο τσέπες, τσαντες και ξερετε τι αλλο. :P

Δε θα το ελεγα οτι σε συνδεουν παντου. Μπορει να σε εξυπηρετουν αψογα, μπορει για τη διαδρομη που θες, να κανεις τρομερο κυκλο το λεκανοπεδιο. Επισης οι γραμμες του μετρο ειναι αξιοπιστες, τα λεωφορεια ομως οχι. Με εξαιρεση λιγες, πολυ τακτικες, γραμμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εγώ που εχω κανει το Αθήνα - Πειραιάς - Αθήνα καθημερινότητα μια χαρά ζω :P

Τι ωρες ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Βασικα η γραμμη 1 ειναι μεχρι τις 12-1 περιπου και επειδη εχει τυχει να την χρησιμοποιησω τετοιες ωρες, δεν ειναι και κατι τραγικο. Απλα ειναι λιγο πιο αυξημενη η πιθανοτητα να πετυχεις ενα μεθυσμενο ή εναν μαστουρη. Ειδικα αν τη χρησιμοποιεις στο κομματι Κηφισια-Ανω Πατησια ή στο Μοναστηρακι-Πειραιας ειναι κομπλε. Τωρα οκ, αν κατεβεις στη Βικτωρια το βραδυ, ε δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι ωρες ομως;

Πολυ συχνα και τελευταία δρομολογια.

Βασικα η γραμμη 1 ειναι μεχρι τις 12-1 περιπου και επειδη εχει τυχει να την χρησιμοποιησω τετοιες ωρες, δεν ειναι και κατι τραγικο. Απλα ειναι λιγο πιο αυξημενη η πιθανοτητα να πετυχεις ενα μεθυσμενο ή εναν μαστουρη. Ειδικα αν τη χρησιμοποιεις στο κομματι Κηφισια-Ανω Πατησια ή στο Μοναστηρακι-Πειραιας ειναι κομπλε. Τωρα οκ, αν κατεβεις στη Βικτωρια το βραδυ, ε δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη...

Η γραμμη 1 λειτουργεί μέχρι λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Οι γραμμες 2 και 3 το ιδιο, πλην Παρασκευής και Σάββατου που κλείνουν λιγο μετά τις 2.

Ανοιγουν ξανα 5:30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Πολυ συχνα και τελευταία δρομολογια.



Η γραμμη 1 λειτουργεί μέχρι λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Οι γραμμες 2 και 3 το ιδιο, πλην Παρασκευής και Σάββατου που κλείνουν λιγο μετά τις 2.

Ανοιγουν ξανα 5:30.

Η γραμμή 1 σου ξαναλέω ότι είναι αρκετά επικίνδυνη εχω πετύχει αρκετές φορές μόνο ξένους και μάλιστα οι οποίοι δεν είναι και πολύ φιλικοί στο βλέμμα αλλά και Έλληνες οι οποίοι έχουν πιει τα κέρατα τους και δεν ξέρουν που πάνε τα 4 .Δενυ λέω ψέματα έχω δει πράγματα,γιατί εσύ όχι δεν το ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Και γραμμη 1 που χρησιμοποιω συχνα τελευταια δρομολογια και νυχτερινα λεωφορεια (500, Χ14, τρολει 11) δεν εχω δει κατι παραξενο, τουλαχιστον οχι πιο παραξενο απο οταν εμενα για ενα διμηνο πλατεια κανιγγος τον χειμωνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Και γραμμη 1 που χρησιμοποιω συχνα τελευταια δρομολογια και νυχτερινα λεωφορεια (500, Χ14, τρολει 11) δεν εχω δει κατι παραξενο, τουλαχιστον οχι πιο παραξενο απο οταν εμενα για ενα διμηνο πλατεια κανιγγος τον χειμωνα :P

Στα λεωφορεία τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά.Βεβαια αλλά είναι πιο νορμάλ αλλά έχουν και πιο περίεργο κόσμο εξαρτάται.
Το πρόβλημα βασικά είναι ότι προς τον Πειραιά η θα είναι γεμάτο η άδειο.Το χειμώνα τα πράγματα είναι καλύτερα νομίζω.Το καλοκαίρι όμως χειροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top