Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι δεν το δοκιμασα σε αλλο pc... Αν και παλια μια φορα που ηθελα να μεταφερω κατι αρχεια σε ενα αλλο pc μεσων αυτου δεν τον αναγνωριζε εκει, αλλα δεν ξερω αν ειχα κοιταξει στο manage. παντος μολις συνδεθει πανω στο pc αναβει το φωτακι του και βγαινει ηχος απο μεσα. Τωρα η usb ποτε να προλαβε να χαλασει;... και εκτος αυτου την εβαλα σε αλλη usb που ξερω οτι δουλευει αλλα τζιφος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μπορείς να το ανοίξεις το κουτί να δεις αν κάθονται καλά όλες οι συνδέσεις μέσα;
Εκτός από την απότομη διακοπή παίζει να έφαγε και κανα ταρακούνημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Για να συμπληρώσω τον fandago μπορεις να τον βάλεις εσωτερικό σκληρό για να είσαι σίγουρος πως δεν έχει πρόβλημα η εξωτερική συσκευή. Αλλα κοίταξε επίσης μηπώς απο την τελευταία φορά που λειτούργησε έχεις πειράξει τα jumper's στους άλλους σου σκληρούς. Υπάρχει περίπτωση ο εξωτερικός να "πατάει" πάνω στην ιδια θέση με εναν εσωτερικο και γι'αυτο να μην τον βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
H συνδεσεις μια χαρα ειναι... Αλλα τωρα που το λες, νομιζω μου επεσε μια φορα απο την κορυφη του tower, αλλα δεν θυμαμε αν ητανε προτου η αφουτου καικε το τροφοδοτικο... Λες τα εχασα ολα;
Δεν εχει τις απαρετιτες εισοδους για να μπει ως εσωτερικος... Και τα jumpers δεν ξερω ουτε τι ειναι ουτε πως θα τα κοιατξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Κλασική περίπτωση βλάβης που θα έλεγε ο Τσάκωνας. :P

Tο τροφοδοτικό το άλλαξες εσύ ή καποιος άλλος ; Αν ναι υπάρχει περίπτωση να πείραξε και κάτι ακόμα; Πόσους εσωτερικούς σκληρούς έχεις και είναι όλοι SATA;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω το αλλαξα. και δεν πειραξα κατι, εν γνωση μου τουλαχιστων....
2εσωτερικους εχω και νομιζω ειναι SATA, χωρις να ειμαι απολυτα συγουρος... Παντος εχουν συγουρα την ιδια τεχνολογια μεταξυ τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν, αν ο σκληρός σου έπεσε, αλλά μετά συνέχισε να παίζει, μπορεί και να την έχεις γλιτώσει από αυτό. Αν όταν τον έβγαλες από την τροφοδοσία δούλευε, μπορεί να είσαι άτυχος... Στην Διαχείριση δίσκων φαίνεται κανονικά με τα partition του τα οποία έχουν κανονικά το γράμμα τους;

Πρέπει είπαμε να
1. δεις αν δουλεύουν οι USB σου με κάποια άλλη συσκευή
2. δοκιμάσεις σε άλλο PC να δεις αν παίζει εκεί
3. δοκιμάσεις να τον βάλεις εσωτερικό (όπως είπε ο phalanx)
4. πριν κάνεις τα 3&4 πήγαινε δεξί κλικ "ο υπολογιστής μου" > διαχείριση > διαχείριση συσκευών > μονάδες δίσκων > επιλέγεις τον δίσκο και κατάργηση εγκατάστασης. Αποσύνδεσε τον σκληρό και ξανασύνδεσε τον.

Πες μας αφού κάνεις κάτι από αυτά, τα αποτελέσματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1. Με τον εκτυπωτη μια χαρα δουλευουν
2.Θα το δοκιμασω οταν παω στις κοπελας μου
3.Δεν εχει αναλογη εξοδο.. Μονο usb δεχετε
4.Δεν τον εμφανιζει καθολου εκει μεσα, το ειπα και πριν.

Αποτελεσματα δεν υπαρχουν... δεν τον λεει να τον δειξει πουθενα με την καμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
3.Δεν εχει αναλογη εξοδο.. Μονο usb δεχετε
Βασικά εννοούσαμε να ανοίξεις το κουτί (ποιον εξωτερικό έχεις; ) να βγάλεις τον σκληρό που έχει μέσα και να τον συνδέσεις εσωτερικά στο tower σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εναν Westerd Digital, μου τον ειχε δωσει ενας συνεργατης του μπαμπα μου. Πανω εχει ενα αυτοκολητο conx οποτε πρεπει να ειναι απο αυτους που εδεινε καποτε δωρο ο οτε. Το καταλαβα αυτο, αλλα το θεμα ειναι οτι το μονο βυζμα που μπορει να παρει ο συγκεκριμενος σκληρος ειναι usb, πως να τον συνδεσω οπως εναν εσωτερικο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εναν Westerd Digital, μου τον ειχε δωσει ενας συνεργατης του μπαμπα μου. Πανω εχει ενα αυτοκολητο conx οποτε πρεπει να ειναι απο αυτους που εδεινε καποτε δωρο ο οτε. Το καταλαβα αυτο, αλλα το θεμα ειναι οτι το μονο βυζμα που μπορει να παρει ο συγκεκριμενος σκληρος ειναι usb, πως να τον συνδεσω οπως εναν εσωτερικο;...
Ο σκληρός που είναι μέσα στο κουτί, αποκλείεται να έχει απευθείας έξοδο σε usb. :)
Είναι συνδεμένος λογικά σε έναν adaptorα που μετατρέπει IDE σύνδεση σε usb και ένα καλώδιο για τροφοδοσία. Δηλαδή θα μπορείς να αποσπάσεις τον σκληρό τελείως από την θήκη. Άρα μετά με μία καλωδιοταινία (καλώδιο για παράλληλο) θα μπορέσεις να τον συνδέσεις απευθείας στην μητρική σου.

Δες εδώ:


Το άσπρο είναι η καλωδιοταινία και το κόκκινο-κίτρινο είναι η τροφοδοσία. Ο σκληρός μπορεί να αποσυνδεθεί από αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
@valder Χμμ... Δεν ξερω αν θα σε ξενερωσω... Αλλα δεν εχει ανεμιστιρακι η καρτα γραφικων... Συγκεκριμενα ειναι μια GeForce FX5200. Τωρα για το τροφοδοτικο... Ειναι των 350watt... Το παλιο μου δεν πρεπει να ητανε μεγαλητερο.. Δεν ελεγε Watt πανω, ελεγε μονο ενα 230V (volt προφανος; )

Τι διάολο, δεν είναι βέβαια και 9800GTX για να θέλει ψύξη Βορείου Πόλου, mid-range κάρτα είναι, αλλά να μην έχει ανεμιστηράκι;:worry: Τα 230V ναι είναι η τάση. 350 Watt δεν είναι πολλά, το κλαίω το τροφοδοτικό σου. Ιδίως άμα το προηγούμενο ήταν και μικρότερο, τυχερός είσαι που πήγε άπατο μόνο αυτό.

Αν όταν τον έβγαλες από την τροφοδοσία δούλευε, μπορεί να είσαι άτυχος...

ΩΠΑ! ΥΠΕΡεπικίνδυνο line detected!!!:eek:

Ναι είναι κακό αυτό να τον κλείνεις όταν δουλεύει μπορείς να χάσεις και δεδομένα έτσι, αλλά παθαίνω κρίση Μακροπουλεϊκη όταν βλέπω εξήγηση περι "ατυχίας" σε θέματα Η/Υ, να με συμπαθάς και πολύ μάλιστα...:eek: Άτυχος είσαι άμα ακούσεις το "κλακ κλακ" (χωρίς να γίνεται Hibernation/Sleep και επάνοδος) διότι εκεί από τη μάνα του είναι ελλατωματικός ο δίσκος σε επίπεδο υλικού και τον σκάς ένα RMA πίσω στη μαμά εταιρία και ησυχάζεις!

ΑΝ έτυχε να κλείσει το δίσκο όσο μετέφερε δεδομένα, θα είχε γίνει πιθανότατα corrupted το MFT (Master File Table - Κοινώς που βρίσκεται τι στον δίσκο, τα περιεχόμενα του βιβλίου ενα πράγμα) και θα του πέταγε μήνυμα στα Windows οτι ΒΛΕΠΕΙ τον δίσκο αλλά ότι ταχα αυτός είναι με ζημιά! Κι όταν θα πήγαινε να του κάνει διπλό κλίκ θα έπαιρνε την οξεία άμπελον του καράμπελα κοινώς... περσινά ξυνά σταφύλια!:P


Ευτυχώς όμως υπάρχει λύση έστω και ολίγον πρόχειρη και χειροκίνητη και γι αυτό κι άμα την ξέρεις είσαι τυχερότατος! ΑΝ φτάσουμε εκεί, θα γίνει ένα ποστ και θα λυθεί το ζήτημα.

Τώρα το θέμα είναι πως ο Τάσος ΔΕΝ τον βλέπει ΠΟΥΘΕΝΑ, άρα ούτε και στο My Computer υποθέτω (ξέρεις, διπλό αριστερό κλικ:P) οπότε θα προτείνω κάτι έξω από τα νερά σας.


Ρίξε μέσα Linux LIVE-CD/DVD (προτίμησε το Knoppix, επιμένω σθεναρότατα λόγω της έξοχης USB υποστήριξης) και πες μου αν τον βλέπεις!

Περιμένω απάντηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@fantago κιομως δεν ειναι ετσι... και να τον ανοιξεις καθετε ολος ο σκληρος πανω σε μια πλακετα η οπια εχει μονο usb. Δεν μπορω και να σου στειλω φοτογραφια γιατι εκτος των αλλων δεν συνδεετε και το κινιτο μου με το pcsuite... ισως αν βγαλω το καπακι του σκληρου να εχει τπτ παραλιλες συνδεσεις, αλλα δεν θα ρισκαρω να του χαλασω εντελος τον δισκο...

@valder με την εικονα δεν εχει παρουσιαστει αλλο προβλημα... Εβαλα ξανα τους drivers και μεχρι στιγμης ολα ειτουργουν μια χαρα...
Για τον σκληρο δεν καταλαβα... να περασω linux στο pc η να κανω κατι με καπιο δισκακι το οπιο δεν καταλαβα ουτε τι ειναι ουτε πως θα το κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι είναι κακό αυτό να τον κλείνεις όταν δουλεύει μπορείς να χάσεις και δεδομένα έτσι, αλλά παθαίνω κρίση Μακροπουλεϊκη όταν βλέπω εξήγηση περι "ατυχίας" σε θέματα Η/Υ, να με συμπαθάς και πολύ μάλιστα...:eek:
Αν μόνο επειδή έβγαλες την τροφοδοσία ενώ δούλευε ο σκληρός, χαλάσει, τότε είσαι άτυχος, γιατί δεν συμβαίνει συχνά. Simple... ;)
Βέβαια παθαίνεις κρίση για την "ατυχία" στους υπολογιστές, αλλά όχι για την "τύχη του να ξέρεις την λύση";
Ευτυχώς όμως υπάρχει λύση έστω και ολίγον πρόχειρη και χειροκίνητη και γι αυτό κι άμα την ξέρεις είσαι τυχερότατος! ΑΝ φτάσουμε εκεί, θα γίνει ένα ποστ και θα λυθεί το ζήτημα.
Είναι σαν να λέμε ότι παίζεις "Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος" και σου έκατσε η ερώτηση στην οποία ήξερες την απάντηση ένα πράμα ε; :)
Δεν την λες την λύση από τώρα, να μην το παιδεύουμε άδικα; ;)
Τώρα το θέμα είναι πως ο Τάσος ΔΕΝ τον βλέπει ΠΟΥΘΕΝΑ, άρα ούτε και στο My Computer υποθέτω (ξέρεις, διπλό αριστερό κλικ:P) οπότε θα προτείνω κάτι έξω από τα νερά σας.
Εδώ ο Τάσος, ξέρει και την διαχείριση, το διπλό κλικ στον "υπολογιστή μου" δεν θα ήξερε;:worry::)
Εκτός αν πήγαινε σε μένα το σχόλιο, που θα ήταν λίγο άκυρο :)
@fantago κιομως δεν ειναι ετσι... και να τον ανοιξεις καθετε ολος ο σκληρος πανω σε μια πλακετα η οπια εχει μονο usb. Δεν μπορω και να σου στειλω φοτογραφια γιατι εκτος των αλλων δεν συνδεετε και το κινιτο μου με το pcsuite... ισως αν βγαλω το καπακι του σκληρου να εχει τπτ παραλιλες συνδεσεις, αλλα δεν θα ρισκαρω να του χαλασω εντελος τον δισκο...
Περίεργο Τάσο :hmm: Δεν το έχω πετύχει ομολογουμένως.

Οπότε τροφοδοτείται από την usb; Δεν έχει έξτρα καλώδιο για ρεύμα ε;
Επίσης αν είναι στην εγγύηση, περιττό να πω ότι μπορείς να τον πας να στον κοιτάξουν δωρεάν και αν (στην χειρότερη περίπτωση) έχει χαλάσει ο σκληρός, στον αλλάζουν.
Το ξέρω ότι θέλεις τα δεδομένα σου και μπορείς λογικά να τους ζητήσεις να στα μεταφέρουν (ίσως με χρέωση αυτό όμως:/:)

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, βασικό είναι να τον δοκιμάσεις σε άλλο pc και γιατί όχι, να κάνεις αυτό που λέει ο Valder, που ουσιαστικά λέει να βρεις μια διανομή Knoppix σε Live CD, δηλαδή που δεν χρειάζεται εγκατάσταση και απλά τρέχει από ένα CD, για να δεις αν εκεί φαίνεται ο σκληρός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Κιαλλη βοηθεια παιδια! Εχω εναν εξωτερικο σκληρο δισκο τον οπιο τον ειχα συνδεδεμενο. Οταν εγινε αυτο με το τροφοδοτικο τον αποσυνδεσα μαζι με ολα τα καλωδεια και μετα δεν τον συνδεσα , τωρα ομως που χρειαστικα κατι αρχεια που εχει μεσα τον συνδεσα και τα windows κανουν σαν να μην υπαρχει τπτ... Ουτε αναγνωριζουν οτι συνδεθικε καπια συσκευη, ουτε εμφανιζετε στον my computer ουτε αμα κανω δεξι κλικ στο my computer και manage μου τον εμφανιζει... Τι κανω τωρα ρε παιδια; Και τα θελω και τα αρχεια που τα εχω μεσα και τα περισσοτερα δεν τα εχω σε δισκακια...
1. Δοκίμασε να αποσυνδέσεις ΟΛΕΣ τις USB συσκευές και ύστερα να συνδέσεις ΜΟΝΟ το σκληρό σε μία USB. Δοκίμασε επίσης όλες τις διαθέσιμες θύρες USB.
2. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο καλώδιο USB ή να κουνήσεις απαλά αυτό που είναι συνδεδεμένο πάνω στον σκληρό.
3. Μπορείς επίσης να αποσυνδέσεις - προσωρινά- όποιες συσκευές δε χρειάζονται για την εκκίνηση του συστήματος και να δοκιμάσεις πάλι αν αναγνωρίζεται ο σκληρός.
4. Αν κάποιος φίλος σου έχει USB Hub το οποίο δέχεται εξωτερική τροφοδοσία (AC Adapter), ζήτησέ του να δοκιμάσεις να συνδέσεις εκεί τον σκληρό.

Γενικά, επειδή είναι ένας σκληρός που δεν δέχεται εξωτερική τροφοδοσία αλλά τροφοδοτεί μόνο από τη USB θύρα, ενδέχεται το νέο τροφοδοτικό να μη του επιτρέπει να λειτουργήσει σταθερά. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπότε τροφοδοτείται από την usb; Δεν έχει έξτρα καλώδιο για ρεύμα ε;
Επίσης αν είναι στην εγγύηση, περιττό να πω ότι μπορείς να τον πας να στον κοιτάξουν δωρεάν και αν (στην χειρότερη περίπτωση) έχει χαλάσει ο σκληρός, στον αλλάζουν.
Το ξέρω ότι θέλεις τα δεδομένα σου και μπορείς λογικά να τους ζητήσεις να στα μεταφέρουν (ίσως με χρέωση αυτό όμως:/:)

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, βασικό είναι να τον δοκιμάσεις σε άλλο pc και γιατί όχι, να κάνεις αυτό που λέει ο Valder, που ουσιαστικά λέει να βρεις μια διανομή Knoppix σε Live CD, δηλαδή που δεν χρειάζεται εγκατάσταση και απλά τρέχει από ένα CD, για να δεις αν εκεί φαίνεται ο σκληρός. :)

Ναι απο την usb τροφοδοτιτε. Μπορει να τροφοδοτιθει και απο ενα adaptorακι DC 5volt αλλα δεν εχω τετιο για να δοκιμασω...
Εγκυηση ουτε ξερω για ποτε εχει... Και δεν με νοιαζει κιολας... αν δεν δουλεψει τον πεταω και περνω αλλων... Και τα αρχεια θα τα ξαναμαζεψω... τι να κανω..

1. Δοκίμασε να αποσυνδέσεις ΟΛΕΣ τις USB συσκευές και ύστερα να συνδέσεις ΜΟΝΟ το σκληρό σε μία USB. Δοκίμασε επίσης όλες τις διαθέσιμες θύρες USB.
2. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο καλώδιο USB ή να κουνήσεις απαλά αυτό που είναι συνδεδεμένο πάνω στον σκληρό.
3. Μπορείς επίσης να αποσυνδέσεις - προσωρινά- όποιες συσκευές δε χρειάζονται για την εκκίνηση του συστήματος και να δοκιμάσεις πάλι αν αναγνωρίζεται ο σκληρός.
4. Αν κάποιος φίλος σου έχει USB Hub το οποίο δέχεται εξωτερική τροφοδοσία (AC Adapter), ζήτησέ του να δοκιμάσεις να συνδέσεις εκεί τον σκληρό.

Γενικά, επειδή είναι ένας σκληρός που δεν δέχεται εξωτερική τροφοδοσία αλλά τροφοδοτεί μόνο από τη USB θύρα, ενδέχεται το νέο τροφοδοτικό να μη του επιτρέπει να λειτουργήσει σταθερά. :)


-petros
1.κανενα αποτελεσμα
2.Κανενα αποτελεσμα
3.Δεν μπορω να το κανω τωρα, θα το δοκιμασω αν δεν εχω βρει λυση μεχρι τοτε, μετα απο το φορματ
4.Δεν πρεπει να εχει κανενας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι απο την usb τροφοδοτιτε. Μπορει να τροφοδοτιθει και απο ενα adaptorακι DC 5volt αλλα δεν εχω τετιο για να δοκιμασω...
Εγκυηση ουτε ξερω για ποτε εχει... Και δεν με νοιαζει κιολας... αν δεν δουλεψει τον πεταω και περνω αλλων... Και τα αρχεια θα τα ξαναμαζεψω... τι να κανω..
Αν το δοκιμάσεις σε άλλο pc και παίξει πολύ πιθανόν να ισχύει αυτό που λέει ο Πέτρος για το τροφοδοτικό. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να βρεις την εξωτερική τροφοδοσία των 5Volt που λές.
Αν δηλαδή είναι θέμα τροφοδοσίας, ο σκληρός μια χαρά θα λειτουργεί και δεν έχει νόημα να τον πετάξεις.;)


ΑΝ τον πετάξεις όμως, πες μου που θα είναι να πάω να τον μαζέψω :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι θεμα τροφοδοσιας... θα το κοιταξω παντος και ελπιζω να ειναι αυτο...

Και κατι ακομα (ασχετο). Πιες ειναι η πρακτικες διαφορες των widows XP Home και Windows XP Proffesional;... Τωρα εχω τα Pro και δεν ξερω πια να βαλω τωρα που θα κανω φορματ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι θεμα τροφοδοσιας... θα το κοιταξω παντος και ελπιζω να ειναι αυτο...

Και κατι ακομα (ασχετο). Πιες ειναι η πρακτικες διαφορες των widows XP Home και Windows XP Proffesional;... Τωρα εχω τα Pro και δεν ξερω πια να βαλω τωρα που θα κανω φορματ...
κλικ
Βοήθησα καθόλου; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και κατι ακομα (ασχετο). Πιες ειναι η πρακτικες διαφορες των widows XP Home και Windows XP Proffesional;... Τωρα εχω τα Pro και δεν ξερω πια να βαλω τωρα που θα κανω φορματ...

Windows XP Comparison Guide


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top