Να ακολουθήσω το 3ο Πεδίο; (Β' Λυκείου)

lavender02

Νεοφερμένος

Η lavender02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους! Ειμαι μαθητρια της Β λυκειου, εκανα μαθηματα σε φροντιστηριο απο περσυ, οχι βεβαια απαιτητικα, ενα απλο μαθημα σε χημεια και φυσικη ισα ισα για να τα καταφερνω με το σχολειο και να μην εχω κενα, καθως το γενικο λυκειο της περιοχης μου ειναι ελλιπες οσον αφορα στην επαρκεια των καθηγητων και στο επιπεδο των μαθητων. Ειμαι αριστη μαθητρια, φετος στην Β λυκειου εβγαλα μεσο ορο 19,3. Απο φετος αλλαξα φροντιστηριο, (δεν παρακολουθω πλεον μαθηματα στο συνοικιακο φροντιστηριο που πηγαινα στην α λυκειου). Το φετινο φροντιστηριο ειναι ακρως απαιτητικο, με εβδομαδιαια διαγωνισματα υψηλου επιπεδου, ηδη εχουμε τελειωσει υλη β λυκειου και εχουμε αρχισει υλη γ λυκειου σε ολα τα μαθηματα (θετικη κατευθυνση με βιολογια) Απο μικρη ειχα το ονειρο να γινω ιατρος, δεν εχω γονεα ιατρο, ηταν και ειναι μεχρι και σημερα δικο μου προσωπικο ονειρο. Στο τμημα μου στο φροντιστηριο θα ελεγα πως ειμαι αυτη με το κατωτερο επιπεδο, τα υπολοιπα παιδια πηγαινουν σε προτυπα ή ιδιωτικα σχολεια και αυτο με κανει να νιωθω ανασφαλης. Τις τελευταιες μερες εχουν αρχισει οι πρωτες δευτερες σκεψεις σχετικα με το αν ηταν σωστη επιλογη να ακολουθησω το 3ο πεδιο. Το επιθυμω απιστευτα να πετυχω σαυτο αλλα η επιδοση μου ειδικα στο μαθημα της φυσικης ειναι ακρως ανησυχητικη, καθως στα διαγωνισματα του φροντιστηριου γραφω περιπου στο 13-14. Διαβαζω αρκετα αλλα εχω αρκετα κενα και το διαβασμα μου θα ελεγα οτι δεν αποδιδει. Τι θα μου προτεινατε; Σας ευχαριστω πολυ ολους και περιμενω μηνυματα σας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top