Απορίες ΑΟΘ

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λοιπόν μέσα στις επόμενες μέρες τελειώνω της επαναλήψεις στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ.
Θα ήθελα να ήξερα τι πρέπει να προσέξω στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ; Και στο 2ο κεφάλαιο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή πρέπει να τα μάθω όλα "παπαγαλια" ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν μέσα στις επόμενες μέρες τελειώνω της επαναλήψεις στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ.
Θα ήθελα να ήξερα τι πρέπει να προσέξω στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ; Και στο 2ο κεφάλαιο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή πρέπει να τα μάθω όλα "παπαγαλια" ...

την θεωρία απέξω απαραίτητα, φέτος στο αοθ ήταν περισσότερη θεωρία, οι ασκήσεις ήταν πανεύκολες. φυσικά πρέπει να ξέρεις και πως να λύσεις και ασκήσεις. το πρώτο κεφάλαιο δεν έχει πολλές ασκήσεις, αλλά πρέπει να ξέρεις πως να τα λύσεις χωρίς πρόβλημα .Καλό θα ήταν να λύσεις ασκήσεις από κάποιο βοηθημα η φροντιστήριο. το παρακάτω βοηθημα είχα εγώ. Έχει αναλυτικοτατες ασκήσεις, και μεθοδολογία. καλύπτει τα πάντα,αλλα θεωρία καλύτερα διάβασε από το βιβλίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Λοιπόν μέσα στις επόμενες μέρες τελειώνω της επαναλήψεις στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ.
Θα ήθελα να ήξερα τι πρέπει να προσέξω στο 1ο κεφάλαιο στο ΑΟθ; Και στο 2ο κεφάλαιο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή πρέπει να τα μάθω όλα "παπαγαλια" ...

Αρχικά, χρειάζεται όσα μαθαίνεις να τα κατανοείς πρώτα και έπειτα να τα αποστηθίζεις. Τώρα, από το 1ο κεφάλαιο, οι ασκήσεις είναι στάνταρ. Δώσε έμφαση και σε εκείνες τις ασκήσεις που περιέχουν εργάτες (L). Από το 2ο κεφάλαιο, κατανόησε αρχικά τον νόμο της ζήτησης και τις πιθανές μετατοπίσεις στην κάθε περίπτωση και μάθε να ''διαβάζεις''-αποκωδικοποιείς τα διαγράμματα σε περίπτωση που σου δώσουν μια τέτοια άσκηση (συνήθως με ΣΔ από 2ο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
την θεωρία απέξω απαραίτητα, φέτος στο αοθ ήταν περισσότερη θεωρία, οι ασκήσεις ήταν πανεύκολες. φυσικά πρέπει να ξέρεις και πως να λύσεις και ασκήσεις. το πρώτο κεφάλαιο δεν έχει πολλές ασκήσεις, αλλά πρέπει να ξέρεις πως να τα λύσεις χωρίς πρόβλημα .Καλό θα ήταν να λύσεις ασκήσεις από κάποιο βοηθημα η φροντιστήριο. το παρακάτω βοηθημα είχα εγώ. Έχει αναλυτικοτατες ασκήσεις, και μεθοδολογία. καλύπτει τα πάντα,αλλα θεωρία καλύτερα διάβασε από το βιβλίο


Ευχαριστώ αυτό το βοήθημα θα πάω αύριο να αγοράζω. Θέλω ξέρω όμως αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ αυτό το βοήθημα θα πάω αύριο να αγοράζω. Θέλω ξέρω όμως αξίζει;


Θεωρία έχει λίγη. Έχει μια περίληψη θα έλεγα της θεωρίας του σχολικού βιβλίου. Όμως αναλύει τα πάντα και σε βοηθάει πολύ να καταλάβεις και την θεωρία αλλά και τις ασκήσεις. Προτείνω να διαβάσεις την θεωρία του βιβλίου, που θα πρέπει να την ξέρεις πολύ καλά, μην πω τέλεια, γιατί στις εξετάσεις θα πρέπει να την γράψεις όπως την έχει το βιβλίο. Αν μπερδευτείς η δεν καταλαβαίνεις κάτι θα το ψάξεις στο βοηθημα αυτό. Ασκήσεις έχει πολλές και αναλυτικές. Έχει όμως και κάτι πολύ ακραίες περιπτώσεις, που είτε τα διαβάζεις για να είσαι καλυμμένος, είτε τα διαβάζεις να έχεις μια ιδέα και γι αυτά.

Πάντως καλύτερο βοηθημα δεν βρήκα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top