Θερινά Μαθήματα

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
:/::/: Σε 2 εβδομάδες ακριβώς θα αρχίσω τα θερινά.. έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια.. 1.φοβάμαι πώς θα είναι, μήπως δεν τα καταφέρνω γενικά στα μαθήματα, 2.πόσες ώρες θα χρειάζεται να διαβάζω... (Θετική με Μαθηματικά) Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη παιδιά..

#1--> Ξεκινα με την θετικη σκεψη οτι θα τα καταλαβεις.
#2--> Οσες χρειαζεσαι εσυ για να καταλαβαινεις τα concept,και οτι δεν καταλαβαινεις θα ρωτας τους καθηγητες η εδω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
:/::/: Σε 2 εβδομάδες ακριβώς θα αρχίσω τα θερινά.. έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια.. φοβάμαι πώς θα είναι, μήπως δεν τα καταφέρνω γενικά στα μαθήματα, πόσες ώρες θα χρειάζεται να διαβάζω... (Θετική με Μαθηματικά) Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη παιδιά..

Δεν νομιζω οτι πρέπει να αγχωθεις.Καταρχην τα καλοκαιρινα τα κανεις για να μπεις μεσα στο κλιμα και λιγο για να ξε~αγχωθεις .Οσον αφορά το διαβασμα φυσικα πρεπει να δωσεις απο την αρχη βαση γτ θα σου φανούν βουνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας, με ενθαρρύνατε πολύ!:thumbup: :thumbup: Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κούραση θα είναι γλυκιά, μιας και...μ'αρέσουν πολύ τα μαθήματα της κατεύθυνσής μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαιρετώ το φόρουμ και εγώ με τη σειρά μου.Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν θερινά τμήματα στο φροντιστήριο για αυτούς που πήγαν άσχημα φέτος και το γνωρίζουν ή δεν έδωσαν για κάποιο λόγο στην 3η Λυκείου και θέλουν να ξεκινήσουν από το καλοκαίρι για του χρόνου.Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν τέτοια τμήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαιρετώ το φόρουμ και εγώ με τη σειρά μου.Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν θερινά τμήματα στο φροντιστήριο για αυτούς που πήγαν άσχημα φέτος και το γνωρίζουν ή δεν έδωσαν για κάποιο λόγο στην 3η Λυκείου και θέλουν να ξεκινήσουν από το καλοκαίρι για του χρόνου.Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν τέτοια τμήματα;

Συνήθως δεν υπάρχουν θερινά τμήματα αποφοίτων. Ξεκινούν κανονικά από τον Σεπτέμβρη. Δεδομένου ότι θα έχουν όλον τον χρόνο στη διάθεσή τους χωρίς άλλες υποχρεώσεις (σχολείο), δεν θα τους προσφέρει κάτι σημαντικό ο ενάμισης μήνας μαθημάτων του καλοκαιριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Τα τμήματα αποφοίτων συνήθως κάνουν τα μαθήματα το πρωί (σε αντίθεση με τα μαθητικά τμήματα που κάνουν απόγευμα). Όντως ο 1 - 1,5 μήνας δεν κάνει διαφορά. Στην πολλή χειρότερη που επιμένεις, ασχολήσου όσο μπορείς μόνος σου τον καιρό που θα έκανες θερινά, και ξεκινάς από Σεπτέμβρη σε τμήμα.
Όπως τα λέει η Λένω. Και γενικά μην αγχώνεσαι / βιαστείς. Αν έδωσες φέτος πανελλαδικές, καλύτερα να ξεκουραστείς το καλοκαίρι - νομίζω είναι πολύ πιο βοηθητικό αυτό από το να κάνεις θερινά. :yes::yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα τμήματα αποφοίτων συνήθως κάνουν τα μαθήματα το πρωί (σε αντίθεση με τα μαθητικά τμήματα που κάνουν απόγευμα). Όντως ο 1 - 1,5 μήνας δεν κάνει διαφορά. Στην πολλή χειρότερη που επιμένεις, ασχολήσου όσο μπορείς μόνος σου τον καιρό που θα έκανες θερινά, και ξεκινάς από Σεπτέμβρη σε τμήμα.
Όπως τα λέει η Λένω. Και γενικά μην αγχώνεσαι / βιαστείς. Αν έδωσες φέτος πανελλαδικές, καλύτερα να ξεκουραστείς το καλοκαίρι - νομίζω είναι πολύ πιο βοηθητικό αυτό από το να κάνεις θερινά. :yes::yes:
Δεν έδωσα φέτος.Και ένα πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καλύψει όλη την ύλη αλλά και στο βάθος που θα ήθελα να την καλύψω.Έκανα κάποια μαθήματα για να μην χάσω επαφή και τα πήγαινα και πολύ καλά.Αυτά που δεν έχω δουλέψει καθόλου κατά την διάρκεια της χρονιάς είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.Και δεν ξέρω και σε ποιο να δώσω βαρύτητα.Είμαι σε μια άσχημη κατάσταση.
Θετική κατεύθυνση προφανώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έδωσα φέτος.Και ένα πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καλύψει όλη την ύλη αλλά και στο βάθος που θα ήθελα να την καλύψω.Έκανα κάποια μαθήματα για να μην χάσω επαφή και τα πήγαινα και πολύ καλά.Αυτά που δεν έχω δουλέψει καθόλου κατά την διάρκεια της χρονιάς είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.Και δεν ξέρω και σε ποιο να δώσω βαρύτητα.Είμαι σε μια άσχημη κατάσταση.
Θετική κατεύθυνση προφανώς.

Μην προβληματίζεσαι! Από Σεπτέμβριο θα έχεις όλον τον χρόνο στη διάθεσή σου για να αφοσιωθείς στο διάβασμά σου. Χρειάζεσαι σωστό πρόγραμμα μελέτης, απόφαση ότι τους μήνες της προετοιμασίας σου οτιδήποτε άλλο θα περάσει σε δεύτερη μοίρα, υπομονή και επιμονή. Τόσες χιλιάδες παιδιά τα κατάφεραν, γιατί να μην τα καταφέρεις κι εσύ; Αν διαπιστώσεις ότι τα κενά που έχεις, σε εμποδίζουν να παρακολουθήσεις όπως πρέπει τη ροή του προγράμματος, μπορείς να ζητήσεις από τον καθηγητή του φροντιστηρίου, να σου κάνει μερικές ώρες ιδιαίτερα για να μπορείς να συμβαδίσεις με τους συμμαθητές σου.΄Ολα καλά θα πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top