Οδοντιατρική στην Ρουμανία

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Είμαι νέο μέλος στο ischool..... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τις Οδοντιατρικές σχολές της Ρουμανίας....Είναι καλές, αξίζουν? Γενικά η Ρουμανία αν είναι σε καλό επίπεδο για φοιτητές εξωτερικού....Ευχαριστώ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Είμαι νέο μέλος στο ischool..... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τις Οδοντιατρικές σχολές της Ρουμανίας....Είναι καλές, αξίζουν? Γενικά η Ρουμανία αν είναι σε καλό επίπεδο για φοιτητές εξωτερικού....Ευχαριστώ!!!!

Η μόνη Αγγλόφωνη Οδοντιατρική σχολή στη Ρουμανία είναι αυτή του Ιασίου με δίδακτρα 5.000 ευρώ το χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Για ποιόν ακριβώς λόγο προωθείτε τις σπουδές στην Ρουμανία, ΜΟΝΟ σε αγγλόφωνα τμήματα και όχι στα ρουμανόφωνα, όταν και σε άλλα μηνύματα σας στο ischool αναφέρεστε σε αξιόπιστα πανεπιστήμια, ικανοποιητικό επίπεδο σπουδών στην συγκεκριμένη χώρα κ.τ.λ., γνωρίζοντας ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ στα ρουμανόφωνα και σε ουδεμία περίπτωση στα αγγλόφωνα τμήματα??? Δύο χρόνια μετά το πρώτο μου post στο ischool, και όντας φοιτητής πλέον στην Ρουμανία, γνωρίζω τις διαφορές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rs50

Νεοφερμένος

Ο rs50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω αν ξέρει κανεις σίγουρα πράγματα να με διευκρινίσει σε μερικές απορίες που έχω. Είμαι απόφοιτος ημερησιου ΕΠΑΛ, είμαι ρουμάνος αλλα εκεί δεν έβγαλα μια ακρη ως στιγμής. Θέλω να σπουδάσω νομική στην Ρουμανια του χρόνου. ξέρετε αν με δέχονται? Είναι κανένας άλλος στην περίπτωση μου? οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί.. να είστε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια , επιδει αμφιβάλω αν θα περάσω οδοντιατρική εδω στα ελληνικά πανεπιστήμια , μηπως θα ηταν καλυτερο να σπουδασω εξωτερικο ? ελεγα για Ρουμανία που τα δίδακτρα είναι 5000Ε σε 2 δόσεις το χρονο ?Ξερει κανενας πως ειναι εκει(αν ειναι καλη η σχολη ή αν αναγνωριζεται μετα το πτυχιο παντου )?

Γιατι εδω στην ελλαδα δεν υπαρχουν διδακτρα ενω στο εξωτερικο υπαρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιατί δεν κοιτάζεις προς Γερμανία; Δεν έχει μόνο γερμανόφωνα προγράμματα σπουδών. Η Γερμανία και η Αυστρία έχουν χαμηλά δίδακτρα σπουδών. Εναλλακτικά, γιατί δεν κοιτάζεις για Τσεχία ή Σλοβενία; Θεωρώ ότι η Ρουμανία με βάση τα λεγόμενα από συμφοιτητές, έχει πολλά προβλήματα ως χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Γιατί δεν κοιτάζεις προς Γερμανία; Δεν έχει μόνο γερμανόφωνα προγράμματα σπουδών. Η Γερμανία και η Αυστρία έχουν χαμηλά δίδακτρα σπουδών. Εναλλακτικά, γιατί δεν κοιτάζεις για Τσεχία ή Σλοβενία; Θεωρώ ότι η Ρουμανία με βάση τα λεγόμενα από συμφοιτητές, έχει πολλά προβλήματα ως χώρα.

Ρωτισα διοτι εχει πολυ χαμηλα διδακτρα (5000 το χρονο με 2 δοσεις ), ευχαριστω θα κοιταξω και για της χωρες που ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ρωτισα διοτι εχει πολυ χαμηλα διδακτρα (5000 το χρονο με 2 δοσεις ), ευχαριστω θα κοιταξω και για της χωρες που ειπες

Για τη βασική γλώσσα διδασκαλίας του προγράμματος συνήθως δεν αναφέρουν πληροφορίες στον ιστότοπο της Σχολής. Ρώτησε με αρκετά διευκρινιστικά e-mails το Admission office.

Χώρες με αξιόλογα Πανεπιστήμια και χαμηλά ή καθόλου δίδακτρα και αγγλόφωνα προγράμματα σπουδών:

- Γερμανία
- Αυστρία
- Ελβετία
- Πολωνία
- Σουηδία
- Δανία
- Νορβηγία
- Ολλανδία
- Βέλγιο
- Ουγγαρία
- Σλοβακία
- Τσεχία
- Σλοβενία
- Κροατία

Οι χώρες: Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Σλοβενία και Κροατία ήταν κομμάτι της πρώην Αυστρο-ουγγρικής Αυτοκρατορίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται, άσχετα αν κάποιες από αυτές πέρασαν για κάποια φάση σε Σοβιετικό καθεστώς. Για τα Ιταλικά και Ισπανικά Πανεπιστήμια υπάρχουν αμφιλεγόμενες κριτικές περί διαφθοράς και σκανδάλων στις διαδικασίες εισαγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Για τη βασική γλώσσα διδασκαλίας του προγράμματος συνήθως δεν αναφέρουν πληροφορίες στον ιστότοπο της Σχολής. Ρώτησε με αρκετά διευκρινιστικά e-mails το Admission office.

Χώρες με αξιόλογα Πανεπιστήμια και χαμηλά ή καθόλου δίδακτρα και αγγλόφωνα προγράμματα σπουδών:

- Γερμανία
- Αυστρία
- Ελβετία
- Πολωνία
- Σουηδία
- Δανία
- Νορβηγία
- Ολλανδία
- Βέλγιο
- Ουγγαρία
- Σλοβακία
- Τσεχία
- Σλοβενία
- Κροατία

Οι χώρες: Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Σλοβενία και Κροατία ήταν κομμάτι της πρώην Αυστρο-ουγγρικής Αυτοκρατορίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται, άσχετα αν κάποιες από αυτές πέρασαν για κάποια φάση σε Σοβιετικό καθεστώς. Για τα Ιταλικά και Ισπανικά Πανεπιστήμια υπάρχουν αμφιλεγόμενες κριτικές περί διαφθοράς και σκανδάλων στις διαδικασίες εισαγωγής.

Ευχαριστω Πολυυυυ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top