Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Επειδή εχω ένα φιλο που τελείωσε νομική στην Κομοτηνή, μου είπε ότι στην Κοσμόπολη (έτσι λέγεται η περιοχή) είναι η τελευταία στάση του αστικού για την πανεπιστημιούπολη, όπου στεγάζεται και η νομική. Οπότε στους μελλοντικούς μας δικηγόρους προτείνω αυτή την περιοχή που είναι πολύ κοντά στο κέντρο. Εμένα μου πρότεινε να ψάξω στην παλιά πρυτανεία γιατί η σχολή μου είναι στα παλιά Τ.Ε.Φ.Α.Α., αλλά εγώ βρήκα κοντά στο σπαθί, απ' όπου η στάση είναι 5-10 λεπτά με τα πόδια, δηλαδή τίποτα... πάντως σε όλους τους δρόμους υπάρχουν ενοικιαστήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπον παιδια γεια σας κ απο εμενα για αρχη... :)
Ειμαι κομοτιναιος κ σπουδαζω εδω στο ΔΟΣΑ :hmm::hmm:
Για να βοηθησω αρκετους εχω να πω οτι:
Οι σχολες οι οποιες ειναι μεσα στην πολη ειναι οι ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΘΝΟΛΟΓΙΑ,ΠΑΡΕΥΞΙΝΙΩΝ κ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ(στην περιοχη παλαιας νομικης)
Απο τις υπολοιπες ολες ειναι στην ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ εκτος απο ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ κ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧ οι οποιες ειναι στα παλια ΤΕΦΑΑ στον δρομο προς ξανθη,απεναντι απο την σχολη αστηφυλακων.
Τωρα οι στασεις των λεωφοριων ειναι στην παλαια νομικη,στην παλια πρυτανια κ στο κοσμοπολις!Καλο θα ειναι λοιπον να βρειτε σπιτια κοντα σε αυτες τις περιοχες αλλα αν δυσκολευτειτε για μενα δν ειναι κ τοσο μεγαλο προβλημα γτ οι αποστασεις μεσα στην πολη δεν ειναι και τοσο μεγαλες.Αν ειναι ομως να νοικιασετε καπου πιο μακρια ψαξτε λιγο κ ποση ωρα χρειαζεστε με τα ποδια μεχρι τις στασεις!
Αυτα απο εμενα... :D
Αν χρειαστειτε κατι αλλο στειλτε μνμ
Φιλικα Γιαννης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σε ευχαριστουμε φιλε,για οτι χρειαστουμε ελπιζω να εισαι προθυμος να βοηθησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
κανα σινεμα εχει ή ζηταμε πολλα;

Παιδιά η Κομοτηνή είναι μία πόλη που σας τα παρέχει ΟΛΑ. Μαγαζιά θες, σινεμά θες, καφετέριες, κόσμο, club, μπουζούκια...Όπως είναι και στις μεγαλουπόλεις έτσι και στις μικρές πόλεις είναι το θέμα να βρεις μία καλή παρέα και να βγαίνεται έξω ή να μαζευόσαστε στο σπίτι για χαβαλε...όσο πιο καλή παρέα έχεις, τόσο πιο καλά θα περάσεις άσχετα με την πόλη. Το κέντρο των φοιτητών της Θράκης είναι η Κομοτηνή. Γι' αυτό μη χαλιέται κανείς που πέρασε σε αυτή την πόλη γιατί θα δει πόσος κόσμος κυκλοφορεί και θα αλλάξει γνώμη. Εντάξει δεν είναι Θεσσαλονίκη ή Πάτρα, πώς να το κάνουμε...αλλά είναι πάλι μία φοιτητούπολη-4η παρακαλώ στην Ελλάδα.! Λοιπόν όσοι περάσατε στην πόλη μου συγχαρητήρια και μην ξεχάσετε να πάτε "αλάβαστρο και journey" gia kafe...και αυτά στην πλατεία είναι -υπάρχουν βέβαια πολλά μικρά μαγαζάκια έξω από την πλατεία, αλλά πρέπει να τα ανακαλύψετε μόνοι σας....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saggisch19

Νεοφερμένος

Ο saggisch19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Και γω κομοτηνη περναω πολτικων επιστημων , συμφοιτητες θα ειμαστε ...... προχθες ημουν εκει για σπιτι βρηκα κιολας.. η πολη σφυζει απο ζωη θα περασουμε τελεια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
H πόλη είναι υπέροχη και όλοι πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν.
Εγώ βρήκα σπίτι λίγο πιο μακριά απ' το κέντρο και θα κατεβαίνω με αστικό στην στάση, το οποίο κάνει και μια βόλτα τον γύρο της πόλης..
Τα αστικά καμία σχέση με αυτά τα γεμάτα-βρώμικα-κλασσικά των μεγαλουπόλεων.. Όποιος μπει θα με θυμηθεί..
Άντε και να κανονίσουμε καμιά συνάντηση με τον καιρό, όλοι ξένοι είμαστε σε ξένο μέρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδια εκλεισα και εγω σπιτι,η πολη απλως μαμαει,ειμαι σιγουρος πως με καλη παρεα θα περασουμε τελεια,οσοι κλεισατε σε ποιο σημειο της πολης ειστε περιπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εγώ λίγο πιο πάνω απ' το κέντρο, κοντά στο στρατόπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Πέρασα διοίκηση επιχειρήσεων στην Κομοτηνή πέρασε κανένας άλλοςςςςςςςς!???????????πάντως η Κομοτηνή έχει πολύ ζωή το βράδυ!

συμμαθητές θα είμαστε..χαχαχα...και εγω διοίκηση επιχειρήσεων κομοτηνής πέρασα...Κατι άσχετο το τμήμα μας δεν είναι στο 7ομο χλμ Ξάνθης-κομοτηνής??Όσο για σπίτι εγώ έκλεισα στην ιπποκράτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
συμμαθητές θα είμαστε..χαχαχα...και εγω διοίκηση επιχειρήσεων κομοτηνής πέρασα...Κατι άσχετο το τμήμα μας δεν είναι στο 7ομο χλμ Ξάνθης-κομοτηνής??Όσο για σπίτι εγώ έκλεισα στην ιπποκράτους

Ναι η σχολη ειναι εξω απο τν πολη,καπως μακρια αλλα υπαρχουν τα λεωφορεια οποτε no problem...
Οσον αφορα το σπιτι σου ειναι σε καλη γειτονια,κοντα σε πλατεια(το πολυ 5 λεπτα) κ κοντα σε σταση(το παρα πολυ 10' για παλια νομικη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ναι οτι είναι κοντα στο κέντρο το ξέρω.Στάση για το πανεπιστήμιο δεν ξέρω που έχει και τις ώρες των λεωφορείων δεν ξερω.Αμα ξέρεις για βοήθα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπον εσυ εισαι εδω: https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.407472&sspn=0.007145,0.01929&ie=UTF8&z=16
Η μια σταση ειναι στην παλια πρυτανια που ειναι λιγο πιο μακρια απο σενα : https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.398138&sspn=0.007145,0.01929&ie=UTF8&z=16
Κ η αλλη που σε βολευει ειναι παλια νομικη : https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.401227&sspn=0.007146,0.01929&ie=UTF8&z=16

Λοιπον τωρα οι ωρες ειναι : ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ-->07.00,07.30,08.00,08.30,09.15,10.00,10.30,11.00,11.30,11.45,12.00,12.30,
13.00,13.30,14.00,14.30,15.00,15.30,16.00,16.30,17.00,18.00,18.30,19.00,19.30,20.00,20.30,21.00,21.30,22.30,23.30
ΣΚ--> 09.15,10.00,11.00,12.00,12.30,13.00,13.30,14.00,14.30,15.00,16.00,17.00,18.00,19.00,19.30,20.00,20.30,21.00,21.30,22.30,23.30

Αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι αν συνδυάζονται τα αστικά με τα λεωφορεία της πανεπιστημιούπολης. Αν δηλαδή θα πάρεις το αστικό και θα κατέβεις στην στάση παλιάς πρυτανείας, κι εκεί θα περιμένεις πολλή ώρα ή θα το έχεις χάσει.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Χθες Γυρισα απο κομοτηνη,ειναι πολυ ομορφη και με πολλη νεολαια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saggisch19

Νεοφερμένος

Ο saggisch19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αυτες οι ωρες ισχυουν και για τις 2 στασεις......???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Αυτες οι ωρες ισχυουν και για τις 2 στασεις......???

Νομίζω ότι έγραψε για τις στάσεις απ' τα αστικά και όχι απ' τα λεωφορεία για την πανεπιστημιούπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χθες Γυρισα απο κομοτηνη,ειναι πολυ ομορφη και με πολλη νεολαια:D

Που εχεις περασει εσυ φιλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι αν συνδυάζονται τα αστικά με τα λεωφορεία της πανεπιστημιούπολης. Αν δηλαδή θα πάρεις το αστικό και θα κατέβεις στην στάση παλιάς πρυτανείας, κι εκεί θα περιμένεις πολλή ώρα ή θα το έχεις χάσει.. :/:

Λοιπον,εγω αναφερομουν στα λεωφορεια που μεταφερουν φοιτητες!Τα λεωφορεια ολα ξεκινανε ολα απο παλια νομικη,περνανε απο παλια πρυτανια κ πανε πανεπιστημιουπολη...Πχ αν ξεκιναει στις 15.00 απο π.νομικη στις 15.05 ειναι π.πρυτανεια.
Συνηθως ειναι 2 τα λεωφορεια,το ενα μπαινει απο τν 1η εισοδο της παν/πολης κ το αλλο απο την 2η...Αυτο γινεται γτ απο τν 1η εισοδο περνας πρωτα απο πρυτανεια,λεσχη,εστιες,φιλολογια,βιβλιοθηκη,νομικη,δοσα κ τελος τεφαα ενω αν μπεις απο τν 2η ειναι η αντιστροφη πορεια,αρα αν θες να πας νομικη,δοσα ή τεφαα σε βολευει να μπεις απο τν 2η! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Λοιπον εσυ εισαι εδω: https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.407472&sspn=0.007145,0.01929&ie=UTF8&z=16
Η μια σταση ειναι στην παλια πρυτανια που ειναι λιγο πιο μακρια απο σενα : https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.398138&sspn=0.007145,0.01929&ie=UTF8&z=16
Κ η αλλη που σε βολευει ειναι παλια νομικη : https://maps.google.com/maps?f=d&sou...,25.401227&sspn=0.007146,0.01929&ie=UTF8&z=16



Λοιπον τωρα οι ωρες ειναι : ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ-->07.00,07.30,08.00,08.30,09.15,10.00,10.30,11.00,11.30,11.45,12.00,12.30,
13.00,13.30,14.00,14.30,15.00,15.30,16.00,16.30,17.00,18.00,18.30,19.00,19.30,20.00,20.30,21.00,21.30,22.30,23.30
ΣΚ--> 09.15,10.00,11.00,12.00,12.30,13.00,13.30,14.00,14.30,15.00,16.00,17.00,18.00,19.00,19.30,20.00,20.30,21.00,21.30,22.30,23.30

Αυτα...

Φίλε απλα θέος είσαι...Με βοήθησες απεριόριστα.Για το τμήμα διοικησης επιχειρήσεων πιο απο τα 2 με βολέβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top