Πανελλήνιος διαγωνισμός φυσικής 2009-2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

filippos.pipo

Νεοφερμένος

Ο filippos.pipo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια ξερετε τιποτα για τον διαγωνισμο εγω εψαξα αλλα ολο βρισκω για τον παλιο θα ρωτησω την καθηγιτρια στο σχολειο την δευτερα και θα σας πω αλλα αμα ξερετε τιποτα πειτε μου

εχετε παει ? ειναι δυσκολα?? ξερετε μηπως για τις δηλωσεις συμμετοχης??:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ είχα πάει πέρσι όταν ήμουν Α λυκείου. Ήταν ωραία εμπειρία και σίγουρα άξιζε τον κόπο. Τα θέματα είναι όμορφα και προτότυπα και σε γενικές γραμμές για να τα λύσεις δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο απο αυτά που έχεις διδαχθεί στο σχολείο. Δεν είναι υπερβολικά δύσκολα αλλά σίγουρα δεν μπορούν να αποκαλεσθούν και έυκολα δεδομένου ότι προκειται για θέματα πανελλήνιου διαγωνισμού. Θέλουν αρκετη σκέψη και βάζουν το μυαλό σου να δουλέψει.

Αν δεν κάνω λάθος ο διαγωνισμός αργεί ακόμα. Για την δήλωσης συμμετοχής μην αγχώνεσαι όταν έρθει η ωρα θα σε ειδοποιήσουν. Αλλά και να μην δηλώσεις απο πριν κανείς δεν θα σου πει τίποτα.

Να πας πάντως αν έχεις και εσύ αγάπη με την φυσικη, σίγουρα θα σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filippos.pipo

Νεοφερμένος

Ο filippos.pipo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κοιτα η φυσικη μου αρεσει πολυ ειμαι καλος μαθητης στο σχολειο , αλλα αυτα τα θεματα δεν παιζει να τα λυσω... https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/pan_diag_b _lyk 2009_sol.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Με μία πρώτη ματιά νομίζω πως συγκριτικά με τον διαγωνισμο μαθηματικων, τα θέματα για την φυσικη είναι σχετικά λίγο πιο εύκολα.
Δηλαδή υπάρχουν 2-3 θέματα(υποκατηγοριες θεματος εννοω) που δεν θεωρουνται και παρα πολυ δυσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
κοιτα η φυσικη μου αρεσει πολυ ειμαι καλος μαθητης στο σχολειο , αλλα αυτα τα θεματα δεν παιζει να τα λυσω... https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/pan_diag_b _lyk 2009_sol.pdf


Αν κάτσεις και τα παλέψεις όλα λύνονται, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, το ξέρω ότι ακούγεται ηλίθιο αλλά σημασία σε τέτοιους διαγωνισμούς έχει η προσπάθεια. Σίγουρα δεν πας να τα λύσεις όλα. Παλεύεις ότι μπορείς και ότι σου "κάτσει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Θελω και εγω πολυ να παω!Τι δηλωσεις συμμετοχης ειναι αυτες;Αμα ρωτησω τον headmaster θα ξερει να μου πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδια ξερετε τιποτα για τον διαγωνισμο εγω εψαξα αλλα ολο βρισκω για τον παλιο θα ρωτησω την καθηγιτρια στο σχολειο την δευτερα και θα σας πω αλλα αμα ξερετε τιποτα πειτε μου

εχετε παει ? ειναι δυσκολα?? ξερετε μηπως για τις δηλωσεις συμμετοχης??:bye:

Ο διαγωνισμός γίνεται περίπου μέσα Μαρτίου και για δηλώσεις συμετοχής θα απευθυνθείς στο φυσικό σου.

Μην περιμένεις από το σχολείο να σου πει για τις δηλώσεις.

Τα θέματα είναι ψιλοδύσκολα σε σχέση με αυτά που κάνουμε στο σχολείο αλλά το σίγουρο είναι ότι αξίζει να προσπαθήσεις! Είναι ωραία εμπειρία. :iagree:. Οι γνώσεις του σχολείου αρκούν για να λύσεις τα θέματα.

Είχα πάει πέρσι.

Ελπίζω να βοήθησα! :)
-----------------------------------------
Και κάτι άλλο.

Οι 10 πρώτοι που θα διακριθούν βραβεύονται σε ειδική τελετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
αυτος ο διαγωνισμος ειναι μονο για παιδια λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μόνο για λύκειο είναι. Δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο για γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εχοντας μια σχετικα μεγαλη εμπειρια (απο Β' Γυμνασιου - Β'Λυκειου Μαθηματικα και Φυσικη(Α,Β Λυκειου)) αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι εταιρειες ψαχνουνε να βρουνε 2-3 μεγαλα μυαλα απο καθε χωρα ωστε να ξεχωρισουν..
Π.χ Στα Μαθηματικα οταν πηγα στην Αθηνα περισυ ειδα οτι τα θεματα ναι μεν ηταν βατα αλλα θελανε τεραστια σκεψη..Επρεπε δηλαδη να κανεις το μυαλο σου 2-3 σβουρες ωστε να τα βρεις.. Δεν ειναι δυσκολα θεματα σαν θεματα..Ειναι δυσκολη σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εχει βγει σχετικη ανακοινωση στη ιστοσελιδα οποτε οποιος θελει μπορει μεχρι τις 22 Φλεβαρη να δηλωσει συμμετοχη .
Εχει και παλια θεματα οποιος ενδιαφερεται .Παντως ειναι μια καλη εμπειρια και σιγουρα αξιζει η συμμετοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Εχει βγει σχετικη ανακοινωση στη ιστοσελιδα οποτε οποιος θελει μπορει μεχρι τις 22 Φλεβαρη να δηλωσει συμμετοχη .
Εχει και παλια θεματα οποιος ενδιαφερεται .Παντως ειναι μια καλη εμπειρια και σιγουρα αξιζει η συμμετοχη
ποια ειναι η ιστοσελιδα τους φιλε βασιλη????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.

kater1na1993

Νεοφερμένος

Η kater1na1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια μηπως γνωριζεται πότε θα βγουν τα αποτελέσματα της 1ης φάσης για την Β' Λυκείου...????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
μετα τις 10 Απριλιου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top