Διαγωνισμός Αρχαίων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Πολυ καλα τους εκανες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minoraki

Νεοφερμένος

Η minoraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!
Είμαι καινούργια στο φόρουμ, σήμερα πραγματοποίησα την εγγραφή μου. Σας βρήκα κάνοντας μια αναζήτηση για το διαγωνισμό αρχαίων.
Διαβάζοντας τις απαντήσεις σας περί του θέματος και τα παράπονά σας όσον αφορά στην ελλιπή ενημέρωση του σχολείου, δεν έχω να προσθέσω κατί. Και εγώ το έμαθα αρχές Φεβρουαρίου, ενώ άλλα σχολεία το ήξεραν από τον Νοέμβριο. Παρόλα αυτά δήλωσα συμμετοχή. Αν και ληξιπρόθεσμα τη δέχτηκαν, ύστερα από κάποιες κινήσεις του υπεύθυνου καθηγητή μου.
Απογοητεύτηκα όμως. Απογοητεύτηκα από το επίπεδο των θεμάτων που ήταν γυμνασίου, από τη χαλαρότητα που επικρατούσε την ώρα της εξέτασεις, τον τρόπο που αντιμετώπιζαν το διαγωνισμό καθηγητές και μαθητές. Εγώ το θεωρούσα κάτι σπουδαίο και εν τέλει συνειδητοποίησα πως κανείς δεν το παίρνει στα σοβαρά. Και κάποιοι φίλοι μου που είχαν δώσει πέρυσι, ακόμη περιμένουν αποτελέσματα. Θέλω να πω δηλαδή, πως ακόμη κι αν κάποιοι από εσάς δεν καταφέρατε να δώσετε, δε χάσατε και τίποτα το τρομερό..
Ακούς εκεί...διαγωνισμός αρχαίων με γνωστό κείμενο!!! Δηλαδή μαθαίνεις απ'έξω ένα κατεβατό, σου αραδιάζουν εκει πέρα και δέκα συντακτικά φαινόμενα "sos" και πηγαίνεις και γράφεις και μετά παινεύσαι κι όλας ότι είσαι καλός στα αρχαία... Ο καθένας θα μπορούσε να το κάνει αυτό...
Όσον αφορά τώρα στα αποτελέσματα, αν ποτέ βγουν, μας είπαν πως θα είναι μετά τις εξετάσεις, ίσως και κατα το Σεπτέμβριο...
Απογοήτευση, σκέτη απογοήτευση..!

Την καλημέρα μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κοιτα οτι τα θεματα ηταν ευκολα ειναι γεγονος.Αλλα παρα την ευκολια τους,ενας μαθητης που δε διαβασε,οχι μονο την υλη αλλα και γραμματικη και συντακτικο,δεν εχει πιθανοτητες να περασει στους δεκα καλυτερους.Φυσικα,μπορει να πιασει ενα πολυ καλο ποσοστο, αλλα εαν θελεις το 95% θα κατσεις να στρωθεις.Οχι μονο για να παινευεσαι,αλλα και γιατι σου αρεσουν τα αρχαια και θες να βελτιωθες με την εξασκηση.Εξαλλου,η φετινη υλη αφορα και την υλη της τριτης λυκειου.Οποτε γιατι να μη δοκιμασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minoraki

Νεοφερμένος

Η minoraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι, εντάξει δεν το συζητώ καν, δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.. Απλά ήθελα να τονίσω το πόσο απογοητεύεσαι, όταν το βιώσεις... Μετά από τόσο διάβασμα και προσδοκίες, το έχεις φανταστεί αλλιώς και αντιλαμβάνεσαι στο τέλος ότι πρόκειται για κάτι το οποίο πλέον περνάει αδιάφορο σε όλους και κανείς δεν το υπολογίζει, ούτε καν οι υπεύθυνοι του διαγωνισμου.... (κάτι αχώνευτες ήταν παρεμπιπτόντως...)

Μάθατε τελικά πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
τελικά ποιοί περασατε ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top