Πώς να γεμίσω το χρόνο μου!

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Καλή χρονιά!! Οι διακοπές των Χριστουγέννων δυστυχώς τελειώνουν και μετά από ένα μήνα περίπου στη Θεσσαλονίκη πρέπει να γυρίσω Βόλο για το μεταπτυχιακό μου. Με τα μαθήματα τις εργασίες κτλ όλα καλά! Το πρόβλημα είναι οι παρέες και το πως θα γεμίσω το χρόνο μου. Στον ένα μήνα που ήμουν εκεί δεν κατάφερα να κάνω κάτι από άποψη παρέας.. Έστω να έχω έναν άνθρωπο να βγω για ένα καφέ. Θεσσαλονίκη έχω φίλες και όσες μέρες ήμουν εδώ βγήκα και γενικά πέρασα πολύ καλά! Τώρα όμως άρχισε να με πιάνει μελαγχολία. Τι θα κάνω πάλι που θα γυρίσω; σίγουρα έχω διάβασμα αλλά δε γίνεται να είμαι κλεισμένη μες στο σπίτι. Σκέφτηκα να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μ δε μου το επιτρέπουν. Ψάχνω κάποια δουλειά αλλά προς το παρόν τίποτα. Έχω κατεβάσει αρκετά βιβλία ώστε να εχω να διαβάζω.. Αλλά και πάλι οι μήνες που έχω μπροστά μου μου φαίνονται ανυπόφοροι. Σχέση έχω αλλά το παιδί δουλεύει αρκετές ώρες και δεν προλαβαίνουμε και πολλά πράγματα μαζί..
Καμία ιδέα; τι μου προτείνετε;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Καλή χρονιά!! Οι διακοπές των Χριστουγέννων δυστυχώς τελειώνουν και μετά από ένα μήνα περίπου στη Θεσσαλονίκη πρέπει να γυρίσω Βόλο για το μεταπτυχιακό μου. Με τα μαθήματα τις εργασίες κτλ όλα καλά! Το πρόβλημα είναι οι παρέες και το πως θα γεμίσω το χρόνο μου. Στον ένα μήνα που ήμουν εκεί δεν κατάφερα να κάνω κάτι από άποψη παρέας.. Έστω να έχω έναν άνθρωπο να βγω για ένα καφέ. Θεσσαλονίκη έχω φίλες και όσες μέρες ήμουν εδώ βγήκα και γενικά πέρασα πολύ καλά! Τώρα όμως άρχισε να με πιάνει μελαγχολία. Τι θα κάνω πάλι που θα γυρίσω; σίγουρα έχω διάβασμα αλλά δε γίνεται να είμαι κλεισμένη μες στο σπίτι. Σκέφτηκα να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μ δε μου το επιτρέπουν. Ψάχνω κάποια δουλειά αλλά προς το παρόν τίποτα. Έχω κατεβάσει αρκετά βιβλία ώστε να εχω να διαβάζω.. Αλλά και πάλι οι μήνες που έχω μπροστά μου μου φαίνονται ανυπόφοροι. Σχέση έχω αλλά το παιδί δουλεύει αρκετές ώρες και δεν προλαβαίνουμε και πολλά πράγματα μαζί..
Καμία ιδέα; τι μου προτείνετε;
Καλησπέρα, από τη στιγμή που σου αρέσει το διάβασμα, θα μπορούσες να βρεις κάποια ομάδα στον Βόλο, κάποια λέσχη ανάγνωσης ας πούμε. Ή να κυνηγάς εκδηλώσεις που γίνονται στην πόλη που δεν χρειάζεται να πληρώσεις (ίσως κάποια σεμινάρια, κάποια συναυλία και πολλά άλλα) γιατί εκτός του ότι θα μάθεις πράγματα, θα γνωρίσεις και καινούργιο κόσμο. Γενικά να δεις ποιες ομάδες υπάρχουν στην πόλη, που δεν χρειάζονται χρήματα για να γίνεις μέλος τους.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ξεκίνα διαδικασίες για ανάδειξη εκπροσώπου φοιτητών. Κατέθεσε υποψηφιότητα και τρέξε, για να κερδίσεις τις εκλογές. Μετά ξεκίνα να ασχολείσαι με όλα τα προβλήματα των συμφοιτητών σου. Δες για πότε δεν θα έχεις χρόνο ούτε για να πας στην τουαλέτα. ;)
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
θα χεις και τα κονέ σου μετά να περνάς κάνα μάθημα αυτό πού το πας
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αθλητικές και πολιτιστικές δραστηριότητες

Ως μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας έχετε την ευκαιρία να συμμετάσχετε σε ποικίλες αθλητικές και πολιτιστικές δραστηριότητες. Για πληροφορίες σχετικά με τις αθλητικές δραστηριότητες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής (Ιωάννης Καφενταράκης, τηλ. 24210-74714). Για πληροφορίες σχετικά με τα Μουσικά Σύνολα και το Θεατρικό Εργαστήριο απευθύνεστε στο Γραφείο Δημοσίων Σχέσεων (τηλ. 24210-74709 και 24210-74604).

Φοιτητικός Ιντερνετικός Ραδιοφωνικός Σταθμός (ΦΙΡΣΠΘ) στο Π.Θ

Στο Πανεπιστήμιο λειτουργεί Φοιτητικός Ιντερνετικός Ραδιοφωνικός Σταθμός Θεσσαλίας (ΦΙΡΣΠΘ). Ο σταθμός λειτουργεί τα τελευταία 3 χρόνια και φιλοξενείται στον ΦΣ Του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης. Στη λειτουργία του σταθμού συμμετέχουν αποκλειστικά φοιτητές και φοιτήτριες από όλα τα τμήματα και τις σχολές του Π.Θ. Οι εκπομπές του σταθμού απευθύνονται κυρίως στην φοιτητική κοινότητα. Επιπρόσθετα, ο ραδιοφωνικός σταθμός ΦΙΡΣΠΘ υποστηρίζει τις εκδηλώσεις του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ενημερώνοντας το κοινό. Υπεύθυνος για τη λειτουργία του είναι ο κ. Μηνάς Γαβαλάς. Περισσότερες πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο:
yuth-radio.com
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα, από τη στιγμή που σου αρέσει το διάβασμα, θα μπορούσες να βρεις κάποια ομάδα στον Βόλο, κάποια λέσχη ανάγνωσης ας πούμε. Ή να κυνηγάς εκδηλώσεις που γίνονται στην πόλη που δεν χρειάζεται να πληρώσεις (ίσως κάποια σεμινάρια, κάποια συναυλία και πολλά άλλα) γιατί εκτός του ότι θα μάθεις πράγματα, θα γνωρίσεις και καινούργιο κόσμο. Γενικά να δεις ποιες ομάδες υπάρχουν στην πόλη, που δεν χρειάζονται χρήματα για να γίνεις μέλος τους.
Μακάρι να έβρισκα σεμινάρια.. Ενώ Θεσσαλονίκη πήγαινα σε διάφορα είτε δωρεάν είτε χαμηλου κόστους εκεί βρίσκω σπάνια από κανένα..!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Σκεφτόμουν μιας και ασχολούμαι αρκετά με το ινστα να ξεκινήσω σιγά σιγά με κάποιο διαγωνισμό.. Σε συνεργασία βέβαια με λογαριασμούς που θα τον προωθήσουν κτλ.. Μου αρέσει αρκετά η φωτογραφία.. Βγάζω πολλές.. Δεν έχω βεβαια τον κατάλληλο εξοπλισμό απλά με το κινητό μου.. Και τοπία αλλά και εμένα την ίδια.. Θα ήθελα να προωθήσω με κάποιον τρόπο το προφίλ μου γιαυτό σκέφτηκα και κάποιον διαγωνισμό.. Δεν ξέρω βέβαια αν πετύχει όλο αυτό.. Αλλά θεωρώ πως θα είναι ένας τρόπος έστω και διαδικτυακά να γεμίσω το χρόνο μου να έρθω σε αλληλεπιδραση με άλλα άτομα.. Να συνεργαστώ κτλ..
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μακάρι να έβρισκα σεμινάρια.. Ενώ Θεσσαλονίκη πήγαινα σε διάφορα είτε δωρεάν είτε χαμηλου κόστους εκεί βρίσκω σπάνια από κανένα..!!
Όντως, εξαρτάται από το δήμο αυτό (επειδή ξέρω τι παίζει με αυτά, τα διά βίου μάθησης κτλ). Δεν είμαι από τον Βόλο βέβαια. Κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να δεις αν θες να ασχοληθείς με κάτι καλλιτεχνικό τύπου χορό ή ζωγραφική σε πολιτιστικό σύλλογο ή ομάδα. Συνήθως δεν είναι αυξημένο το κόστος, κοντά στα 10 ευρώ το μήνα, αλλά δεν ξέρω τι παίζει στο Βόλο και να σκεφτείς είναι μια πόλη που ίσως καταλήξω να σπουδάζω εκεί!
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Συμφοιτητές στο μεταπτυχιακό δεν έχεις; Στείλε να βγείτε για καφέ ώστε να γνωριστείτε καλύτερα και ίσως δεις ότι μπορείς να κάνεις περισσότερη παρέα με κάποιους.
Όσο για το γυμναστήριο, yava δεν υπάρχουν στον Βόλο; Βγάζουν συνέχεια προσφορές, πόσο μάλλον τώρα που μπήκε ο καινούργιος χρόνος.
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Οι περισσότεροι είναι μεγαλύτερης ηλικίας κυρίως εκπαιδευτικοι..κανω αρκετά παρέα με μια κοπέλα με την οποία είμαστε και μαζί στις εργασίες επίσης με κάποια άλλη που γνώρισα δεν ταιριαξαμε και πολύ.. Πέρα από αυτό θα ήθελα γενικά να έχω και κάποιες άλλες δραστηριότητες γιατί και πόσους καφέδες να πιεις πια;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Οι περισσότεροι είναι μεγαλύτερης ηλικίας κυρίως εκπαιδευτικοι..κανω αρκετά παρέα με μια κοπέλα με την οποία είμαστε και μαζί στις εργασίες επίσης με κάποια άλλη που γνώρισα δεν ταιριαξαμε και πολύ.. Πέρα από αυτό θα ήθελα γενικά να έχω και κάποιες άλλες δραστηριότητες γιατί και πόσους καφέδες να πιεις πια;
Καλά δεν θα βγαίνετε για καφέ μόνο, εσύ με τις παρέες σουονο σε καφετέριες πάτε; Ο καφές θα ήταν το αρχικό βήμα ώστε να γνωριστείτε καλύτερα.
Αν θες δραστηριότητες, είμαι σίγουρη ότι κάτι θα βρεις αν το ψάξεις αρκετά, το καλύτερο θα ήταν να έκανες ένα άθλημα κατ' εμέ ή αλλιώς γυμναστήριο.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Καλή χρονιά!! Οι διακοπές των Χριστουγέννων δυστυχώς τελειώνουν και μετά από ένα μήνα περίπου στη Θεσσαλονίκη πρέπει να γυρίσω Βόλο για το μεταπτυχιακό μου. Με τα μαθήματα τις εργασίες κτλ όλα καλά! Το πρόβλημα είναι οι παρέες και το πως θα γεμίσω το χρόνο μου. Στον ένα μήνα που ήμουν εκεί δεν κατάφερα να κάνω κάτι από άποψη παρέας.. Έστω να έχω έναν άνθρωπο να βγω για ένα καφέ. Θεσσαλονίκη έχω φίλες και όσες μέρες ήμουν εδώ βγήκα και γενικά πέρασα πολύ καλά! Τώρα όμως άρχισε να με πιάνει μελαγχολία. Τι θα κάνω πάλι που θα γυρίσω; σίγουρα έχω διάβασμα αλλά δε γίνεται να είμαι κλεισμένη μες στο σπίτι. Σκέφτηκα να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μ δε μου το επιτρέπουν. Ψάχνω κάποια δουλειά αλλά προς το παρόν τίποτα. Έχω κατεβάσει αρκετά βιβλία ώστε να εχω να διαβάζω.. Αλλά και πάλι οι μήνες που έχω μπροστά μου μου φαίνονται ανυπόφοροι. Σχέση έχω αλλά το παιδί δουλεύει αρκετές ώρες και δεν προλαβαίνουμε και πολλά πράγματα μαζί..
Καμία ιδέα; τι μου προτείνετε;

Που να ήξερες τι θα ακολουθήσει με τον Covid 19.....

Με τον Covid 19 καλύτερα στο σπίτι παρά έξω με Μάσκα και κίνδυνο να κολλήσεις.

Στο σπίτι βρίσκω τρόπους και περνάω μούρλια....από videogames μέχρι διάβασμα βιβλίων,άθληση (στο σπίτι δωρεάν χωρίς να πληρώνεις γυμναστήριο),παρακολούθηση ταινιών μέσω torrents πχ

Επιπλέον αν νιώθεις κλεισούρα μπορείς να κάνεις jogging ή να βγείς για Καφέ μόνη σου.

Οσο ήμουν Φοιτητής Λάρισα έβγαινα πολλές φορές για Καφέ μόνος μου.

@Andypro Εγώ στην καθημερινοτητά μου έτσι περνάω στον ελεύθερο χρόνο.Γιατί μπερδεύτηκες ;

Εκτός αν εννοείς πως παρά τον Covid 19 προτιμάς να βολτάρεις έξω από το να είσαι στο σπίτι.

Στο σπίτι βρίσκω τρόπους και περνάω μούρλια....από videogames μέχρι διάβασμα βιβλίων,άθληση (στο σπίτι δωρεάν χωρίς να πληρώνεις γυμναστήριο),παρακολούθηση ταινιών μέσω torrents πχ

Ισχύει.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά θεωρώ δύσκολο το να περνά κανείς μούρλια μόνος του. Εντάξει να περνά ναι, δύσκολο όμως το μούρλια. Τουλάχιστον αυτή είναι η εμπειρία που αποκομίζω από την καθημερινότητά μου.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
δεν περνάτε μούρλια στο σπίτι με τη μασκούλα; :smoke:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θυμάμαι την περίοδο με το lockdown, ο κόσμος μετρούσε τα πλακάκια του σπιτιού του από την ανία, του να είσαι μέσα στο σπίτι.

Λένε πως είμαστε κοινωνικά όντα, μάλλον δίκιο έχουν για την πλειονότητα των ανθρώπων. Λογικά, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Η θεματοθέτρια δεν ξανασχολήθηκε και δεν εξέφρασε προβληματισμούς σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα, άρα μάλλον κάπως βρήκε να περνάει τον χρόνο της εκτός σπιτιού :P

Καλό και το σπίτι και η ηρεμία του να είσαι μόνος, αλλά δεν παλεύεται αν δεν βγαίνεις έξω να δεις λίγο κόσμο :)
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ωραία ιδέα πάντως για να βγεις έξω από το σπίτι ακόμα και ας μην έχεις παρέα είναι να πας σινεμά. Βλέπεις κόσμο, βλέπεις ταινία κάνεις και μια βόλτα με τα πόδια και είσαι οκ. Το αναφέρω μιας και αναφέρθηκε ως θέμα το αν μπορείς να περάσεις μόνος σου καλά ή όχι.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Ωραία ιδέα πάντως για να βγεις έξω από το σπίτι ακόμα και ας μην έχεις παρέα είναι να πας σινεμά. Βλέπεις κόσμο, βλέπεις ταινία κάνεις και μια βόλτα με τα πόδια και είσαι οκ. Το αναφέρω μιας και αναφέρθηκε ως θέμα το αν μπορείς να περάσεις μόνος σου καλά ή όχι.
Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που ταξιδεύουν solo και περνάνε καλύτερα μόνοι τους επειδή διαμορφώνουν το πρόγραμμα όπως θέλουν για παράδειγμα το μουσεία θα δει, τι ώρα θα φάει. Αν πάει με συνταξιδιώτη συχνά υποκύπτει στις ανάγκες και προτιμήσεις του συνταξιδιώτη τι θα κάνουν στα ταξίδια. Βέβαια τα ταξίδια είναι λίγο ακριβό χόμπι και δύσκολο να πραγματοποιηθούν λόγω κορονοϊο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Βέβαια τα ταξίδια είναι λίγο ακριβό χόμπι και δύσκολο να πραγματοποιηθούν λόγω κορονοϊο.

Με ένα καλό βιβλίο μπορείς να ταξιδέψεις ...νοερά. :smoke:

Θυμάμαι την περίοδο με το lockdown, ο κόσμος μετρούσε τα πλακάκια του σπιτιού του από την ανία, του να είσαι μέσα στο σπίτι.

Νομίζω ότι την περίοδο αυτή ο περισσότερος κόσμος αντιλαμβάνεται με τον ένα ή άλλο τρόπο, ότι η φιλία είναι το σημαντικό αγαθό για να ζεις μετά το φαγητό και το νερό. Επίσης φάνηκε η γύμνια των "ατελείωτων" γνωστών και οι περισσότεροι κατάλαβαν ότι δεν έχουν κανέναν ουσιαστικό φίλο. :down:

Προσωπικά δεν αντέχω να κάθομαι μέσα στο σπίτι. Ακόμη και δουλειά να μην έχω, θα βγω οπωσδήποτε έστω και για μια βόλτα. Η κίνηση, ο αέρας, ο κόσμος με κάνουν να σκέφτομαι και να βλέπω αλλιώς την καθημερινότητα. Η άπραγη διαμονή σε κλειστό χώρο, απλά θολώνει τη σκέψη και μας γεμίζει με άγχος.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που ταξιδεύουν solo και περνάνε καλύτερα μόνοι τους επειδή διαμορφώνουν το πρόγραμμα όπως θέλουν για παράδειγμα το μουσεία θα δει, τι ώρα θα φάει. Αν πάει με συνταξιδιώτη συχνά υποκύπτει στις ανάγκες και προτιμήσεις του συνταξιδιώτη τι θα κάνουν στα ταξίδια. Βέβαια τα ταξίδια είναι λίγο ακριβό χόμπι και δύσκολο να πραγματοποιηθούν λόγω κορονοϊο.

Πολύ καλό και αυτό. Όντως είναι πιο πολυέξοδο αλλά αν μπορείς να το κάνεις είναι πολύ καλό. Παραλίγο να το κάνω τον ιούλιο αυτό, αλλά άλλαξε τελευταία στιγμή. Φιλοξενήθηκα από ένα άτομο, οπότε ακολουθήσαμε ένα κοινό πρόγραμμα. Ήμουν όμως μόνη στη διαδρομή.
 

Prak

Νεοφερμένος

Ο Prak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σε αρκετές πόλεις υπάρχουν σχολές ελληνικής νοηματικής γλώσσας. Πέρα από τις ιδιωτικές σχολές που πρέπει να πληρώσεις, υπάρχει κι η ομοσπονδία κωφών που παραδίδει δωρεάν μαθήματα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Μπορεί η ποιότητα των μαθημάτων να μην είναι η καλύτερη καθώς αριθμούσαν αρκετά μέλη, αλλά τουλάχιστον όποιος πάει να παρακολουθήσει τα μαθήματα, θα μάθει μια "ξένη" γλώσσα και θα γνωρίσει νέα άτομα.

Επειδή κι αυτή όπως κάθε άλλη γλώσσα χρειάζεται εξάσκηση, με τα άτομα που θα γνωριστεί θα προσπαθήσει να εξασκηθεί. Οπότε όποιος ασχοληθεί με την νοηματική θα επεκτείνει τον κοινωνικό του κύκλο κάνωντας νέες γνωριμίες και στην προσπάθειά του να εξασκηθεί, σίγουρα θα βρεθεί με την νέα του παρέα. Άρα θα γεμίσει και τον χρόνο του.

Βέβαια πλέον με την κατάσταση που επικρατεί λόγω πανδημίας, δεν γνωρίζω αν θα κάνουν μαθήματα ή τί μέτρα λαμβάνουν, αλλά με ένα τηλέφωνο στην ομοσπονδία, θα λυθούν οι απορίες όποιου ενδιαφέρεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top