Κατοχυρώνω επαγγελματικά δικαιώματα αν κάνω μεταπτυχιακό σε σχολή με σχετικό αντικείμενο σπουδών;

pepi24

Νεοφερμένος

Η pepi24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημερα και καλη εβδομαδα! μολις εκανα τηγν εγγραφη μου, καλως σας βρηκα! Ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για κατι που με απασχολει τελευταια! εχω τελειωσει το παιδαγωγικο Νηπιαγωγων αλλα παντα ηθελα να γινω φιλολογος. Να δωσω πανελληνιες ή κατακτηριες? Να κανω δευτερη σχολη ή να δωσω εξετασεις να κανω ενα μεταπτυχιακο συναφη με φιλολογικες σπουδες? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλημερα και καλη εβδομαδα! μολις εκανα τηγν εγγραφη μου, καλως σας βρηκα! Ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για κατι που με απασχολει τελευταια! εχω τελειωσει το παιδαγωγικο Νηπιαγωγων αλλα παντα ηθελα να γινω φιλολογος. Να δωσω πανελληνιες ή κατακτηριες? Να κανω δευτερη σχολη ή να δωσω εξετασεις να κανω ενα μεταπτυχιακο συναφη με φιλολογικες σπουδες? ευχαριστω

Καλώς μας ήρθες. ΄Εχουμε πει και άλλες φορές ότι τα επαγγελματικά δικαιώματα μας τα δίνει το βασικό πτυχίο. Το μεταπτυχιακό στη Φιλολογία δεν θα σου επιτρέψει να δουλέψεις σαν φιλόλογος αφού το βασικό σου πτυχίο είναι Νηπιαγωγού. Αν θέλεις να γίνεις φιλόλογος θα πρέπει να τελειώσεις μια φιλολογική σχολή. Σχετικά με τον τρόπο εισαγωγής εξαρτάται από το τι προτιμάει ο καθένας. Εγώ θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις με κατατακτήριες εξετάσεις αφού το πτυχίο που ήδη έχεις είναι σχετικά συναφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έχετε απορία πάνω στο θέμα;

Το μήνυμα αυτό ξεχώρισε από το θέμα Κατατακτήριες ή Πανελλήνιες; ως ουσιαστικό και χρήσιμο.

Θέλετε να ρωτήσετε κάτι / έχετε απορία στο θέμα; Μα φυσικά! Κάντε click εδώ για να συντάξετε την απορία σας.

Αυτό το thread είναι καθαρά για δική σας πληροφόρηση στο θέμα που πραγματεύεται. Το ischool.gr και η Ομάδα Διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα όποια γραφόμενα των μελών. Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του ischool.gr σαν πηγή.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top