Φοιτητικά έπιπλα

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
E αυτή μπορεί να είναι η μόνη δυσκολία αλλά νομίζω πως σκεπτόμενη το χώρο που θα εξοικονομήσεις και θα χρησιμοποιήσεις για άλλα πράγματα χρήσιμα αξίζει να πάρεις ένα τέτοιο κρεβάτι..εγώ θα ήμουν πρόθυμη να πάρω πάντως αν χρειαζόταν..μια συνήθεια είναι ;)

Ακριβώς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Παιδιά, μιας που αναφέρατε τα κρεβάτια σοφίτα, θα ήθελα μερικές πληροφορίες. Ξέρετε εταιρίες που πουλάνε τέτοια, για ενηλίκους;
Έχω βρει το Stora του ΙΚΕΑ, το οποίο είναι ό,τι χρειάζομαι σε διαστάσεις (ψάχνω και κάτι για στρώμα 200x140cm όχι x90cm) αλλά ψάχνω για κάτι ίσως πιο στιβαρό μέχρι 500-550ευρώ (χωρίς το στρώμα).

Κάθε σχετική πληροφορία ευπρόσδεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πέρα απ το ΙΚΕΑ πολύ δύσκολα θα βρεις τέτοιο κρεβάτι εκτός κι αν σταθείς τυχερός.Εγώ έχω πάρει το TROMSO απ το ΙΚΕΑ για τον λόγο ότι το Stora είναι αρκετά ψηλό και προυποθέτει ψηλοτάβανο δωμάτιο.Οπότε όποιο και να πάρεις θα σε συμβούλευα να συγκρίνεις τις διαστάσεις του κρεβατιού με το δωμάτιό σου γιατί θα είναι πολύ άσχημο να ξαπλώνεις και λίγα εκατοστά πιο πάνω να είναι το ταβάνι.Γενικά ψάξτο πριν αποφασίσεις!Πάντως είναι τέλεια αυτά τα κρεβάτια εμένα με έχει καταβολέψει γιατί έχω μονόχωρη γκαρσονιέρα και μου εξοικονόμισε αρκετό χώρο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Έχω μετρήσει ήδη τις διαστάσεις :D

Τα έχω δει και τα δύο κρεβάτια από κοντά. Πολύ φοβάμαι ότι το μεταλλικό TROMSO δε θα με κρατήσει (είμαι 100kg) και το είδα ότι "κουνιόταν" περισσότερο από το STORA.
Ευχαριστώ, πράγματι είναι φοβερά κρεβάτια όσον αφορά την εξοικονόμηση χώρου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας αναβιώσουμε το θρεντ λίγο παρακαλώ! Πρόκειται να νοικιάσω ανεπιπλωτο σπίτι σύντομα και αναρωτιόμουν αν θα ήταν πιο οικονομικό να αγοράσω κάποια πράγματα από το διαδίκτυο. Έχω βρει μερικα ηλεκτρονικά καταστήματα (polihome, homemarket κα) που προσφέρουν σετ-συνθέσεις επίπλων σε αρκετά προσιτές τιμές. Δυστυχώς σπανια υπάρχουν αξιολογήσεις σε τέτοια site και ετσι δεν μπορώ να γνωρίζω πολλά για την ποιότητα και την λειτουργικότητα των επίπλων τους. Εχει αγοράσει κανείς σας πακέτα επίπλων από ηλεκτρονικό κατάστημα να μας πει την εμπειρία του; Εντέλει η αγορά πακέτων είναι γενικώς οικονομικότερη από την αγορά μεμονωμένων επίπλων;
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ας αναβιώσουμε το θρεντ λίγο παρακαλώ! Πρόκειται να νοικιάσω ανεπιπλωτο σπίτι σύντομα και αναρωτιόμουν αν θα ήταν πιο οικονομικό να αγοράσω κάποια πράγματα από το διαδίκτυο. Έχω βρει μερικα ηλεκτρονικά καταστήματα (polihome, homemarket κα) που προσφέρουν σετ-συνθέσεις επίπλων σε αρκετά προσιτές τιμές. Δυστυχώς σπανια υπάρχουν αξιολογήσεις σε τέτοια site και ετσι δεν μπορώ να γνωρίζω πολλά για την ποιότητα και την λειτουργικότητα των επίπλων τους. Εχει αγοράσει κανείς σας πακέτα επίπλων από ηλεκτρονικό κατάστημα να μας πει την εμπειρία του; Εντέλει η αγορά πακέτων είναι γενικώς οικονομικότερη από την αγορά μεμονωμένων επίπλων;
Ένας φίλος αγόρασε μεταχειρισμένα έπιπλα απο την προηγούμενη φοιτήτρια στο σπίτι που πήγε πέρσυ. Αν δε κάνω λάθος, φουρνάκι, μεγάλο ψυγείο, τραπεζάκι κουζίνας με καρέκλες και κρεβάτι με στρώμα, γύρω στα 200 ευρώ. Αν ενδιαφέρεσαι, ψάξε μήπως βρεις από κάποιον φοιτητή που τελείωσε τις σπουδές αν θες να σου έρθει πιο οικονομικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top