Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πάσο πως θα το παραλάβουμε; (δεν έχω ιδέα από αυτά)


θα κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά με ένα λινκ που θα σου δώσουν. Να έχεις φωτογραφία στον υπολογιστή και να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου σωστά και από εκεί και πέρα μη σε νοιάζιε κάτι. Θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό να πας να το παραλάβεις. Σιγά σιγά
 

konsolas

Νεοφερμένος

Ο konsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, φοιτητής που είναι υπό μεταγραφή αν βγάλει τώρα την ταυτότητα, αυτή θα αναφέρει το Πανεπιστήμιο και το τμήμα εγγραφής, μετά την μεταγραφή τι γίνεται? αλλάζει ταυτότητα? Να καθυστερήσει και να τη βγάλει μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής? Αν όμως εντωμεταξύ χρειαστεί? Π.χ. στο υφιστάμενο τμήμα όταν πάω να κάνω αίτηση σίτισης ζητάει αριθμό ακαδ.ταυτότητας στο τμήμα μεταγραφής αν ζητάει στις διάφορες αιτήσεις αριθμό ακαδ.ταυτότητας τι κάνω? Ευχαριστώ
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Καλησπέρα, φοιτητής που είναι υπό μεταγραφή αν βγάλει τώρα την ταυτότητα, αυτή θα αναφέρει το Πανεπιστήμιο και το τμήμα εγγραφής, μετά την μεταγραφή τι γίνεται? αλλάζει ταυτότητα? Να καθυστερήσει και να τη βγάλει μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής? Αν όμως εντωμεταξύ χρειαστεί? Π.χ. στο υφιστάμενο τμήμα όταν πάω να κάνω αίτηση σίτισης ζητάει αριθμό ακαδ.ταυτότητας στο τμήμα μεταγραφής αν ζητάει στις διάφορες αιτήσεις αριθμό ακαδ.ταυτότητας τι κάνω? Ευχαριστώ


Μπορείς να βγάλεις πάσο στο τμήμα στο οποίο έχεις περάσει. Αν η αίτηση μετεγγραφής γίνει δεκτή, διαγράφεσαι από την σχολή αυτή παραδίδεις το πάσο σου και βγάζεις νέο με τα στοιχεία της νέας σχολής.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έχω πάρει τους κωδικούς από την σχολή μου, δεν βρίσκω πουθενά πώς θα αποκτήσω τό πάσο, θά περιμένω νέα ανακοίνωση, γνωρίζεται κάτι, μεσογειακό Πανεπιστήμιο τμήμα διαιτολογίας. Ευχαριστω πολύ.
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά..Θέλω να σας ρωτήσω..Όταν πάρω το πάσο θα έχω δωρεάν μετακίνηση με το αστικό προς πανεπιστήμιο ή κάποια εκπτωση;γιατί σκέφτομαι να πάρω μηνιαια η ετήσια κάρτα αλλά φοβάμαι μην υπάρχει κάποιο πάσο και τσάμπα τα λεφτά(αυτήν την στιγμή το εισιτήριο που παίρνω είναι το φοιτητικο)
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Θα έχεις έκπτωση στην κάρτα που θες να βγάλεις. Και τώρα μπορείς να το κάνεις με μια βεβαίωση σπουδών από την γραμματεία, μέχρι να βγει το πάσο.
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Μέχρι να βγάλεις το φοιτητικό σου πάσο μπορείς να ζητήσεις από την γραμματεία της σχολής σου μια βεβαίωση εγγραφής για να δείχνεις στην θέση του. Για το αστικό, θα έχεις έκπτωση στην μηναία/ετήσια κάρτα σου για απεριόριστες μεταβιβάσεις.
 

Monster Hunter

Νεοφερμένος

Ο Monster Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να κάνω αίτηση για να πάρω το πάσο όμως έχω κάνει αίτηση για μεταγραφή.
Αν τελικά γίνει δεκτή η αίτηση μου για μεταγραφή θα μπορέσω να αλλάξω τη ακαδημαϊκή μου ταυτότητα;
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανως αν παρεις μετεγγραφη, θα κανεις ξανα αιτηση για ακαδημαϊκη ταυτοτητα και θα παρεις καινουρια, και ισως χρειαστει να επιστρέψεις την παλια.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Προφανως αν παρεις μετεγγραφη, θα κανεις ξανα αιτηση για ακαδημαϊκη ταυτοτητα και θα παρεις καινουρια, και ισως χρειαστει να επιστρέψεις την παλια.


οχι ισως,σιγουρα θα επιστρεψει το παλιο πασο.περιμενε να βγουν τα αποτελεσματα των μεταγραφων και μετα κανεις την αιτηση για πασο
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά θέλω να κάνω αίτηση για να πάρω το πάσο όμως έχω κάνει αίτηση για μεταγραφή.
Αν τελικά γίνει δεκτή η αίτηση μου για μεταγραφή θα μπορέσω να αλλάξω τη ακαδημαϊκή μου ταυτότητα;


Γιατί δεν περιμένεις να δεις αν θα πάρεις τη μετεγγραφή και μετά να κάνεις μια και καλή την αίτηση στο Τμήμα που θα παρακολουθήσεις;
 

mari2

Νεοφερμένος

Η mari2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξέρετε αν μαζί με την ακαδημαική ταυτότητα που παιρνουμε απο το κατάστημα της vodafone αν είναι υποχρεωτικό να παρουμε και το φοιτητικό πακέτο της εταιρείας ? ή το παιρνουμε δωρεάν και φευγουμε?
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρετε αν μαζί με την ακαδημαική ταυτότητα που παιρνουμε απο το κατάστημα της vodafone αν είναι υποχρεωτικό να παρουμε και το φοιτητικό πακέτο της εταιρείας ? ή το παιρνουμε δωρεάν και φευγουμε?

Νομιζω σου δινουν δωρεαν και εναν η δυο αριθμους vodafone,με καποιες προσφορες.
Μπορεις να πεις οχι φυσικα,και δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις κανενα φοιτητικο πακετο.
 

xrusa.kok

Νεοφερμένος

Η xrusa.kok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πόσες μέρες κάνει πάνω κάτω να εκτυπωθεί το πάσο μετά την έγκριση της γραμματείας;
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Έχω κάνει και σχετικό ποστ πήρα κάποιες απαντήσεις αλλά με έχει φάει η αγωνία. Μου έκλεψαν χθες βράδυ την τσάντα. Δυστυχώς και το πάσο. Πήγα στην αστυνομια μου έδωσε βεβαίωση. Μπορώ να βγάλω άμεσα άλλο; επίσης το χρησιμοποιώ και για τη λέσχη για σίτιση. Το σκαναρουν. Τι θα γίνει τώρα που το έχασα. Κάνω ξανά αίτηση σίτισης από την αρχή;
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Αν αλλάξει ο μόνιμος τόπος κατοικίας μου, μπορώ να αλλάξω το πάσο μου για να γράφει τον καινούργιο και όχι τον παλιό (αν πχ οι γονείς μου που ζουν στην Αθήνα, μετακομίσουν Θεσσαλονίκη) ; Αν ναι πως;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nαι αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δίνεις τόσο πολύ βάση σε αυτό. Αλλάζει από εκεί που έβγαλες το πάσο και να τους γράψεις ένα κείμενο, αλλά δεν χρειάζεται να τρελαίνεσαι.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν αλλάξει ο μόνιμος τόπος κατοικίας μου, μπορώ να αλλάξω το πάσο μου για να γράφει τον καινούργιο και όχι τον παλιό (αν πχ οι γονείς μου που ζουν στην Αθήνα, μετακομίσουν Θεσσαλονίκη) ; Αν ναι πως;

Στείλε ένα mail εδώ, να ρωτήσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top