Αριστούχοι μαϊμούδες;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι οι καλοι μαθητες διακαιολογημενα ,εχουν καλους βαθμους στο Λυκειο.Εκει που υπαρχει θεμα ειναι με τους κακους και τους μετριους μαθητες,που παιρνουν κατι 15ρια,17ρια που σιγουρα δεν τα αξιζουν.

Από τον τίτλο του thread, κάποιος εύκολα καταλαβαίνει ότι μιλάμε για μια χώρα με ιδιαιτερότητες σε δομές, θεσμούς έτσι ώστε να υπάρξει η αξιοκρατία και κατ' επέκταση να έχουν σημασία οι βαθμοί. Φτιάξε μου μια χώρα σοβαρή για να πάψουμε να φιλάμε τον κώλο της μαϊμούς ως επιβεβλημένη αριστεία!

Γνωρίζω πολλούς με αποδεικτικά καλών μαθητών αλλά στον πάτο μούργα. Φοιτητής ΗΜΜΥ με 19άρια και σε ιδιαίτερο μάθημα Διανυσματικού Λογισμού να μην γράφει τη σταθερά ολοκλήρωσης επειδή "έτσι" ή στην πρόσθεση ετερόνυμων ποσοτήτων να μου γράφει την αρνητική ποσότητα χωρίς παρένθεση. Για να μην μιλήσω για το πιο χοντρό λάθος ότι δεν ήξερε ότι η εκθετική συνάρτηση είναι μη γραμμική συνάρτηση ενώ είχε διδαχθεί και Γραμμική Άλγεβρα (την οποία και χρωστούσε) οπότε λογικό να είχε μελετήσει γραμμικούς μετασχηματισμούς. Σκέψου να μιλήσουμε για χώρους 2-αθροίσιμων ακολουθιών από Συναρτησιακή Ανάλυση τι έχει να γίνει.

Γι' αυτό πιστεύω πολύ στην ρήση του Σόλωνα στον Κροίσο: Μηδένα προ του τέλους μακάριζε ή κακάριζε (στην σύγχρονη Ελληνική πραγματικότητα). Ή στην χριστιανική έκδοση: τα στερνά νικούν τα πρώτα. Είμαι πολύ επιφυλακτικός για βαθμούς από το Ελληνικό σχολείο γιατί πολύ απλά έχει τύχει να γνωρίσω πολλές περιπτώσεις. Δεν αντέχω άλλες περιπτώσεις Proficiency Mitsigan όπου they is.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top