Πληροφορίες για τα Τμήματα Λογοθεραπείας

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
Άρα με τίποτα δεν μπορεί κάποιος κάτοχος των προαναφερομενων πτυχίων να ασκήσει το επάγγελμα αυτο;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Rozalia24

Νεοφερμένος

Η Rozalia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΔΠΘ (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
Άρα με τίποτα δεν μπορεί κάποιος κάτοχος των προαναφερομενων πτυχίων να ασκήσει το επάγγελμα αυτο;


Μην απελπίζεσαι αμα εχεις την δυνατότητα δωσε κατατακτήριες σε τμημα λογοθεραπειας καθ' ότι το πτυχίο σου και το μεταπτυχιακό σου συνδυάζονται άψογα με την λογοθεραπεια και την εντόπιση μαθησιακών δυσκολιών ώστε μετά άμα έχεις όρεξη και αγάπη στο αντικείμενο μπορείς να ανοίξεις κεντρο ειδικών θεραπειών και μελέτης παράλληλα το έχω δει και μου φάνηκε πολύ καλή επιχείρηματικη ιδέα ????????
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτοχος πτυχίου Παιδαγωγικόυ Δημοτικής εκπαίδευσης (ΑΠΘ) και με μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή


Επίσης έχουν πάρει φόρα και διορίζουν πολλούς στην Ειδική Αγωγή. Για ψάξτο κι από αυτήν την πλευρά, αν βέβαια σε ενδιαφέρει.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Hello!
Θα ήθελα όποιος γνωρίζει ή όποιος έχει εμπειρία πάνω σε αυτό το τμήμα να την μοιραστεί, αν θέλει, τα θετικά, τα αρνητικά, πως είναι οι αρχικές εξετάσεις για να μπεις κτλ.
Είμαι ανάμεσα σε αυτό το τμήμα και στην κοινωνική εργασία, αλλά για την λογοθεραπεία γενικά βλέπω πολύ λίγα πράγματα, ακόμα κι εδώ στο φόρουμ. 🤷🏼‍♀️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top