Βοήθεια σε πανεπιστημιακή εργασία

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
-> AIDS: Ομάδες ή συμπεριφορές υψηλού κινδύνου;
-> Η επαγγελματική σχέση ιατρονοσηλευτικού προσωπικού και ασθενών με AIDS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Βάλε κάποια ιστορικά στοιχεία, από που ξεκίνησε κλπ., βάλε εξέλιξη (όχι πολύ ιατρικούς όρους) και μετά πήγαινέ το σε κοινωνικό ρατσισμό (μπορείς να αναλύσεις το Φιλαδέλφεια για παράδειγμα), σε συμφέροντα πίσω από τα φάρμακα κλπ..

Δεν λες που θέλεις να εστιάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στον τομέα της υγείας θέλω να εστιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
τα συμφέροντα τον φαρμακοβιομηχανιών ταιριάζουν τότε να τα βάλεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποιο πολύ για οικονομικό-κοινωνικό τομέα μου κάνει αυτό.
Εγώ λέω κάτι σαν:
-Τρόποι μετάδοσεις
-Συμπτώματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μπορείς να γράψεις και για πρόληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν,αλλά όλα αυτά δείχνουν το πόσο απροετοίμαστοι είμαστε όταν μπαίνουμε στην τριτοβάθμια.Κατά πάσα πιθανότητα,αν περάσω τελικά,κι εγώ εδώ θα γράφω σε λίγους μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μπορείς να γράψεις και για πρόληψη.


Ναι ναι. :)

Κανένας φοιτητής ιατρικής; :Ρ
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν,αλλά όλα αυτά δείχνουν το πόσο απροετοίμαστοι είμαστε όταν μπαίνουμε στην τριτοβάθμια.Κατά πάσα πιθανότητα,αν περάσω τελικά,κι εγώ εδώ θα γράφω σε λίγους μήνες.
Θέμα ανασφάλειας θα το χαρακτήριζα.
Ακούμε γνώμες αλλά στο τέλος κάνουμε αυτό που πιστεύουμε πως είναι καλύτερο.
(Δε το πήρα προσωπικά;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πόσο μεγάλη πρέπει να είναι...; Ρωτάω, γιατί αν δεν έχεις ιατρικές γνώσεις, μπορείς εύκολα να πέσεις σε καμιά παγίδα, γι'αυτό. Θέλει προσοχή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γειαα. :)

Έχω μια εργασία για το aids.
Μπορείτε να μου πείτε πιθανές ενότητες που θα κάνατε;
Έχω υπόψη μου κάποιες αλλά θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω τις απόψεις σας. :)
1) Πρόλογος
2)Ιστορία του hiv (διάφορες εκδοχές) και λίγα λόγια για τον ιό.
3) Eπιδημιολογία (συχνότητα ανά ήπειρο) πληθυσμιακές και κοινωνικές ομάδες που παρουσιάζεται πιο συχνή μετάδοση
4) Κλινική εικόνα (στάδια νόσου) έκβαση -αιτίες θανάτου από hiv-
5) Φαρμακευτική αγωγή, προσπάθειες θεραπειας.
6) Πρόληψη
7) Επίλογος Συμπεράσματα, Περίληψη,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η έκταση είναι 15-20 σελίδες.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Από το πρωί ψάχνω να βρω διαγραμμα με το εκπαιδευτικό υπόβαθρο των ανθρωπων που χρησιμοποιουν το ιντερνετ παγκοσμιως και δεν τα καταφερα. Βρηκα αυτο αλλα ειναι μονο για αμερικη https://phys.org/news127403188.html
https://coronainsights.com/wp-content/uploads/2008/09/internet_usage_by_edu.bmp
Helppp!!!!! ξερετε κανενα σαιτ με τετοια.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top