Μεταπτυχιακό ΕΚΠΑ αναλυτική χημεία- διασφάλιση ποιότητας

Gregory476

Νεοφερμένος

Ο Gregory476 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ξερετε τίποτα για αυτό το μεταπτυχιακό; Θα με ενδιέφερε πολύ απλα δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω εύκολα δουλειά ως αναλυτής μετα από αυτό.
Όσοι ξέρετε τίποτα για αυτό (κυρίως οι χημικοί της παρέας) πείτε μου!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Είσαι μόνο 16 ετών και θέλεις να έχεις άποψη για μεταπτυχιακές σπουδές; Μια ερώτηση απορίας: Πώς ξέρεις ότι θα φτάσεις να κάνεις μεταπτυχιακό; Σου έχουν ήδη εγγυηθεί το πτυχίο Χημείας από τώρα;
 

Gregory476

Νεοφερμένος

Ο Gregory476 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να πάρω κάποιες αποφάσεις για το μέλλον μου. Ενας δρόμος ειναι να γίνω αναλυτής με αυτο το μεταπτυχιακό. Αν ομως δεν με βοηθήσει να βρω εύκολα δουλειά, θα γίνω αναγκαστικά κατι αλλο
Ετσι το σκέφτομαι
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θέλω να πάρω κάποιες αποφάσεις για το μέλλον μου. Ενας δρόμος ειναι να γίνω αναλυτής με αυτο το μεταπτυχιακό. Αν ομως δεν με βοηθήσει να βρω εύκολα δουλειά, θα γίνω αναγκαστικά κατι αλλο
Ετσι το σκέφτομαι

Ναι αλλά μέχρι να φτάσεις εκεί που θες, θα πρέπει να σπουδάσεις όλο το φάσμα της Χημείας που οδηγεί στο πτυχίο Χημικού. Μέχρι να τελειώσεις, μπορεί να υπάρχουν άλλες ειδικεύσεις ή και μετονομασίες κάτι που συμβαίνει συχνά. Συνεπώς, θα σου πρότεινα να εστιάζεις στο παρόν περισσότερο ειδικά όταν δεν έχεις προσωπική εικόνα πως μπορεί να είναι ένα πρόγραμμα σπουδών. Οι τίτλοι μαθημάτων ή οι προοπτικές που γράφονται σε διάφορα blog, forum,... δεν είναι πάντα η αλήθεια με βάση την δική σου αλήθεια που αποκτήσεις με τους δικού σου βαθμούς στην κάθε εξεταστική.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top