Γενικό -  Κλειστό τμημα στην Β λυκείου;

Nia Skg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nia Skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ειμαι μαθήτρια δευτέρας λυκείου, θετικών σπουδών και μάλιστα υγείας. Η καθηγήτρια της φυσικής στο φροντιστήριο πιστεύει πως εγώ και δύο άλλα κορίτσια είμαστε οι καλύτερες μαθήτριες και πρότεινε να κάνουμε ένα κλειστό τμήμα. Έτσι λέει θαπροχωράμε πιο γρήγορα και θα τελειώσουμε την ύλη της γ πριν καν ξεκινήσω την γ... Το θέμα είναι ότι α) δε θεωρώ ότι έχω το ίδιο επίπεδο με τις κοπελες, εκείνες κατ εμέ είναι κορυφή ενώ εγώ μέτρια και β) δεν τις συμπαθώ ΚΑΘΌΛΟΥ. Πιστεύω ότι η ψυχική υγεία είναι πάνω από όλα κι ότι αν αναγκάζομαι να αποδώσω σε ένα άκρως ανταγωνιστικό περιβάλλον θα τρελαθώ. Τέλος, δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να κάνει κλειστά τμήματα στην Β λυκείου, παρά μόνο στην γ. Τι πιστεύετε; Δεν είναι νωρίς;
 

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μια ζωή τα φροντιστήρια να βιάζονται...Και μαζί να αγχώνουν και τους μαθητές... Το είπες και εσύ, η ψυχική σου υγεία είναι πολύ πιο σημαντική από το να βγάλεις την ύλη (κατ’εμέ άσκοπα) ΕΝΑΝ χρόνο νωρίτερα. Γιατί να αγχώνεσαι τόσο πολύ καθημερινά από την β λυκείου και να στεναχωριέσαι όποτε έχεις μάθημα γιατί δεν αντέχεις να βρίσκεσαι στην τάξη; Συνέχισε κανονικά στην τάξη που είσαι τώρα με τα υπόλοιπα παιδιά, έναν οι ρυθμοί αυτοί σε βολεύουν μην ανησυχείς για τίποτα, η ύλη βγαίνει και θα υπάρχει και χρόνος για επαναλήψεις του χρόνου. Καλή επιτυχία❤️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top