Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
είδα το vicky cristina barcelona.


ελεεινή πατάτα

τουριστικός οδηγός χωρίς νόημα


ότι πιο ελεεινό θα μπορούσε να κάνει ο woody allen :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Και μένα μου άρεσε το Bank Bang! Ήταν ένα βήμα πιο πέρα από τις συνηθισμένες ελληνικές ταινίες :) Πάντως δεν θα τη χαρακτήριζα κωμωδία. Ήταν μάλλον γλυκόπικρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Αυτήν την Βδομάδα είδα:

Σινεμά
- Πλεκτάνη, αν εξαιρέσουμε την ηθοποιία του Ντι Κάπριο,
μια μέτρια ταινία.
Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα στο....Ντι βι ντι!!

Ντι βι ντι.
- Είδα το Happening, Μ. Νάιτ Σάλαμαν.
Θυμάστε το Σκοτεινό Χωριό; λίγο χειρότερη.
Αλλά για το Ντι βι ντι...Ανεπιφύλακτα....


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
είδα το vicky cristina barcelona.


ελεεινή πατάτα

τουριστικός οδηγός χωρίς νόημα


ότι πιο ελεεινό θα μπορούσε να κάνει ο woody allen :D

γιατί βρε εδάδι, εμένα μου φάνηκε παρα πολύ καλή ταινία :)

χωρίς νόημα πάντως, σίγουρα δεν ήταν...
κρίμα που δε σου άρεσε



πς. για μενα, ήταν η καλύτερή του- ακόμα και το Matchpoint που θεωρείται τρομερή ταινία, δεν θα έλεγα ότι με ενθουσίασε, σε αντίθεση με αυτήν, που με άγγιξε ιδιαίτερα
Γούστα είναι αυτά βέβαια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ειδα το "Andromeda strain" (ριμεικ ενος του 70) με εναν ιο που καταστρεφει τα παντα και καποιοι προσπαθουν να σωσουν το κοσμο και στο τελος φυσικα τα καταφερνουν. Αλλο περιμενα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα αν και ξεκινησε καλα. Μετριο 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το ειδε ο πατερας μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη ταινια-εχεις δικιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
γιατί βρε εδάδι, εμένα μου φάνηκε παρα πολύ καλή ταινία :)

χωρίς νόημα πάντως, σίγουρα δεν ήταν...
κρίμα που δε σου άρεσε



πς. για μενα, ήταν η καλύτερή του- ακόμα και το Matchpoint που θεωρείται τρομερή ταινία, δεν θα έλεγα ότι με ενθουσίασε, σε αντίθεση με αυτήν, που με άγγιξε ιδιαίτερα
Γούστα είναι αυτά βέβαια :redface:

το matchpoint μου είχε φανεί προβλέψιμο και είχα βαρεθεί στη μέση της ταινίας.


οι καλύτερες ταινίες του woody allen κατεμέ είναι ας πούμε η "annie hall", το "πορφυρό ρόδο του καιρού", το zelig etc etc.

τό vicky cristina etc μου φάνηκε "αμερικανια". επιπρόσθετα, είναι σα να παρακολουθείς national geographic, "τα αξιοθέατα της βαρκελώνης." απογοήτευση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από το Four Christmases.
Πφ, χασκογελάσαμε σε κάποια σημεία, αλλά γενικά δεν την προτείνω. Προσωπικά περίμενα κάτι πιο γλυκανάλατο που θα με στείλει στα βαθιά νερά της πιο υπερβολικής X-mas διάθεσης, αλλά ήταν (άλλη) μία αμερικανική ταινία καταστροφών. Not my thing.
Και το θέμα της σχέσης πολυαναμασημένο, οι ηθοποιοί "ντααααξ", γενικά ήθελα να είχα διαλέξει άλλη ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Wanted, 2008

Μια ενδιαφερουσα ταινια δρασης του Ρωσου Timur Bekmambetow ...
Το καστ των ηθοποιων αξιοσημειωτα καλο. Αρκει κανεις να προσεξει τους ο Morgan Freeman, Angelina Jolie, James McAvoy, οπου οι ερμηνειες και των τριων ηταν ενδιαφερουσες...


Ο βασικος ηρωας, ο Weshley, ειναι ενας νεος με μια συνηθισμενη ζωη μεχρι που τον συναντα μια δολοφονος, η Fox και τον πληροφορει οτι ειναι γιος ενος προσφατως δολοφονηθεντα θρυλικου εκτελεστη. H Fox του γνωριζει την αδελφοτητα του Sloan, οπου ο Weshley ειναι στα βηματα του πατερα του, ωστε καποια στιγμη να παρει εκδικηση...
Η σημαντικοτερη των εξελιξεων ειναι οτι η αδελφοτητα αυτη εχει και σκοτεινη πλευρα...

Μια ταινια που σε κανενα σημειο της δε θα νοιωσεις οτι χανεις το χρονο σου παρακολουθωντας την, θα συγκινηθεις και να νοιωσεις με το τελος του την αισθηση του δικαιου. Τα γεγονοτα τρεχουν και η εξελιξη της ειναι ενδιαφερουσα...

Προσωπικα μου αρεσαν αρκετα οι ερμηνειες και το τελος της, οπου αισθανεσαι πως ακομα και αν γυρω σου η διαφθορα του ανθρωπου ειναι κυριαρχη, υπαρχει καποιος που πιστευει σε αξιες και θα πραξει εν τελει το σωστο, ακομα και αν το τιμημα, ειναι η ιδια του η ζωη...

9/10...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχοντας απηυδήσει από την απαξία που δέχομαι από φίλους και γνωστούς
όταν λέω πως δεν βλέπω χόλυγουντ (:mad:), απόφασισα να κάτσω σαν άνθρωποζ,
με το ποπκόρνι πάρα χείρα και την κόκα κόλα πάρα πόδα, και να απολαύσω μιάμιση ώρα
ενός χολυγουντιανού μπλοκμπάστερ.

***

Είδα λοιπόν τον Κλέφτη της Βαγδάτης, με τον Ντάγκλας Φαίρμπανκς στον ρόλο του γοητευτικού κλέφτη-λάστιχο. Θυμόμουν βέβαια από το Σημάδι του Ζορρό πως ο Φαίρμπανκς είχε μια έφεση στο ακροβατικό, μα αυτό το πράμα ήταν απίστευτο. Μιλάμε για επιδόσεις που θα έκαναν τον καλύτερο παρκουρά να σκίσει τα σορτσάκια του, και σε μια εποχή που τα εφφέ ήταν υποτυπώδη. Ο άνθρωπος κρεμάται από βελόνα καρφωμένη στον τοίχο, χώνεται μέσα από τρύπες όπου δεν χωράει πεντάχρονο, και κάνει άλματα με χέρια και πόδια λες και έμαθε να περπατάει στα τέσσερα. Μέσα σε όλα, τα σκηνικά είναι μεγαλοπρεπή, το σενάριο αξιόλογο, η μουσική ευχάριστη, ενώ οι ερμηνείες του βωβού εκθαμβωτικές (-- πόση διαφορά κάνει τελικά, να σου φωνάζει ο σκηνοθέτης άνετα κατά την διάρκεια της ταινίας... :P) Τέσπα. Καλά ήταν, και προτίστως, τώρα έχω και εγώ σημεία επαφής με την κουλτούρα του Σήμερα.








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
4 luni, 3 saptamâni si 2 zile


Πρέπει να είναι μακράν η σκληρότερη ταινία που έχω δει. Η ψυχή μου έγινε μαύρη και ένιωθα κατά τη διάρκειά της και ειδικά στο τελευταίο μισάωρο πως δεν μπορώ να αναπνεύσω.
Ωμός ρεαλισμός με μια πολύ καλή σκηνοθεσία σε ένα περιβάλλον άρρωστο με κάθε στέρηση της προσωπικής ελευθερίας, αρκεί να σας πω πως ουσιαστικά η ταινία είναι η προσπάθεια 2 γυναικών να κάνουν έκτρωση σε μία χώρα στην οποία απαγορεύεται.

Οι ερμηνείες και των δύο έχουν μια φυσικότητα χωρίς καμία υπερβολή (όπως και το σενάριο) τα οποία καταφέρνουν να σε κάνουν να συμπάσχεις.

Η ταινία πήρε και το Χρυσό Φοίνικα το 2007. Δείτε τη αλλά με παρέα να ψυχοπλακωθείτε όλοι μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είδα το Μαδαγασκάρη 1 και 2! Πολύ ωραία ταινία για παιδιά, αλλά και για μεγάλους! Γέλασα πάρα πολύ και με τα δύο και ιδίως με την καμηλοπάρδαλη, στην οποία έχει δανείσει την φωνή του ο Ρος (David Schwimmer) από τα Φιλαράκια! Δείτε την, δείτε την!!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Life or something like it, 2002

Μια ταινια θα ελεγα δραματικη με καποια αμυδρα στοιχεια κωμωδιας σε σεναριο των John Scott Shepherd & Dana Stevens και σε σκηνοθεσια Stephen Herek.
Πρωταγωνιστουν οι Angelika Jolie στο κεντρικο ρολο της δημοσιογραφου Lanie και ο επισης ταλαντουχος Edward Burns στο ρολο ενος καμεραμαν και συνεργατη της Pete.

Η Lanie Kerrigan μια δυναμικη καριεριστα ρεπορτερ αναλαμβανει να κανει ενα θεμα με τον αστεγο "προφητη" Jack ( Tony Shalhoub), ο οποιος αναμεσα σε αλλες "προφητιες" της ανακοινωνει οτι της απομενει μια εβδομαδα ζωης. Μεσα σε πανικο αρχιζει να κανει σκεψεις για την μεχρι τοτε ζωη της συνολικα και ψαχνει την ουσια και τη σημαντικοτητα της ζωης και υπαρξης της με τη βοηθεια ενος συναδελφου της, που τελικα ερωτευεται.
Τη στιγμη που βρισκεται στο διλλημα αναμεσα στην επαγγελματικη της ανελιξη και την αγαπη, επιλεγει μια ζωη διπλα στον αντρα που αγαπαει απο μια πετυχημενη καριερα σε μεγαλο τηλεοπτικο δικτυο της χωρας.

Αν κανεις εξαιρεσει την ξανθια Jolie αλα Melyrin Monroe, που λιγο σε ενδιαφερει, μπροστα στην αρκετα καλη ερμηνεια της για μια ακομα φορα, ειναι μια ενδιαφερουσα ταινια.
Δειχνει ποσο ευκολα κανεις θυσιαζει στο βωμο της επαγγελματικης καταξιωσης και στο κυνηγι μιας καριερας πολλων αστερων μια ισορροπημενη προσωπικη ζωη και ποσο σημαντικο ειναι να ζει κανεις την καθε στιγμη σα να προκειται να ειναι η τελευταια.

Μια πολυ ανθρωπινη ταινια, ευχαριστη και διδακτικη που στους ηρωες της μπορει κανεις να αναγνωρισει τον ανθρωπο της "διπλανης πορτας". 9/10

:)

Υ.Γ. Να προσθεσω μονο πως η επιλογη του τιτλου ειναι πολυ ακριβης σε αυτο που παρουσιαζει η ταινια. Πραματικα η ζωη που ειχε η πρωταγωνιστρια μεχρι τη στιγμη που αρχισε να αναθεωρει και να προβληματιζεται, ηταν κατι στο περιπου, εγκλωβισμενη στη φιλοδοξια της, ξεχνωντας τη σημασια των ανθρωπινων σχεσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γλαύκη

Νεοφερμένος

Η Γλαύκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είδα την περασμένη εβδομάδα την "Ανταλλαγή" με την Αντζελίνα Τζολί κ τον Τζον Μάλκοβιτς. Είχα διαβάσει περί τίνος πρόκειται αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είχα φανταστεί το πόσο επίκαιρο θα είναι το θέμα της...
Καταρχήν να ενημερώσω πως είναι αληθινή ιστορία!!!
Νομίζω πως πρέπει να πάτε να την δείτε. Είναι σκληρή σαν ταινία, γιατί βλέποντας την, ζεις το παράλογο της αμερικανικης αστυνομίας (αναπόφευκτος ο συσχετισμός με την ελληνική...).
Θίγει τελοσπάντων όλα τα σύγχρονα θέματα που απασχολούν την ελληνική κοινωνία τις τελευταίες εβδομάδες (διαφθορά, ακυβερνησία κ.τ.λ) αλλά και την αδυναμία του πολίτη να "επικοινωνήσει" με τα κέντρα "εξουσίας".
Κ μια τελευταία πληροφορία -την οποία θεωρώ σημαντική- δημιουργός της ταινίας είναι ο Κλίντ Ίστγουντ! Τελικά, όντως ο χρόνος ωριμάζει τα πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Persona (1966)

Bergman. Κλασική, πολλών ερμηνειών επιδεχούμενη, επίκαιρη (αφού κλασική), εντυπωσιακή φωτογραφία, μουσική άλλοτε ενοχλητική και άλλοτε διεστραμμένα ταιριασμένη με τις σκηνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Υπέροχη ταινία.
Η σκηνοθεσία αψεγάδιαστη, το ταίριασμα της εικόνας και της μουσικής μοναδικό, η φωτογραφία πραγματικά σου έκοβε την ανάσα, οι πρωταγωνίστριες εκπληκτικές σε ρόλους ιδιαίτερα απαιτητικούς...
Πραγματικά με άφησε άφωνη, αφού σιγα σιγα, καθώς η πλοκή εκτυλισσόταν, ανακάλυπτα πώς γίνεται δύο άνθρωποι τόσο - φαινομενικά - διαφορετικοί να είναι στο βάθος τόσο ίδιοι.
Αυτό που με συγκλόνισε πάντως, και που θυμάμαι εντονότερα από την υπόλοιπη ταινία, είναι τα λόγια της μίας προς την άλλη στο τέλος. Και μία εικόνα... Μία μόνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
  • CHILD'S PLAY (1988 ): Αρκετά καλή ταινία για την εποχή της. Ανήκει στην κατηγορία θρίλερ/τρόμου.
  • Hancock (2008 ): Αναμφισβήτητα το “Hancock” είναι μία απʼ τις πιο διασκεδαστικές κι ενδιαφέρουσες ταινίες που κυκλοφόρησαν τον τελευταίο καιρό. Εννοείται πως δεν πρόκειται για κάποιο κινηματογραφικό αριστούργημα, αλλά για μία κάπως διαφορετική πρόταση σε σχέση με όλα τʼ άλλα action-hero φιλμ.
  • Death Race (2008 ): Συνεχείς σκηνές γρήγορης δράσης με όπλα πάσης φύσεως και κλιμάκωση αλά video-game, σκληρά αγόρια με πολλά υποσχόμενες γκριμάτσες και χειρονομίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Iris

Μία πολύ καλή ταινία, στο σύνολό της- μιλάει για τη ζωή της συγγραφέως Iris Murdoch και τον έρωτά της με τον σύζυγό της, καθώς και την προσπάθεια να παλέψουν ενάντια στη νόσο Αλτσχάιμερ και η οποία παρότι ως ένα σημείο επηρέασε τη μεταξύ τους σχέση, δεν κατάφερε να σβήσει τα συναισθήματα που είχαν ο ένας για τον άλλο. Η ταινία κάνει συχνά φλας μπακ στο παρελθόν και οι ερμηνείες τόσο της Kate Winslet -ως young Iris-, όσο και της Judi Dench είναι εξαιρετικές (ειδικά της τελευταίας). Δείτε τη :)

8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Για να είμαι μέσα στο χριστουγεννιάτικο κλίμα είδα τα "βρώμικα όμορφα πράγματα".

Μου αρεσε τρομερά.
Δεδομένου ότι είναι ταινία του φρήαρς περίμενα να είναι πολύ καλή.
Και ήταν καλή και σκληρή... με πονούσε το στομάχι και ήθελα να σταματήσω να τη βλέπω αλλα και ήθελα να τη δω όλη.

Απορώ πως μου είχε ξεφύγει ως τώρα.

Το μαρτύριο των "χωρίς χαρτιά"σε μια πολιτισμένη και ανθρωπιστική χώρα.

-How come I've never seen you people before?
-Because we are the people you do not see. We are the ones who drive your cabs. We clean your rooms. And suck your cocks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Είδα την τελευταια ταινια "X-files - I want to believe". Περιμενα κατι καλυτερο να πω την αλήθεια και με εξωγηινους. Οχι οτι απογοητευτηκα πληρως αλλα... 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top