Ρομαντισμός στη σχέση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξεκινάω αυτό το θέμα, μετά διαφορες σκέψεις μου, πάνω στο ρομαντισμό που έχει μια μακροχρόνια σχέση, στην καθημερινότητα τις.
Πως τον ζείτε εσείς, με τι ένταση;
Είναι τα γλυκόλογα, που μας κάνουν να χαμογελάνε;
Υπάρχουν σήμερα σχέσεις, όπου το ζευγάρι όντως κοιτάζεται στα ματια και αποκόβεται από τον περίγυρο;
Ανταλλάσσουν οι περισσότεροι μικρά δωράκια και σάχλες κουβέντες;
Πόσοι όμως ζούνε πιο "ήρεμα" τι σχέση τους, πιο σιωπηλά;

Περιμένω περιγραφές, εμπειρίες, σκέψεις...
Και πάνω απ' όλα, πως είναι για σας το ιδανικό; Σε τι ένταση είναι και ρεαλιστικό αλλα και επιθυμητό, να έχουμε ρομαντισμό;

Και τι βαρύτητα έχει αυτό σε μια σχέση, που δεν είναι απαραίτητα σχέση ζωής, the one and only;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν είχα αυτό που λέμε "ήρεμη" σχέση, όποτε με έβλεπες με εραστή μου μαζί, ήταν προφανές σε όλους τι είμαστε και τι έχουμε. Δεν μπόρεσα ποτέ μου να καταλάβω πως μπορούν κάποιοι και βγαίνουν έξω και φαίνονται σαν απλοί φίλοι, κάθεται ο ένας εδώ και ο άλλος απέναντι και γενικά συμπεριφέρονται σαν να μη τρέχει τίποτα.. προσωπικά έχω ανάγκη διαρκώς να νιώθω τον άλλον κοντά μου όταν είμαστε μαζί, να τον αγγίζω, πιθανά να του σκάω και κάνα πεταχτό φιλί (οκ, όχι λες και είμαστε έτοιμοι για σεξ), τον αποκαλώ συνήθως με διάφορα χαϊδευτικά όποιος κι αν είναι μπροστά και ανετότατα μπορεί να χαθώ στο βλέμμα του για λίγο, λες και δεν υπάρχει κανείς άλλος τριγύρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
η ενταση μπορει να ειναι πολυ εντονη η πολυ λιγη, αλλα παντα υπαρχει. τα δωρακια μπορεις να τα κανεις αλλα για μενα το καλυτερο δωρο σε μια σχεση ειναι να βλεπεις στα ματια του συντροφου σου την πραγματικη του αγαπαη για σενα - αυτο και μονο ειναι ολα τα λεφτα - οι κουβεντουλες οι μικρες, τα γλυκολογια και ολα τα αλλα ολοκληρωνουν μια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αν και είμαι single (πιο single δεν γίνεται!) θα σου απαντήσω, επειδή έχει τύχει να αισθάνομαι ότι είμαι σε παραμύθι.

Υπάρχει ρομαντισμός, και μπορείς να αισθανθείς ότι είσαι σε 1 άλλο σύμπαν κοιτώντας τον αγαπημένο σου, κι ας είναι γύρω 1000δες άτομα. Αλλά ρομαντισμός δεν σημαίνει μόνο κάτι γλυκανάλατο, 1 μικρή κίνηση μπορεί να δημιουργήσει μοναδικό συναίσθημα.

Μου έχει μείνει εκείνο το ζευγάρι στο σουπερ-μάρκετ πέρισυ Σκωτία, 80ρηδες, αυτός να της φέρεται με τόσο συναίσθημα, να κοιτάζονται με 1 τρόπο που έλιωνα! Και θυμάμαι τον παππού μου που μέχρι να πεθάνει πριν 2 χρόνια συνέχιζε να λέει στην γιαγιά μου τι γυναίκα είναι και να την "ζηλεύει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μια διευκρίνιση, δεν εννοούσα τι συμπεριφορά σε δημόσιο χώρο... Πιο πολύ το εντελώς μέσα στο ζευγάρι, είτε είναι με άλλους, είτε οι δυο τους!
Υποσχέσεις, χαζολογά, βλέμματα... Ειδικά μετά από καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Μια διευκρίνιση, δεν εννοούσα τι συμπεριφορά σε δημόσιο χώρο... Πιο πολύ το εντελώς μέσα στο ζευγάρι, είτε είναι με άλλους, είτε οι δυο τους!
Υποσχέσεις, χαζολογά, βλέμματα... Ειδικά μετά από καιρό.
εχει σημασια αυτο; εαν υπαρχει ο λεγομενος ρομαντισμος θα υπαρχει παντου ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
σαφώς, απλά να διευκρινίσω, ότι δεν εννοώ το ποσο εκδηλωτικοί είμαστε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρομαντισμός, συναίσθημα, είναι κάτι που υπάρχει πάντα σε μία σχέση, άλλοι τη ζούν με ενταση και άλλοι με απλά χαλαρά μικρά κομμάτια μέσα στην ζωή και ενωήτε στην σχέση.

Προσωπικά μέσα στα 4 χρόνια γάμου και απο το 1999 που είμαστε μαζί δεν έχει αλλάξει κάτι, η αξία μερικών κεριών στον χόρο είναι ακόμα συμαντική και υπέροχη, ένα βλέμμα που λέει Σαγαπώ με όλη την συμασία της λέξης και ένα άγγιγμα που θα σε΄κάνει να νοιώσεις υπέροχα υπάρχουν και θέλω να πιστέυω ότι θα υπάρχουν μετά απο πολλά χρόνια...

Θεωρώ 'ότι για να σταματήσει αυτό πρέπει να υπάρξει ένα μεγάλο κενό απο αυτού του ίδους τις μικρές χαρές και να μην υπάρχει επικοινονία, η σχέση λογικό είναι να φθήρεται όσο και ο ρομαντισμός, αλλα στο χέρι μας είναι να υπάρχει και να είναι ζωντανός σε μία σχέση.

Τα μικρά δωράκια, τα φτηνά ή άκρηβά, ένα κλεφτό φιλί, ένα άγγιγμα είναι που τα κρατάει ζωντανά πιστέυω, όχι για την αξία του δώρου που θα μπορούσε να είναι ένα λουλούδι κλεμένο απο μία αυλή, αλλα και ένα δακτυλίδι ή μια έμπειρία που θέλει να ζήσει ο άλλος. Ολα αυτά είναι ρομαντισμός, ένα τραγούδι που θα σιγοτραγουδίσει ή θα σου αφιερώσει...

Στην ζωή μου και στην σχέση μου όλα αυτά υπάρχουν, έυχομαι να συνεχίσουν αυτά είναι το αλατοπίπερο στην ζωή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πως τον ζείτε εσείς, με τι ένταση;
Νομίζω ότι το ζω στο απόλυτο για εμένα αλλά...δεν είναι μόνο τα κλασσικά κεριά, ηλιοβασιλέματα, μουσική (όχι ότι απουσιάζουν, αντίθετα ντύνουν την κάθε μας στιγμή) αλλά έχει να κάνει με την σχέση... ο ρομαντισμός υπάρχει και στον τρόπο που του πάω τον καφέ (και να σηκωθώ εγώ πρώτη να το κάνω αυτό είναι μεγάλη θυσία :P), στον τρόπο που μου μαγειρεύει κλπ
Είναι τα γλυκόλογα, που μας κάνουν να χαμογελάνε;
Δεν έχω συχνά γλυκόλογα (πέρα που μαζί του ξεχνάω το όνομα μου και το όνομά του με τα υποκοριστικά που έχουμε)... Αλλά υπάρχουν στιγμές που θα μου πει κάτι το απίστευτα γλυκό, κάτι το απίστευτα ρομαντικό κι ακόμα και το απλό "μου λείπεις, σε σκέφτομαι" με κάνει να λιώνω γιατί είναι ο τύπος που δεν εκφράζεται εύκολα γι' αυτά που νιώθει...Και με το βλέμμα του με κάνει να νιώθω η πριγκίπισσα του...Απλά θα είναι μία απλή στιγμή τόσο γλυκιά και τόσο ξαφνική που θα φέρει την ισορροπία στο γεγονός ότι δεν μου τα λέει συχνά...και θα με κάνει να είμαι :D όλη την ώρα...
Υπάρχουν σήμερα σχέσεις, όπου το ζευγάρι όντως κοιτάζεται στα ματια και αποκόβεται από τον περίγυρο;
Είμαι σίγουρη γι' αυτό ;)
Ανταλλάσσουν οι περισσότεροι μικρά δωράκια και σάχλες κουβέντες;
Σαχλές κουβέντες κάνω μόνο εγώ (και τσατίζουν απίστευτα τον δικό μου :P)... δωράκια κάνουμε σχεδόν πάντα χωρίς λόγο και είναι πολύ πολύ προσωπικά....
Πόσοι όμως ζούνε πιο "ήρεμα" τι σχέση τους, πιο σιωπηλά;
Πιστεύω ότι το ήρεμα και το έντονα είναι καθαρά υποκειμενικό ;)

Περιμένω περιγραφές, εμπειρίες, σκέψεις...
Και πάνω απ' όλα, πως είναι για σας το ιδανικό; Σε τι ένταση είναι και ρεαλιστικό αλλα και επιθυμητό, να έχουμε ρομαντισμό;
Νομίζω ότι τον ρομαντισμό τον βρίσκεις εσύ στην σχέση... Ρομαντικό για εμένα είναι όταν κάνουμε μια βόλτα μαζί, όταν μοιραζόμαστε την ίδια ομπρέλα και περπατάμε στην βροχή, όταν ήμαστε έξω και θα του αφιερώσω ένα τραγούδι ή το αντίθετο ...ρομαντικό είναι όταν έχω μεθύσει και με κρατάει αγκαλιά για να μην πέσω κάτω... ρομαντικό είναι να καθόμαστε απέναντι και να μου κλείνει το μάτι (σημαίνει κάτι για εμάς)...ρομαντικό είναι να οδηγεί κι εγώ να είμαι η συνοδηγός... να ξυπνάω και να τον έχω δίπλα μου να ροχαλίζει :P ή να ανοίγω τα μάτια μου και να τον βλέπω να με κοιτάζει... να μην με παίρνει ο ύπνος κι αυτός να έχει κουρνιάσει στην αγκαλιά μου και να κοιμάται σαν μωρό...να κάνουμε μαζί μπάνιο...να μαγειρεύουμε και να "τσακωνόμαστε¨ για το πότε θα καθαρίσω την κουζίνα :P Ρομαντικό είναι να ταξιδεύει για να βρεθούμε (και το αντίθετο για εμένα)...ρομαντικό είναι όταν βλέπουμε τηλεόραση αγκαλιά κι εγώ κάθε τρεις και λίγο να τον φιλάω και να τον τσατίζω :P

Όλα αυτά νομίζω ότι είναι ρεαλιστικές- πραγματικές εικόνες ενός ζευγαριού αλλά για εμένα είναι κάτι το απίστευτα γλυκό και ρομαντικό ;)

Και τι βαρύτητα έχει αυτό σε μια σχέση, που δεν είναι απαραίτητα σχέση ζωής, the one and only;
Για εμένα είναι σημαντικός ο ρομαντισμός... αλλά όχι ο δήθεν...ο αυθόρμητος...και νομίζω ότι μπορείς να τον βρεις παντού αν θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
+1 well said v-key
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Νομίζω ότι μετά από καιρό το λάθος που μπορεί να κάνει ένα ζευγάρι είναι να θεωρεί ότι κάποια πράγματα εννοούνται πια και δεν είναι ανάγκη να τα λέει ο ένας στον άλλο.
Όσο καλά κι αν έχουν φτάσει να γνωρίζονται δύο άνθρωποι, δε θα πρέπει να θεωρούν ότι το ενδιαφέρον τους είναι δεδομένο από τον άλλο. Έχει σημασία να λένε, ακόμα και μετά από χρόνια, στον άλλο πόσο όμορφο τον βλέπουν. Από εκεί προκύπτει κι ο ρομαντισμός σε μια μακρόχρονη σχέση.
Και το άλλο λάθος είναι να αρχίσουν να γίνονται πράγματα από συνήθεια. Όταν λες στην κοπέλα σου ότι είναι όμορφη πρέπει να το εννοείς (νομίζω ότι φαίνεται πότε το εννοείς και πότε όχι) κι όχι να το λες επειδή έτσι πρέπει κι έτσι έχεις συνηθίσει να κάνεις κάθε μέρα εδώ και κάμποσα χρόνια.
Δεν ξέρω αν βγαίνει και πολύ νόημα από τα παραπάνω, αλλά αυτά πιστεύω. :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για μένα είναι σημαντικό να αναγνωρίζουν και οι δύο, πόσο καλό κάνουν οι μικρές ρομαντικές αγαπησιάρικες στιγμές...
Μία μέρα μαζί σε σπα, ένα ρομαντικό δείπνο, κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tall

Νεοφερμένος

Ο Ντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η σχέση είναι μια προσωπική καλλιτεχνική και πνευματική δημιουργία δυο ανθρώπων η οποία περιλαμβάνει έννοιες όπως έμπνευση, ερωτισμό, ένταση, αντιπαράθεση, αντίλογο, εξέλιξη, θαυμασμό, ικανοποίηση, ανανέωση. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να υπάρξει ρομαντισμός και αρκετές φορές και πολύ έντονος. Ο ρομαντισμός παύει από την στιγμή που όλες οι προηγούμενες έννοιες αντικατασταθούν από την έννοια της συνήθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αυτο ακριβως.

Αντε, να δουμε τι θα γινει.....


Συμβουλες ευπροσδεκτες....

Συμβουλη αλλη δεν εχω. Αυτο ακριβως που ειπα. Χωρις να δειξω τσαντισμενη, χωρις γκρινιες μουτρα κλπ, απλα σταματησα να τον περιποιουμαι οπως συνηθως, να του κανω χατιρια, μικρες εκπληξουλες κλπ... Ε και μετα απο λιγες μερες "ξαφνικα" αρχισε να μου παιρνει λουλουδια, να μου μαγειρευει... Κι επανηλθα κι εγω στα φυσιολογικα μου κι ολα μια χαρα!!:D

Απλα μαλλον θελει ενα "φρεσκαρισμα" η μνημη καθε τοσο, του στυλ "μωρο μου δεν ειμαι τοσο καλη μαζι σου εξ'ορισμου, για να παραμεινω ερωτευμενη μαζι σου πρεπει να φροντισεις κι εσυ γι'αυτο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Συμβουλη αλλη δεν εχω. Αυτο ακριβως που ειπα. Χωρις να δειξω τσαντισμενη, χωρις γκρινιες μουτρα κλπ, απλα σταματησα να τον περιποιουμαι οπως συνηθως, να του κανω χατιρια, μικρες εκπληξουλες κλπ... Ε και μετα απο λιγες μερες "ξαφνικα" αρχισε να μου παιρνει λουλουδια, να μου μαγειρευει... Κι επανηλθα κι εγω στα φυσιολογικα μου κι ολα μια χαρα!!:D

Απλα μαλλον θελει ενα "φρεσκαρισμα" η μνημη καθε τοσο, του στυλ "μωρο μου δεν ειμαι τοσο καλη μαζι σου εξ'ορισμου, για να παραμεινω ερωτευμενη μαζι σου πρεπει να φροντισεις κι εσυ γι'αυτο"...

Θενξ... αν και νομιζω οτι του δικου μου η μνημη θελει γερο φρεσκαρισμα, οποτε μπορει και να θελει τιποτα πιο δραστικο. Wentworth Miller here I come!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μην μιλάτε για δικού σας γιατί από χθες έχω κάτι νεύρα με τον δικό μου άλλο πράγμα! Θα τον :beating: μόλις πάω Βόλο...που σημαίνει σε 2 βδομάδες λογικά...που σημαίνει ότι μέχρι τότε θα μου έχουν φύγει τα νεύρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώωωω θέλωνα κακομαθηθώωωω....! Θκατούλεθ όλεθ θαθ, πήρατε τους πρίγκηπες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αγαααααπη μου ο αντρας και ο σκυλος ειναι οπως τους μαθεις απο νωρις...:P

Μην πεσετε να με φατε, πλακα κανω!!! (Η μηπως οχι;;:hmm::whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά ξηγιέσαι, σύντεκνη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλα τα λες Χακουνα, ακριβως ετσι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top