Δουλειά το καλοκαίρι στο εξωτερικό (Summer Internships)

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια μιλησα με καποιους φιλους στην Αγγλια και μου ειπαν πως τα καλοκαιρια (2 μηνες του καλοκαιριου) τους δινεται η δυνατοτητα να κανουν αιτησεις και να δουλευουν σε καποιες εταιριες. στην ελλαδα ισχυει κατι τετοιο? η μηπως ξερει καποιος κανενα site για το εξωτερικο. σπουδαζω πληροφορικη και θα με ενδιεφερε πολυ κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Σε καποιες σχολες αυτο γινεται στα πλαισια πρακτικης ασκησης.Εγω για παραδειγμα στην σχολη μου εχω 3 μαθηματα που λεγονται Πρακτικη Ασκηση Ι,ΙΙ και ΙΙΙ και αφορουν πρακτική άσκηση φοιτητών σε δημόσιους οργανισμούς ή ιδιωτικούς φορείς, διάρκειας έως δύο (2) ημερολογιακών μηνών κατά την περίοδο των θερινών διακοπών, μετά το 6ο, 7ο και 8ο διδακτικό εξάμηνο σπουδών αντίστοιχα. Η Πρακτική Άσκηση δηλώνεται ως προαιρετική επιλογή ταυτόχρονα με τα υπόλοιπα μαθήματα στις αρχές του εαρινού εξαμήνου.Λογικα αν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην δικια σου σχολη,θα αναφερεται στον οδηγο σπουδων η στην ιστοσελιδα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου. πιο πολυ θα ηθελα να κοιταξω για εξωτερικο αν υπαρχει κατι αντιστοιχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου. πιο πολυ θα ηθελα να κοιταξω για εξωτερικο αν υπαρχει κατι αντιστοιχο
Φυσικά. Σε πολλά μεγάλα Παν/μία της Ευρώπης (τουλάχιστον) δίνεται η δυνατότητα Internship, να πας σε ένα εργαστήριο να δουλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
φιλε γιωργο μηπως εχεις καμια ιδεα για καποιο site η κατι που θα μου εδινε περισσοτερεσ πληροφοριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top