Δωρεάν φροντιστήριο από φοιτητές του ΕΜΠ σε μαθητές

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Πολύ σωστή και βοηθητική κίνηση!
Πολλά παιδιά έχουν ανάγκη φροντιστηρίου/ιδιαίτερου μαθήματος όμως η οικογένειές τους δεν έχουν να πληρώσουν ούτε καν τα αναγκαία...

Συγχαρητήρια, keep up the good work!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Επίσης πολλά παιδιά παρ' όλο την κρίση τσέπης των γονιών τους που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, δεν έχουν θέληση να μάθουν. Πάνε με το σπρώξιμο και βαριούνται που ζουν. Μάλιστα λένε χαρακτηριστικά ότι οι γονείς τους, τους πιέζουν να έρθουν για μάθημα..

Ελάτε στην θέση των εθελοντών διδασκόντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Επίσης πολλά παιδιά παρ' όλο την κρίση τσέπης των γονιών τους που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, δεν έχουν θέληση να μάθουν. Πάνε με το σπρώξιμο και βαριούνται που ζουν. Μάλιστα λένε χαρακτηριστικά ότι οι γονείς τους, τους πιέζουν να έρθουν για μάθημα..

Ελάτε στην θέση των εθελοντών διδασκόντων..

θα προσπαθουσα να τα πεισω ποσο σημαντικο ειναι αυτο που γινετε!
και θα θυσιαζα τον χρονο μου, για αυτα τα παιδια , και θα με εγραφαν και απο πανω?? τρελα νευρα!
απο την αλλη, μπορει λογο της καταστασης να ηταν η ψυχολογια τους αρκετα χαλια, οποτε θα προσπαθουσα να τους πεισω εξυπνα να ασχοληθουν!
να αποδειξουν , στον καθενα, μεσα απο μια δημοσιευση στο τελος, πως με 0 ευρω, αλλα με αγαπη, θεληση και δουλεια κανεις τα παντα!
και ας ειχανε δωσει αλλοι χιλιαδες ευρω, για να μαθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Στο λένε χύμα: δεν θέλουν να τους ενοχλείς άλλο με τα σκατομαθήματα. ΔΕΝ γουστάρουν. Οπότε οι ρομαντισμοί περί μάθησης πάνε περίπατο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Επίσης πολλά παιδιά παρ' όλο την κρίση τσέπης των γονιών τους που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, δεν έχουν θέληση να μάθουν. Πάνε με το σπρώξιμο και βαριούνται που ζουν. Μάλιστα λένε χαρακτηριστικά ότι οι γονείς τους, τους πιέζουν να έρθουν για μάθημα..

Ελάτε στην θέση των εθελοντών διδασκόντων..

Εθελοντές είναι,το λες και μόνος σου.Αν τους ενοχλεί,ας μην κάνουν μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ναι ίσως της κατάστασης που επικρατεί μπορεί να νιώθουν ότι "χτίζουν" στην άμμο. Όμως μου κάνει εντύπωση ότι εκδηλώνουν μια απαξίωση προς την διαδικασία της μάθησης. Θεωρούν χαμένη υπόθεση όποιον κάθεται και διαβάζει..ενώ θα μπορούσε (κατ' αυτούς) να ζήσει την ζωούλα του πιο ανέμελα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
σκετο ναι ? αν θες μιλα λιγο με αριθμους!

Λοιπον εχουν μαζευτει (απο οσο ξέρω) πανω απο 20 μαθητες. Και νομιζω πως εθελοντικως καθηγητης του Σεμφε κανει και αυτος μαθημα. Για περισσοτερες λεπτομερεις για οποιον ενδιαφερεται στελνει στο dwreanmathimata@yahoo.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Λοιπόν, σαν κίνηση καλή θα την χαρακτήριζα αλλά υπό ορισμένους όρους. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να γίνεται όλο αυτό σαν μια προσπάθεια επιβίωσης μέσα στον καπιταλισμό, αφήνοντας στην άκρη το ζήτημα της ανατροπής της πολιτικής που έφερε τα πράματα σε αυτή τη κατάσταση. Σκοπός μας δεν είναι να βρούμε τρόπους ώστε να καταφέρουμε να επιβιώσουμε σε αυτό το εκμεταλλευτικό σύστημα, που λειτουργεί για λίγους και εκλεκτούς. Σκοπός μας είναι να το ανατρέψουμε και να οικοδομήσουμε μια κοινωνία που δεν θα υπάρχει εκμετάλλευση από άνθρωπο σε άνθρωπο. Οπότε πέρα από τα μαθήματα καλό θα ήταν να γίνεται μια πολιτική συζήτηση και να οργανώνουμε παράλληλα και την πάλη μας. Να υπερασπιστούμε το δικαίωμα μας στην δωρεάν και δημόσια εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Λοιπόν, σαν κίνηση καλή θα την χαρακτήριζα αλλά υπό ορισμένους όρους. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να γίνεται όλο αυτό σαν μια προσπάθεια επιβίωσης μέσα στον καπιταλισμό, αφήνοντας στην άκρη το ζήτημα της ανατροπής της πολιτικής που έφερε τα πράματα σε αυτή τη κατάσταση. Σκοπός μας δεν είναι να βρούμε τρόπους ώστε να καταφέρουμε να επιβιώσουμε σε αυτό το εκμεταλλευτικό σύστημα, που λειτουργεί για λίγους και εκλεκτούς. Σκοπός μας είναι να το ανατρέψουμε και να οικοδομήσουμε μια κοινωνία που δεν θα υπάρχει εκμετάλλευση από άνθρωπο σε άνθρωπο. Οπότε πέρα από τα μαθήματα καλό θα ήταν να γίνεται μια πολιτική συζήτηση και να οργανώνουμε παράλληλα και την πάλη μας. Να υπερασπιστούμε το δικαίωμα μας στην δωρεάν και δημόσια εκπαίδευση.
ασε την πολιτικη σου, εξω απο τετοιες πραξεις! οταν θα αυτοοργανωθουμε στα παντα, τοτε δεν θα υπαρχει λογος για αυτο το συστημα που λες το εκμεταλλευτικό.
μονη καλη θα την χαρακτηριζες ε ? αν την εκανε το κκε, θα ηταν γαματη, και θα βγαζατε ανακοινωσεις να τα εβλεπε ολος ο κοσμος ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ασε την πολιτικη σου, εξω απο τετοιες πραξεις! οταν θα αυτοοργανωθουμε στα παντα, τοτε δεν θα υπαρχει λογος για αυτο το συστημα που λες το εκμεταλλευτικό.
μονη καλη θα την χαρακτηριζες ε ? αν την εκανε το κκε, θα ηταν γαματη, και θα βγαζατε ανακοινωσεις να τα εβλεπε ολος ο κοσμος ε?

Ε καλά αφού διέγραψαν το πρώτο ποστ μου θα τα ξαναγράψω. Καταρχήν όπως είπα και πριν άμα διάβαζες τα ποστς μου θα καταλάβαινες ότι μόνο ΚΚΕτζής δεν είμαι, εφόσον έχω κάνει πολλές φορές κριτική σε αυτό. Την πολιτική που λες δεν μπορούμε να την αφήνουμε εκτός, γιατί όπως έχω αναφέρει θα πρέπει να παλέψουμε για την ανατροπή αυτού του συστήματος. Το να κάνεις απλά μαθήματα, χωρίς να βάζεις το ζήτημα της δημόσιας και δωρεάν παιδείας, είναι απλά κίνηση απελπισίας, παραίτησης από την πάλη και προσπάθεια επιβίωσης μέσα στον καπιταλισμό. Στην ουσία κάνεις αυτό που θέλουν οι κυβερνήσεις κτλ, χωρίς να τους ενοχλείς προσπαθείς απλά να επιβιώσεις και τους αφήνεις να συνεχίζουν να σε ******.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Παιδιά συγχαρητήρια!!!!!! :) Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πώ!! Μόνο έτσι θα μπορέσει να πάει μπροστά αυτή η χώρα! Βοηθώντας ο ένας τον άλλο..!! Κ το μόνο σίγουρο είναι ότι οι μαθητές που θα κάνουν μαζί σας μάθημα θα γίνουν ξεφτέρια(αν το θέλουν φυσικά) αφού όσοι είναι στο ΕΜΠ δεν μπήκαν τυχαία εκεί!!!!
ΜΠΡΑΒΟ και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top