Κλειστά τα ΑΕΙ από 1η Σεπτεμβρίου

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ορίστε ρε,ανοίξανε οι σχολές.Άντε να κλείσουν τώρα γιατί δεν έχουν λεφτά

Γι αυτό κι εγώ σε παλιότερο post είχα πει ότι το πρόβλημα της 3βάθμιας εκπαίδευσης δεν είναι το συγκεκριμένο νομοσχέδιο αλλά η γενικότερη οικονομική κατάσταση.

Το ΤΕΙ Αθήνας είναι ένα μόνο παράδειγμα. Κι άλλα ΤΕΙ και ΑΕΙ έχουν τα ίδια ή παρόμοια προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ρε παιδιά, αν κάποιος είναι προπτυχιακός φοιτητής στη σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ ας μου πει τι γίνεται γιατί κοντεύω να σκάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ρε παιδιά, αν κάποιος είναι προπτυχιακός φοιτητής στη σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ ας μου πει τι γίνεται γιατί κοντεύω να σκάσω!
Η σχολή έχει ανοίξει από χθες από όσο γνωρίζω. Το ίδιο γράφει και παντού στο διαδίκτυο που ΔΕΝ έψαξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η σχολή έχει ανοίξει από χθες από όσο γνωρίζω. Το ίδιο γράφει και παντού στο διαδίκτυο που ΔΕΝ έψαξες.

Μην είσαι τόσο σίγουρος exc γιατί το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται. Βεβαίως και έψαξα και βρήκα ότι έχουν εξετάσεις μέχρι τις 27/10/2011. Σήμερα έβγαλαν ανακοίνωση για τους μεταπτυχιακούς ότι ξεκινάνε τα μαθήματα στις 31/10/2011 ενώ μέχρι χθες υπήρχε ανακοίνωση ότι ξεκινούν στις 17/10/2011. Αυτό το γεγονός με έβαλε σε υποψίες, μήπως την ξανακλείσανε. Παίρνω τηλέφωνο στη γραμματεία και δεν απαντάει κανείς. Στέλνω e-mail καμία απάντηση. Έχω αρχίσει κι εγώ σαν άνθρωπος να εκνευρίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Σοβαρά προβλήματα και στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, το οποίο αντιμετωπίζει διαφορετικά τις λειτουργικές δυσχέρειες.

«θα παραμείνει ανοιχτό γιατί τα εκπαιδευτικά ιδρύματα είναι για να μορφώνουν», δήλωσε ο πρόεδρός του, Παύλος Καρακολτσίδης.
"Αυτή τη στιγμή μπορούμε να εξυπηρετήσουμε περίπου τους μισούς από τους 18 χιλιάδες φοιτητές μας, αλλά θα κάνουμε ό,τι είναι δυνατό για να παραμείνει το ίδρυμα σε λειτουργία", δήλωσε ο κ. Καρακολτσίδης, σημειώνοντας: "Άλλο Αθήνα, άλλο Θεσσαλονίκη".

πηγή: https://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=317892




Γεια σου μάνα Σαλονίκη, που λέει και το άσμα!..
Γεια σου, προεδράρα μου! Να μου ζήσεις, λεβέντη μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καθηγητές από το Πανεπιστήμιο της Κρήτης κάλεσαν την αστυνομία εντός του Πανεπιστημίου. Η αστυνομία πήγε έξω από το ίδρυμα. Το τι ακριβώς έγινε και τι όχι είναι λίγο μπερδεμένο, υπάρχουν όμως στο διαδίκτυο τα εξής:

Σε συνέχεια του παραπάνω...

Έχει βγει ανακοίνωση από τον σύλλογο φοιτητών του τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου της Κρήτης η οποία αναφέρει λεπτομέρειες: https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1341209

Στο μεταξύ οι καθηγητές του τμήματος αρνούνται να μπουν για να κάνουν μάθημα. Μάθημα, όμως, γίνεται από φοιτητές μεγαλύτερων ετών: https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1341457
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top