Αλλαγές στα ΤΕΙ από φέτος;

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους περασα φετος στο τει αθηνας,πηγα να δηλωσω μαθηματα μεσω του σαιτ της σχολης,πηγα να δηλωσω για το δευτερο εξαμηνο και δηλωσα καποια μαθηματα απο τα επομενα εξαμηνα,αλλα δεν μπορουσα..ξερεται τι παιζει?ενας αλλος απο την ιδια σχολη αλλα σε μεγαλυτερο εξαμηνο μου ειπε οτι δεν γινεται να δηλωσεις μαθημα απο τα επομ ενα εξαμηνα επιπλεον αμα χρωστας καποια του πρωτου εξαμηνου μπορεις να τα ξαναδηλωσεις για παραδειγμα παλι στο τριτο (μονο σε μονα εξαμηνα).Τελος εχω ακουσει οτι υπαρχει περιορισμος να βγαλει καποιος την σχολη μεσα σε 6 χρονια.Ολα αυτα που ανεφερα θα ισχυσουν εμαθα απο τους φετινους εισαχθεντες στα τει..Αμα ξερει καποιος ας απαντησει,ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kyubi

Νεοφερμένος

Ο Kyubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω που ειμαι (στο ΤΕΙ Αθηνας) 4ο εξαμηνο,τα εχω ακουσει και εγω.Και το οτι το οριο ειναι 6 χρονια για τους νεοεισαχθεντες αλλα και οτι δεν εχουν 2η εξεταστικη.Επιπλεον,ισχθει και αυτο που ειπες,δηλαδη εγω που ειμαι τεταρτο εξαμηνο,δεν μπορω να παρω μαθημα απο το 1ο (αν χρωσταω).Στο επομενο εξαμηνο δεν θα μπορεσω να παρω μαθημα απο το δευτερο και ουτω καθεξης!Ελπιζω να "βοηθησα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ευχαριστβ πολυ φιλε,καποιος αλλος ξερει κατι? μου φαινετε λιγο παραξενο να αλλαξαν ολα τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλαξαν πολλά, όντως! Είμαι κι εγώ σε ΤΕΙ κι ελπίζω να σε βοηθήσω κάπως...

Καταρχάς τα μαθήματα που χρωστάς απ' το προηγούμενο εξάμηνο δεν τα δηλώνεις, αλλά τα δίνεις στην επαναληπτική του Σεπτέμβρη. Τώρα στο 2ο εξάμηνο μπορείς να πάρεις όλα τα μαθήματα που δεν είναι αλυσίδες με μαθήματα 1ου εξαμήνου. Για να συμπληρώσεις τις ώρες σου μπορείς να δηλώσεις μαθήματα (που δεν είναι αλυσίδες με του 1ου/2ου) 3ου εξαμήνου. Έμαθα πως μπορούμε να πάρουμε μαθήματα μόνο απ' το επόμενο εξάμηνο, αλλά δεν ξέρω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

Ισχύει ότι για να δηλώσεις κάποιο μάθημα που χρωστάς πρέπει να είναι στο εξάμηνο που διδάσκεται.
πχ. μάθημα χειμερινού εξαμήνου δεν διδάσκεται στο εαρινό, αλλά στο επόμενο χειμερινό κλπ

Για το περιθώριο που έχουμε να τελειώσουμε τη σχολή δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά, αν και άκουσα πως εμείς έχουμε 4 συν 4. Αν ξέρει κάποιος ας μας το επιβεβαιώσει/διορθώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
δεν ξερω..αλλα ολα αυτα μου φαινονται παραξενα ειδικα αυτο με τα 6 χρονια..ξερει καποιος αλλος κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna-zer

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
από φέτος άρχισε να ισχύει αυτό με τα 6 χρόνια, βασικά είναι τα χρόνια που είναι η σχολή σου + 2. π.χ. αν η σχολή σου είναι 4 χρόνια τότε πρέπει να την τελειώσεις έως 6 χρόνια αλλιώς διαγράφεσαι, αν είναι 5 τότε στα 7.
ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
ρε παιδια δεν ειναι 6 χρονια (δλδ ν+2).. 8 ειναι (δλδ 2ν). αυτο οριζει ο καταραμενος νομος που βγηκε το 2007.εκτος κιαν τροποποιηθικε και δεν το ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna-zer

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτό που λέω εγώ άρχισε να ισχύει από φέτος. Τουλάχιστον ετσι ξέρω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top