Διέρρευσε φακέλωμα της ΔΑΠ...

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σπουδάζεις σε επαρχία γι αυτό

Εμένα οι ΚΝΙΤΕΣ με τηλεφωνούαν συνέχεια να κατεβαίνω σε πορείες :mad:
Και Δαπιτες, Πασπιτες, ΚΝιτες, Εαακιτες στις εκλογές με τηλεφωνούσαν να τους ψηφίσω :mad:
Αυτά τα πρηξίματα τελειώνουν στο 3ο έτος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εμ,Θεσσαλονίκη σπουδάζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
δεν ξερω παντως σ'εμας η ΔΑΠ ειναι η πρωτη δυναμη και μας τα κανει τρομπετες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
δεν ξερω παντως σ'εμας η ΔΑΠ ειναι η πρωτη δυναμη και μας τα κανει τρομπετες.

πω, κοίτα φρασεολόγιο, κοίτα επίπεδο, κοίτα μόρφωση, κοίτα λεξιλογικό πλούτο, κοίτα εκφορά λόγου...κτλ :D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πω, κοίτα φρασεολόγιο, κοίτα επίπεδο, κοίτα μόρφωση, κοίτα λεξιλογικό πλούτο, κοίτα εκφορά λόγου...κτλ :D :lol: :lol:

μια απο τις βασικες αρχες της γλωσσας ειναι η δημιουργικοτητα. εσυ τι θες τωρα εεε? :P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Πρηξιμο να πας στο χωρο, στο μπαρακι, στο σεμιναριο, ποτε θα γινει η αναπληρωση, να ερθεις να παρεις σημειωσεις αμα θελεις. Και που να ερθουν τιποτα εκλογες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Xax, τότε είμαι τυχερήήή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ναι , μια διορθωση

Επαρχια ειναι η Κοζανη, τα Γρεβενα,η Καρδιτσα κλπ

Αθηνα και Θεσσαλονικη δεν θεωρουνται επαρχια ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπερδεύτηκε. :giveup:

Και...από που παίρνουν τα τηλέφωνά μας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η οποία τους τα δίνει γιατί...;

Γιατί κανείς δε μου εξηγεί και σας τα βγάζω με το τσιγγέλι;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές, τα μαζεύουν μεταξύ τους. Ο ένας έχει 10 τηλέφωνα, ο άλλος άλλα τόσα, και μαζεύονται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Η οποία τους τα δίνει γιατί...;

Γιατί κανείς δε μου εξηγεί και σας τα βγάζω με το τσιγγέλι;!

Γιατί τα έχουμε ξαναγράψει. Διάβασέ τα. ;)


---------------------------------------------------------
Btw επαρχία δεν υπάρχει πλέον. Την αποκαλούμε "περιφέρεια". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Απ' όσα γνωρίζω, λίγο τον κοιτάνε το βαθμό οι εργοδότες. Από την άλλη, και μόνο που περνάνε "έτσι" τα μαθήματα μου φτάνει, ακόμη κι αν είναι με 5.
Αν δεν σε ενδιαφερει ο βαθμος σου γιατι δεν τον κοιταζουν οι εργοδοτες σκεψου πως τον χρειαζεσαι σε περιπτωση που θες να κανεις καποιο μεταπτυχιακο.
Οκ.. περνανε πολλους με 5. Σε εμας ατομα απο παραταξεις τους περνανε ακομη και με 10, δλδ υπερχαριζουν βαθμους. Σκεψου ομως πως αυτοι καποτε θα βγουν και θα χρειαστει να δουλεψουν. Οκ.. θα εχουν τις γνωριμιες τους (μεσω παραταξεων και συναφων σχεσεων) οποτε καπου θα μπουν, αλλα καποτε αυτοι οι ασχετοι μενουν χωρις δουλεια γιατι στο τελος ξεχνανε μεχρι και το αντικειμενο των σπουδων τους. Οσες γνωριμιες και αν εχεις αν δεν εισαι εστω γνωστης του αντικειμενου σου δεν μπορει τοσο ευκολα να σου χαριστει κατι. Το να εισαι καλος στο αντικειμενο σου, σε αυτες τις περιπτωσεις (μου χαριζονται γιατι εχω γνωριμιες) ειναι απλα περιττο. :P
Δε ξερω τι σπουδαζεις. Εγω ειμαι στο τμημα λογοθεραπειας και οσο καλες γνωριμιες και αν εχει καποιος απο εμας αν δεν ειναι καλος στην δουλεια του ευτυχως δεν θα μπορει να κανει και πολλα οταν θελησει να εργαστει. Περυσι με πειραζε που χαριζοντουσαν βαθμοι, φετος οχι γιατι πολυ απλα εφοσον δεν γνωριζουν τπτ οταν παρουν το πολυποθητο πτυχιο δεν θα μπορουν να κανουν και τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφερει ο βαθμος σου γιατι δεν τον κοιταζουν οι εργοδοτες σκεψου πως τον χρειαζεσαι σε περιπτωση που θες να κανεις καποιο μεταπτυχιακο.
Οκ.. περνανε πολλους με 5. Σε εμας ατομα απο παραταξεις τους περνανε ακομη και με 10, δλδ υπερχαριζουν βαθμους. Σκεψου ομως πως αυτοι καποτε θα βγουν και θα χρειαστει να δουλεψουν. Οκ.. θα εχουν τις γνωριμιες τους (μεσω παραταξεων και συναφων σχεσεων) οποτε καπου θα μπουν, αλλα καποτε αυτοι οι ασχετοι μενουν χωρις δουλεια γιατι στο τελος ξεχνανε μεχρι και το αντικειμενο των σπουδων τους. Οσες γνωριμιες και αν εχεις αν δεν εισαι εστω γνωστης του αντικειμενου σου δεν μπορει τοσο ευκολα να σου χαριστει κατι. Το να εισαι καλος στο αντικειμενο σου, σε αυτες τις περιπτωσεις (μου χαριζονται γιατι εχω γνωριμιες) ειναι απλα περιττο. :P
Δε ξερω τι σπουδαζεις. Εγω ειμαι στο τμημα λογοθεραπειας και οσο καλες γνωριμιες και αν εχει καποιος απο εμας αν δεν ειναι καλος στην δουλεια του ευτυχως δεν θα μπορει να κανει και πολλα οταν θελησει να εργαστει. Περυσι με πειραζε που χαριζοντουσαν βαθμοι, φετος οχι γιατι πολυ απλα εφοσον δεν γνωριζουν τπτ οταν παρουν το πολυποθητο πτυχιο δεν θα μπορουν να κανουν και τπτ.

Συμφωνώ απολύτως σε όσα λες!
Αλλά, μια σημείωση!

Τα "κομματόσκυλα" δεν στοχεύουν στη θεσούλα...Στοχεύουν πολύ ψηλότερα, από διευθυντικές θέσεις σε δημόσιες υπηρεσίες σε μηδαμινό χρόνο, μέχρι στελέχη κόμματος και συνδικαλιστές. Ξέρεις τι είναι κοριτσάκι-στούρνος να τελειώνει πολιτικό της νομικής και να προσλαμβάνεται στην...ΕΥΠ;;;;Δεν κοιτάνε ιδιωτικό τομέα που πραγματικά η απόδοση και η αξία μιλάνε και σε κρατάνε στη δουλειά.

Το είπα και σε άλλο ποστ και κάπου αλλού. Τα κομματόσκυλα (όχι οι απλοί φοιτητές που είναι εγγεγραμένοι στο κόμμα) που βλέπουμε στις σχολές, ειδικά σε σχολές πιασάρικες, θα είναι αυτοί που θα κουμαντάρουν το κράτος, είτε από φανερές θέσεις (βουλευτές, συνδικαλιστές) είτε από κρυφές θέσεις κλειδιά (σύμβουλοι και διευθυντές)>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Ξέρεις τι είναι κοριτσάκι-στούρνος να τελειώνει πολιτικό της νομικής και να προσλαμβάνεται στην...ΕΥΠ;;;;

Αααα, σε παρακαλω, στο ρουφιανεμα εχει επαρκη εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφερει ο βαθμος σου γιατι δεν τον κοιταζουν οι εργοδοτες σκεψου πως τον χρειαζεσαι σε περιπτωση που θες να κανεις καποιο μεταπτυχιακο.
Οκ.. περνανε πολλους με 5. Σε εμας ατομα απο παραταξεις τους περνανε ακομη και με 10, δλδ υπερχαριζουν βαθμους. Σκεψου ομως πως αυτοι καποτε θα βγουν και θα χρειαστει να δουλεψουν. Οκ.. θα εχουν τις γνωριμιες τους (μεσω παραταξεων και συναφων σχεσεων) οποτε καπου θα μπουν, αλλα καποτε αυτοι οι ασχετοι μενουν χωρις δουλεια γιατι στο τελος ξεχνανε μεχρι και το αντικειμενο των σπουδων τους. Οσες γνωριμιες και αν εχεις αν δεν εισαι εστω γνωστης του αντικειμενου σου δεν μπορει τοσο ευκολα να σου χαριστει κατι. Το να εισαι καλος στο αντικειμενο σου, σε αυτες τις περιπτωσεις (μου χαριζονται γιατι εχω γνωριμιες) ειναι απλα περιττο. :P

Με 5 περνάει αυτό που δε θα περνούσε με τίποτα. Αυτός που θα έπαιρνε 6 μπορεί να πάρει 8.
Και ακόμη στα μεταπτυχιακά δεν έχει μεγάλη σημασία αν έχεις διασυνδέσεις παντού. Θα πιέσει κάποιος από το κώμα και θα μπεις.

Τέλος για το ζήτημα της εργασίας, η άποψή σου στηρίζεται στην ύπαρξη μιας κοινωνίας τέλειου καθαρού καπιταλισμού, που στην πραγματικότητα δεν υφίσταται, ούτε άλλωστε έγινε ποτέ προσπάθεια να υπάρξει.
Αυτός που θα βγάλει με γνωριμίες τη σχολή του, θα κάνει και μεταπτυχιακό με γνωριμίες, και θα βρει και δουλειά κατά πάσα πιθανότητα έτσι, η οποία είτε θα είναι υψηλόβαθμη με πολλές ανέσεις (τις ευθύνες τις ξεχνάμε σε αυτή τη χώρα-ειδικά αν πρόκειται για θέση ισχύος) είτε θα είναι ας πούμε μια ωραία δημοσιοϋπαλληλική θέση ή θέση σε γραφείο βολευτή όπου θα μπορεί να ξύνεται με την ησυχία του.



Στην τελική, και δουλειά να μη βρει ποτέ του, δε γουστάρω να λέει ότι έχει το ίδιο πτυχίο/δίπλωμα/μεταπτυχιακό/διδακτορικό(!) με μένα που μου έχει βγει η πίστη για να το κατακτήσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top