Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης

Mysnoula

Νεοφερμένος

Η Mysnoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σημείωση : Αυτό το θέμα απευθύνεται σε όσους ενδιαφέρονται να εισαχθούν στο εν λόγω πανεπιστήμιο. Εδω μπορείτε να γράφετε οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με την εισαγωγή



Θα μπορούσε κανείς να μου πει αν ξέρει τι είναι το A-level. Π.χ. λέει στο σαιτ της Οξφόρδης ότι οι απαιτήσεις είανι 2 ή περισσότερα A-levels με βαθμό A. Σκέφτηκα ότι θα 'ναι ο βαθμός του μαθήματος... μαλλον 17+? Εψαξα αλλά δε βρήκα τίποτα! Παρακαλώ βοήθεια. :)

https://www.ox.ac.uk/admissions/unde...dents/international_qualifications/index.html

*bump* :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ειναι οι εξετασεις που δινουν οι αγγλοι μαθητες για να μπουν στα πανεπιστημια. προσφερονται κ απο καποια ιδιωτικα σχολεια στην ελλαδα. το Α πιστευω αντιστοιχει στο δικο μας 18,5 κ πανω, ισως 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
έχω ήδη αρχίσει μαθηματικά Α-level! Για οποιαδήποτε απορία έχεις ρώτα με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mysnoula

Νεοφερμένος

Η Mysnoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδη χρειάζονται συγκεκριμένα μαθηματικά? Δεν ειναι παρομοια με αυτά της 3ης λυκείου? Ουφ...αν είναι έτσι, τότε μπορεί να δίνουμε τεστ στο πανεπιστήμιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
κοιταξε, υπαρχουν σχολεια στην ελλαδα που προσφερουν τα A levels γιατι πολλα πανεπιστημια στην Αγγλια δε δεχονται τις πανελληνιες. Υπαρχει επισης κ το IB που επισης προσφερεται σε ιδιωτικα σχολεια στην ελλαδα. Αν καποιο πανεπιστημιο δε δεχεται πανελληνιες κ θελει ενα απο τα δυο, τοτε δεν μπορεις να κανεις αιτηση χωρις να εχεις κατι απο αυτα. Καλυτερα να στειλεις email στο πανεπιστημιο να ρωτησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student93

Νεοφερμένος

Ο student93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι σχετικό;
Οι εξετάσεις Α-level λαμβάνουν χώρο στην Ελλάδα έτσι;
και
που μπορείς να δείς την εξεταστέα ύλη;;
Α και δηλώνεις μόνο σου συμμετοχή; κάτι σαν τα lower δηλαδή;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Για να σας πω την αλήθεια , A - level στην Ελλάδα νομίζω ότι δεν προσφέρονται , ούτε διοργανώνονται οι συγκεκριμένες εξετάσεις. Οπώτε αν σκέφτεσαι για Οξφόρδη δες για τα IB , χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι αυτά γίνοναι αποδεκτά . Στην καλύτερη περίπτωση αν βρεις τελικά σχολείο που να προσφέρει A-levels , κάν'τα , απλά σχετικά με την ιστοσελίδα της Οξφόρδης που υπάρχει πιο πάνω , πιστεύω οτι 2 δεν είναι και αρκετά για να μπείς , τουλάχιστον 3. Πάντα αυτά στην γνώμη μου , απ όσα ξέρω. Αν έχεις άλλες απορείες απλά ρώτα με :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση...καψα για το πανεπιστημιο αυτο και γενικα του εξωτερικου. σιγουρα το επιπεδο ειναι αξιοζηλευτο αλλα και παλι πιστευω πως εχουμε πολυ καλα πανεπιστημια στην ελλαδα. μπορειτε να κανετε μεταπτυχιακα ωστοσο εκει.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση...καψα για το εν λογω πανεπιστημιο. σιγουρα ειναι αξιοζηλευτο αλλα και παλι δεν χρειαζεται τοση αναστατωση για κατι που μπορεις να το κανεις και στη χωρα σου. μπορεις να κανεις ωστοσο πολυ καλα μεταπτυχιακα εκει. ελπιζω μονο αυτη σου η επιθυμια να μην ειναι αποτελεσμα ψωνιου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όλοι με Οξφόρδες και Κέμπριτζς ξεκινούνε και στο University of Tisplakas IT καταλήγουν...με τα λεφτά του μπαμπά και για μούρη στο σόι ή και στον κοινωνικό περίγυρο :whistle:

Παράδειγμα:
Όσους γνωστούς έχω που σπουδάζουν έξω όπως και φίλους γνωστών μου, που σπουδάζουν έξω, κανένας τους δεν κατόρθωσε να εισαχθεί στο Κέμπριτζ ή στην Οξφόρδη ή στο ΕΤΗ (Ζυρίχη) ή στην Χαϊδελβέργη ή στο Γκέτινγκεν ή...σε άλλο καλό Πανεπιστήμιο του κόσμου. Αντιθέτως ξέρω πολλά παιδιά, τα οποία τελείωσαν Ελληνικά Πανεπιστήμια και φοιτούν σε μεταπτυχιακά ή και διδακτορικά προγράμματα σπουδών, σε πολύ καλά Πανεπιστήμια του εξωτερικού. Μάλιστα, στις θετικές επιστήμες, το επίπεδο γνώσεων πτυχίου που έχουν οι Έλληνες όταν πάνε για μεταπτυχιακά έξω, είναι πολύ ανεβασμένο σε σχέση με το επίπεδο γνώσεων που έχουν οι φοιτητές που τελείωσαν στο εκεί Πανεπιστήμιο. Μου έλεγε ένας γνωστός μου, ότι μια απλή άσκηση συνδυαστικής ανάλυσης μπλεγμένη με θεωρία πιθανοτήτων ή ένα απλό ολοκλήρωμα κατά παράγοντες που τα ξέρει ένας δευτεροετής ή τριτοετής φοιτητής στην Ελλάδα σε κάποια θετική επιστήμη (π.χ. φυσική, μαθηματικά) όταν έτυχε στο μεταπτυχιακό πρόγραμμά του στο εξωτερικό, οι άλλοι φοιτητές (άλλων εθνικοτήτων) που είχαν τελειώσει "καλά" Πανεπιστήμια του εξωτερικού, την κοιτούσαν με ύφος άγνοιας εν ώρα μεταπτυχιακής διάλεξης.

Εδώ και η Μαργαρίτα Παπανδρέου (κόρη του πρωθυπουργού) έφαγε "πόρτα" από την Οξφόρδη και σπουδάζει τελικά στο πιο "χαμηλό σε κατάταξη" Πανεπιστήμιο της Μ.Βρετανίας, Imperial, Βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μπορεί να έχετε και δίκαιο ;)αλλά αν κάποιος έχει τις ακαδημαικές ικανότητες και θέλει να φτάσει πραγματικά ψηλά , γιατι να μην το κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδή εμείς που δεν φοιτούμε στο εξωτερικό, αλλά σπουδάζουμε στην Ελλάδα, δεν μπορούμε αν θέλουμε να ακολουθήσουμε ακαδημαϊκό κλάδο ή να φτάσουμε "ψηλά"; Τι εννοείς "ψηλά"; Πόσο "ψηλά"; Υποκειμενικό είναι αυτό. Για παράδειγμα, εγώ θεωρώ ψηλά, το να γίνω πλανητάρχης...

Παράδειγμα 1:
Πολλοί καθηγητές στο Τμήμα μου με πρώτο πτυχίο από Ελλάδα, έχουν χτίσει τρομερές "καριέρες" με επιστημονικές διασυνδέσεις παγκοσμίου βεληνεκούς. Για παράδειγμα, φέτος γίνεται το παγκόσμιο συνέδριο Τοπολογίας στην Ναύπακτο και ο ένας καθηγητής στο Τμήμα μου (από τους δυο), που είναι συνδιοργανωτής του συνεδρίου, είναι μαθηματικός από Ελληνικό Πανεπιστήμιο (από το Τμήμα μου). Στο συνέδριο αυτό, ύστερα από επιστημονική "πρόσκληση" από το Τμήμα μου, θα έρθουν να μιλήσουν, οι μεγαλύτεροι τοπολόγοι του πλανήτη από ΜΙΤ, Λομονόσωφ, Μπέρκλεϋ, Κέμπριτζ,....κτλ οι οποίοι να φανταστείς έχουν..και δικά τους μαθηματικά θεωρήματα.

Παράδειγμα 2:
Δεν είναι και τόσο χάλια τα Ελληνικά Πανεπιστήμια, ούτε σε "περιορίζουν" αν θες να εξελιχθείς. Πολλοί άριστοι αρίστων διδακτορικοί φοιτητές του Τμήματός μου, όπως και άλλων Τμημάτων, κατέχουν θέσεις ερευνητών σε Αστεροσκοπεία στην Γαλλία, στο Ινστιτούτο Φαρμακευτικής Έρευνας στην Ελβετία, διευθυντικές θέσεις στο Κέντρο Θεωρητικής Φυσικής στην Αγγλία...κτλ με πρώτο πτυχίο από Ελλάδα. ;) Το θέμα είναι ότι το κυνήγησαν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μπορεί να έχετε και δίκαιο ;)αλλά αν κάποιος έχει τις ακαδημαικές ικανότητες και θέλει να φτάσει πραγματικά ψηλά , γιατι να μην το κάνει?
μα τι ακαδημαικες ικανοτητες μπορει να εχει ενας μαθητης λυκειου?? και εκτος αυτου, τι σημαινει δηλαδη αυτο? οτι τα παιδια που σπουδαζουν στην ελλαδα δεν θελουν να φτασουν ψηλα? οπου και να σε βαλουν..στα καλυτερα πανεπιστημια του κοσμου, αν δεν εχεις τη θεληση να πετυχεις δεν θα πετυχεις! μπορεις να φτασεις και ακομα ψηλοτερα απο αυτους που σπουδαζουν προπτυχιακα στο εξωτερικο. κανεις δεν σε εμποδιζει αλλα προσωπικα το βρισκω...χαζο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό που είπες δεν το αποκλείω και το πιστευώ απόλυτα , απλά πιστεύω πως οι περισσότεροι που στοχεύουν τόσο ψηλα και θα ήθελαν να βρίσκονται στην θέση των καθηγητών σου , ονειρεόνται ένα τίτλο από αυτά τα πανεπιστήμια, χωρίς να το γενικευώ απόλυτα. Όσο για το επίπεδο σπουδών στα Βρετανικά πανεπιστήμια είναι γνωστό , αφού συνήθως μιλάμε για τριετή προγράμματα ( Bachelor). Οσο για τα A-levels που μιλάμε είναι και αυτά πολύ πιο χαμηλού επιπέδου από αυτά που κάνουμε στο σχολείο , όπου και ο μαθητής του 16 μπορεί να στοχεύει σε ένα Α* !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Να τον κάνεις τι τον τίτλο; Σε ξαναρωτάω, ο τίτλος που αποκτήσω (βασικό πτυχίο) εντός μηνών, θα είναι υποδιέστερος από έναν το πτυχίο ενός πτυχιούχου του Κέμπριτζ στην επιστήμη μου; Έχεις ακουστά, το θέμα ζήτησης ερευνητών ή ακαδημαϊκών δασκάλων σε Πανεπιστήμια ή Ερευνητικά Κέντρα; Παντού υπάρχουν τα κοννέ...ας είναι Αγγλία ;) για να φτάσεις σε υψηλά "κλιμάκια"...Δεν φτάνουν μόνο οι περγαμηνές

Παράδειγμα:
Ενός φίλου μου, ο θείος του είναι ερευνητής ορισμένου χρόνου στο εξωτερικό σε καλό ερευνητικό κέντρο καλού Πανεπιστημίου. Στο συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο, του απορρίπτουν συνέχεια την αίτηση προαγωγής του σε καθηγητή (λέκτορα ή επίκουρο καθηγητή) επειδή τον θεωρούν "ξεκάρφωτο" και "ανεπαρκή" αλλά ο ίδιος έχει πλήθος δημοσιεύσεων και αξιόλογη ερευνητική εργασία (ενεργός επιστήμονας). Στα ξένα είσαι ξένος μεταξύ ξένων..εδώ στην χώρα σου και σε αντιμετωπίζουν ψυχρά, "οικογενειοκρατικά" και σαν ξένο, όταν είναι για διορισμό σε ακαδημαϊκή θέση στο Πανεπιστήμιο. Όσο υπάρχουν άνθρωποι, θα υπάρχει η οικογενειοκρατία και η "κατευθυνόμενη" γνωριμία με πλάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ναι μα δεν είναι κάτι άλλο εκτός απο τον τίτλο φίλε μου ;)οι γνώσεις φυσικά είναι λιγότερες αν συγκρίνουμε το πρώτο πτυχίο! Βέβαια χωρίς να ισοπεδώνουμε τα πάντα ( μιλώντας κυρίως για τις σχολές ιατρικής που έχουν )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Έχεις τελειώσει ιατρική στην Ελλάδα; :confused: Btw, διδάσκομαι σε προπτυχιακό επίπεδο, μαθήματα στην επιστήμη μου, που στο Κέμπριτζ ή στο ΜΙΤ,...κτλ τα προσφέρουν σε ερευνητικό μεταπτυχιακό επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
όχι φίλε μου , μα δεν μείωσα το επίπεδο της ιατρικής στην Ελλάδα απλά είπα ότι οι ιατρικές σχολές τους από όσα ξέρω δεν φανερώνουν το επίπεδο σπουδών που εδώ και ώρα σχολιάζουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μπορεί να έχετε και δίκαιο ;)αλλά αν κάποιος έχει τις ακαδημαικές ικανότητες και θέλει να φτάσει πραγματικά ψηλά , γιατι να μην το κάνει?

Define "ακαδημαικες ικανοτητες".:confused:
Στα 16 σου κι ολας. Ειμαι περιεργη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τι εννοείς ότι "δεν φανερώνουν το επίπεδο σπουδών" τους;

Ναι, παραδέχομαι ότι τα Ελληνικά Πανεπιστήμια "μπάζουν" σε θέματα σύγχρονου management και αντιθέτως έχουμε "πελατειακές" διοικήσεις, κομματικές νεολαίες, κουμπάρους, καταλήψεις, γαλάζια-πράσινα-κόκκινα παιδιά,...κοκ σε ρόλους "διοίκησης" ή και "διδασκαλίας" ή και "διαχείρησης" κρατικών ή κοινοτικών κονδυλίων έρευνας ή λειτουργίας των Ιδρυμάτων με τρόπο αδιαφανή. Μπάζουν σε θέματα διαφήμισης και προώθησης της επιστημονικής "εικόνας" τους σε διεθνή σκηνή, μπάζουν στο ότι δεν έχουν αίθουσες που θυμίζουν ανάκτορο Βερσαλλιών ή αμφιθέατρα σπουδών σαν το Πάνθεο του Παρισιού με χαλιά του 13ου αιώνα ή καινούριες κουρτίνες ή νέα "αρχιτεκτονικά" ουάου σχέδια κτιρίων τους, σε μη "σκουριασμένα" και βρώμικα εργαστήρια φυσικοχημείας, κτλ...δηλ., μπάζουν σε επουσιώδη θέματα και αδικούνται αδίκως. Κρίμα. :worry: Σε καμία περίπτωση δεν θα δεχτώ, ας γίνω κακός (ας με συγχωρέσετε), ότι μπάζουν σε επίπεδο μάθησης και επιστημονικής γνώσης. Εκεί είμαστε έτη φωτός μπροστά σε προπτυχιακές σπουδές, από το καλοδομημένο εξωτερικό με τα μόνο "θετικά" του...Ας δούμε και τα αρνητικά του εξωτερικού ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
@Rania δεν κατάλαβα τι εννοείς! εξήγα μου καλύτερα σε παρακαλώ:)

@nPb εννοώ ότι όσο αυτό ισχυεί με τα μαθηματικά που μου είπες προηγουμένως( με παραγώγους:)) άλλο τόσο δεν ισχύει κυρίως για τις ιατρικές τους σχολές , δηλαδή οτι δεν αντιστοιχούν τα πτυχία των βρετανικών ιατρικών σχολών στα χαμηλότερων επιπέδων πτυχία που δίνονται από τα πανεπιστήμια της Μ.Βρετανίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top