Σχολές Προγραμματισμού

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
1)Α.Ε.Ι. Πληροφορικης
2)Τ.Ε.Ι. Πληροφορικης
3)Μηχανικος Η/Υ
4)Ηλεκτρολογος Μηχανικος και Μηχανικος Η/Υ

Υπαρχουν και αλλες πολλες σχολες φυσικα που δεν τις θυμαμαι.Ασ'τα πει και καποιος αλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShadowfaxGR

Νεοφερμένος

Ο ShadowfaxGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θελω βοηθεια στην επιλογη σχολης.θελω να ασχοληθω με τον προγραμματισμο αλλα δεν ξερω ποια σχολη να διαλεξω.οι επιλογες μου ειναι:
μηχανικων Η/Υ και πληροφορικης στην πατρα, πληροφορικης στον πειρεα και πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στο καποδιστριακο πανεπιστιμιο.
τι πιστευτε οτι ειναι καλιτερο???καθε γνωμη δεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων ΕΚΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων ΕΚΠΑ.

καμοια παραπανω πληροφορια περι του θεματος απο την σχολη ή οτι ειναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Η σχολη στην πατρα ασχολειται και με hardware περισσοτερο απ'οτι στο ΕΚΠΑ.Μπορεις να δεις το προγραμμα σπουδων των 2 σχολων και να δεις και μονος σου πως καλυτερα ειναι να πας πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris.K

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για να περάσεις στην σχολή πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων ΕΚΠΑ τεχνολογικη κατεύθυνση πρέπει να επιλέξεις έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Και από θετική κατεύθυνση μπορείς, αλλά άποψη μου είναι πως καλύτερα να πας από τεχνολογική για να έχεις μια (έστω και μικρή) επαφή με τον προγραμματισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο ΕΚΠΑ αν θες να δεις καλη C και C++, Πληροφορική ΟΠΑ αν θες να βαρεθείς να βλέπεις Java. Βασικά ο προγραμματισμός περιλαμβάνει πολλές έννοιες και στυλ και ανάλογα πρέπει να κοιτάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsirko77

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!:clapup: Ετοιμάζω το μηχανογραφικό μου και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια... Λοιπόν, λατρεύω τον προγραμματισμό και θα ήθελα να ασχοληθώ με αυτόν εις βάθος. Δεν ξέρω, όμως, ποια σχολή ανταποκρίνεται περισσότερο στα θέλω μου, έχει αρτιότερο πρόγραμμα σπουδών, καθηγητές με όρεξη και συγχρόνως θα μου δώσει τα περισσότερα εφόδια για την επαγγελματική μου πορεία και εξέλιξη. Είμαι ανάμεσα στις κλασικές σχολές πληροφορικής ( Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Ε.Κ.Π.Α. , Πληροφορικής Ο.Π.Α. , Πληροφορικής Πειραιά και Πληροφορικής και Τηλεματικής Χαροκοπείου) , στους Η.Μ.Μ.Υ , στους Μηχανικούς Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας και στους Ηλεκτρονικούς Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ του Πολυτεχνείου Κρήτης. Αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει και να μου δώσει κάποιες πληροφορίες θα του είμαι ευγνώμων!!:) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Kοιταξε παναγιωτη, επειδη εισαι μαθητης και δεν εχεις ακομα πειρα απο τις σχολες, για να ξερεις μεσα στη σχολη δε μαθαινεις τη ''δουλεια'' οπως ισως πιστευει ο πολυς ο κοσμος. Μην περιμενεις να βρεις διασυνδεση αναμεσα στα μαθηματα μιας σχολης και την πρακτικη του προγραμματισμου. Σε ολα αυτα τα τμηματα που ανεφερες μαθαινεις βασικες αρχες θεωρητικα. Απαιτειται μεγαλο προσωπικο διαβασμα για να ανταποκριθεις στις απαιτησεις μιας πρακτικης θεσης. Αλλωστε σκεψου οτι η τεχνολογια αλλαζει πολυ γρηγορα και δεν ειναι δυνατον μια σχολη να παρακολουθει τις εξελιξεις, οποτε αρκειται στο να καλλιεργησεις το μυαλο σου και να μαθεις καποιες βασικες αρχες. Εαν θελεις να ασχοληθεις σοβαρα και επαγγελματικα με τον προγραμματισμο σε περιμενει φοβερο προσωπικο διαβασμα αλλα μεταξυ μας το ιδιο ισχυει οπουδηποτε και να πας εαν θες να ξεχωρισεις και να συνδεθεις με την πραξη. Μην περιμενεις να βρεις διδασκαλια λογισμικων που ζητα η αγορα σε καποια σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Καταρχήν,να ξέρεις πως για να γίνεις πραγματικά καλός,απαιτείται να ασχολείσαι αρκετά με τον προγραμματισμό.Βέβαια,αν σ αρέσει τόσο πολύ,όπως λες,πιστεύω πως σκοπεύεις να ασχοληθείς αρκετά.Απο 'κει και πέρα ,κάθε σχολή έχει κάτι περισσότερο ή και λιγότερο να προσφέρει.Προσωπικά ,απ τα τμήματα που αναφέρεις,ή και όχι,θα σου πρότεινα τα εξής:
Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ,Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας,Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και Πληροφορικής ΟΠΑ.

Ναι,δεν λέω και στους ΗΜΜΥ να πας,μπορείς να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό ή και άλλα πεδία της επιστήμης των υπολογιστών.Όμως στους ΗΜΜΥ,θα χεις να αντιμετωπίσεις πέρα απ το προγραμματιστικά μαθήματα,και γενικότερα τα μαθήματα που σχετίζονται με την πληροφορική,κάτι φυσικές,υλικά και δεν ξέρω κι εγώ τι.Γνώμη μου είναι πως απ την στιγμή που έχεις αποφασίσει πως θες να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό,ή και με την πληροφορική γενικότερα,η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσες να κάνεις είναι ένα τμήμα που να εμβαθύνει και να ασχολείται κυρίως με αυτό.

Όσον αφορά τα τμήματα που αναφέρω,πιστεύω πως όλα είναι εξίσου καλά,για κάποιον που έχει όρεξη να ασχοληθεί,και πιστεύω δεν θα βγεις χαμένος σε καμία περίπτωση όποιο και να επιλέξεις.
Προσωπικά μπορώ να σου πω κάποια πράγματα περί του τμήματος του ΕΚΠΑ,όπου και σπουδάζω, σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι.Μπορείς πάντως να ρίξεις και μια ματιά εδώ: https://www.di.uoa.gr/undergraduate/coursesnew ,καθώς και να κοιτάξεις τα αναλυτικά pdf που υπάρχουν σχετικά με το νέο πρόγραμμα σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsirko77

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Kοιταξε παναγιωτη, επειδη εισαι μαθητης και δεν εχεις ακομα πειρα απο τις σχολες, για να ξερεις μεσα στη σχολη δε μαθαινεις τη ''δουλεια'' οπως ισως πιστευει ο πολυς ο κοσμος. Μην περιμενεις να βρεις διασυνδεση αναμεσα στα μαθηματα μιας σχολης και την πρακτικη του προγραμματισμου. Σε ολα αυτα τα τμηματα που ανεφερες μαθαινεις βασικες αρχες θεωρητικα. Απαιτειται μεγαλο προσωπικο διαβασμα για να ανταποκριθεις στις απαιτησεις μιας πρακτικης θεσης. Αλλωστε σκεψου οτι η τεχνολογια αλλαζει πολυ γρηγορα και δεν ειναι δυνατον μια σχολη να παρακολουθει τις εξελιξεις, οποτε αρκειται στο να καλλιεργησεις το μυαλο σου και να μαθεις καποιες βασικες αρχες. Εαν θελεις να ασχοληθεις σοβαρα και επαγγελματικα με τον προγραμματισμο σε περιμενει φοβερο προσωπικο διαβασμα αλλα μεταξυ μας το ιδιο ισχυει οπουδηποτε και να πας εαν θες να ξεχωρισεις και να συνδεθεις με την πραξη. Μην περιμενεις να βρεις διδασκαλια λογισμικων που ζητα η αγορα σε καποια σχολη.

Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας ! Γνωρίζω ήδη ότι οι σχολές δεν έχουν τη δυνατότητα να μας προετοιμάσουν επαρκώς για την αγορά εργασίας, ιδιαίτερα σε έναν τομέα όπως ο προγραμματισμός που εξελίσσεται με ραγδαίους ρυθμούς. Το προσωπικό διάβασμα δεν με φοβίζει, άλλωστε το να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό είναι μια συνειδητή επιλογή και κάτι που πιστεύω ότι θα με κάνει ευτυχισμένο ! Αυτό που με απασχολεί είναι το να διαλέξω τη σχολή με την καλύτερη οργάνωση και τους πιο ορεξάτους καθηγητές, ώστε να λάβω κάποιες βάσεις και από εκεί και πέρα να το κυνηγήσω και μόνος μου :)



Καταρχήν,να ξέρεις πως για να γίνεις πραγματικά καλός,απαιτείται να ασχολείσαι αρκετά με τον προγραμματισμό.Βέβαια,αν σ αρέσει τόσο πολύ,όπως λες,πιστεύω πως σκοπεύεις να ασχοληθείς αρκετά.Απο 'κει και πέρα ,κάθε σχολή έχει κάτι περισσότερο ή και λιγότερο να προσφέρει.Προσωπικά ,απ τα τμήματα που αναφέρεις,ή και όχι,θα σου πρότεινα τα εξής:
Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ,Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας,Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και Πληροφορικής ΟΠΑ.

Ναι,δεν λέω και στους ΗΜΜΥ να πας,μπορείς να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό ή και άλλα πεδία της επιστήμης των υπολογιστών.Όμως στους ΗΜΜΥ,θα χεις να αντιμετωπίσεις πέρα απ το προγραμματιστικά μαθήματα,και γενικότερα τα μαθήματα που σχετίζονται με την πληροφορική,κάτι φυσικές,υλικά και δεν ξέρω κι εγώ τι.Γνώμη μου είναι πως απ την στιγμή που έχεις αποφασίσει πως θες να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό,ή και με την πληροφορική γενικότερα,η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσες να κάνεις είναι ένα τμήμα που να εμβαθύνει και να ασχολείται κυρίως με αυτό.

Όσον αφορά τα τμήματα που αναφέρω,πιστεύω πως όλα είναι εξίσου καλά,για κάποιον που έχει όρεξη να ασχοληθεί,και πιστεύω δεν θα βγεις χαμένος σε καμία περίπτωση όποιο και να επιλέξεις.
Προσωπικά μπορώ να σου πω κάποια πράγματα περί του τμήματος του ΕΚΠΑ,όπου και σπουδάζω, σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι.Μπορείς πάντως να ρίξεις και μια ματιά εδώ: https://www.di.uoa.gr/undergraduate/coursesnew ,καθώς και να κοιτάξεις τα αναλυτικά pdf που υπάρχουν σχετικά με το νέο πρόγραμμα σπουδών.

Σε ευχαριστώ πολύ Χρήστο που μπήκες στη διαδικασία να μου απαντήσεις και μάλιστα εκτενώς:D ! Πράγματι, σκοπεύω να ασχοληθώ όσο περισσότερο μπορώ ( θα το λιώσω:P ) . Για τους ΗΜΜΥ και εγώ το ίδιο σκέφτομαι, ότι θα χάσω χρόνο με μαθήματα που δεν σχετίζονται άμεσα με τον προγραμματισμό και τα οποία δεν με ξετρελαίνουν κιόλας:P . Κατά τη γνώμη σου, αν δεν είμαι 100 % σίγουρος ότι θα πιάσω το τμήμα σου, είναι προτιμότερο να βάλω ως δεύτερη επιλογή την πληροφορική του ΟΠΑ ή κάποιο τμήμα εκτός Αθήνας και να έρθω με μετεγγραφή στο ΕΚΠΑ; Αν σου είναι εύκολο και δεν σε κουράζω, μήπως θα μπορούσες να μου πεις, μέχρι στιγμής, πώς βλέπεις τα πράγματα στη σχολή σου, αν είσαι ικανοποιημένος με τους καθηγητές και με ποιές γλώσσες προγραμματισμού έχετε ασχοληθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Κοίτα,αν σκοπεύεις όπως και να χει να έρθεις Αθήνα,και δεν μπορείς να φύγεις εκτός Αθήνας,τότε ναι,επόμενη επιλογή κατ' εμέ θα έπρεπε να είναι πληροφορική Ο.Π.Α.
Αν όμως δεν έχεις πρόβλημα με το να μείνεις στην επαρχία,θα σου πρότεινα το τμήμα μηχανικών η/υ της Πάτρας και το Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης με τα χίλια.

Τώρα όσον αφορά το τμήμα μου....Αρκετές υποχρεώσεις,κι αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς και λίγο παραπάνω μόνος σου τα πράματα δεν είναι κι εύκολα.Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος,τόσο για το ότι έχω μάθει εώς τώρα,όσο κι από τους καθηγητές.Οι περισσότεροι είναι συνεργάσιμοι,αν όχι όλοι και προσπαθούν να ενθαρρύνουν την συμμετοχή των φοιτητών κατά τη διάρκεια της διάλεξης,κι όχι απλώς να αρχίσουν να γράφουν ,ώστε να πάρεις απλά τις σημειώσεις .Βέβαια υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις,κυρίως από καθηγητές που έρχονται από άλλα τμήματα,όπως το μαθηματικό :Ρ .
Όσον αφορά τον προγραμματισμό,στο πρώτο έτος λιώνεις με τη C.Υπάρχει σχετικό μάθημα "εισαγωγής" (δεν θα το λεγα εισαγωγή βασικά) στον προγραμματισμό ,όπου μαθαίνεις διάφορες τεχνικές προγραμματισμού,βάσει της C και στο δεύτερο εξάμηνο υπάρχει το μάθημα "Δομές δεδομένων και Τεχνικές προγραμματισμού" ,όπου και πάλι χρησιμοποιείται η C.

Σε επόμενα εξάμηνα ,υπάρχουν μαθήματα αντικειμενοστραφούς προγραμματισμού,λογικού προγραμματισμού και διάφορα άλλα.

Πάντως να ξέρεις,πως σκοπός δεν είναι να μάθεις 10 γλώσσες ,κι ούτε είναι δύσκολο να κάτσεις να μάθεις 10 γλώσσες,αν γνωρίζεις κάποιες ήδη,αλλά να μάθεις να χρησιμοποιείς τις δυνατότητες κάθε μιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsirko77

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοίτα,αν σκοπεύεις όπως και να χει να έρθεις Αθήνα,και δεν μπορείς να φύγεις εκτός Αθήνας,τότε ναι,επόμενη επιλογή κατ' εμέ θα έπρεπε να είναι πληροφορική Ο.Π.Α.
Αν όμως δεν έχεις πρόβλημα με το να μείνεις στην επαρχία,θα σου πρότεινα το τμήμα μηχανικών η/υ της Πάτρας και το Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης με τα χίλια.

Τώρα όσον αφορά το τμήμα μου....Αρκετές υποχρεώσεις,κι αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς και λίγο παραπάνω μόνος σου τα πράματα δεν είναι κι εύκολα.Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος,τόσο για το ότι έχω μάθει εώς τώρα,όσο κι από τους καθηγητές.Οι περισσότεροι είναι συνεργάσιμοι,αν όχι όλοι και προσπαθούν να ενθαρρύνουν την συμμετοχή των φοιτητών κατά τη διάρκεια της διάλεξης,κι όχι απλώς να αρχίσουν να γράφουν ,ώστε να πάρεις απλά τις σημειώσεις .Βέβαια υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις,κυρίως από καθηγητές που έρχονται από άλλα τμήματα,όπως το μαθηματικό :Ρ .
Όσον αφορά τον προγραμματισμό,στο πρώτο έτος λιώνεις με τη C.Υπάρχει σχετικό μάθημα "εισαγωγής" (δεν θα το λεγα εισαγωγή βασικά) στον προγραμματισμό ,όπου μαθαίνεις διάφορες τεχνικές προγραμματισμού,βάσει της C και στο δεύτερο εξάμηνο υπάρχει το μάθημα "Δομές δεδομένων και Τεχνικές προγραμματισμού" ,όπου και πάλι χρησιμοποιείται η C.

Σε επόμενα εξάμηνα ,υπάρχουν μαθήματα αντικειμενοστραφούς προγραμματισμού,λογικού προγραμματισμού και διάφορα άλλα.

Πάντως να ξέρεις,πως σκοπός δεν είναι να μάθεις 10 γλώσσες ,κι ούτε είναι δύσκολο να κάτσεις να μάθεις 10 γλώσσες,αν γνωρίζεις κάποιες ήδη,αλλά να μάθεις να χρησιμοποιείς τις δυνατότητες κάθε μιας.


Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! Να είσαι καλά ! :clapup:Καλή συνέχεια και καλή δύναμη με τη σχολή και που ξέρεις μπορεί να είμαστε και συνάδελφοι του χρόνου :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! Να είσαι καλά ! :clapup:Καλή συνέχεια και καλή δύναμη με τη σχολή και που ξέρεις μπορεί να είμαστε και συνάδελφοι του χρόνου :Ρ

Σου εύχομαι να περάσεις όπου πιστεύεις πως είναι καλύτερα για σένα ώστε να ασχοληθείς με αυτό που αγαπάς περισσότερο.Πάντως αν όντως είμαστε συνάδελφοι,χαμένος δεν θα βγεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει το θρεντ. Αν έχει, σόρρυ. Στην ερώτηση:
Θέλω να ασχοληθώ αποκλειστηκά με προγραμματισμό. Σε ποια σχολή, ποιας πόλης και ΑΕΙ ή ΤΕΙ;
Το έχω ήδη ψάξει πολύ. Θέλω και άλλες γνώμες.
Σημείωση: Δεν με νοιάζουν καθόλου τα μόρια. Είτε πολύ υψηλά είτε τρομερά χαμηλά. Απλώς θέλω προγραμματισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν ξέρω σχετικά με τα τμήματα ποιο είναι καλύτερο κλπ αλλα κι εγω θέλω να περάσω στο τμήμα μηχανικών πληροφορικής ωστόσο είμαι απο θεωρητική και φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα με τα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Δεν ξέρω σχετικά με τα τμήματα ποιο είναι καλύτερο κλπ αλλα κι εγω θέλω να περάσω στο τμήμα μηχανικών πληροφορικής ωστόσο είμαι απο θεωρητική και φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα με τα μαθήματα

Δεν νομίζω ότι μπορείς να δηλώσεις μηχανικών πληροφορικής από το 1ο Πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι μπορείς να δηλώσεις μηχανικών πληροφορικής από το 1ο Πεδίο.[/QUOTE

είχα παρει μαθηματικά και αοθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:hmm:Για πιο λόγο πήγες θεωρητική ενώ θες να μπεις σε μία καθαρά θετική σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top