Ποια ειδικότητα κατά τη γνώμη σας είναι η καλύτερη;

pantelos_01

Νεοφερμένος

Ο pantelos_01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα σας..! Ειμαι φοιτητης στο Τει Ναυπακτου..αλλα για διαφορους λογους αποφασισα να σταματησω και να μεινω στην Αθηνα πηγαινοντας σε ενα ΙΕΚ. Εχω καταληξει στο τι θελω να κανω..Αλλα θα ηθελα την γνωμη οσων ξερουν κατι παραπανο και μπορουν να βοηθησουν..!
Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τις ειδικοτητες ενος ΙΕΚ που εχω υπ'οψιν,ποια δηλαδη απο αυτες κατα την γνωμη σας εχει ουσια και -σχετικα- καλη επαγγελματικη αποκατασταση..(δεν λεω ονομα του ΙΕΚ γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται..μην θεωρηθει διαφημιση....:whistle:)..Λοιπον οι ειδικοτητες οι οποιες σκεφτομαι να ακολουθησω ειναι οι εξης:
1.Τεχνικος Η/Υ και Δικτυων
2.Εφαρμ. Πληροφορικης
3.Ειδικος Εφαρμογων με πολυμεσα
Θα ηθελα λοιπον οποιος ξερει κατι πανω στο θεμα να μου πει την γνωμη του γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα κανω εγγραφη μεσα στην επομενη βδομαδα και ομολογω πως εχω χασει την μπαλα λιγο με οσα εχω ακουσει μεχρι τωρα..Ευχαριστω εκ των προτερων. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καλησπερα σας..! Ειμαι φοιτητης στο Τει Ναυπακτου..αλλα για διαφορους λογους αποφασισα να σταματησω και να μεινω στην Αθηνα πηγαινοντας σε ενα ΙΕΚ. Εχω καταληξει στο τι θελω να κανω..Αλλα θα ηθελα την γνωμη οσων ξερουν κατι παραπανο και μπορουν να βοηθησουν..!
Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τις ειδικοτητες ενος ΙΕΚ που εχω υπ'οψιν,ποια δηλαδη απο αυτες κατα την γνωμη σας εχει ουσια και -σχετικα- καλη επαγγελματικη αποκατασταση..(δεν λεω ονομα του ΙΕΚ γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται..μην θεωρηθει διαφημιση....:whistle:)..Λοιπον οι ειδικοτητες οι οποιες σκεφτομαι να ακολουθησω ειναι οι εξης:
1.Τεχνικος Η/Υ και Δικτυων
2.Εφαρμ. Πληροφορικης
3.Ειδικος Εφαρμογων με πολυμεσα
Θα ηθελα λοιπον οποιος ξερει κατι πανω στο θεμα να μου πει την γνωμη του γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα κανω εγγραφη μεσα στην επομενη βδομαδα και ομολογω πως εχω χασει την μπαλα λιγο με οσα εχω ακουσει μεχρι τωρα..Ευχαριστω εκ των προτερων. :D

θα πας σε ιεκ και θα ασχοληθεις με αντικειμενα που ασχολουνται αποφοιτοι πανεπιστημιων ? εισαι σιγουρος πως θα εισαι ανταγωνιστικος ως εργαζομενος ?
το ενδεχομενο με τα λεφτα που θα πας στο ιεκ (το οποιο ειναι ιδιωτικο, αλλιως δεν τιθεται θεμα διαφημισης) να ξαναδωσεις πανελληνιες παιζει καθολου ? η αγορα εργασιας εχει γινει πολυ σκληρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ειδικος Εφαρμογων με πολυέξω! ...τρομερή ειδικότητα στην Ελλάδα του φραπέ, της φοιτητικής ζωής και του τάβλι. Πάντως μια κοπελιά την οποία ξέρω και έχει ειδικότητα Εφαρμ. Πληροφορικης εργάζεται ως βοηθός σερβιτόρου ενώ η ίδια ισχυρίζεται ότι δεν θα αξιοποιήσει ποτέ τις σπουδές της. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelos_01

Νεοφερμένος

Ο pantelos_01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να ξαναδωσω οχι δεν το βλεπω σαν πιθανοτητα..Μαλλον θα παω στο τμημα του τεχνικου Η/Υ και δικτυων,γιατι μου φαινεται πως ειναι ενα κλικ πανω απο τα υπολοιπα που ανεφερα. Ελπιζω να ειναι η σωστη επιλογη...εφτασα 20 και πλεον δεν με παιρνει να κανω αλλες....πατατες...και η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα εχω κανει καμποσες.. :redface:
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh....

Νεοφερμένος

Η elenh.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα!!! Ξερει κανεις ποιο ιεκ ειναι καλυτερο για παιδαγωγικα;Εχω τελειωση πανεπιστημιο οικονομικων αλλα δεν βρκσκω δουλεια και ειπα να παω σε ιεκ παιδαγωγικα. Ξερεται αν οντως απο το ιεκ μπορω να εχω επαγγελματικη αποκατασταση αμεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δυστυχώς τίποτα δεν εχει επαγγελματική αποκατάσταση στις μέρες μας.
Για παιδαγωγικά έχω ακούσει ότι το ΙΕΚ Δομή είναι καλό και προωθεί τους αποφοίτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Προστάτης Γερμανικών Συμφερόντων, ή αλλιώς "ελληνική αστειονομία"

σιγουρο χιλιάρικο κάθε μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Για κανα φορματ,και να καθαριζεις Ιους καλος θα εισαι.

Για τα αλλα,υπαρχουν οι των ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Για κανα φορματ,και να καθαριζεις Ιους καλος θα εισαι.

Για τα αλλα,υπαρχουν οι των ΗΜΜΥ

Τώρα που είπες φορμάτ, θυμήθηκα ενα ρόζ χαρτάκι που είναι κολλημένο παντού στην Θεσσαλονίκη.
"FORMAT 10 Ευρώ" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά να προσέχετε να διαλέγετε ειδικότητες που δεν υπάρχουν σε αντίστοιχα αει και τει ώστε να μην είσαστε στην δεύτερη διαλογή και φυσικά να μειωθεί κάπως ο ανταγωνισμός. Πολύ καλες σχολές είναι οι σχολές σεφ και πιστεύω στην Ελλάδα δε πρόκειται να πεινάσει κανένας αν κάνει καλά αυτή την δουλειά (αν και ειναι απο τις πιο κουραστικές που υπάρχουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Παιδιά να προσέχετε να διαλέγετε ειδικότητες που δεν υπάρχουν σε αντίστοιχα αει και τει ώστε να μην είσαστε στην δεύτερη διαλογή και φυσικά να μειωθεί κάπως ο ανταγωνισμός. Πολύ καλες σχολές είναι οι σχολές σεφ και πιστεύω στην Ελλάδα δε πρόκειται να πεινάσει κανένας αν κάνει καλά αυτή την δουλειά (αν και ειναι απο τις πιο κουραστικές που υπάρχουν)

Ακριβώς αυτό. Μια καλή ειδικότητα είναι στέλεχος ασφαλείας, security agent ή σεκιουριτάς. Από τον Μαϊο με ΦΕΚ είναι υποχρεωτικό ενας σεκιουριτας να εχει βγαλει ΙΕΚ με αυτην την συγκεκριμενη ειδικοτητα. Δεν προκειται για κορεσμενο επαγγελμα, ποσο μαλλον η αναγκη αυξανεται με τον χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
διαλεξτε ελευθερα, αμα δεν θελετε να πεισετε μπορειτε να γινετε, δημοσιος (ή μαλλον ...για να μιλαμε και σωστα ελληνικα, κρατικος) ή ιδιωτικος μπατσος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top