Βιασμός 16χρονης στην Εύβοια κατα τη διάρκεια καταλήψεων

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
οταν ελεγα εγω για τους δημοσιογραφους μου λεγατε "Παλι οι δημοσιογραφοι φταινε?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
οταν ελεγα εγω για τους δημοσιογραφους μου λεγατε "Παλι οι δημοσιογραφοι φταινε?"

Οι δημοσιογράφοι φταίνε που αδιαφορεί ο κόσμος για το τι έγινε?
Αν ο κόσμος απαιτούσε και ζήταγε να μάθει δεν θα ήταν σαν είδηση πιστευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
To θέμα δεν είναι μην γεμίσουμε παράθυρα αλλα να τιμωρηθούν αυτοί που το έκαναν.

Δεν εχω διαβασει ολα τα posts, αλλα για να καταλαβω...ειστε τοσο σιγουροι πως εγιναν τα πραγματα ετσι ακριβως οπως ισχυριζεται η κοπελα, ωστε να περιμενετε την τιμωρια των αγοριων? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν εχω διαβασει ολα τα posts, αλλα για να καταλαβω...ειστε τοσο σιγουροι πως εγιναν τα πραγματα ετσι ακριβως οπως ισχυριζεται η κοπελα, ωστε να περιμενετε την τιμωρια των αγοριων? :worry:


Μιλάω γενικά και για αυτό ανέφερα και τον Μαλιακό, όσο για το αν το έχουν κάνει η όχι, την τελευταία φορά άκουσα ότι δεν υπήρχαν σημάδια βιασμού και κάπου εκεί άρχισε η σιγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μιλάω γενικά και για αυτό ανέφερα και τον Μαλιακό, όσο για το αν το έχουν κάνει η όχι, την τελευταία φορά άκουσα ότι δεν υπήρχαν σημάδια βιασμού και κάπου εκεί άρχισε η σιγή

i see...
αυτο γνωριζω και εγω...
οσο και να μην το θελω αυτο το σκηνικο μονο βιασμος δεν ηταν βασει των στοιχειων και των μαρτυριων...και σαν γυναικα θα ειχα και ενα λογο παραπανω να υποστηριξω τους ισχυρισμους της κοπελας καθως καταδικαζω καθε υποψια βιαιης συμπεριφορας και δη μιας τετοιας, οπως ειναι ενας βιασμος ψυχης και σωματος ταυτοχρονα...αλλα δεν μπορω...
και με εκνευρισε η πονηρια της μητερας και της κορης ,οπως επισης και το οτι εδωσαν τετοια εκταση σε κατι τετοιο...
αυτο που εντοπιζω εγω προσωπικα σε ολο αυτο το σκηνικο..ειναι οτι υπαρχει προβλημα οσον αφορα στη διαπαιδαγωγηση των σημερινων παιδιων/νεων...και η ριζα αυτου βρισκεται στην οικογενεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Οι δημοσιογράφοι φταίνε που αδιαφορεί ο κόσμος για το τι έγινε?
Αν ο κόσμος απαιτούσε και ζήταγε να μάθει δεν θα ήταν σαν είδηση πιστευεις?

ναι θα βγει ο κωσμος διαδηλοση για να μαθει τι εγινε στην ανω κωλοχωριατενα. Ελα τωρα ας ειμαστε σοβαροι, ξερεις και ξερω οτι ο κοσμος ειναι μια αννοητη ευπλαστη μαζα. Ειναι *υποχρεοση* αυτων που μπορουν να τον κατευθυνουν να τον κατευθυνουν προς τη μορφωση και τη συνεση.

διαφορετικα θα καναμε δημοσιες εκτελεσεις ακομα (dont worry τις κανουμε, απλα τις λεμε αλλιος, τις λεμε "παραθυρα")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Οι δημοσιογράφοι φταίνε που αδιαφορεί ο κόσμος για το τι έγινε?
Αν ο κόσμος απαιτούσε και ζήταγε να μάθει δεν θα ήταν σαν είδηση πιστευεις?
"Ε, βουλγαρα ειναι, το ηθελε ο κ**ος της"...:( τι αλλο να μαθουν, οι καλοι χριστιανοι?:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
αυτοί που θεωρούν ότι λόγω εθνικότητας το ήθελε ζουν σε άλλο κόσμο. οι εθνικότητες δεν διαφέρουν οι άνθρωποι κάνουν την διαφορά.
από την άλλη όμως δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ότι τα πράγματα έγιναν έτσι όπως τα λέει η μικρή. όταν είχε πρωτοέρθει από κύπρο όπου φοιτούσα, είχα πάθει πολιτισμικό σοκ με τον τρόπο που συμπεριφέρονται τα παιδια στα σχολεία ακομα κ στα δημοτικά.
θεωρούμαι κ γω της ίδιας γενιάς κ δεν θεωρώ ότι είμαι παλιομοδίτισα επειδή φρικάρω για το πόσο ελεύθερα (σε σημείο ισοπεδωτικά) είναι τα πράγματα σχετικά με το σεχ στα σχολεία. έτσι δεν θα εκπλαγόμουν καθόλου αν τελικά έβγαινε ότι η όλη ιστορία ήταν επειδή το ήθελαν όλοι κ απλά πήρε μεγάλες διαστάσεις επιδή ίσως κάποιος τράβαγε βίντεο.
προτιμώ πάντος να είναι κάτι τέτοιο, παρά να καταλήξουμε να λέμε ότι τώρα γίνονται βιασμοί κ ανάμεσα στους συμμαθητές...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Είχα πει να μην γράψω γιατί ίσως η απάντηση μου εκνευρίσει αρκετούς.
Αυτό που εικάζω ότι έγινε είναι πως η κοπέλα ήθελε να κάνει κάτι αλλά όχι και με τους τέσσερις και όχι να την βιντεοσκοπούν.Πιστεύω πως γούσταρε τον έναν απο αυτούς αλλά τα πράγματα βγήκαν εκτός ελέγχου.
Και φυσικά όλα αυτά δεν έχουν να κανουν με την εθνικότητα της.

Κάτι άλλο όμως που με εξοργίζει είναι πως αποβλήθηκε μόνο η κοπέλα.Τα αγόρια δεν τιμωρήθηκαν απο το σχολικό συμβούλιο.Και τονίζω το σχολικό συμβούλιο, γιατί δεν κλήθηκε να τους επιβάλλει νομική ποινή δλδ να τους τιμωρήσει για τον βιασμο αλλά για την σεξουαλική πράξη η οποία κάτω απο όποιες συνθήκες και να έγινε, είναι γεγονός πως έγινε.
Κι έρχομαι κι αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν 5 άτομα να συμμετείχαν σε ομαδικό όργιο μέσα σε σχολικό χώρο(έστω και στις τουαλέτες) και απο αυτά να τιμωρείται μονο το 1;Ακόμη κι αν υποθέσουμε πως δεν ήταν βιασμός, οι υπόλοιποι 4 ακόμη κι αν δεν την βίασαν, δεν έκαναν όργια μέσα στο σχολείο;Αυτό δεν αρκεί για αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος;Δλδ μόνο η ασέβεια προς καθηγητές και οι τσακωμοί στο προαύλιο τιμωρούνται απο την σχολική κοινότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
1)Και φυσικά όλα αυτά δεν έχουν να κανουν με την εθνικότητα της.


2)Κι έρχομαι κι αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν 5 άτομα να συμμετείχαν σε ομαδικό όργιο μέσα σε σχολικό χώρο(έστω και στις τουαλέτες) και απο αυτά να τιμωρείται μονο το 1;
Ειναι ρατσιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Είχα πει να μην γράψω γιατί ίσως η απάντηση μου εκνευρίσει αρκετούς.
Αυτό που εικάζω ότι έγινε είναι πως η κοπέλα ήθελε να κάνει κάτι αλλά όχι και με τους τέσσερις και όχι να την βιντεοσκοπούν.Πιστεύω πως γούσταρε τον έναν απο αυτούς αλλά τα πράγματα βγήκαν εκτός ελέγχου.
Και φυσικά όλα αυτά δεν έχουν να κανουν με την εθνικότητα της.

Κάτι άλλο όμως που με εξοργίζει είναι πως αποβλήθηκε μόνο η κοπέλα.Τα αγόρια δεν τιμωρήθηκαν απο το σχολικό συμβούλιο.Και τονίζω το σχολικό συμβούλιο, γιατί δεν κλήθηκε να τους επιβάλλει νομική ποινή δλδ να τους τιμωρήσει για τον βιασμο αλλά για την σεξουαλική πράξη η οποία κάτω απο όποιες συνθήκες και να έγινε, είναι γεγονός πως έγινε.
Κι έρχομαι κι αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν 5 άτομα να συμμετείχαν σε ομαδικό όργιο μέσα σε σχολικό χώρο(έστω και στις τουαλέτες) και απο αυτά να τιμωρείται μονο το 1;Ακόμη κι αν υποθέσουμε πως δεν ήταν βιασμός, οι υπόλοιποι 4 ακόμη κι αν δεν την βίασαν, δεν έκαναν όργια μέσα στο σχολείο;Αυτό δεν αρκεί για αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος;Δλδ μόνο η ασέβεια προς καθηγητές και οι τσακωμοί στο προαύλιο τιμωρούνται απο την σχολική κοινότητα;


+1:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κάτι άλλο όμως που με εξοργίζει είναι πως αποβλήθηκε μόνο η κοπέλα.

Αν δεν κανω λαθος αποβληθηκαν ΚΑΙ οι μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ειναι ρατσιστες.

Άφησα όμως την εθνικότητα απέξω επίτηδες για να αποφύγουμε να κολλήσουμε εκεί.Ηθέλα περισσότερο να τονίσω όσα γράφω στην δεύτερη παράγραφο.
Κάτι μέσα μου μου λέει ότι και Ελληνίδα να ήταν η κοπέλα το ίδιο θα γινόταν.Πιστεύω πως όλοι έχουμε ζήσει καταστάσεις που σε μια κοπέλα κολλάνε την ταμπέλα εύκολη και την αντιμετωπίζουν έτσι, ανεξαρτήτως καταγωγής.
Τεσπα εγώ την εικασία μου για το περιστατικό την έγραψα παραπάνω.


@διαβολινίτσα η απόφαση απέβαλε μόνο την κοπέλα, οι μαθητές επέστρεψαν την άλλη μέρα σχολείο και μάλιστα υπήρχε και ρεπορτάζ για το πως τους υποδέχτηκαν οι συμμαθητές τους.
Δεν ξέρω αν η απόφαση άλλαξε κάτω απο την πίεση της κοινής γνώμης, αλλά δεν το νομίζω καθώς οι αποφασεις του κάθε σχολικού συμβουλίου είναι τελεσίδικες και δεν μπορούν να αλλάξουν ούτε με παρέμβαση Δευτεροβάθμιας δ/νσης ούτε Υπουργείου.
Τώρα αν οι ίδιοι μετά την αναίρεσαν δεν το γνωρίζω και δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δυστυχώς Κλέφτρα μου, έχει σχέση μόνο με την εθνικότητα. Ναι, και στης Eλληνιδες κολλάει η ρετσινιά με ευκολία. Δεν αδιαφορεί όμως η κοινωνία όταν τίθεται θέμα βιασμού…
Λυπάμαι να το πω, όμως, μόνο η εθνικότητα έπαιξε ρόλο όταν τιμωρήθηκε η κοπέλα (άριστη μαθήτρια) και όχι οι άλλοι.
(δεν πιστεύω απλά, είμαι σίγουρη)

Έχουμε μάθει να μιλάμε για τα γεγονότα λες και είναι σκηνές ταινιών. Αγαπητοί φίλοι μου… ΖΩΕΣ καταστράφηκαν. ΨΥΧΕΣ πληγώθηκαν. Δεν είναι δυνατών να το ξεχνάμε και να αδιαφορήσουμε μετά από λίγους μήνες. Και αν πουλάει το θέμα, κάποτε θα το ξανά συζητήσουμε στα παράθυρα. Έλεος. Παιδιά έχουμε (η θα έχουμε) όλοι.

Τέλος πάντων, αν ήταν κόρη μου, (μη κακό μας Παναγιά μου), εγώ απλά θα τους σκότωνα …δεν θα περίμενα να με δικαιώσουν οι ελληνικές αρχές.( Αυτοάμυνα δεν λέγεται?:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τέλος πάντων, αν ήταν κόρη μου, (μη κακό μας Παναγιά μου), εγώ απλά θα τους σκότωνα …δεν θα περίμενα να με δικαιώσουν οι ελληνικές αρχές.( Αυτοάμυνα δεν λέγεται?:P)

Δεν νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία να καλύψει πολαπλή δολοφονία, ίσως να είχες το ελεφριντικό του ότι βρισκόσουν εν βρασμο ψυχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι το πώς θα έπρεπε να τιμωρηθούν όποιο έκαναν ή θα κάνουν ένα τέτοιο χείριστο έγκλημα,αλλά αν το έκαναν στην περίπτωση αυτή,δυστυχώς έχουμε γεμίσει αυτόχριστους δικαστές εδώ στην Ελλάδα,άλλα λέει ο ιατροδικαστής,αλλά το θύμα,άλλα οι μάρτυρες,βγάλτε συμπέρασμα.Απο την άλλη έχουμε το φαινόμενο που υπήρχε και με τους αφροαμερικάνους στις Η.Π.Α., την (ξενοφοβία)φοβία όπου όλοι οι αλλοδαποί/μειονότητες/διαφορετικοί νομίζουν οτι τους επιβουλεούνται οι ντόπιοι και γίνονται υστερικοί και οι ίδιοι χειρότεροι ρατσιστές απο τους υποτιθέμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
.Απο την άλλη έχουμε το φαινόμενο που υπήρχε και με τους αφροαμερικάνους στις Η.Π.Α., την (ξενοφοβία)φοβία όπου όλοι οι αλλοδαποί/μειονότητες/διαφορετικοί νομίζουν οτι τους επιβουλεούνται οι ντόπιοι και γίνονται υστερικοί και οι ίδιοι χειρότεροι ρατσιστές απο τους υποτιθέμενους.

και συνεχιζει να υπαρχει..και το οποιο ειναι και ιδιαιτερα εντονο...
εαν δεντο εβλεπα με τα ματια μου δε θα το πιστευα...

και οσον αφορα στο ποιοι απεβληθησαν....δεν απεβληθει μονο η κοπελα αλλα και οι 5.... και οχι κατοπιν οποιασδηποτε πιεσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία να καλύψει πολαπλή δολοφονία, ίσως να είχες το ελεφριντικό του ότι βρισκόσουν εν βρασμο ψυχής.
Ευχαριστώ για την νομική υποστήριξη. Και εγώ που νόμιζα ότι καταλαβαίνουν όλοι τα αστεία μου…
εγώ απλά θα τους σκότωνα …δεν θα περίμενα να με δικαιώσουν οι ελληνικές αρχές.( Αυτοάμυνα δεν λέγεται?:P)
σορρι, παρεξηγηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ernesto_che

Νεοφερμένος

Ο ernesto_che αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αυτή η κοπέλα βιάστηκε όχι μια αλλά 2 φορές, μια από τους συμμαθητές της και μια από τα κανάλια .... είναι πολύ απλά τα πράγματα, οι συμμαθητές της έφαγαν απλά μια πενθήμερη και κυκλοφορούν στο χωριό τους "άντρακλες" και διαδίδουν πως τα ήθελε κτλ κτλ και τα κανάλια μας λενε οτι κάνουν κοινωνικό έργο. Όπως και η τοπική κοινωνία (φασιστική και ρατσιστική μεν οχι στο σύνολο της δε) του αποθεώνει. ΕΕΕΕ ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.
Δεν θα αποκαλέσω κανέναν από αυτούς ζώα ... γιατί τα ζώα είναι πολύ καλύτερα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top