Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
καλέ μεταλλάχτηκες σε φυσικούλης;;; λοιπόν, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά ότι συμβαίνει στη βιβλιοθήκη αυτό το διάστημα μέχρι τις 8 το βράδυ το ίδιο συμβαίνει και στο αναγνωστήριο...όμως μετά τις 8 τα πράγματα ησυχάζουν...γιατί όπως καταλαβαίνεις λίγοι είναι αυτοί που συνεχίζουν τη "βάρδια" οπότε αν θες μετά τις 8 είναι μια χαρούλα, ειδικά κατα τις 9-10 το τέλειο διάβασμα! Πριν θα σου λεγα να πας καλύτερα βιβλιοθήκη, γιατί ο ίδιος κακός χαμός γίνεται τις πρωινές ώρες και στα δύο, απλώς στη βιβλιοθήκη ο χώρος είναι μεγαλύτερος και αν πας πολύ πρωί μπορείς να πιάσεις καλά γραφεία σε μέρη απομονομένα που έχει πολύ ησυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
καλέ μεταλλάχτηκες σε φυσικούλης;;; λοιπόν, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά ότι συμβαίνει στη βιβλιοθήκη αυτό το διάστημα μέχρι τις 8 το βράδυ το ίδιο συμβαίνει και στο αναγνωστήριο...όμως μετά τις 8 τα πράγματα ησυχάζουν...γιατί όπως καταλαβαίνεις λίγοι είναι αυτοί που συνεχίζουν τη "βάρδια" οπότε αν θες μετά τις 8 είναι μια χαρούλα, ειδικά κατα τις 9-10 το τέλειο διάβασμα! Πριν θα σου λεγα να πας καλύτερα βιβλιοθήκη, γιατί ο ίδιος κακός χαμός γίνεται τις πρωινές ώρες και στα δύο, απλώς στη βιβλιοθήκη ο χώρος είναι μεγαλύτερος και αν πας πολύ πρωί μπορείς να πιάσεις καλά γραφεία σε μέρη απομονομένα που έχει πολύ ησυχία!

Το μεσημερι ξεκινάω το δίαβασμα όποτε δν με χαλάει καθουλου να το συνεχιζω μεχρι τις 10-11 και αμα εχει και περισσοτερη ησυχια ακομα καλυτερα.Οταν λες οτι οι φοιτητες εχουν τα κλειδια?. Μεταλλάχτικα επισήμως εδω και ένα εξάμηνο και δν το μετανιωσα( προς το παρον):).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τα περισσοτερα θα τα μαθεις εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τις Κυριακές βλέπετε πολύ κόσμο να βγαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Aρκετό εκτός αν πέσεις σε περίοδο εξεταστικής, σε βροχή(καθόλου σπάνιο) και χειμώνα με βαρύ κρύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Στα Γιαννενα παντα εχει κοσμο ανεξαρτητως καιρο η μερασ,ισως η καλυτερη πολη για φοιτητικη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reisuke

Νεοφερμένος

Ο Reisuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Με λενε Γιωργο και κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι φοιτητης του Χημικου Ιωαννινων. Μηπως μπορουν παλιοι ή και νεοι να μου προτεινουν μερη με βατα ενοικια, καφετερειες που μαζευουν φοιτητοκοσμο αλλα και γενικα να εχω μια περιγραφη της φοιτητικης ζωης στην πολη; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους! Με λενε Γιωργο και κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι φοιτητης του Χημικου Ιωαννινων. Μηπως μπορουν παλιοι ή και νεοι να μου προτεινουν μερη με βατα ενοικια, καφετερειες που μαζευουν φοιτητοκοσμο αλλα και γενικα να εχω μια περιγραφη της φοιτητικης ζωης στην πολη; :worry:
Τσέκαρε εδώ για κάποια από αυτά που ζητάς
https://www.foithtips.com/2011/08/blog-post.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εχουμε κανεναν που ειναι γιαννενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Παρακαλώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstantina16

Νεοφερμένος

Η kwnstantina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πέρασα Μηχανικος η/υ και Πληροφορικης στα Γιάννενα!!!:D :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Παιδιά την καλησπέρα μου :D Πέρασα στα Γιάννενα(προφανώς) και θέλω να μου πείτε τα πάντα για τη φοιτητική ζωή στα Γιάννενα,για τα ενοίκια των φοιτητικών κατοικιών καθώς και για το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων :PΣας ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά την καλησπέρα μου :D Πέρασα στα Γιάννενα(προφανώς) και θέλω να μου πείτε τα πάντα για τη φοιτητική ζωή στα Γιάννενα,για τα ενοίκια των φοιτητικών κατοικιών καθώς και για το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων :PΣας ευχαριστώ :D


Ε ρε κάτι χημικινες που θα μαζέψει τα Γιάννενα! ;)
Κοριτσακιι.. τσεκ απ' ιτ.https://foithtips.com/ioannina-city-guide/

Άντε;)καλη αρχη!!!!
Καλή σταδιοδρομία
Your dream is real!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Παιδιά την καλησπέρα μου :D Πέρασα στα Γιάννενα(προφανώς) και θέλω να μου πείτε τα πάντα για τη φοιτητική ζωή στα Γιάννενα,για τα ενοίκια των φοιτητικών κατοικιών καθώς και για το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων :PΣας ευχαριστώ :D


Πάω συχνά στα Γιάννενα και το σιγουρο ειναι πως η πολη ειναι πάρα πολύ ομορφη και έχεις αρκετές επιλογές. Ειναι και η λίμνη κοντά το χειμώνα εχει ωραια μαγαζιά! Το Πανεπιστημιο ειναι έξω απο τη πόλη κοντα στην Εγνατία. Θα περάσεις πολύ καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S4vv4s

Νεοφερμένος

Ο S4vv4s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ειχα φιλους φοιτητες στα Γιαννενα,πηγαινα παρα πολυ συχνα.Μετα την Θεσσαλονικη και τον Βολο η καλυτερη φοιτητουπολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Χαίρομαι που το ακούω :D Το κέντρο είναι κοντά στο πανεπιστήμιο ή χρειάζεται να χρησιμοποιώ το αστικό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Χαίρομαι που το ακούω :D Το κέντρο είναι κοντά στο πανεπιστήμιο ή χρειάζεται να χρησιμοποιώ το αστικό; :P


Χμμμ οχι δεν ειναι κοντά. Για να πάς με τα ποδια. Για να σου δώσω να καταλάβεις εστω οτι έρχεσαι απο Βορεια εισαι στην Εγνατια με κατευθυνση προς Ηγουμενιτσα. Στο κομβο για Ιωάννινα θα κοψεις δεξιά και θα κατέβεις σε εναν μεγάλο δρομο ο οποιος ειναι περιπου 5 χλμ απο το κέντρο. Μετα απο 1-2 χιλιομετρα και πριν φθάσεις στον ΑΒ Βασιλοπουλο θα στριψεις σε μια διασταυρωση αριστερά αν δεν κάνω λάθος εκει ειναι το Πανεπιστημιο. Στο δεξι σου χέρι έχει ταπελες προς Κουτσελιό. Μετά την διασταύρωση αριστερά πιο πάνω ειναι το Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο Ιωαννινων (αχρειαστο να σου ειναι) και πιο πέρα ο Σκλαβενιτης. Τα Γιάννενα ειναι πολιτισμος. έχει σουπερ μάρκετ μεγαλα να ψωνισεις , εχει σινεμα εχει bowling και βεβαια ειναι μεγάλη πολη. Και αυτο σημαινει οτι δεν θα έχεις τα κακα της επαρχιας να σε βλέπουν και να σχολιάζουν τη ζωή σου οπως γινεται σε πολεις - μεγαλα χωρια των 8-9 χιλιάδων κατοικων.

Πραγματικά τα Γιάννενα ειναι μια ανάσα πολιτισμού για οσους μένουν σε γυρω περιοχές. Σου τη βιδώνει πάς μια βολτα πάς σε ενα μπάρ σε ενα κλάμπ. Και ξεφευγεις ρε αδερφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά την καλησπέρα μου :D Πέρασα στα Γιάννενα(προφανώς) και θέλω να μου πείτε τα πάντα για τη φοιτητική ζωή στα Γιάννενα,για τα ενοίκια των φοιτητικών κατοικιών καθώς και για το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων :PΣας ευχαριστώ :D
Καταρχάς, γιαννεναρα ουαν λοβ. Φοιτητική ζωή φουλ, καφετέριες άπειρες και για όλα τα γούστα, κλαμπ όχι τόσα πολλά ειδικά αν δεν ακούς ελληνικά, πανέμορφη πόλη με ιδανικούς προορισμούς για μονοημερα-εξορμήσεις (ειδικά αν είσαι φυσιολάτρης), πολύ καλά μαγαζιά για ντελιβερυ (έχει κι αυτό σημασία όσο να ναι), φουλ δραστηριότητες και αν συνεχίσω σε θα σταματήσω ποτέ, μπορώ να τα εκθειάζω μια ζωή.

Τα σπίτια ως επί το πλείστον είναι παλιά και ακριβούτσικα σε σχέση με τις παροχές. Προτίμησε σπίτι κέντρο και προς τις γύρω περιοχές, για να μπορείς να βγαίνεις. Ενημερωτικά και επειδή έχω ακούσει πολλούς να την πατάνε έτσι, τα Σεισμόπληκτα ΔΕΝ είναι κοντά στο κέντρο.

Για το Πανεπιστήμιο δεν μπορώ να σου πω και πολλά, 1 φορά έχω πάει :Ρ ξέρω ότι δεν μπορείς να πας με τα πόδια απ το κέντρο, παίρνεις αστικό και βιώνεις όλον τον καρκίνο της αστικής συγκοινωνίας των Ιωαννίνων. Τα οχήματα είναι παλιά, αργά, και αυτά που πηγαίνουν Πανεπιστήμιο είναι πολύ συχνά πολύ γεμάτα.

Συνήθως όσοι μεγάλωσαν σε μεγαλύτερες πόλεις τα σνομπάρουν τα Γιάννενα ως "χωριό" και απομακρυσμένα που είναι, ενώ όσοι μεγάλωσαν σε τυπικές επαρχιακές πόλεις συνήθως και πάλι, τα γουστάρουν φουλ. Μετά από τον καιρό της προσαρμογής πιστεύω εύκολα μπορείς να τα αγαπήσεις. Καλή αρχή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά :D Ως Αθηναία σίγουρα στην αρχή θα μου κακοφανεί πως τα Γιάννενα θα είναι μια πόλη πολύ μικρότερη από την Αθήνα :P Αλλά εντάξει θα συνηθίσω πιστεύω,κατάγομαι και από χωριό,οπότε :P Επίσης,Ιππολύτη η αλήθεια είναι πως δεν είμαι του ελληνικού οπότε θα έχω δυσκολία στο να βρω καλό μαγαζί για μουσική.Για τα σεισμόπληκτα άκουσα κι εγώ αλλά μετά από συζητήσεις μου είπαν ότι εκτός πως είναι μακριά από το κέντρο,είναι και κάπως επικίνδυνα.Δε ξέρω αν ισχύει :P Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισχύει, τα σεισμόπληκτα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή, ούτε η Ανατολή (ίσως το πρώτο της κομμάτι ενδεικνύεται). Το θέμα είναι ότι η απόσταση από το κέντρο είναι μεγάλη. Και ταυτόχρονα, θα πρέπει, ακόμη κι απ' αυτές τις περιοχές, να παίρνεις αστικό για να πας στη σχολή, δε γίνεται με τα πόδια. Θα είσαι από τις τελευταίες στάσεις των αστικών και δε θα σε παίρνουν πάντα γιατί στα Γιάννενα, όπως θα διάβασες, γίνεται χαμός με τα αστικά. Οπότε, αν δεν έχεις δικό σου αυτοκίνητο, είναι λίγο θέμα αυτές οι περιοχές. Σίγουρα, τα ενοίκια είναι χαμηλότερα και ταυτόχρονα τα σπίτια πιο πρόσφατα, αλλά και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top