Γενικό -  Προετοιμασία για τη Γ' Λυκείου

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
δεν είναι και έγκλημα :P αν μιλάμε για τον Σεπτέμβρη της 3ης

Αυτοκτονία θα έλεγα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Από Σεπτέμβρη θα πάω Β' Λυκείου. Σκέφτομαι να αρχίσω ΑΟΘ από μόνη μου, ώστε να το έχω τελειώσει όλο με λίγες ώρες κάθε εβδομάδα πριν αρχίσω την Γ'. Παράλληλα θα λύνω και ασκήσεις από βοήθημα που έχω. Έτσι θα είναι τα πράγματα πιο χαλαρά και θα έχω τελειώσει με το ένα από τα εξεταζόμενα μαθήματα. Επιπλέον, θα κάνω και φροντιστήριο στις ΑΟΘ στην Γ', οπότε δεν τίθεται θέμα για περισσότερες ασκήσεις, σημεία που δεν κατανόησα καλά...

Φοβάμαι όμως μην αλλάξει η εξεταστέα ύλη μέχρι τότε. Υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο?? Πότε έγινε η τελευταία αλλαγή της ύλης?
Εγω θα σε ελεγα, να ξεκινησεις με αλγεβρα και χημεια(γενικης) β λυκειου, εφοσον λες οτι θα πας θετικη. Και στη συνεχεια με φυσικη β γενικης. Τα γενικης στη β λυκ ειναι πολυ πιο σημαντικα απο τα κατευθυνσης. Για να αρχισεις με την υλη γ λυκ παρα ειναι νωρις, αλλα εσυ κανε οτι θες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ πάντως τον συμβουλεύω να ξεκινήσει την βιολογία κατ από το καλοκαίρι. Τα υπόλοιπα βγαίνουν χαλαρά αν ξεκινήσεις από Σεπτέμβρη, η βιολογία είναι το παλούκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Από Σεπτέμβρη θα πάω Β' Λυκείου. Σκέφτομαι να αρχίσω ΑΟΘ από μόνη μου, ώστε να το έχω τελειώσει όλο με λίγες ώρες κάθε εβδομάδα πριν αρχίσω την Γ'. Παράλληλα θα λύνω και ασκήσεις από βοήθημα που έχω. Έτσι θα είναι τα πράγματα πιο χαλαρά και θα έχω τελειώσει με το ένα από τα εξεταζόμενα μαθήματα. Επιπλέον, θα κάνω και φροντιστήριο στις ΑΟΘ στην Γ', οπότε δεν τίθεται θέμα για περισσότερες ασκήσεις, σημεία που δεν κατανόησα καλά...

Φοβάμαι όμως μην αλλάξει η εξεταστέα ύλη μέχρι τότε. Υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο?? Πότε έγινε η τελευταία αλλαγή της ύλης?
Αυτά είναι υπερβολές. Ακόμα χειρότερα, είναι μεγάλο λάθος. Θα μιλήσω μόνο για τα μαθηματικά.

Το βιβλίο της Άλγευρας της Α' Λυκείου, που πρέπει είναι το ευαγγέλιο των μαθηματικών για όσους δώσουν πανελλήνιες, το έχεις κάνει 2 φορές επανάληψη; Έχεις λύσει όλες τις ασκήσεις του βιβλίου; Έχεις λύσει και άλλες ασκήσεις (διαδίκτυο, βοηθήματα κ.λ.π.);
Αν όχι, αντί να διαβάζεις στη Β' Λυκείου ύλη της Γ' Λυκείου, κάνε επαναλήψεις. Είναι παράλογο να κάνεις ανάλυση, ενώ δεν παίζεις στα δάχτυλα πραγματικούς, διάταξη, δυνάμεις, ρίζες, ταυτότητες, ανισότητες, εξισώσεις, ανισώσεις. Μάθε πολύ καλά και τα μαθηματικά της Β' Λυκείου.

Μην υποτιμάς και τη Γεωμετρία. Το βιβλίο είναι έξοχο. Αν μελετήσεις προσεκτικά, θα καταλάβεις πως χτίζεται σιγά σιγά το οικοδόμημα της Ευκλείδιας Γεωμετρίας (Ορισμοί, αξιώματα, θεωρήματα, νέοι ορισμοί, νέα αξιώματα, νέα θεωρήματα που προκύπτουν κ.λ.π.).

Αφού τα κάνεις αυτά, θα είσαι πανέτοιμη, από το καλοκαίρι της Β' προς τη Γ' Λυκείου, να ξεκινήσεις την ύλη της Γ' Λυκείου. Ο χρόνος είναι πολύς, αν γνωρίζεις καλά την προηγούμενη ύλη.

Η διαφορά του άριστου από τον καλό, είναι οι πολύ καλές βάσεις που έχει από τα προηγούμενα χρόνια, που τον βοηθάνε να κατανοεί σε βάθος και να μην παπαγαλίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg1995

Νεοφερμένος

Ο greg1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Όσοι κάνετε προετοιμασία Γ από τη Β, τι ύλη έχετε βγάλει ως τώρα? Και ποιος είναι ο προγραμματισμός σας?
Να μιλήσω για μένα: Από το Σεπτέμβριο κάνω έκθεση. Άρχισα πριν 2 μήνες Μαθηματικά και Φυσικη.
Μαθηματικά έχω κάνει μιγαδικούς στην κατεύθυνση και το 1ο κεφάλαιο της γενικής και είμαι τώρα στην αντίστροφη συνάρτηση στην κατεύθυνση.
Φυσική έκανα από το 5ο κεφάλαιο τις κρούσεις και όλο το 4ο (στερεό). Μετά το πάσχα μπαίνω ταλαντώσεις.
Στόχος είναι να βγάλω πρώτο χέρι όλη την ύλη μαθηματικών και φυσικής μέχρι 31/7.
Για τα υπόλοιπα θα δούμε το καλοκαίρι. (να γίνει 100% σίγουρο τι κατεύθυνση θα είμαι στη Γ).

παιδια δε νομιζω οτι χρειαζεται να τερματιζεται ετσι απο την αρχη γιατι μπορει να κλαταρεται στη συνεχεια.Φετος εδινα πανελλαδικες και ειχα τετοιο παραδειγμα παιδιου στο φροντηστηριο που ενω μεχρι το μαρτιο πηγαινε για 20 καθαρο σε ολα εφτασε τωρα να γραψει γυρο στα 17.000 και αν...Μην αγχωνεσται 1 χρονος φτανει και εμεις καλα γραψαμε ...καλη επιτυχια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αυτά είναι υπερβολές. Ακόμα χειρότερα, είναι μεγάλο λάθος. Θα μιλήσω μόνο για τα μαθηματικά.

Το βιβλίο της Άλγευρας της Α' Λυκείου, που πρέπει είναι το ευαγγέλιο των μαθηματικών για όσους δώσουν πανελλήνιες, το έχεις κάνει 2 φορές επανάληψη; Έχεις λύσει όλες τις ασκήσεις του βιβλίου; Έχεις λύσει και άλλες ασκήσεις (διαδίκτυο, βοηθήματα κ.λ.π.);
Αν όχι, αντί να διαβάζεις στη Β' Λυκείου ύλη της Γ' Λυκείου, κάνε επαναλήψεις. Είναι παράλογο να κάνεις ανάλυση, ενώ δεν παίζεις στα δάχτυλα πραγματικούς, διάταξη, δυνάμεις, ρίζες, ταυτότητες, ανισότητες, εξισώσεις, ανισώσεις. Μάθε πολύ καλά και τα μαθηματικά της Β' Λυκείου.

Μην υποτιμάς και τη Γεωμετρία. Το βιβλίο είναι έξοχο. Αν μελετήσεις προσεκτικά, θα καταλάβεις πως χτίζεται σιγά σιγά το οικοδόμημα της Ευκλείδιας Γεωμετρίας (Ορισμοί, αξιώματα, θεωρήματα, νέοι ορισμοί, νέα αξιώματα, νέα θεωρήματα που προκύπτουν κ.λ.π.).

Αφού τα κάνεις αυτά, θα είσαι πανέτοιμη, από το καλοκαίρι της Β' προς τη Γ' Λυκείου, να ξεκινήσεις την ύλη της Γ' Λυκείου. Ο χρόνος είναι πολύς, αν γνωρίζεις καλά την προηγούμενη ύλη.

Η διαφορά του άριστου από τον καλό, είναι οι πολύ καλές βάσεις που έχει από τα προηγούμενα χρόνια, που τον βοηθάνε να κατανοεί σε βάθος και να μην παπαγαλίζει.

Μα δεν είπα να αρχίσω μαθηματικά, αλλά ΑΟΘ που είναι σχεδόν μόνο θεωρία. Και στο κάτω κάτω, δεν ρώτησα αν είναι νωρίς να το αρχίσω από την Β' Λυκείου. Η απορία μου αφορούσε την ύλη. Όλα αυτά που λες της Α' Λυκείου, τα έχω κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Daphne είσαι λάθος. Σκέτη σπατάλη χρόνου να παιδεύεσαι δυο χρόνια με το Α.Ο.Θ. στο τέλος θα το βαρεθείς και θα το παραμελήσεις και το σίγουρο είναι ότι δε θα αποφύγεις να ασχοληθείς μαζί του στην Γ'. Μην σκέφτεσαι από τώρα ένα τοσο θεωρητικό μάθημα έχεις μία πολύτιμη τάξη μπροστά σου για να κτίσεις πάνω σε μαθηματικά, φυσική και έκθεση στέρεες γνώσεις που δεν θα ξεχάσεις. Μαθηματικά και φυσική αποτελούν μαθήματα που δεν είναι αποκομμένα από τις προηγούμενες τάξεις για αυτό είναι απαραίτητο να μην αφήσεις κανένα κενό και να λύνεις πολλές ασκήσεις ώστε να μπεις σιγά σιγά στον τρόπο σκέψης. Εκμεταλλεύσου το καλοκαίρι που έρχεται για να ξεκουραστείς γιατί είναι το τελευταίο γεμάτο που σου απομένει μέχρι την εισαγωγή σου στο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ που σχεδόν όλα τα μαθήματα άρχισα να τα κοιτάω με το ξεκίνημα της Γ' Λυκείου, είδες ότι δεν αυτοκτόνησα. Θα περιμένω και τα αποτελέσματα όμως για να έχω μια πλήρη άποψη.

Πιο πολύ ψυχολογικά επηρεάζεται κάποιος που δεν ξεκινάει νωρίς με τους άλλους (aka τρέφει ανασφάλειες για τις δυνατότητές του) παρά ουσιαστικά (δηλαδή το να αποδίδει χειρότερα από τους άλλους. Αυτό δεν ισχύει). Το θέμα δεν είναι να παίζεις στα δάχτυλα φυσικές και χημείες 15 μήνες πριν γράψεις, αλλά να βρίσκεσαι στο peak της απόδοσής σου τις δυο βδομάδες που όντως γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
παιδια δε νομιζω οτι χρειαζεται να τερματιζεται ετσι απο την αρχη γιατι μπορει να κλαταρεται στη συνεχεια.Φετος εδινα πανελλαδικες και ειχα τετοιο παραδειγμα παιδιου στο φροντιστηριο που ενω μεχρι το μαρτιο πηγαινε για 20 καθαρο σε ολα εφτασε τωρα να γραψει γυρο στα 17.000 και αν...Μην αγχωνεσται 1 χρονος φτανει και εμεις καλα γραψαμε ...καλη επιτυχια...:D
Απαντάς σε ένα μήνυμα που έγραψα 3+ χρόνια πριν, όταν ακόμα ήμουν μαθητής της Β λυκείου. Μου ξύπνησες νοσταλγία για την εποχή εκείνη, καθώς τώρα όλα αυτά μου φαίνονται ότι έγιναν πολλούς αιώνες πριν.
29 / 03 / 2010
Όσοι κάνετε προετοιμασία Γ από τη Β, τι ύλη έχετε βγάλει ως τώρα? Και ποιος είναι ο προγραμματισμός σας?

Να μιλήσω για μένα: Από το Σεπτέμβριο κάνω έκθεση. Άρχισα πριν 2 μήνες Μαθηματικά και Φυσικη.
Μαθηματικά έχω κάνει μιγαδικούς στην κατεύθυνση και το 1ο κεφάλαιο της γενικής και είμαι τώρα στην αντίστροφη συνάρτηση στην κατεύθυνση.
Φυσική έκανα από το 5ο κεφάλαιο τις κρούσεις και όλο το 4ο (στερεό). Μετά το πάσχα μπαίνω ταλαντώσεις.
Στόχος είναι να βγάλω πρώτο χέρι όλη την ύλη μαθηματικών και φυσικής μέχρι 31/7.
Για τα υπόλοιπα θα δούμε το καλοκαίρι. (να γίνει 100% σίγουρο τι κατεύθυνση θα είμαι στη Γ).
Θα προσπαθήσω να απαντήσω στην ουσία του θέματος, η οποία είναι πότε και πώς πρέπει να αρχίζει η προετοιμασία για τις πανελλήνιες. Προφανώς, δεν υπάρχουν γενικοί κανόνες, κάθε μαθητής είναι ξεχωριστός και ακολουθεί το δικό του σχέδιο. Εκείνο που μπορώ να γράψω είναι η δική μου ιστορία. Πάντως, θυμάμαι ότι όταν είχα ανοίξει το θέμα, υπήρξαν αντιδράσεις, δέχθηκα προσωπικές επιθέσεις και κάποια μηνύματα σβήστηκαν.

Από την αρχή του λυκείου, η Φυσική, η χημεία και τα μαθηματικά δεν ήταν για μένα “μαθήματα”, αλλά “διασκέδαση”. (Μάλλον σ΄αυτό “φταίει” κυρίως ο καταπληκτικός φυσικός που είχα σε όλο το λύκειο). Τα μαθήματα αυτά τα διάβαζα μόνος, προχωρώντας πολύ πιο γρήγορα από το σχολείο, λύνοντας όλες τις ασκήσεις του βιβλίου και μερικών βοηθημάτων. (Διάβαζα ακόμα και τα εκτός ύλης κομμάτια ή κεφάλαια). Στη μέση της Α τελείωσα την ύλη της τάξης μου και άρχισα της Β. Το ίδιο έγινε και τον Φεβρουάριο της Β λυκείου. Άρχισα να ασχολούμαι με Φυσική και μαθηματικά της Γ λυκείου κάνοντας και 2+2 ώρες ιδιαίτερο για τα μαθήματα αυτά. Φροντιστήριο ή ιδιαίτερο δεν είχα ξανακάνει και μόνο στην έκθεση από την αρχή της Β λυκείου είχα 1½ ώρα την εβδομάδα ιδιαίτερο. Χημεία άρχισα 1½ ώρα ιδιαίτερο από το Σεπτέμβριο της Γ λυκείου.

Το σύστημα που ακολούθησα είναι μάλλον ασυνήθιστο, οι καθηγητές μου αντέδρασαν, αλλά αναγκάστηκαν να το δεχθούν. Είναι αυτό που περιγράφω στο αρχικό μήνυμα. Έβγαλα πρώτο χέρι όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα μέχρι τις 31/7 του καλοκαιριού Β προς Γ. Λέγοντας πρώτο χέρι, εννοώ “light” με θεωρία και ασκήσεις μόνον βιβλίου και λίγες παραπάνω (π.χ. στα μαθηματικά από τον Μπάρλα). Θα το επαναλάβω: Δεν διάβαζα αγγαρεία επειδή “έπρεπε”, αλλά επειδή (ναι, πείτε με φύτακλα) με ευχαριστούσε. Καταφέραμε στο σχολείο μου και δημιουργήθηκε τμήμα 1ου κύκλου τεχνολογικής, οπότε δεν είχα να ασχολούμαι με μαθήματα που ίσως με απωθούσαν. (Τον Αύγουστο πήγα 31 ημέρες διακοπές).

Ξεκίνησα τη Γ λυκείου το Σεπτέμβριο, περνώντας όλα τα μαθήματα από την αρχή, αλλά σε πιο “δυνατό” επίπεδο. Συνολικά έκανα 7 ώρες την εβδομάδα ιδιαίτερα, τα οποία και σταμάτησα εντελώς το Φεβρουάριο, συνεχίζοντας μόνος μου με μοναδική βοήθεια το σχολείο. Το ότι είχα αρχίσει από τη Β λυκείου να δουλεύω την ύλη της Γ, πιστεύω ότι μου ελάφρυνε αρκετά τη δουλειά μου της τελευταίας χρονιάς. Αυτό σε συνδυασμό με το ότι έκανα λίγες ώρες ιδιαίτερα αντί τα πολύωρα πακέτα των φροντιστηρίων, είχε σα συνέπεια να μην έχω κουραστική Γ λυκείου, αλλά μου έμενε ελεύθερος χρόνος για μελέτη, ξεκούραση, ψυχαγωγία και (φυσικά) ischool.

Αυτό ήταν το σχέδιο που ακολούθησα και πιστεύω ότι πέτυχε, καθώς οι βαθμοί που έγραψα δεν ήταν άσκημοι. Τώρα, κρίνοντας μετά από τα χρόνια που πέρασαν, νομίζω ότι τα ιδιαίτερα που έκανα δεν ήταν (εντελώς) απαραίτητα και μάλλον το ίδιο (σχεδόν) αποτέλεσμα θα είχα πετύχει και χωρίς αυτά. Όμως εκείνη την εποχή αισθανόμουν ανασφαλής να δουλέψω εντελώς φτωχός και μόνος καουμπόι.

Θέλω να καταλήξω ότι καθένας έχει δικαίωμα να διαλέξει τον τρόπο προετοιμασίας που νομίζει ότι του ταιριάζει και δεν έχει νόημα κάποιοι που δεν συμφωνούν, να τον λοιδορούν ή να τον ειρωνεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Θέλω να καταλήξω ότι καθένας έχει δικαίωμα να διαλέξει τον τρόπο προετοιμασίας που νομίζει ότι του ταιριάζει και δεν έχει νόημα κάποιοι που δεν συμφωνούν, να τον λοιδορούν ή να τον ειρωνεύονται.

Σε αυτή την φράση νομίζω είναι όλο το ζουμί. :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ας γράψω και εγώ για την προετοιμασία για τις πανελλήνιες :) που έκανα.Τον Ιούνιο 2007 που ήμουν β΄λυκείου σκεφτόμουν να κάνω θερινό για γ΄λυκείου.Οι γονείς μου δεν ήθελαν γιατί πίστευαν ότι μου χρειάζοταν ηρεμία και ανάπαυση ( μιας και στη β λυκείου έδινα και το proficiency ).Την ίδια άποψη είχαν και οι φιλόλογοι στο σχολείο όπου ήμουν η καλύτερη στην κατεύθυνση μου.Έτσι,δεν έκανα καλοκαιρινό :) άλλα διάβαζα μόνη μου 2 ώρες/μέρα γραμματική και συντακτικό και έλυνα και άγνωστα, μόνη μου όσο μπορούσα.
Πήγα και 20 μέρες διακοπές :) .Ήρθε ο Σεπτέμβριος και ξεκίνησα την προετοιμασία από μέσα Σεπτέμβρη, ήμουν όμως λίγο πιο πίσω από το τμήμα μιας και άρχισαν 1η του μήνα,αλλά στο άγνωστο δεν άνοιξα ποτέ ούτε γραμματική ούτε συντακτικό :) ξανά. Πέρασε ο καιρός, ήρθαν οι πανελλήνιες του 2008,έδωσα και έβγαλα 18000 μόρια :) ,πέρασα Φιλολογία Αθήνας - πρώτη επιλογή :) - και τώρα είμαι φιλόλογος και ασχολούμαι με την κατεύθυνση :) στα μαθήματα μου. Θα συμβούλευα λοιπόν τα παιδιά της θεωρητικής το καλοκαίρι να καλύψουν τα κενά τους σε αρχαία και λατινικά ( γραμματική και συντακτικό ) και στη συνέχεια να αρχίσουν την ύλη από Σεπτέμβριο με το καλό :) .Άλλωστε βγαίνει και με επαναλήψεις, στα αρχαία δεν έχετε πια τον τύραννο και τη Λάχεση,2 δύσκολα κείμενα του Πλάτωνα στο γνωστό και στα κείμενα,τα έργα είναι μικρότερης έκτασης σε σχέση με το 2008 που έδωσα. Προσπαθήστε να μην πέσετε στη παγίδα του άσκοπου 5ωρου κάθε μέρα της καλοκαιρινής προετοιμασίας των φροντιστηρίων για τη θεωρητική κατεύθυνση που θα σας εξαντλήσει και θα μειώσει τις αντοχές σας ;) .Καλό διάβασμα :) ,καλή δύναμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Έχω πολύ καιρό να γράψω μήνυμα, τελικά τα ζύγισα και αποφάσισα ότι θα είναι καλύτερα να πάω φροντιστήριο στη β λυκείου. Μετά από πολλές συστάσεις καταστάλαξα σε ένα.Έτσι λοιπόν πήγαμε σήμερα το απόγευμα για να κανονίσουμε την εγγραφή και να μιλήσουμε με τον ιδιοκτήτη-καθηγητή.Στην αρχή λοιπόν, τα σχέδιά μου ήταν αποκλειστικά και μόνο φροντιστήριο για την δευτέρα και προετοιμασία (από τον Φεβρουάριο) για την τρίτη.Όμως όπως το έθεσε ο ιδιοκτήτης μου άρεσε και θα ξεκινήσω προετοιμασία από φέτος(απο την αρχή) για την τρίτη.Μου είπε λοιπόν "Σε καμία περίπτωση δεν θα παραμελήσεις τα μαθήματα της β',θα τα διαβάζεις μέσα στην εβδομάδα και το σαββατοκύριακο 4 ώρες max θα διαβάζεις τα μαθήματα της Γ.Η ύλη θα βγει Οκτώβριο-Νοέμβριο και μετά θα έχεις αρκετό χρόνο για επαναλήψεις και ασκήσεις." Το θεωρείται σωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω πολύ καιρό να γράψω μήνυμα, τελικά τα ζύγισα και αποφάσισα ότι θα είναι καλύτερα να πάω φροντιστήριο στη β λυκείου. Μετά από πολλές συστάσεις καταστάλαξα σε ένα.Έτσι λοιπόν πήγαμε σήμερα το απόγευμα για να κανονίσουμε την εγγραφή και να μιλήσουμε με τον ιδιοκτήτη-καθηγητή.Στην αρχή λοιπόν, τα σχέδιά μου ήταν αποκλειστικά και μόνο φροντιστήριο για την δευτέρα και προετοιμασία (από τον Φεβρουάριο) για την τρίτη.Όμως όπως το έθεσε ο ιδιοκτήτης μου άρεσε και θα ξεκινήσω προετοιμασία από φέτος(απο την αρχή) για την τρίτη.Μου είπε λοιπόν "Σε καμία περίπτωση δεν θα παραμελήσεις τα μαθήματα της β',θα τα διαβάζεις μέσα στην εβδομάδα και το σαββατοκύριακο 4 ώρες max θα διαβάζεις τα μαθήματα της Γ.Η ύλη θα βγει Οκτώβριο-Νοέμβριο και μετά θα έχεις αρκετό χρόνο για επαναλήψεις και ασκήσεις." Το θεωρείται σωστό;

Πολύ υπερβολικό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά τι ύλη έχετε καλύψει έως τώρα από γ' λυκείου?? (κυρίως προς θετική/τεχνολογική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ολοκληρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Βιολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
α χτες μπηκαμε σε διαφορικες τύπου μπερνουλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Παιδιά τι ύλη έχετε καλύψει έως τώρα από γ' λυκείου?? (κυρίως προς θετική/τεχνολογική)

Συναρτήσεις εκτός απο συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συναρτήσεις εκτός απο συνέχεια.
εισαι β λυκειου και κανεις της γ?ποτε ξεκινησες προετοιμασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εισαι β λυκειου και κανεις της γ?ποτε ξεκινησες προετοιμασια?

Απο τον περασμένο Οκτώβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top