Μουσική

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πωπω ανάλυση..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οι Maroon 5 υποτίθεται είναι η Indie που αναφέρεις? Noway man :P Οι Μ5 είναι ποπ κυρίως και ψιλο-ροκ, ξεκάθαρα.
Stan-Vegas ελληνική pop-δε ξέρω αν θεωρούνται καν μουσικοί αυτοί αλλά τέσπα :P
Evanescence- & Daughtry & Rasmus & The Walkabouts ->rock, James Morrison & James Blunt->pop rock με soul στοιχεία, David Guetta-> dance μα κυρίως house, Lady Antebellum-> country pop, Leona Lewis-> pop & rnb κλπ κλπ

Κυρίως pop ακούς με στοιχεία rock. Pop-rock.


Απέφυγα να κάνω πλήρη αντιστοιχία επίτηδες.ήθελα απλά να δείξω μία γενική εικόνα..Απο τις γενικές γνώσεις πάντως ναι δεν είναι καθαρό indie αλλά αφού τους λες και εσύ ψιλο ροκ νομίζω ότι κολλάει με λίγη επιείκεια το indie rock.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
όχι :P
indie κολλάει μόνο ελάχιστα αφού επιμένεις τόσο να την εντάξουμε κάπου στον Brett Anderson που δε τον ξέρω καν βασικά απλά τον αναφέρει η wiki ως indie rock

Insomnie <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgekarpathos

Νεοφερμένος

Ο georgekarpathos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
uplifting trance!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
οι Maroon 5 υποτίθεται είναι η Indie που αναφέρεις? Noway man :P Οι Μ5 είναι ποπ κυρίως και ψιλο-ροκ, ξεκάθαρα.
Stan-Vegas ελληνική pop-δε ξέρω αν θεωρούνται καν μουσικοί αυτοί αλλά τέσπα :P
Evanescence- & Daughtry & Rasmus & The Walkabouts ->rock, James Morrison & James Blunt->pop rock με soul στοιχεία, David Guetta-> dance μα κυρίως house, Lady Antebellum-> country pop, Leona Lewis-> pop & rnb κλπ κλπ

Κυρίως pop ακούς με στοιχεία rock. Pop-rock.
α ωραια.ξερω οτι μερικοι δεν ειναι ποιοτικοι.αλλα τι εννοουμε οταν λεμε ποιοτικος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
οταν λεμε ποιοτικος τι εννοουμε?δεν ειναι υποκειμενικο ζητημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
οταν λεμε ποιοτικος τι εννοουμε?δεν ειναι υποκειμενικο ζητημα?

εντελως υποκειμενικο!!μας εχουν φαει με μια ποιοτητα..!:P
ο καθενας ακουει αυτο που του αρεσει...ολα τα τραγουδια ειναι εμπορικα!καθαρα!!απο εκει και περα ο καθενας με τα γουστα του!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια μηπως ξερετε καποιο mix που να εχει μεσα ελληνικα (τα γνωστα)τραγουδια τα οποια ειναι σε τυπου ρεμιξ . Π.χ να μην μπαινει μια μουσικη και να τελειωνει και να αρχιζει το αλλο,αλλα να αλλαζει καθως παιζει το αλλο τραγουδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παιδια μηπως ξερετε καποιο mix που να εχει μεσα ελληνικα (τα γνωστα)τραγουδια τα οποια ειναι σε τυπου ρεμιξ . Π.χ να μην μπαινει μια μουσικη και να τελειωνει και να αρχιζει το αλλο,αλλα να αλλαζει καθως παιζει το αλλο τραγουδι



Αυτό που περιγράφεις λέγεται mashup. Αναζήτησε στο YouTube, mashup greek songs και θα σου βγαλει αποτελέσματα από πρόσφατη μουσική (στην περιγραφή έλεγε 2016-2018). Αν είναι αυτό που ψάχνεις δε ξέρω γιατί δεν διευκρινίστηκε είδος, ούτε αν είναι καλά ξέρω, γιατί δεν ακούω ελληνικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Αυτό που περιγράφεις λέγεται mashup. Αναζήτησε στο YouTube, mashup greek songs και θα σου βγαλει αποτελέσματα από πρόσφατη μουσική (στην περιγραφή έλεγε 2016-2018). Αν είναι αυτό που ψάχνεις δε ξέρω γιατί δεν διευκρινίστηκε είδος, ούτε αν είναι καλά ξέρω, γιατί
πωωωω ειμαι χαζος ....ελεος ΑΧΧΑΧΑΧ ναι αυτο λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top