Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,190 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,010 μηνύματα σε 79,289 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 434 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αισχρός ο Κάμερον: Θα κλείσω τα σύνορα στους Ελληνες!

giosx (Γοργίας)

Διδακτορικός

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε: στις 23:18, 04-07-12:

Αισχρός ο Κάμερον: Θα κλείσω τα σύνορα στους Ελληνες!!!
Ακόμη και περιορισμούς στην ελεύθερη διακίνηση πολιτών εντός Ευρωπαϊκής Ενωσης εξετάζει η βρετανική κυβέρνηση σε περίπτωση που η Ελλάδα εγκαταλείψει την ευρωζώνη, σύμφωνα με όσα δήλωσε χθες ο Ντέιβιντ Κάμερον.

Μιλώντας ενώπιον κοινοβουλευτικής επιτροπής, ο Κάμερον επιβεβαίωσε ότι υπουργοί του έχουν εξετάσει έννομες δυνατότητες που θα επιτρέπουν στην Βρετανία να στερεί από τους Ελληνες πολίτες το δικαίωμα ελεύθερης μετακίνησης στην Ευρωπαϊκή Ενωση, εάν η κρίση στην ευρωζώνη οδηγήσει σε «πιέσεις και εντάσεις».

Ο Κάμερον δήλωσε ότι η Βρετανία είναι έτοιμη να λάβει μέτρα για να αποτρέψει πιθανή μαζική εισροή Ελλήνων στη χώρα του. «Θα είμαι έτοιμος να κάνω οτιδήποτε χρειάζεται για να είναι η χώρα ασφαλής, για να διατηρήσουμε ισχυρό το τραπεζικό μας σύστημα και την οικονομία μας εύρωστη», τόνισε ο Κάμερον.

Ερωτηθείς εάν πρόκειται εάν θα περιόριζε το δικαίωμα των ελλήνων πολιτών να ταξιδεύουν στην Βρετανία, ο Κάμερον δήλωσε έτοιμος να ενεργοποιήσει ένα τέτοιο μέτρο.

«Ελπίζω ότι δεν θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο», δήλωσε. «Αλλά αντιλαμβάνομαι ότι είναι δυνατόν να ληφθούν τέτοια μέτρα, εάν υπάρξουν `πιέσεις`. Πρέπει να υπάρχει σχέδιο, πλάνα αποτροπής, να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα, ο κόσμος μας είναι γεμάτος αβεβαιότητα. Αλλά ελπίζω όλα αυτά να μην χρειαστούν», κατέληξε ο Κάμερον.

Οι χθεσινές δηλώσεις Κάμερον, έρχονται προς επίρρωση όσων είχε δηλώσει η υπουργός Εσωτερικών της Βρετανίας Τερέζα Μέι από τις 10 Ιουνίου στο BBC: «Μέχρι στιγμής δεν βλέπουμε τάσεις αυξημένων κινήσεων παρά τα σημαντικά προβλήματα σε χώρες της ευρωζώνης. Νομίζω όμως ότι ως κυβέρνηση είναι σωστό να εξετάζουμε σχέδια αποτροπής της μετάδοσης της κρίσης που ενδέχεται να χρειαστούν σε τέτοιες περιπτώσεις».
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O boss. έγραψε: στις 04:27, 05-07-12:

ας φοβηθουμε λιγο ακομα....
Παράθεση

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 04:33, 05-07-12:

Χεστήκαμε ρε Κάμερον.Εμείς θα περιμένουμε τους φλώρους με το τσαι στο χέρι να έρθουν διακοπές και να μας αφήσουν χρήμα.
4
Παράθεση

tiramisuu

Δραστήριο Μέλος

H tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H tiramisuu έγραψε: στις 04:35, 05-07-12:

Ας τα κλείσει. Να τα κλείσουμε κι εμείς, να γλιτώσει το Φαληράκι κι ο Λαγανάς τη... λαίλαπα. Πόσους αγγλικούς κ****** θα βλέπουμε στο star κάθε χρόνο πια;

Και σιγά τα λεφτά που αφήνουν. Όλη μέρα σε μια παραλία είναι και πίνουν.
8
Παράθεση

Lazy_one

Πτυχιούχος

Ο Lazy_one αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Lazy_one έγραψε: στις 06:10, 05-07-12:

Μη μου το λες και τρέμω..!!!
Τι κι αν δεν έχω να φάω; Τι κι αν μένω με γονείς και παππούδες; Θα μπορώ να πηγαίνω ταξιδάκια αναψυχής στην Ευρώπη ρε!!
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε: στις 07:42, 05-07-12:

αστειότητες...
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 08:14, 05-07-12:

Όπως Κλείνετε τα Σύνορα, βγάλτε τα αρχαία απέξω, να περάσουμε να τα πάρουμε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

lordi13 (φίλιππος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε: στις 09:21, 05-07-12:

ρε τι τσογλανι ειναι αυτος!
ουστ απο την ε.ε. ρε τομαρι
δηλαδη εσυ οποτε γουσταρεις θα κλεινεις συνορα και μεις θα περνουμε ολους τους μεταναστες?
2
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 10:58, 05-07-12:

Ειναι επιλογη της καθε χωρας τι θα κανει. Για μενα απαραδεκτο το να τα κλεινει τελειως.
Και για οσους δεν το σκεφτονται θα πω το εξης... Σκεφτειτε η Λιβυη να εστελνε ολους τους μεταναστες εδω...ή η Συρια . Εχουμε προβλημα με τους μεταναστες και σαν λαος αποδεχτηκαμε ενα κομμα που κυρια πολιτικη υποσχεση του ηταν να βαλει ναρκες στα συνορα για να μην μπαινουν οι μεταναστες , και τωρα ειμαστε σε θεση να κρινουμε αντιστοιχες πολιτικες πραξεις.

Για καμια χωρα δεν ειναι ευκολο να δεχτουν μεταναστες και μαλιστα οικονομικους, πραγμα που σημαινει οτι δεν θα εχουν σκοπο να γυρισουν αμεσα στη πατριδα τους. Το βρισκω λαθος να μην δεχθουν κανενα και απλα σαν μαγκας να πεις "Δεν δεχομαι κανενα" αντι να προσπαθησεις να διαχειριστεις ενα προβλημα που θα ειναι οχι μονο της Ελλαδας αλλα και της Ε.Ε μεσα στην οποια ανηκεις.

Η Αγγλια εχει ουτως η αλλως δειξει τις διαθεσεις της να ξαναδιαπραγματευτει τις σχεσεις της με την Ε.Ε , ισως θεωρωντας οτι ειναι πολυ "καλη " για τους υπολοιπους . Επισης δεν γουσταρει να βαζει η Γερμανια χερι στην οικονομια της, οχι σαν καποιες αλλες!
2
Παράθεση

e=mc*c

Νεοφερμένος

Ο e=mc*c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O e=mc*c Η Επιστημη ειναι η Αληθεια έγραψε: στις 12:34, 05-07-12:

κ. Καμερον της μανας σου ο κωλος.
1
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,345 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 12:53, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από tiramisuu
Ας τα κλείσει. Να τα κλείσουμε κι εμείς, να γλιτώσει το Φαληράκι κι ο Λαγανάς τη... λαίλαπα. Πόσους αγγλικούς κ****** θα βλέπουμε στο star κάθε χρόνο πια;

Και σιγά τα λεφτά που αφήνουν. Όλη μέρα σε μια παραλία είναι και πίνουν.
Αρχική Δημοσίευση από challenger
Όπως Κλείνετε τα Σύνορα, βγάλτε τα αρχαία απέξω, να περάσουμε να τα πάρουμε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
+1000!!!
Eλεος πια! Τι άλλο θα τους βάλουν να πουν για να μας τρομοκρατήσουν?
Παράθεση

tiramisuu

Δραστήριο Μέλος

H tiramisuu έγραψε: στις 13:26, 05-07-12:

Βασικά ο κάθε ηγέτης είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θεωρεί καλύτερο για τη χώρα του... (για να μην πω υποχρεωμένος). Αλλά τι πάει να πει θα κλείσει τα σύνορα; Υπήρχε δηλαδή περίπτωση να πάνε ορδές Ελλήνων στην Αγγλία και να ζητιανεύουν έξω από τα fishnchipsαδικα;; Εγώ ξέρω ότι όποιος πηγαίνει στο εξωτερικό πηγαίνει νόμιμα -προφανώς- και στη συντριπτική πλειοψηφία, έχοντας ήδη βρει δουλειά. Άρα, θα τον αφήσει απ' έξω;

Αφήστε που η Αγγλία έχει οικονομικά οφέλη από την εκεί ελληνική κοινότητα... εφοπλιστές, επιχειρηματίες, ακόμα και από τους φοιτητές κλπ. Τη συμφέρει να κάνει κάτι τόσο ακραίο; Δεν ξέρω. Μήπως είναι κίνηση εντυπωσιασμού;

Κατά τ' άλλα όμως, ναι. Κλείστα. Who cares?
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 13:35, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από tiramisuu
Βασικά ο κάθε ηγέτης είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θεωρεί καλύτερο για τη χώρα του...
Εγώ πάντως θεωρώ πως στην δημοκρατία δεν υπάρχουν ηγέτες και αρχηγοί.
Ηγέτες και αρχηγοί, υπάρχουν μόνο σε αμφιβόλου ελευθερίας καθεστώτα,
και το κλείσιμο των συνόρων σε Ευρωπαίους πολίτες, μάλλον σε τέτοιο καθεστώς με παραπέμπει.
2
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 13:38, 05-07-12:

Εν τω μεταξύ,η πλάκα είναι ότι τα Escherichia Coli που τώρα ωρύονται και διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για τον "μισέλληνα βάρβαρο Κάμερον" που λέει ότι θα κλείσει τα σύνορα για τους υπερήφανους Ελληναράδες μας,είναι τα ίδια Escherichia Coli που "θα μας μειλυίσουν γοια τα δρόμαινα αλωδαπούς" και ουρλιάζουν σαν υστερικές αγάμητες κατίνες "κλείστε τα σύνορα!βάλτε ναρκοπέδια,φράχτες και πολυβολεία!απελάστε τους όλους,πετάχτε τους στη θάλασσα!στείλτε τους στα στρατόπεδα συγκέντρωσης,arbeit macht frei!"Ε να,ο φίλτατος συντηρητικός Κάμερον δείχνει τον δρόμο στον φίλτατο συντηρητικό Σαμαρά,τι γκρινιάζετε?

Και κάτι πιο ουσιώδες,νομίζω το έχω ξαναγράψει μάλιστα,έχω κουραστεί να διαβάζω κάθε μέρα zillions από δημοσιεύματα για το τι λένε οι κακούληδες οι ξένοι για την πάρτη μας.Μήπως να σταματούσαμε λίγο να ασχολούμαστε τόσο με το τι γράφουν οι ξένοι για εμάς,και να δούμε το τι κάνουμε εμείς για εμάς?
7
1
Παράθεση

tiramisuu

Δραστήριο Μέλος

H tiramisuu έγραψε: στις 13:42, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
Εγώ πάντως θεωρώ πως στην δημοκρατία δεν υπάρχουν ηγέτες και αρχηγοί.
Ηγέτες και αρχηγοί, υπάρχουν μόνο σε αμφιβόλου ελευθερίας καθεστώτα,
και το κλείσιμο των συνόρων σε Ευρωπαίους πολίτες, μάλλον σε τέτοιο καθεστώς με παραπέμπει.
Το βρίσκω λίγο ρομαντικό.... καλώς ή κακώς, σε κάθε χώρα, κάποιος κάνει κουμάντο. Τώρα τι κουμάντο είναι αυτό.....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 07-07-12 στις 09:49. Αιτία: split
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,194 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε: στις 13:56, 05-07-12:

Το πραγματικό πνεύμα της δήλωσης είναι αλλού. Το γράφει εξάλλου το κείμενο που παρέθεσε ο εκκινητής της συζήτησης. Όποιος ξέρει την ιστορία του ΗΒ, κατάλαβε. Τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση ημιμαθών.
1
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διδακτορικός

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε: στις 18:22, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Το πραγματικό πνεύμα της δήλωσης είναι αλλού. Το γράφει εξάλλου το κείμενο που παρέθεσε ο εκκινητής της συζήτησης. Όποιος ξέρει την ιστορία του ΗΒ, κατάλαβε. Τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση ημιμαθών.
Ο Αρχιτέκτων τόπιασε επακριβώς....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 07-07-12 στις 09:50. Αιτία: split
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Μεταπτυχιούχος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΤΕΙ/Σέρρες) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 19:43, 05-07-12:

Heskey Φοράδα Stallone...
1
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διδακτορικός

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε: στις 02:57, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Αρχική Δημοσίευση από giosx
Ο Αρχιτέκτων τόπιασε επακριβώς....
Και να 1 στοιχείο... Τετάρτη, 4 Ιουλίου 2012 Συντριβή δύο μαχητικών της RAF στα ανοιχτά της Σκωτίας
Άγνωστες οι συνθήκες υπό τις οποίες έλαβε χώρα το επεισόδιο.

Δύο μαχητικά αεροσκάφη τύπου Tornado, της βρετανικής βασιλικής πολεμικής αεροπορίας (RAF), συνετρίβησαν την Τρίτη ανοιχτά των βορείων ακτών της Σκωτίας, ανακοίνωσε το Υπουργείο Άμυνας της χώρας.
Ο πιλότος και ο συγκυβερνήτης ενός εκ των δύο αεροσκαφών διασώθηκαν από ελικόπτερο, που έφτασε στην περιοχή και μεταφέρθηκαν εσπευσμένα στο νοσοκομείο. Η τύχη του πληρώματος του δεύτερου τζετ αγνοείται.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του υπουργείου άμυνας, τα αεροσκάφη ενεπλάκησαν σε ένα «σοβαρό επεισόδιο» κατά τη διάρκεια εκπαιδευτικής πτήσης.
Εκπρόσωπος του υπουργείου δήλωσε ότι «οι συνθήκες κάτω από τις οποίες έλαβε χώρα το επεισόδιο παραμένουν άγνωστες» .
Πηγή: ΑΜΠΕ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 07-07-12 στις 09:50. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 03:03, 07-07-12:

Για να κλείσουμε κι εμείς τα σύνορα!
Τέρμα οι greek lovers , αγγλιδούλες!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια