Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

eutuxia99

Νεοφερμένος

Η eutuxia99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας!! :)
Εγώ πέρασα στο τμήμα ψυχολογίας του Ρεθυμνου και καθώς είναι πολύ δύσκολη η απόσταση έκλεισα για σπίτι χωρίς καν να το δω στην περιοχή του Γάλλου και θα κατέβω από βδομάδα..εφόσον πέρασαν οι μέρες ήταν η μόνη μου επιλογή αφού όσα σπίτια κι αν βρήκα από το ίντερνετ είχαν ήδη νοικιαστει!! :mad:
θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω :
1) η περιοχή του Γάλλου είναι μακριά από το κέντρο αν θες να πας με τα πόδια ;;
η περιοχή αυτή ειναι σε φάση ερημία ;; κι αν θέλω να γυρίσω αργά θα υπάρχει θέμα;;
2) υπάρχουν δουλειές που θα μπορούσα να βρω part time ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Η περιοχή του Γάλλου είναι έξω από την πόλη (δίπλα στο πανεπιστήμιο), με τα πόδια δεν μπορείς να πας, καθώς είναι πολύ μεγάλη απόσταση με τα πόδια, με το λεωφορείο ή με ταξί ή με δικό σου μέσο δεν είναι τόσο μακριά.
Έχω μπει μόνο μια φορά στον Γάλλο, οπότε ξέρω ελάχιστα, αλλά γενικά δεν έχω ακούσει κάποιο περιστατικό να στην πέσει κάποιος μες την νύχτα ή κάτι τέτοιο, αν εννοείς αυτό. Γενικά σαν χωριουδάκι είναι, έχει ένα μίνι μάρκετ όμως.
Για να γυρίσεις αργά υπάρχει θέμα με το λεωφορείο, καθώς το τελευταίο λεωφορείο είναι 11.30 απ' όσο θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eutuxia99

Νεοφερμένος

Η eutuxia99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η περιοχή του Γάλλου είναι έξω από την πόλη (δίπλα στο πανεπιστήμιο), με τα πόδια δεν μπορείς να πας, καθώς είναι πολύ μεγάλη απόσταση με τα πόδια, με το λεωφορείο ή με ταξί ή με δικό σου μέσο δεν είναι τόσο μακριά.
Έχω μπει μόνο μια φορά στον Γάλλο, οπότε ξέρω ελάχιστα, αλλά γενικά δεν έχω ακούσει κάποιο περιστατικό να στην πέσει κάποιος μες την νύχτα ή κάτι τέτοιο, αν εννοείς αυτό. Γενικά σαν χωριουδάκι είναι, έχει ένα μίνι μάρκετ όμως.
Για να γυρίσεις αργά υπάρχει θέμα με το λεωφορείο, καθώς το τελευταίο λεωφορείο είναι 11.30 απ' όσο θυμάμαι.

Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StargazerLily

Νεοφερμένος

Η StargazerLily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς σας εθελοντικές ομάδες στο Ρέθυμνο; Επίσης, τυχαίνει να είστε εγγεγραμμένοι στα εθελοντικά προγράμματα του Πανεπιστημίου και αν ναι, τι κάνετε γενικά σε αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάσια21

Νεοφερμένος

Η Νάσια21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς σας εθελοντικές ομάδες στο Ρέθυμνο; Επίσης, τυχαίνει να είστε εγγεγραμμένοι στα εθελοντικά προγράμματα του Πανεπιστημίου και αν ναι, τι κάνετε γενικά σε αυτά;


Εγώ γνωρίζω ότι υπαρχει η Aisec που ειναι εθελοντικη ομάδα και επίσης ομάδα αιμοδοσιας, ίσως και άλλες. Συνήθως γίνονται ενημέρωσεις από εκπροσώπους των ομάδων στο κυλικείο του Πανεπιστήμιου και επίσης βάζουν αφισες για τα διάφορα δρώμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς σας εθελοντικές ομάδες στο Ρέθυμνο; Επίσης, τυχαίνει να είστε εγγεγραμμένοι στα εθελοντικά προγράμματα του Πανεπιστημίου και αν ναι, τι κάνετε γενικά σε αυτά;


Για δες εδώ ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ποσοι περασαμε φετος Ρεθυμνο για να δουμε. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eff1e

Νεοφερμένος

Η Eff1e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Φυσικής Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μετράει αυτό,αλλά πέρασαν 2 συμμαθήτριες μου παιδαγωγικό, άλλες 2 κοπέλες (και καλές μου φίλες) κοινωνιολογία και ένας συμμαθητής μου οικονομικές επιστήμες. Ολόκληρη αποικία θα γίνει εκεί κάτω! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μετράει αυτό,αλλά πέρασαν 2 συμμαθήτριες μου παιδαγωγικό, άλλες 2 κοπέλες (και καλές μου φίλες) κοινωνιολογία και ένας συμμαθητής μου οικονομικές επιστήμες. Ολόκληρη αποικία θα γίνει εκεί κάτω! :lol:

οποιος προλαβει να βρει σπιτι ειναι στο ρεθυμνο :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StargazerLily

Νεοφερμένος

Η StargazerLily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καταφέρατε να βρείτε σπίτι εσείς;; Φέτος είναι χειρότερα από πέρυσιι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καταφέρατε να βρείτε σπίτι εσείς;; Φέτος είναι χειρότερα από πέρυσιι..


εγω μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα στα περιβολια,γινεται χαμος γενικα δεν βρισκεις με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StargazerLily

Νεοφερμένος

Η StargazerLily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα στα περιβολια,γινεται χαμος γενικα δεν βρισκεις με τιποτα.
Τέλεια μια χαρά σε βρίσκω! Είσαι τυχερός , καλή αρχή:cool2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!
Παίζει κανένας φοιτητής/τρια σε Ρέθυμνο στο forum???
Πρώτη μου μέρα ήταν σήμερα στη σχολή και στο Ρέθυμνο γενικότερα και αύριο έχουμε έξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!
Παίζει κανένας φοιτητής/τρια σε Ρέθυμνο στο forum???
Πρώτη μου μέρα ήταν σήμερα στη σχολή και στο Ρέθυμνο γενικότερα και αύριο έχουμε έξοδο.


Εδώ, φίλε! Τι σπουδάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Billokos1

Νεοφερμένος

Ο Billokos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top