Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν μουρατες σχολες,μονο μουρατοι φοιτητες & καθηγητες(ελπιζω μουρατοι για σωστους λογους...).Εξαλλου η σχολη στηριζεται στους ανθρωπους της κυριως και στις σχεσεις που αναπτυσσουν μεταξυ τους τα μελη της καθε ακαδημαικης κοινοτητας :smoke:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι έχω ένα μεγάλο κόλλημα με στολές. :redface:

Αλλά μουράτο δεν το θεωρώ, αυτά ισχύουν τα πρώτα χρόνια της φοιτητικής ζωής, όταν μπαίνεις στα δύσκολα της εργασίας προσγειώνεσαι ανώμαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι έχω ένα μεγάλο κόλλημα με στολές. :redface:

Αλλά μουράτο δεν το θεωρώ, αυτά ισχύουν τα πρώτα χρόνια της φοιτητικής ζωής, όταν μπαίνεις στα δύσκολα της εργασίας προσγειώνεσαι ανώμαλα.


Άρα τελικά μήπως το μουράτο είναι να χεις έτοιμη δουλειά μετά το πτυχίο; (οικογενειακή, αστυνομία/στρατός κτλ :girl_angel: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Η μουρη ειναι να εχεις ενα επαγγελμα που θα μπορεις να βγαζεις πολλα λεφτα ειτε αυτο λεγεται στρατος ειτε λεγεται νομικη ειτε οτιδηποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Άρα τελικά μήπως το μουράτο είναι να χεις έτοιμη δουλειά μετά το πτυχίο; (οικογενειακή, αστυνομία/στρατός κτλ :girl_angel: )

Οι μονιμες και σιγουρες δουλειες για εναν νεο ανθρωπο ειναι οτι το σχολειο για την δημιουργικοτητα...θανατος :P .
Ο καθενας παντως δινει δικη του ερμηνεια στο τι ειναι μουρατο.Ας πουμε εγω θεωρω μουρατη δουλεια οποιαδηποτε σε αφηνει να εισαι δημιουργικος χωρις αφεντικο να σου φωναζει πανω απο το κεφαλι σου,και σου δινει την ελευθερια να επιλεξεις με τι θα ασχοληθεις.Οπως R&D jobs και programming.Στο τελευταιο βεβαια μπορουν να υπαρξουν πιεστικα deadlines,αλλα εαν δουλευεις για εταιρια ως επαγγελματιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι μονιμες και σιγουρες δουλειες για εναν νεο ανθρωπο ειναι οτι το σχολειο για την δημιουργικοτητα...θανατος :P .

Είμαι της αντίθετης άποψης.Εξαρτάται βέβαια από το χαρακτήρα του καθένα αλλά προσωπικά πιστεύω πως εάν ο άνθρωπος έχει εξασφαλισμένη δουλειά και είναι απαλλαγμένος από τον μόχθο για την επιβίωση μπορεί να απελευθερώσει όλη τη δημιουργικότητα που διαθέτει τόσο στο χρόνο που απασχολείται στην εργασία όσο και στον ελεύθερο χρόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Οι μονιμες και σιγουρες δουλειες για εναν νεο ανθρωπο ειναι οτι το σχολειο για την δημιουργικοτητα...θανατος :P .

Είμαι της αντίθετης άποψης.Εξαρτάται βέβαια από το χαρακτήρα του καθένα αλλά προσωπικά πιστεύω πως εάν ο άνθρωπος έχει εξασφαλισμένη δουλειά και είναι απαλλαγμένος από τον μόχθο για την επιβίωση μπορεί να απελευθερώσει όλη τη δημιουργικότητα που διαθέτει τόσο στο χρόνο που απασχολείται στην εργασία όσο και στον ελεύθερο χρόνο του.
Τείνω να συμφωνήσω με αυτό που λέει ο Δημήτρης και να το επεκτείνω λέγοντας οτι αν ο άνθρωπος έχει λυμένο το πρόβλημα της επιβίωσης μπορεί να είναι δημιουργικός και σε άλλα πράγματα όπως χόμπι ή εκπαίδευση κλπ. Σίγουρα είναι ιδανικό να συνδυάζει κάποιος τη δημιουργικότητα με το να βγάζει χρήματα αλλά αυτό πολύ λίγοι άνθρωποι έχουν την τύχη να το κάνουν. Οπότε για μένα η αμέσως επόμενη καλύτερη λύση είναι να έχεις μια δουλειά που σού εξασφαλίζει τα προς το ζην και να ασχοληθείς τον υπόλοιπο χρόνο σου με κάτι που αγαπάς. Ακόμα και αυτό το προνόμιο λίγοι το έχουν τη σήμερον ημέρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Για το R&D είναι λίγο περιέργη η φάση. Θα δουλεύεις στην εξειδίκευση της εξειδικευσης (if you know what I mean :P ), κατ' εμέ αυτό είναι θάνατος της δημιουργικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Η μουρη ειναι να εχεις ενα επαγγελμα που θα μπορεις να βγαζεις πολλα λεφτα ειτε αυτο λεγεται στρατος ειτε λεγεται νομικη ειτε οτιδηποτε αλλο.

Και ο νεκροθαφτης βγαζει καλα λεφτα, αλλα δεν το λες και πολυ μουρατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και ο νεκροθαφτης βγαζει καλα λεφτα, αλλα δεν το λες και πολυ μουρατο.


Αν είσαι ο Μπούκουρας, σαφώς είσαι μούρη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Τείνω να συμφωνήσω με αυτό που λέει ο Δημήτρης και να το επεκτείνω λέγοντας οτι αν ο άνθρωπος έχει λυμένο το πρόβλημα της επιβίωσης μπορεί να είναι δημιουργικός και σε άλλα πράγματα όπως χόμπι ή εκπαίδευση κλπ. Σίγουρα είναι ιδανικό να συνδυάζει κάποιος τη δημιουργικότητα με το να βγάζει χρήματα αλλά αυτό πολύ λίγοι άνθρωποι έχουν την τύχη να το κάνουν. Οπότε για μένα η αμέσως επόμενη καλύτερη λύση είναι να έχεις μια δουλειά που σού εξασφαλίζει τα προς το ζην και να ασχοληθείς τον υπόλοιπο χρόνο σου με κάτι που αγαπάς. Ακόμα και αυτό το προνόμιο λίγοι το έχουν τη σήμερον ημέρα. :/:
Είμαι της αντίθετης άποψης.Εξαρτάται βέβαια από το χαρακτήρα του καθένα αλλά προσωπικά πιστεύω πως εάν ο άνθρωπος έχει εξασφαλισμένη δουλειά και είναι απαλλαγμένος από τον μόχθο για την επιβίωση μπορεί να απελευθερώσει όλη τη δημιουργικότητα που διαθέτει τόσο στο χρόνο που απασχολείται στην εργασία όσο και στον ελεύθερο χρόνο του.
Οπως ειπες εξαρταται αναλογα τα γουστα του καθενος.Πλεον εχω φτασει στο συμπερασμα πως εγγυησεις δεν υπαρχουν για τιποτα στη ζωη και το εχω αποδεχτει πληρως αυτο.Σημερα ζεις αυριο οχι,10 χρονια δουλειας μπορουν να πανε στον καδο και να ξεκινησεις κατι απο την αρχη επειδη αποδειχθηκες λαθος ή η ιδεα σου δεν ηταν τοσο καλη ή φαληρησες,οτιδηποτε.Πρεπει ανα πασα στιγμη να εισαι προετοιμασμενος να προσαρμοστεις σε νεες καταστασεις και δεδομενα.Αυτες οι δουλειες συνηθως εχουν την περισσοτερη δημιουργικοτητα νομιζω,χωρις ρισκο προφανως δεν μπορεις να πεις οτι εκανες κατι σπουδαιο.Τιποτα χωρις ρισκο δεν ειναι σπουδαιο. Ολα αυτα πρεπει να τα κανεις οσο εισαι νεος η δεν εχεις οικογενεια ή διαφορες δεσμευσεις.

Αρκετες φορες μου εχει τυχει να δουλευω σε κατι που μου φαινεται πολυ καλο και με προοπτικες και εχει τυχει να μου αναθεσουν αλλη δουλεια σε κατι αλλο και ειμαι σε φαση : "Αυτο ειναι ρουτινα,μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε,μην με ενοχλειτε για τετοια,βρειτε καποιον αλλο" :hehe: .Αυτο ειχε βγει και στο τεστ προσωπικοτητας με εξαιρετικα μεγαλη ακριβεια ειμαι ο τυπος που θα φερει μια σημαντικη ιδεα στο τραπεζι θα λυσει τα προβληματα στην υλοποιηση της και μετα δεν τον ενδιαφερει η εκτελεση της παω σε κατι καινουριο καθως οτι καινοτομια ηταν να γινει,εγινε.Οποτε δεν θα μπορουσα γενικα να κανω μια δουλεια που ειναι ρουτινα η ξερω τι θα αντιμετωπισω 100% .Ολα αυτα βεβαια ειναι καθαρα θεμα ανθρωπου και γουστων αλλος μπορει να νιωθει πολυ ανετα με μια ασφαλη δουλεια και να ειναι πολυ χαρουμενος.Αλλος ισως νιωθει οτι χαραμιζεται κτλπ. Διοτι let's face it,οπως ειπατε χαλαρωνεις και εισαι πιο παραγωγικος οταν ξερεις οτι θα πληρωθεις no matter what.

Αρχική δημοσίευση από: gregory, nub
Για το R&D είναι λίγο περιέργη η φάση. Θα δουλεύεις στην εξειδίκευση της εξειδικευσης (if you know what I mean :P ), κατ' εμέ αυτό είναι θάνατος της δημιουργικότητας.
Για να κανεις R&D ενα PhD θα το χρειαστεις που ειναι minimum 3 χρονια.Αυτο ειναι σαν να βγαζεις δευτερη σχολη πρακτικα.Μεσα σε αυτα τα χρονια μαθαινεις ολο το απαραιτητο υποβαθρο απο διαφορες επιστημες που μπορουν να σε βοηθησουν με οποιονδηποτε τροπο να πετυχεις αυτο το εξειδικευμενο πραγμα που θες,δεν μπορεις να πεις δηλαδη οτι δεν θα εκτεθεις και σε ενα ευρυ πεδιο αλλων επιστημων.Οσο να'ναι εχει και αξια διοτι στο προπτυχιακο κανεις τα βασικα των βασικων :P .Στο μεταπτυχιακο εμβαθυνεις σε εναν κλαδο και στο διδακτορικο τελικα εχεις γινει expert του πεδιου.Θυμαμαι μια φορα μου ειχε πιασει την συζητηση ενας παππους που ειχε μια αλυσιδα καταστηματων,και μου ελεγε οτι πρεπει παντα να εισαι σε θεση να εισαι στους top στο πεδιο σου,μονο τοτε μπορεις να εισαι σιγουρος οτι θα εχεις δουλεια. Αρκετα χρονια μετα νομιζω οτι ειχε απολυτο δικιο,οι ανθρωποι ειναι διατεθιμενοι να πληρωσουν πολλα χρηματα ακομα και σε εποχες κρισης οταν ξερουν οτι το προιον η υπηρεσια που αγοραζουν ειναι η καλυτερη δυνατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σε όλες τις σχολές μπορείς να γίνεις μουρατος αρκεί να προσπαθήσεις για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Ξεθάβω ένα παλιό θέμα (η αλήθεια είναι ότι τότε το ischool πριν μεταφερθούν οι συζητήσεις στα groups του FB είχε πολύ πλάκα). Να δούμε πώς και αν άλλαξαν τα δεδομένα στην μετα-κρίσης εποχή.

Πλέον θεωρώ ότι πολύ μουράτες είναι οι σχολές οι Στρατιωτικές, Αστυνομικές. Τότε που έδινα εγώ τις θεωρούσαν ακόμη πολύ μπας κλας, μιας και από άλλα επαγγέλματα έβγαζες πολύ περισσότερα χρήματα.
Επίσης πολύ μουράτες έγιναν και οι οικονομικές (τις βρίσκω πολύ βαρετές και ότι εξαρτώνται άμεσα από τους νόμους, αλλά αυτό αφορά μόνο εμένα).

Το πολυτεχνείο έπεσε αρκετά, είχα κουραστεί να βλέπω στεναχωρημένες φάτσες όταν τους έλεγα τι τελείωσα και να με ρωτάνε αν έχω δουλειά. Πολύ εκνευριστικό.
Παρολαυτά τότε τουλάχιστον ήταν πολύ ψαρωτικό στις κοπέλες να λες οτι σπουδάζεις πολυτεχνείο.

Η ιατρική νομίζω μόνο κρατάει σε έναν βαθμό την παλιά της αίγλη... Πολλοί συγγενείς ή παλιοί συμμαθητές που ούτε τους χώνευα ή αυτοί εμένα, άρχισαν να με προσεγγίζουν να κερνάνε κλπ... Νομίζω είναι πολύ υποκριτικο.
Πλέον ή το κρύβω και λέω πως είμαι άνεργος (ασχετα με τη δουλειά μου) ή λέω κάτι άκυρο πχ δουλεύω στο δήμο καθαριστής.
Νομίζω ότι μόνο τον γιατρό σέβονται πλέον και αυτό γιατί τον έχουν ανάγκη.
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ρε τι ξεθάβετε ρεεεεε!!

Διαφωνώ για το πολυτεχνείο πάντως... Αν μη τι άλλο, δείχνεις ότι κόβει το μυαλό σου (κάπως)!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Σχολές στο άκουσμα και μόνο ότι σπουδάζει κάποιος, για μούρη θα έλεγα:
Πολυτεχνείο, Νομική, Ιατρική.

Για αποκατάσταση στην Ελλάδα:
Οι στρατιωτικές, ναυτικές σπουδές, αστυνομία.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Σχολές στο άκουσμα και μόνο ότι σπουδάζει κάποιος, για μούρη θα έλεγα:
Πολυτεχνείο, Νομική, Ιατρική.

Για αποκατάσταση στην Ελλάδα:
Οι στρατιωτικές, ναυτικές σπουδές, αστυνομία.
μουρη μονο το εμπ ηλεκτρολογων εχει πλεον.πλεον υπαρχουν 3000 ημμυ οποτε τι σοι μουρη ειναι αυτη
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ετσι οπως καταντησαμε εν ετει 2020 θεωρουμε μουρατες πλεον την Πυροσβεστικη Ακαδημια, το Λιμενικο, την Αστυνομια και υποτιμαμε ή παρηγορουμε οποιον σπουδαζει φιλολογια, μαθηματικο, φυσικο, χημικο ή βιολογικο. Πριν 10 χρονια σαν ανεκδοτο θα μας φαινοταν κατι τετοιο.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πέρα από τη πλάκα, όλοι λένε οτι σπουδαζουν σε κάποιες συγκεκριμένες μόνο για το κύρος. Εγώ λέω ότι σπουδάζω στο ιστορικό αρχαιολογικό και είμαι περήφανος - κι ας μην είναι ''μουράτη'' :happy::happy::happy:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε τι ξεθάβετε ρεεεεε!!

Διαφωνώ για το πολυτεχνείο πάντως... Αν μη τι άλλο, δείχνεις ότι κόβει το μυαλό σου (κάπως)!
Και εγώ έχω δεν λέω ότι έχω τελειώσει ηλεκτρολόγων μηχανικών γιατί μου κάνουν ηλεκτρολογικές ερωτήσεις που δεν κατέχω. Πλέον λεω προγραμματιστής.

Εμπειρικά οι περισσότεροι ακούνε ηλεκτρολόγος και το υποτιμούνε στο μυαλό τους. Πολιτικοί μηχανικοί που τώρα λέγονται και οι απόφοιτοι των πρώην ΤΕΙ μπορείς να γίνεις και με σχολές <9.

Γενικά στο πολυτεχνικές σχολές μετράνε οι γνώσεις που δεν τις αποκτάς από την σχολή και λιγότερο το χαρτί. Μπορεί να το δεις από τις αγγελίες κάποιος αυτό. Στους ιατρούς αρκετές απλώς ζητάνε απόφοιτοι ιατρικής χωρίς άλλες προϋποθέσεις.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος πάει σε σχολή για τη μούρη πρέπει να επανεξετάσει την ζωή του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top