Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Γεια σας. Εχω γραψει 15.185 μορια και ηρθε η ωρα για το μηχανογραφικο.
1η επιλογη θα βαλω σιγουρα πληροφορικη στο παπει η οποια εχει 15165 και βρισκομαι σε δίλημμα για την 2η επιλογη μου.. Αν γνωριζετε για τα παρακατω τμηματα παρακαλω να προτεινετε..
-Ψηφιακων Συστηματων Παπει
-Πληροφορικη και Τηλεματικη Χαροκοπειο
-Μηχανικων Πληροφορικης και Υπολογιστων Πανεπιστήμιο Δυτικης Αττικης.
Οποιαδηποτε αποψη θα με βοηθουσε πρα πολυ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Προσωπικα στην 2η θεση θα εβαζα το Μηχανικων πληροφορικης του ΠΑΔΑ,το Χαροκοπειο γενικα δεν εχει την καλυτερη φημη,αλλα το κυριοτερο ειναι το περιορισμενο αντικειμενο του στην πληροφορικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teorer

Νεοφερμένος

Ο Teorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Μόλις έφτιαξα μηχανογραφικο για σχολές πληροφορικής και περιμένω αποτελέσματα, αναρωτιόμουν, μιας και φέτος από την μειωμένη ύλη στα μαθηματικά δεν διδαχτήκαμε τον ολοκληρωτικό λογισμό, αν θα μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στα μαθήματικα της πληροφορικής (εννοείται ότι θα κάνω την καλύτερη δυνατή προσπάθεια), απλώς από την μεριά της σχολής θα χαντακωθουμε ή δε θα υπάρχει πρόβλημα..?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Μόλις έφτιαξα μηχανογραφικο για σχολές πληροφορικής και περιμένω αποτελέσματα, αναρωτιόμουν, μιας και φέτος από την μειωμένη ύλη στα μαθηματικά δεν διδαχτήκαμε τον ολοκληρωτικό λογισμό, αν θα μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στα μαθήματικα της πληροφορικής (εννοείται ότι θα κάνω την καλύτερη δυνατή προσπάθεια), απλώς από την μεριά της σχολής θα χαντακωθουμε ή δε θα υπάρχει πρόβλημα..?
Αμα ξερεις παραγωγους τοτε καταλαβαινεις και ολοκληρωματα. Στην πληροφορικη περισσοτερο παιζει η γραμμικη αλγεβρα, και τα διακριτά μαθηματικα οχι η αναλυση 1 και 2 τα οποια βεβαια θα διδαχθεις εξ αρχης στο πανεπιστημιο.
 

Teorer

Νεοφερμένος

Ο Teorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αμα ξερεις παραγωγους τοτε καταλαβαινεις και ολοκληρωματα. Στην πληροφορικη περισσοτερο παιζει η γραμμικη αλγεβρα, και τα διακριτά μαθηματικα οχι η αναλυση 1 και 2 τα οποια βεβαια θα διδαχθεις εξ αρχης στο πανεπιστημιο.
Κατάλαβα.. Τοτε δε νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα, ευχαριστώ!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Teorer

Νεοφερμένος

Ο Teorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
αν το χεις με τα μαθηματικα, κανενα. Αν χρειαστει παιρνεις ενα διαδικτιακο μαθημα και το εχεις .
αν το χεις με τα μαθηματικα, κανενα. Αν χρειαστει παιρνεις ενα διαδικτιακο μαθημα και το εχεις .
Εννοείς δηλαδή να κάνω έξτρα μάθημα με τον καθηγητή εάν αντιμετώπισω δυσκολίες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Οχι υπαρχουν πανεπιστημιακα βιντεομαθηματα με 50 ευρω το 5 μηνο συνολο και τελος.
 

Alexandr0s7

Νεοφερμένος

Ο Alexandr0s7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλησπέρα έχω δηλώσει για μεταγραφή στο χαροκόπειο. τα μόρια που έχω είναι 8,5 και είχα γράψει 13.377. πιστεύετε ότι είναι σίγουρη η μεταγραφή μου στο τμήμα και πρέπει να αρχίσω να παρακολουθώ εκεί τα μαθήματα;
 
Top