Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

CIVILALEX

Νεοφερμένος

Η CIVILALEX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω παντως πήγα all alone!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Με τη μανα μου για παρεα αλλα μπηκα στη γραμματεια και τα εκανα ολα μονος μου χωρις να ασχολειται!! Αυτη εκανε αλλες δουλειες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εγω πηγα με μια φιλη μου(εχουμε περασει στην ιδια σχολη) και τον πατερα της.παντως τα περισσοτερα παιδια με τους γονεις τους ειχαν παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δε βρισκω το λογο να παει καποιος με τους γονεις του για εγγραφη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εγω παντως που ειμαι 29 μου ζητησε η μαμα μου να ερθει μαζι μου! :P
μου το ειπε τελευταια μερα και ειχα ηδη κανονισει αλλιως θα της εδινα την χαρα (στα 18 μου δεν ειχε ερθει).
σιγα και τι εγινε, για μενα οι εγγραφες δεν ειναι τιποτα, αλλα αν ειναι να δωσεις μια χαρα στους γονεις σου γιατι οχι; και δεν μιλαω για καταπιεστικους γονεις που σε θεωρουν νηπιο που δεν πρεπει να μενει στιγμη μονο του αλλα για νορμαλ καταστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δε βρισκω το λογο να παει καποιος με τους γονεις του για εγγραφη:P

Καλά, εξαρτάται. Αν κάποιος έρχεται από άλλη πόλη , ας πούμε, και δεν έχει όλο τον χρόνο μπροστά του, πάει γρήγορα με το αυτοκίνητο και φεύγει επίσης γρήγορα... Δεν έχει να κάνει πάντα με το γονικό "έλεγχο" και την πίεση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Καλά, εξαρτάται. Αν κάποιος έρχεται από άλλη πόλη , ας πούμε, και δεν έχει όλο τον χρόνο μπροστά του, πάει γρήγορα με το αυτοκίνητο και φεύγει επίσης γρήγορα... Δεν έχει να κάνει πάντα με το γονικό "έλεγχο" και την πίεση ;)

δεν ειναι θεμα ελεγχου η πιεσης,απλα καποια πραγματα πλεον πρεπει να τα κανουμε μονοι μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
δεν ειναι θεμα ελεγχου η πιεσης,απλα καποια πραγματα πλεον πρεπει να τα κανουμε μονοι μας:P

T' ότι σε συνοδεύει ο γονιός σου,δε σημαίνει πως (θα) τα κάνει όλα αυτός...Απλά, τα έφεραν έτσι οι δουλειές που έχεις να κάνεις πέρα της εγγραφής, που την ημέρα εκείνη λειτουργεί σαν μεταφορικό μέσο :P...Δε θα πηγαίνει ο γονιός στο πανεπιστήμιο μετά, ούτως ή άλλως :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα, γιατί από τις συζητήσεις μου με πολλούς συμφοιτητές μου καταλήγω ότι είμαι το μαύρο πρόβατο :P

Εγώ όταν εισήχθην στο πανεπιστήμιο το 2015 είχα πάει μόνος μου στο πανεπιστήμιο. Είχα διαβάσει τα πάντα σχετικά με το πού βρίσκεται η γραμματεία και τι χρειάζεται να κάνω :P Παρόλο που οι γονείς μου ήταν μαζί στην πόλη, τους είπα ότι προτιμώ να πάω μόνος, οπότε εκείνοι συνέχισαν τον καφέ τους όσο εγώ πήγα στο πανεπιστήμιο. Στο πανεπιστήμιο βρήκα αμέσως το κτίριο και τον όροφο που χρειάζομαι από το information board, οπότε κανένα κομματόσκυλο δεν με πήρε χαμπάρι :P Οπότε πήγα στην γραμματεία, έκανα την δουλειά μου και έφυγα. Το ίδιο έκανα και με τις άλλες γραφειοκρατικές διαδικασίες (σίτιση, κλπ) που χρειαζόταν, στη διεύθυνση φοιτητικής μέριμνας.

Θεωρώ, το λιγότερο, τραγικό να σε παίρνουν οι γονείς σου από το χεράκι, όταν γίνεσαι 18 χρονών. Σε αυτό νομίζω ότι το φταίξιμο το έχουν οι γονείς, γιατί θεωρούν ότι το παιδί τους είναι "άβγαλτο" ακόμη και θα το εκμεταλλευτούν... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο :P Εγώ προσωπικά με το που έκλεισα τα 18 τα είχα αναλάβει όλα εγώ (όντας γεννημένος Ιανουάριο, ήμουν στα μέσα της Γ' λυκείου ενήλικος), οπότε έβλεπες έναν μαθητή να πηγαίνει και να δικαιολογεί τις απουσίες του και να προσκομίζει τις υπεύθυνες δηλώσεις που κανονικά θα έπρεπε να προσκομίσει ο γονιός, για τους ανήλικους :devil: Αλλά και εκτός σχολείου είχα πάει μόνος μέσα στη σχολική χρονιά να βγάλω ΑΦΜ, να βγάλω ΑΜΑ στο ΙΚΑ, να δημιουργήσω τραπεζικό λογαριασμό, να υπογράψω σε ΚΕΠ (για γνήσιο της υπογραφής) την αίτηση για δίπλωμα οδήγησης, να πληρώσω τα παράβολα του διπλώματος, κλπ, οπότε το να πάω μόνος στο πανεπιστήμιο δεν ήταν κάτι δύσκολο...

Απλά σκέφτομαι, πώς γίνεται οι γονείς να μην εμπιστεύονται τα ίδια τους τα παιδιά... Κι αν τα εμπιστεύονται, γιατί δεν τα αφήνουν να κάνουν αυτοβούλως αυτές τις διαδικασίες που τα αφορούν άμεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
jj πραγματικά, δες τους συμφοιτητές σου ειδικά στα 18 τους και αν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι μόνοι τους. Δεν είναι ότι δεν τα εμπιστεύονται αλλά ότι γενικά οι γονείς σε μερικά πράγματα έχουν γίνει υπερπροστατευτικοί. Εγώ από γ-δ δημοτικού θυμάμαι πήγαινα μόνο στο σχολείο του χωριού και έκανα βόλτες σε όλο το χωριό. Όταν πήγαινε ΣΤ δημοτικού ο αδερφός μου πήγαιναν οι γονείς (μαζί και οι δικοί μου) να πάρουν τα παιδιά από το σχολείο...

Πάντως στο φοιτητικό θέμα πιστεύω είναι καλό ότι ο αδερφός μου δεν σπουδάζει στο σπίτι του όπως εγώ γιατί αναγκαστικά θα παίρνει πρωτοβουλίες και βλέπω ότι έχει μάθει πράγματα. Εγώ από μικρός έπαιρνα παραπάνω ενω τα αδέρφια μου τα πρόσεχαν λίγο παραπάνω. Απλά του έχω πει έμμεσα ή άμεσα αν έχει καμιά ερώτηση ή κάποιον προβληματισμό (παντός φύσεως :P ) να μου το πει. Κυρίως βέβαια θέλω να δω αν θα κάνει μπάφο ή κάτι τέτοιο γιατί εκεί στις εστίες τους έκοψα μερικούς και σίγουρα θα κυκλοφορεί. Με τους γονείς δεν έχει νόημα να μιλήσει, θεωρώ ότι η γενική διαπαιδαγώγηση που μου έδωσαν και δίνουν στα αδέρφια μου είναι μηδενική. Πραγματικά μηδενική όμως, ούτε στην εφηβεία μου είχαν πει τίποτα για το σώμα μου και το πως μεγαλώνει ο άνθρωπος, ούτε για σεξουαλικό έχουν μιλήσει ποτέ και το μόνο που άκουγα ήταν να μην κάνω ναρκωτικά. Ίσως φταίει ότι μεγάλωσαν σε διαφορετική τελείως κοινωνία οι ίδιοι; Δεν ξέρω. Δεν τους κατηγορώ και αυτοί όπως ξέρουν κάνουν, δεν το κάνουν για κακό δηλαδή.

Έχω βγει οφτοπικ εντωμεταξύ ενώ ξεκίνησα ον. Για να κλείσω αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι γονείς ειδικά στην Ελλάδα δε θέλουν να αποχωριστούν τα παιδιά τους. Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι γονείς αν μπορούσαν να αναγκάσουν το παιδί τους να μείνει κοντά τους θα το έκαναν. Έτσι λοιπόν πλέον που η κοινωνία έχει προχωρήσει γενικά όλο και περισσότερο κρατάνε το παιδί τους από το χεράκι ακόμα και στα πιο βασικά πράγματα για όσο μπορούν. Εμένα για παράδειγμα ήδη σκέφτονται πως να με βοηθήσουν να βρω δουλειά κάπου στην Ξάνθη. Δεν πάει το μυαλό τους ότι εγώ ούτε θέλω τη βοήθεια τους σε αυτόν τον τομέα, αλλά ούτε θέλω να μείνω Ξάνθη. Εν τέλει όταν βρω δουλειά αλλού απλά θα τους το ανακοινώσω. Όπως έχω κάνει και με κάτι πρακτικές που έχω δηλώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Οταν εδωσα πανελλαδικες και περασα Κομοτηνη ειχα παει με εναν φιλο μου που σπουδαζε στο τμημα που περασα κι εγω. Το 2015 που πηρα μετεγγραφη στη Θεσσαλονικη ως τριτοετης, πηγα μονος μου και γραφτηκα. Φετος τον Σεπτεμβριο, μιας και τα μαθηματα εδω ξεκινησαν μια βδομαδα αργοτερα σε σχεση με την Κομοτηνη, πηγα στην Κομοτηνη για να δω τους φιλους μου. Στο πανεπιστημιο πετυχα πολλα πρωτοετα εξω απο μια αιθουσα και διπλα τους να ειναι καμια 40αρια γονεις και να λενε μεταξυ τους «Αντε καλη αρχη να εχουν τα παιδια μας» και τους περιμεναν απ εξω να τελειωσει το μαθημα. Το θεμα ειναι οτι πολλοι γονεις ρωτουσαν εμας για το που ειναι οι αιθουσες (και οχι τα παιδια) και εγινε 2-3 φορες ο εξης διαλογος:
-Καλημερα, θα μπορουσες να μου πεις που ειναι η αιθουσα Α;
-Καλημερα, αυτη εδω ειναι η Α. Πρωτο ετος ειστε; Καλη αρχη.
-Ευχαριστω, οχι δε ρωταω για ‘μενα αλλα για το παιδι μου.

Οσο περνανε οι γενιες, τα παιδια γινονται φλωροι εξαιτιας των γονιων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
jj πραγματικά, δες τους συμφοιτητές σου ειδικά στα 18 τους και αν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι μόνοι τους. Δεν είναι ότι δεν τα εμπιστεύονται αλλά ότι γενικά οι γονείς σε μερικά πράγματα έχουν γίνει υπερπροστατευτικοί. Εγώ από γ-δ δημοτικού θυμάμαι πήγαινα μόνο στο σχολείο του χωριού και έκανα βόλτες σε όλο το χωριό. Όταν πήγαινε ΣΤ δημοτικού ο αδερφός μου πήγαιναν οι γονείς (μαζί και οι δικοί μου) να πάρουν τα παιδιά από το σχολείο...

Πάντως στο φοιτητικό θέμα πιστεύω είναι καλό ότι ο αδερφός μου δεν σπουδάζει στο σπίτι του όπως εγώ γιατί αναγκαστικά θα παίρνει πρωτοβουλίες και βλέπω ότι έχει μάθει πράγματα. Εγώ από μικρός έπαιρνα παραπάνω ενω τα αδέρφια μου τα πρόσεχαν λίγο παραπάνω. Απλά του έχω πει έμμεσα ή άμεσα αν έχει καμιά ερώτηση ή κάποιον προβληματισμό (παντός φύσεως :P ) να μου το πει. Κυρίως βέβαια θέλω να δω αν θα κάνει μπάφο ή κάτι τέτοιο γιατί εκεί στις εστίες τους έκοψα μερικούς και σίγουρα θα κυκλοφορεί. Με τους γονείς δεν έχει νόημα να μιλήσει, θεωρώ ότι η γενική διαπαιδαγώγηση που μου έδωσαν και δίνουν στα αδέρφια μου είναι μηδενική. Πραγματικά μηδενική όμως, ούτε στην εφηβεία μου είχαν πει τίποτα για το σώμα μου και το πως μεγαλώνει ο άνθρωπος, ούτε για σεξουαλικό έχουν μιλήσει ποτέ και το μόνο που άκουγα ήταν να μην κάνω ναρκωτικά. Ίσως φταίει ότι μεγάλωσαν σε διαφορετική τελείως κοινωνία οι ίδιοι; Δεν ξέρω. Δεν τους κατηγορώ και αυτοί όπως ξέρουν κάνουν, δεν το κάνουν για κακό δηλαδή.

Έχω βγει οφτοπικ εντωμεταξύ ενώ ξεκίνησα ον. Για να κλείσω αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι γονείς ειδικά στην Ελλάδα δε θέλουν να αποχωριστούν τα παιδιά τους. Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι γονείς αν μπορούσαν να αναγκάσουν το παιδί τους να μείνει κοντά τους θα το έκαναν. Έτσι λοιπόν πλέον που η κοινωνία έχει προχωρήσει γενικά όλο και περισσότερο κρατάνε το παιδί τους από το χεράκι ακόμα και στα πιο βασικά πράγματα για όσο μπορούν. Εμένα για παράδειγμα ήδη σκέφτονται πως να με βοηθήσουν να βρω δουλειά κάπου στην Ξάνθη. Δεν πάει το μυαλό τους ότι εγώ ούτε θέλω τη βοήθεια τους σε αυτόν τον τομέα, αλλά ούτε θέλω να μείνω Ξάνθη. Εν τέλει όταν βρω δουλειά αλλού απλά θα τους το ανακοινώσω. Όπως έχω κάνει και με κάτι πρακτικές που έχω δηλώσει.

Johnny εχεις την τύχη να είσαι το μεγάλο παιδί της οικογένειας. Συνήθως οι γονείς ασχολούνται με τα μικρά και αφήνουν τον μεγάλο στην ησυχία του.

Για το τελευταίο πρέπει να εκπαιδεύσεις τους γονείς σου ώστε να μην έχουν αντίρρηση όταν αποφασίσεις να φύγεις. Οι περισσότεροι γονείς δεν ασχολούνται με τίποτα άλλο εκτός από τα παιδιά τους. Αυτή είναι η πικρή αλήθεια, έχει μπει στο υποσυνειδητό τους και δεν μπορεί να το αλλάξεις. Δυστυχώς για σένα δεν έχεις τη τύχη να μένεις σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη να βρεις μια δουλειά για να έχεις κάποιο εισόδημα να νοικιάσεις σπίτι. Συνεπώς στις αρχές θα χρειαστείς οικονομική ενίσχυση από γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Εγω ειχα παει μονος.
Αλλα ηταν ενα σωρο παιδια με τους γονεις τους στις εγγραφες και ιδιως οι γυναικες.
Εαν στους 10 ανδρες οι 6 ειχαν φερει την μανα τους και οι αλλοι 4 φιλο η γκομενα η ηταν μονοι στις 10 γυναικες οι 8 ειχαν την μανα τους μαζι.
Αξια παντως να βλεπεις την μανα καποιου να εχει πιασει συζητηση με πασπιτισα για συνταγες :P .

Βεβαια την πρωτη μερα στο 1ο εξαμηνο ειχα δει και καλυτερες περιπτωσεις.Παιδια να περιμενουν πισω απο πορτα και να σκεφτονται να χτυπησουν για να δουν εαν ειναι η σωστη αιθουσα και να γελανε σαν 5χρονα εν τω μεταξυ.Τους πλησιαζω και τους λεω παιδια χτυπηστε και ρωτηστε δεν ειναι κακο,πρωτη μερα ερχομαστε.Αλλοι αγχωνονταν πως θα βρουν τις αιθουσες και εγω ημουν σε φαση οτι οκ,καπως θα το κανουμε(ειμαι στα παντα ετσι πλεον :P ).Οπως ο jj ακολουθουσα πινακιδουλες και αυτοσχεδιαζα και λιγο.

Γενικοτερα ομως δεν κρινω πλεον.Δεν περιμενω ολοι να εχουμε τις ιδιες εμπειριες,και κακα τα ψεματα σε 30.000 ατομα,εχεις πολλες προσωπικοτητες που δεν ξερεις πως ηταν πιο παλια.

ΥΓ. Θεωρω λαθος το να απωθουμε τους γονεις μας απο την ζωη μας απλα για να το παιξουμε η να νιωσουμε μεγαλυτεροι διοτι δυστηχως δεν εχουμε την ηλικια ουτε την πειρα τους.Πρεπει να ωφελουμαστε απο αυτην την εμπειρια εφοσον ειναι διαθεσιμη και να προσπαθουμε να παιρνουμε και δικες μας πρωτοβουλιες.Εξαλλου μην ξεχναμε οτι ειναι οι πρωτοι που θα τρεξουν σε οποιασδηποτε φυσεως προβλημα συμβει στη ζωη μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Είχα πάει με τους γονείς μου.

Είχαμε κατέβει και οι τρεις Ηράκλειο.

Κάναμε και ψώνια μαζί, ημουν και ο πρώτος, οποτε το ζούσαν γενικά.

Παμε σχολή.

Περνάει μια τεταρτοετίνα απο μπροστά μου, κοιτάζει η μάνα μου τον πατέρα μου "Ειδες πως τον κοιταξε;"

Κοιτάζει κι ο πατέρας μου εμένα "Καλά θα περασεις κωλοφαρδε" :P

Ευτυχώς το χημικό ΠΙ. ΤΣΙ. ΚΕΪ είχε ελάχιστη ένταση στο κομματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Μονος, με μια φιλη απο το σχολειο που ειμαστε στην ιδια σχολη. Οι ΔΑΠιτες και ΠΑΣΠιτες με απεφυγαν καθως δεν με εκοψαν για υποψηφιο θυμα εμφανισιακα, οι κνιτες και οι εαακιτες δεν μου πολυμιλησαν, γραφτηκα και κατευθειαν για καφε κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top