Κάποιες σκέψεις σχετικά με το φόρουμ

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Να σου πω δεν το κατάλαβα! Τώρα αν εννοείς ότι χωρίς registration δεν μπορούσα να δω τα μηνύματα να σου πω δεν θυμάμαι. Αν έχεις δίκιο θα γράφτηκα με σκοπό να δω τι παίζει και αν δεν μάρεσε να ενημέρωνα κάποιον υπέυθυνο!



Εσείς τα βαπτίσατε έτσι! Μόνο αυτό θα πω!
Και εμένα με λειπεί ιδιαίτερα ότι απλά κάπου χάσατε το νόημα αυτού που είπα!
Εγώ περιλιπτικά παρατήρησα μια κατεύθυνση που έχει το φορουμ προς τα ερωτικά θέματα κυρίως από τις γύναίκες (προσωπική εκτίμηση)! Ούτε τα βλάπτισα δεύτερης διαλογής ούτε τα κατέκρινα!Απλά είπα ότι δεν υπάρχουν μόνο αυτά και επίσης το πιο σημαντικό για όλους παρατήρησα αυτή την διαφορά σε σχέση με τις κουβέντες του πραγματικού κόσμου και όχι μόνο του πραγματικού κόσμου των φορουμιτών, σαν μια αυτοκριτική για όλους και για μένα αν το διαβάσατε!
Εσείς όμως βάλλατε λόγια στο στόμα μου και τρέξατε να αντιπαραχθείται πάντα με προσωπικά επιχειρήματα! Ήμουν σίγουρος ότι θα υπήρχαν αντιδράσεις και φυσικό το θεωρώ και θα τις γούσταρα κιόλας! Αλλά να βάζουν και λόγια στο κείμενο μου πάει πολύ! Είδατε μήπως διαφορά στο post του Θόδωρου? Και πραγματικά εκνευρίστικα και αισθάνθηκα προσωπική επίθεση στο άτομο μου! Αν είναι έτσι να μην το συνεχίσουμε!Αρκετά είπα Δεν θα πω κάτι άλλο γιατί θα καταλήξει σε προσωπική αντιπαράθεση και δεν ξεκίνησα έτσι!

Αλλάζοντας διάθεση και στο πνεύμα που ξεκίνησα!
Μπορεί να ισχύουν αυτά που λέτε στο προσωπικό σας επίπεδο και τα συγχαρητήρια μου πραγματικά! Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ την προσωπική εκδοχή σαν επιχείρημα για το σύνολο! Αλλιώς ο κόσμος θα ήταν όπως θα τον έβλεπε ο καθένας μας! Τώρα αν θέλουμε να τον βλέπουμε όπως αρέσει στο καθένα μας, αυτό είναι άλλο θέμα!

Σχετικά με τα ερωτικά θέματα και εγώ να σας πω χαίρομαι για την ύπαρξη του στο φορυμ. Νομίζω έχει φανεί καθώς δίνει την δυνατότητα να δείς και τον κόσμο και ψυχισμό του άλλου φύλλου! Και στην τελική να αναλυθούν και πράγματα που πιθανά να μην έχεις να μιλήσεις με κάποιον ή θες την γνώμη ενός παντελώς άγνωστου ανθρώπου!
:) Μή... λακίζεις ρε !!!:P :P Σου είπα με οικονομία και θα σου δείξω εγώ τα..."ξυστικά" σημεία κι εδώ μέσα !!!Ενα -ενα, όχι ολόκληρα κατεβατά γιατι ...χανόμαστε ! Εγω τουλάχιστον κατάλαβα κάποια σημεία σου αλλά απο που να "πιαστώ"; μέχρι να καταλάβω το ένα,έχεις βγάλει δέκα !Μια χάρη,μη με χρησιμοποιείς γιατί αυτόματα,κάποιοι θα το συνδέσουν θα δημιουργηθεί προκατάληψη και θα μπώ σε αντιπαραθέσεις που δεν έχω την πρόθεση ν'ανοίξω.:) Φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν σε χρησιμοποιήσα Θόδωρε! Θα μπορούσε να είναι ο κάθε Θόδωρος. Απλά αυτό ήταν το τελευταίο!Και ο DrJ7000 δεν όρμησε πχ παρόλο που διαφωνεί ή δεν είμαι σίγουρος!. Δεν είναι θέμα λακίσματος αλλα εκνευρίζομαι όταν βάζουν λόγια στο στόμα μου!Τελος πάντων τέλος! Και συνεχίζουμε

Πού ακριβώς βρίσκονται τα προσωπικά επιχειρήματα????? Γιατί όσο και να "ψάχνω" δεν τα βρίσκω!
Προσωπικό είναι το επιχείρημα που υποστηρίζει ή διαφωνεί με κάτι με βάση το εγώ κάνω αυτό!Γιαυτό και όπου εγώ αναμέρομαι σε μένα δεν με χρησιμοποιώ σαν στηριγμα υπέρ ή κατά κάτι. Και αν το κάνω σίγουρα χάνω από το δίκιο της άποψης που παραθέτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Αλλιώς ο κόσμος θα ήταν όπως θα τον έβλεπε ο καθένας μας!

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
o κόσμος είναι όπως τον βλέπει ο καθένας μας.

dooo απο το στομα μου το πηρες! :clapping:



Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Προσωπικό είναι το επιχείρημα που υποστηρίζει ή διαφωνεί με κάτι με βάση το εγώ κάνω αυτό!Γιαυτό και όπου εγώ αναμέρομαι σε μένα δεν με χρησιμοποιώ σαν στηριγμα υπέρ ή κατά κάτι. Και αν το κάνω σίγουρα χάνω από το δίκιο της άποψης που παραθέτω!

Εσυ δεν εισαι εκεινος που καθε φορα που ερχεται στην επιφανεια μια συζητηση με κεντρικο -η οχι- θεμα τους γονεις, αναφερεις οτι μισεις τους δικους σου? :hmm: Η κανω λαθος? Αν κανω λαθος ζητω συγνωμη.. Αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν κανω!



Βασικα, εχω την εντυπωση οτι αρπαχτηκες χωρις λογο ΕσυΠουΔενΕχειςΟνομα.
Οπως ειπαμε και στην αρχη, κανουμε κουβεντα και δεν νομιζω οτι εχει κανεις προηγουμενα με καποιον.

Καθε φορα ομως που θιγονται θεματα ανδρων και γυναικων, εσεις οι αντρες (οχι ολοι!!!) θιγεστε πολυ πιο ευκολα απο τις γυναικες κι ας πιστευετε το αντιθετο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά δεν νομίζω να σου απάντησα με οποιοδήποτε προσωπικό επιχείρημα.
Όσον αφορά τα λόγια που λες οτι έβαλα στο στόμα σου, αυτή την εντύπωση μου έδωσες, είτε κατάλαβα λάθος είτε όχι. Ότι σε ενοχλεί επειδή τα θεωρείς 2ης διαλογής. Απο κει και πέρα αν κατάλαβα λάθος έιναι άλλο θέμα.
Επίσης, απο τη στιγμή που τα θέματα είναι κατηγοριοποιημένα, δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζεις οτι ασχολούμαστε μόνο με το σεξ και τις σχέσεις. Διότι αν μετρήσεις τα μηνύματα τα οποία βρίσκονται εκτός των φόρα Έρωτας και Σεξ και Ερωτικές Σχέσεις στο σύνολο τους, θα δεις οτι είναι πολύ πολύ περισσότερα ;) Χονδρικά μόλις το 12% των μηνυμάτων αφορούν σεξ ή ερωτικές σχέσεις. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω απο που αποκόμισες αυτή την εντύπωση και θα με ενδιέφερε να μου εξηγήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
dooo απο το στομα μου το πηρες! :clapping:
:) Ναί ! σαφώς οκόσμος είναι όπως τον βλέπει οκαθένας !! και όποτε αλλάζει η αποψη μας για τον κόσμο,αλλάζει κι αυτός !!! Και γι'αυτό κανουμε όλοι τα ίδια!!!Ολα κάτω απ'το δικό μας μάτι λειτουργούν...κι έτσι δρούν και είναι!!! Κι εγώ που προσπαθώ να βλέπω το καλό στην ψυχή του καθ'ενός και το "θετικό",σας βλέπω και είστε όλοι αγγελάκια....Είσαστε;;;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Διότι αν μετρήσεις τα μηνύματα τα οποία βρίσκονται εκτός των φόρα Έρωτας και Σεξ και Ερωτικές Σχέσεις στο σύνολο τους, θα δεις οτι είναι πολύ πολύ περισσότερα ;) Χονδρικά μόλις το 12% των μηνυμάτων αφορούν σεξ ή ερωτικές σχέσεις.



Μα και μεμονομενα να το δει κανεις:

Ερωτικές Σχέσεις Θέματα: 147 Μηνύματα: 6.263

Έρωτας & Σεξ Θέματα: 71 Μηνύματα: 4.059

Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια Θέματα: 68 Μηνύματα: 2.533

Επιστημονικά Θέματα Θέματα: 204 Μηνύματα: 6.075

Πολιτισμός & Τέχνες Θέματα: 157

Φοιτητικό-Μαθητικο στέκι Θέματα: 52 Μηνύματα: 1.954

Πολιτική - Κοινωνικά θέματα Θέματα: 123 Μηνύματα: 3.917

Υπολογιστές Θέματα: 476 Μηνύματα: 6.130

Φορητές συσκευές Θέματα: 100 Μηνύματα: 1.411


..αρα δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν έχω προηγούμενα με κανένα. Και υπάρχουν άτομα εδώ που εκτιμώ ιδιαιτέρως όσο μπορώ να κρίνω και πολύ θα ήθελα να γνωρίσω. Και μάλλον εσείς θιχτήκατε περισσότερο από όσο έπρεπε καθώς μια κουβέντα κάνουμε.Και επειδή το ζήτημα με το αβγό και την κότα δεν έχει απάντηση δεν θα συνεχίσω (περιλαμβανομένου για το αν μπήκαν λόγια στο στόμα μου) δεν θα συνεχίσω. Σέβομαι το τοπικ και τους Mods και δεν θα απαντήσω συγκεκριμένα!Όποιος πιστεύει ότι κάτι έχει να μου πει πμ και ευχαρίστως!

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Εσυ δεν εισαι εκεινος που καθε φορα που ερχεται στην επιφανεια μια συζητηση με κεντρικο -η οχι- θεμα τους γονεις, αναφερεις οτι μισεις τους δικους σου? :hmm: Η κανω λαθος? Αν κανω λαθος ζητω συγνωμη.. Αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν κανω!
Βασικα, εχω την εντυπωση οτι αρπαχτηκες χωρις λογο ΕσυΠουΔενΕχειςΟνομα.
Οπως ειπαμε και στην αρχη, κανουμε κουβεντα και δεν νομιζω οτι εχει κανεις προηγουμενα με καποιον.
Ναι έχω μεγάλο πρόβλημα με τους γονείς μου, Και το κάνω αναφορά όπου σχετίζεται! Αν προσέξεις όμως ποτέ δεν βγάζω το συμπέρασμα ότι έτσι είναι παντού με τους γονείς επειδή εμένα είναι κάπως! Και αν το αναφέρω είναι μόνο για να δώσω μια συμβουλή με βάση την προσωπική εμπειρία μου!

Δεν έχω όνομα για συγκεκριμένο λόγο που απλά αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου λύσω κάθε απορία σε πμ.

Τώρα σχετικά με την νούμερα που βγάλατε έγραψα έχω την αίσθηση συνεπώς όποια διόρθωση σωστή! Αλλά όταν στα νέα μηνύματα μόνο τέτοιου θέματος μηνύματα βλέπεις κυρίως, εγώ αυτή την αίσθηση αποκόμισα. Τα νούμερα που δίνεται είναι από δημιουργίας φόρουμ αν δεν απατώμαι! Αλλά και πάλι η παρέμβαση δεκτή και σωστή! Αλλά δεν είμαι ο μόνος που το παρατήρησα αν προσέξατε!

Και μια και γενικέυτηκε το ποστ. Ο κόσμος δεν είναι όπως τον βλέπουμε! Όπως τον βλέπουμε τον αντιλαμβανόμαστε! Πολλές φορές δυστυχώς αυτό το μαθαίνουμε με τον δύσκολο τρόπο. Άλλες φορές δεν το μαθαίνουμε ποτέ! Εκτός και αν λέτε το ίδιο πράγμα!Δλδ το είναι με την έννοια του αντιλαμβανόμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βασικα εγω δεν καταλαβαινω απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ολοι συζητανε για τα ερωτικα, κοιτα παραπανω τα νουμερα και θα δεις οτι εισαι λαθος! Εκτος αν θες να το παιζουμε "σοβαροι" και "υπερανω" και να μην ασχολουμαστε (που για μενα το αντιθετο δειχνει για ενα ατομο). Σου αρεσει δεν σου αρεσει, τα ερωτικα ειναι πολυ σημαντικο κομματι της ζωης μας. Και τα αναλυουμε επειδη ειναι απο τις λιγες (ισως και η μονη) "κατηγοριες" συναισθηματων που μας προκαλουν προβληματα, μας πληγωνουν, και στα οποια χρειαζομαστε περισσοτερες συμβουλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Βασικα εγω δεν καταλαβαινω απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ολοι συζητανε για τα ερωτικα, κοιτα παραπανω τα νουμερα και θα δεις οτι εισαι λαθος! Εκτος αν θες να το παιζουμε "σοβαροι" και "υπερανω" και να μην ασχολουμαστε (που για μενα το αντιθετο δειχνει για ενα ατομο). Σου αρεσει δεν σου αρεσει, τα ερωτικα ειναι πολυ σημαντικο κομματι της ζωης μας. Και τα αναλυουμε επειδη ειναι απο τις λιγες (ισως και η μονη) "κατηγοριες" συναισθηματων που μας προκαλουν προβληματα, μας πληγωνουν, και στα οποια χρειαζομαστε περισσοτερες συμβουλες.
Εγώ δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η παρανόηση! Για διαβάστε καλύτερα αυτά που λέω. Μην τα λέω σε κάθε post μου!
Άντε άλλη μια φορά ελπίζω για τελευταία! Φυσικά και είναι ενα σημαντικό κομμάτι της ζωής μας!όπως έχεις δει και εγώ γράφω! Εγώ παρατήρησα την διαφορά που υπάρχει από την πραγματικότητα και ξανα όχι αυτή των συμμετεχόντων στο φόρουμ! Τώρα αν πιστεύεις ότι η διαφορά αυτή δεν υπάρχει τότε διαφωνούμε σε κάτι εντελώς διαφορετικό!
Ελπίζω αυτή την φορά να έγινα ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Από την πρώτη μέρα που είδα τα θέματα στο forum μου δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι σε αυτό το forum όλο για ζητήματα σχετικά με τα ερωτικά και το σεξ συζητάνε!

.............................

Παρατηρώ όμως ότι την πιο έντονη παρουσία αλλά και τα περισσότερα θέματα που ανοίγουν ή έχουν ανοιχθεί είναι όσα σχετίζονται στα ερωτικά είτε αυτά είναι σχετιζόμενες με συμπεριφορές είτε με συναισθήματα είτε σεξουαλικής φύσης!

Απο αυτα νομιζω οτι καταλαβαινουμε ολοι οτι πιστευεις οτι η πλειοψηφια των θεματων ειναι ερωτικα. Ε, εγω ειπα οτι δεν ειναι. (οχι πως θα το θεωρουσα και κακο να ηταν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Βασικα εγω δεν καταλαβαινω απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ολοι συζητανε για τα ερωτικα, κοιτα παραπανω τα νουμερα και θα δεις οτι εισαι λαθος! Εκτος αν θες να το παιζουμε "σοβαροι" και "υπερανω" και να μην ασχολουμαστε (που για μενα το αντιθετο δειχνει για ενα ατομο). Σου αρεσει δεν σου αρεσει, τα ερωτικα ειναι πολυ σημαντικο κομματι της ζωης μας. Και τα αναλυουμε επειδη ειναι απο τις λιγες (ισως και η μονη) "κατηγοριες" συναισθηματων που μας προκαλουν προβληματα, μας πληγωνουν, και στα οποια χρειαζομαστε περισσοτερες συμβουλες.
:) Ε...Τώρα μάλλον υπερβάλλεις ! Μόνο τα ερωτικά και τα θέματα γύρω απ'αυτα πληγώνουν ;;μάλιστα είναι και η πιό σημαντική κατηγορία συναισθημάτων;; Μη βιαστείς να με χαρακτηρίσεις κι εμένα "υπεράνω",σημαντικό τμήμα είναι,αλλά η μόνη κατηγορία;; Δεν ασχολήθηκα επισταμένα με τα ερωτικά ,αλλά δεν αδιαφόρησα ούτε (ακόμη τουλάχιστον) αδιαφορώ.Είμαι...χάχας;;; προτιμώ τα άλλα θέματα για σχολιασμό.Είμαι υπό;;;:confused: !! Επειτα για μένα ο έρωτας είναι ένα μεγάλο φιλοσοφικό ζήτημα κι εκεί είναι η σωστή του θέση!!! Μήπως έτσι το εννοείς κι εσύ;;η έτσι αντιμετωπίζεται είτε εδώ είτε όπου αλλού;;;:confused: Χάνω;;;:P :P Τώρα ο άνθρωπος(demelene) μάλλον ήθελε να πεί οτι ασχολείστε περισσότερο με τα ερωτικά, παρα με άλλα θέματα (δεν είμαι σίγουρος πέρα για πέρα) αλλά του βγήκε ίσως λίγο άκομψα.(Με την άδειά σου φίλε μου ετσι;).Μην παίρνεις-ετε την επιθετική στάση,μιά κουβέντα είναι...Φιλικά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Θεόδωρος πήρα επιθετική στάση εκεί που με τσιγκλίσανε. Πάμε παρακάτω.
όπως τα λες
σημαντικό τμήμα είναι,αλλά η μόνη κατηγορία;;
Είμαι...χάχας;;; προτιμώ και άλλα θέματα για σχολιασμό
πρόσθέσα μόνο το και
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Ε...Τώρα μάλλον υπερβάλλεις ! Μόνο τα ερωτικά και τα θέματα γύρω απ'αυτα πληγώνουν ;;μάλιστα είναι και η πιό σημαντική κατηγορία συναισθημάτων;; Μη βιαστείς να με χαρακτηρίσεις κι εμένα "υπεράνω",σημαντικό τμήμα είναι,αλλά η μόνη κατηγορία;; Δεν ασχολήθηκα επισταμένα με τα ερωτικά ,αλλά δεν αδιαφόρησα ούτε (ακόμη τουλάχιστον) αδιαφορώ.Είμαι...χάχας;;; προτιμώ τα άλλα θέματα για σχολιασμό.Είμαι υπό;;;:confused: !! Επειτα για μένα ο έρωτας είναι ένα μεγάλο φιλοσοφικό ζήτημα κι εκεί είναι η σωστή του θέση!!! Μήπως έτσι το εννοείς κι εσύ;;η έτσι αντιμετωπίζεται είτε εδώ είτε όπου αλλού;;;:confused: Χάνω;;;:P :P Τώρα ο άνθρωπος(demelene) μάλλον ήθελε να πεί οτι ασχολείστε περισσότερο με τα ερωτικά, παρα με άλλα θέματα (δεν είμαι σίγουρος πέρα για πέρα) αλλά του βγήκε ίσως λίγο άκομψα.(Με την άδειά σου φίλε μου ετσι;).Μην παίρνεις-ετε την επιθετική στάση,μιά κουβέντα είναι...Φιλικά:D

Οχι, ισως το εθεσα λαθος. Εννουσα οτι αν παρεις τις σχεσεις μας με τα προσωπα γυρω μας και ειδικα αυτα για τα οποια τρεφουμε σημαντικα συναισθηματα, τα περισσοτερα και πιο συχνα προβληματα υπαρχουν σε μια ερωτικη σχεση. Δηλαδη, πιο συχνα θα ζητησουμε μια συμβουλη για το πως να λυσουμε ενα προβλημα με τον φιλο μας, παρα με τη μαμα μας! Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω. Και γιαυτο και συζητιουνται πολυ αυτα τα θεματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Οχι, ισως το εθεσα λαθος. Εννουσα οτι αν παρεις τις σχεσεις μας με τα προσωπα γυρω μας και ειδικα αυτα για τα οποια τρεφουμε σημαντικα συναισθηματα, τα περισσοτερα και πιο συχνα προβληματα υπαρχουν σε μια ερωτικη σχεση. Δηλαδη, πιο συχνα θα ζητησουμε μια συμβουλη για το πως να λυσουμε ενα προβλημα με τον φιλο μας, παρα με τη μαμα μας! Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω. Και γιαυτο και συζητιουνται πολυ αυτα τα θεματα!
:D Εντάξει κουκλί ,σεβαστή η άποψη σου και δεν αμφισβητώ ,παρα μόνο ρωτάω.(πώς τα λέω):P .Πάντως μιά αλήθεια είναι οτι κάποια θέματα (εκτός απ'τα τεχνολογικά που θέλουν...μάστορες),κάποια λλίγο πιο "σοβαρά" μένουν ...άφαντα !Αυτό λέω εγώ και φαντάζομαι οτι αυτό ήθελε κι ο φίλος μας να πεί.:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:D Εντάξει κουκλί ,σεβαστή η άποψη σου και δεν αμφισβητώ ,παρα μόνο ρωτάω.(πώς τα λέω):P .Πάντως μιά αλήθεια είναι οτι κάποια θέματα (εκτός απ'τα τεχνολογικά που θέλουν...μάστορες),κάποια λλίγο πιο "σοβαρά" μένουν ...άφαντα !Αυτό λέω εγώ και φαντάζομαι οτι αυτό ήθελε κι ο φίλος μας να πεί.:flowers:

Κουκλι!!:clapup: (ε, να μην το παρω λιγο πανω μου? :P)
Μπορει και να εχεις δικιο. Εξαρταται απο τις προσδοκιες που εχεις απο ενα φορουμ. Εγω τουλαχιστον πιστευω οτι ειναι απο τα πιο σοβαρα και ενδιαφεροντα που υπαρχουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Κουκλι!!:clapup: (ε, να μην το παρω λιγο πανω μου? :P)
Μπορει και να εχεις δικιο. Εξαρταται απο τις προσδοκιες που εχεις απο ενα φορουμ. Εγω τουλαχιστον πιστευω οτι ειναι απο τα πιο σοβαρα και ενδιαφεροντα που υπαρχουν! :D
:) Οκ να το πάρεις ! είναι ενδιαφέρον πράγματι !!! Τώρα δες λίγο τα ΡΜ σου και τα λέμε. Οσο για τις προσδοκίες....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι λέγαμε για ερωτικό φόρουμ; Ξυπνάει την ανάγκη για ...επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δεν έχω προηγούμενα με κανένα.

Αυτο ειπα. Κανεις δεν εχει (πιστευω) προηγουμενα με κανεναν και ειναι κριμα καθε φορα που κανουμε μια κουβεντα, καποιος να θυμωνει και να αρπαζετε. :worry:


Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ναι έχω μεγάλο πρόβλημα με τους γονείς μου, Και το κάνω αναφορά όπου σχετίζεται! Αν προσέξεις όμως ποτέ δεν βγάζω το συμπέρασμα ότι έτσι είναι παντού με τους γονείς επειδή εμένα είναι κάπως! Και αν το αναφέρω είναι μόνο για να δώσω μια συμβουλή με βάση την προσωπική εμπειρία μου!

Ειπα εγω κατι διαφορετικο? Δεν σε κρινω γι' αυτο κι ουτε με αφορα τι σχεση εχεις με τους γονεις σου.
Το ανεφερα ως παραδειγμα, γιατι σε καποιο σημειο (αρχικα, δεν θυμαμαι σε πιο ποστ ακριβως) λες οτι ολες το γυρναμε στο προσωπικο ακομα κι οταν η ερωτηση ενος θεματος ειναι γενικη (οκ, καπως ετσι το ειπες, τα λογια ακριβως δεν τα θυμαμαι). Η δεν το ειπες? :/:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δεν έχω όνομα για συγκεκριμένο λόγο που απλά αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου λύσω κάθε απορία σε πμ.

Καλα κανεις και δεν εχεις! Οποιος κι αν ειναι ο λογος ειναι απολυτα σεβαστος. :ermm:
Μονο που δεν δενει το να αναφερεις τα σχετικα περι ανωνυμιας, απο την στιγμη που δεν θελεις να πεις ουτε καν το ονομα σου στο φορουμ. :whistle:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ο κόσμος δεν είναι όπως τον βλέπουμε! Όπως τον βλέπουμε τον αντιλαμβανόμαστε! Πολλές φορές δυστυχώς αυτό το μαθαίνουμε με τον δύσκολο τρόπο. Άλλες φορές δεν το μαθαίνουμε ποτέ! Εκτός και αν λέτε το ίδιο πράγμα!Δλδ το είναι με την έννοια του αντιλαμβανόμαστε!

Φυσικα και ειναι..
Αν εγω τα βλεπω πχ ολα μαυρα, δεν ειναι σιγουρα για ολους. Για μενα ομως ειναι.
Κι αν για την dooo (δανειζομαι το ονομα) ειναι ολα ροζ, δεν ειναι για ολους!
Φυσικα και αντιλαμβανομαστε οτι υπαρχουν κι αλλα χρωματα. Οι δικες μας παλετες ομως εχουν το χρωμα που εμεις επιλεγουμε! ;)


Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει διαθεση για παιχνιδι με τις λεξεις! :worry: :hmm:
Εγω δεν εχω ορεξη για κατι τετοιο, συγνωμη κιολας. Θελω μονο να πω για τον σχολιασμο "οτι βαζουμε λεξεις που δεν ειπες στο στομα σου".. Οταν αναφερε η ΤρελοΕλενη -αν δεν κανω λαθος- οτι ειπες για θεματα β' διαλογης, ηταν προφανως γιατι ο διαχωρισμος που κανεις (με τον τροπο σου) στα θεματα τυπου απανταω σε αυτα που με ενδιαφερουν (α'), αλλα απανταω και σε αυτα που δεν με ενδιαφερουν (β'). Νομιζω οτι ειναι σαφες. :worry: 8)

Ελπιζω να μην μπερδεψα περισσοτερο τα πραγματα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει διαθεση για παιχνιδι με τις λεξεις!
Ακριβώς έτσι είναι!Και επειδή όπως εσύ κουράστικες έτσι και εγώ έχω ήδη κουραστεί.Ας μην μπούμε συνεπώς στο ποιος το ξεκίνησε το παιχνίδι γιατί θα κουραστούμε κιάλλο και καθένας θα λέει τα δικά του!Και γιαυτό την διαλογική συζήτηση την σταμάτησα. Και για να μην το φτάσουμε στο ποιος θα πει την τελευταια κουβέντα ασχολίαστα όσα λες και το σταματάω εδώ! Ίσως μια μέρα από κοντά αν τα θυμόμαστε να λυθούν όποιες παρερμηνείες που σίγουρα υπήρξαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Θεόδωρος πήρα επιθετική στάση εκεί που με τσιγκλίσανε.
:) Οχι ρε σύ !!!αυτο αφορούσε τη io-io και άλλους που γράφουν .Το εβαλα σε λάθος θέση μάλλον,να μη σε αντιμετωπίζουν επιθετικά ήθελα.Φυσικά ισχύει για όλους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top