Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,821 εγγεγραμμένα μέλη και 2,472,174 μηνύματα σε 78,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 298 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητικές Εστίες Αθήνας

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rainbow. έγραψε: στις 20:04, 14-01-12:

γεια! μπορει καποιος να με ενημερωσει ποτε πρεπει να κανω την αιτηση για μια θεση στις φοιτητικες εστιες της αθηνας;και που πρεπει να την καταθεσω;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ρανιααααα

Φοιτητής

H ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H ρανιααααα mpourmpoulh8res!!!! έγραψε: στις 01:30, 21-01-12:

οι αιτήσεις για αυτο το ακαδημααικό έτος εχουν τελειώσει απο οσο ξέρω εδω και κάτι μήνες του χρόνου πάλι!
Για περισσότερες πληροφορίες δες στο site του ΕΙΝ ( ΕΘΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΤΗΤΑΣ) και η εστια στην οποια μπορεις να πας ειναι ανάλογη της σχολης σου(η αθήνα έχει 3 εστίες 2 στη ζωγράφου και μια στα πατήσια) και τα χαρτια τα καταθέτεις στην αντίστοιχη γραμματεία της εστίας!
Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rainbow. έγραψε: στις 10:01, 22-01-12:

σε ευχαριστω
1
Παράθεση

Nefeli Gewrgiou

Νεοφερμένος

H Nefeli Gewrgiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Nefeli Gewrgiou έγραψε: στις 00:04, 02-02-12:

Γεια σας θα ηθελα να ρωτήσω αν ξερετε ποτε ειναι η αιτησεις για φοιητιτικες εστιες για τους ομογενεις,επειδη μας εχουν μεχρι τελος απριλιου του 2012 και ακόμα τίποτα δεν ξέρουμε ποτέ θα είναι
ευχαριστω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 02-02-12 στις 00:41.
Παράθεση

Marilia

Φοιτητής

H Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Marilia έγραψε: στις 15:53, 07-07-12:

Μήπως τυγχάνει να γνωρίζεις αν οι εστίες στην Αθήνα είναι καλές?
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,493 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε: στις 15:56, 07-07-12:

Κοίτα,αυτό που έχω ακούσει γενικά είναι ότι όσο πιο επαρχιακή η πόλη,τόσο καλύτερη η εστία!Δηλαδή για Αθήνα δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...Βέβαια δεν έχω δικό μου άνθρωπο να μένει,απλά γνώμες σου λέω...Στην ανάγκη όμως,όλα σουίτες θα μας φανούν!
1
Παράθεση

life.goes.on

Φοιτητής

H life.goes.on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H life.goes.on έγραψε: στις 17:47, 26-07-12:

ναι ναι οκ,ισως αυτο εχει συζητηθει ξανα και ξανα και ξανα..Οπως δειχνουν τα πραγματα ομως,απο οκτωβρη θα ειμαι φοιτητρια στην αθηνα αν καταφερω να μπω στην εστια(γιατι για διαμερισμα δυσκολο..)Θα ηθελα λοιπον καποιες πληροφοριες για την εστια στην αθηνα για παραδειγμα πως ειναι τα δωματια,μονοκλινα;οι τουαλετες ειναι κοινοχρηστες;πληρωνουμε κατι;τι διαθετουν τα δωματια;ο καθενας ας γραψει οτι γνωριζει(οχι μονο για μενα αλλα και για αλλους που ισως ενδιαφερονται)
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 20:20, 26-07-12:

Νομίζω πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο thread αλλά δεν το βρίσκω τώρα να στο στείλω.
Η κολλήτη μου μένει στην φοιτητική εστία του Ζωγράφου, έχω πάει αρκετές φορές οπότε μπορω να σου λύσω κάποιες απορίες.
Λοιπόν:
-τα δωμάτια είναι μονόκλινα, μικρούλια, περίπου 13-15 τ.μ.
-Οι τουαλέτες δυστυχώς είναι κοινόχρηστες, για κάθε όροφο.
-Δεν πληρώνεις κάτι απ'όσο γνωρίζω.
-Το δωμάτιο έχει μέσα κρεβάτι, γραφείο, μια μινι-βιβλιοθηκη πάνω απ'το γραφείο (2-3 ράφια βασικά), ντουλάπα, δίπλα απ'τη ντουλάπα έχει και κάποια άλλα ράφια και 2 μικρά ντουλαπάκια κάτω απ'τα ράφια, μια βρύση, έναν νιπτήρα και καθρέφτη. Αυτά.. ελπίζω να μην ξέχασα κάτι, αν έχεις κανείς άλλος απορίες ας μου πει
Παράθεση

life.goes.on

Φοιτητής

H life.goes.on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H life.goes.on έγραψε: στις 14:08, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Marilia
Ευχαριστώ πολύ!!!!!!! Μήπως τυγχάνει να γνωρίζεις αν οι εστίες στην Αθήνα είναι καλές?
με μια γρηγορη ματια που εριξα(γιατι ενδιαφερομαι και εγω γαι την εστια)η εστιες της αθηνας δεν φαινονται να ειναι τοσο χαλια.Πολλα δωματια,τα περισσσοτερα εχουν δικη τους τουαλετα ενω 3 απο τα 4 κτιρια που στεγαζονται συνολικα οι φοιτιτες εχουν ανακαινιστει το 2004,σχετικα προσφατα δηλαδη.Καποια απ'τα δωματια εχουν επισης κλιματιστικο
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 14:17, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από life.goes.on
με μια γρηγορη ματια που εριξα(γιατι ενδιαφερομαι και εγω γαι την εστια)η εστιες της αθηνας δεν φαινονται να ειναι τοσο χαλια.Πολλα δωματια,τα περισσσοτερα εχουν δικη τους τουαλετα ενω 3 απο τα 4 κτιρια που στεγαζονται συνολικα οι φοιτιτες εχουν ανακαινιστει το 2004,σχετικα προσφατα δηλαδη.Καποια απ'τα δωματια εχουν επισης κλιματιστικο
Οι εστίες των ΤΕΙ, όμως, δεν είναι καθόλου καλές.
Εγώ από παιδιά που μένουν εκεί το ξέρω. Όλοι λένε ότι οι καλύτερες είναι αυτές της Φιλοσοφικής/Νομικής/Πολυτεχνείου.
Παράθεση

life.goes.on

Φοιτητής

H life.goes.on έγραψε: στις 14:25, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Οι εστίες των ΤΕΙ, όμως, δεν είναι καθόλου καλές.
Εγώ από παιδιά που μένουν εκεί το ξέρω. Όλοι λένε ότι οι καλύτερες είναι αυτές της Φιλοσοφικής/Νομικής/Πολυτεχνείου.
δεν εχω ακουσει τιποτα για τις εστιες των ΤΕΙ...
Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε: στις 14:41, 27-07-12:

Δεν καταλαβα.....Αν καποιος θελει να δηλωση για μια Εστια....Θα επρεπε να το εχει κάνει απο περυσι????Δηλαδη....πριν καν δωσει πανελληνιες????Somebody HELP!!!
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 16:01, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos
Δεν καταλαβα.....Αν καποιος θελει να δηλωση για μια Εστια....Θα επρεπε να το εχει κάνει απο περυσι????Δηλαδη....πριν καν δωσει πανελληνιες????Somebody HELP!!!
Δεν νομίζω!
Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε: στις 16:16, 27-07-12:

Οι μόνες εστίες που αξίζουν και που πραγματικά μπορεί να ζεί αξιοπρεπώς ένα άτομο είναι αυτές του ΕΚΠΑ στην Υμμητού και οι καινούργιες εστίες (2004) του ΕΜΠ. Για τους φοιτητές των υπολοιπων ΑΕΙ - ΤΕΙ η στέγαση παρέχεται στις Εστίες στην Πολυτεχνειούπολη στου Ζωγράφου οι οποίες είναι απλά τραγικές και οι εστίες στην Πατησίων οι οποίες το κτίριο είναι πιο καινούργιο, εξωτερικά πιο εμφανίσιμες και σε καλύτερη κατάσταση αλλά εσωτερικά μαύρα χάλια. Πολύ μικρά δωμάτια, οι διάδρομοι γεμάτοι απο απλώστρες με ρούχα, παπούτσια και οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς, τουαλέτες κοινόχρηστες σε καλή γενικά κατάσταση.

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos
Οι πρωτοετείς όχι, όσοι είναι απο παλαιότερα εξάμηνα πρέπει να κάνουν αίτηση απο το προηγούμενο ακαδημαικό έτος
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 17:20, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Οι μόνες εστίες που αξίζουν και που πραγματικά μπορεί να ζεί αξιοπρεπώς ένα άτομο είναι αυτές του ΕΚΠΑ στην Υμμητού και οι καινούργιες εστίες (2004) του ΕΜΠ. Για τους φοιτητές των υπολοιπων ΑΕΙ - ΤΕΙ η στέγαση παρέχεται στις Εστίες στην Πολυτεχνειούπολη στου Ζωγράφου οι οποίες είναι απλά τραγικές και οι εστίες στην Πατησίων οι οποίες το κτίριο είναι πιο καινούργιο, εξωτερικά πιο εμφανίσιμες και σε καλύτερη κατάσταση αλλά εσωτερικά μαύρα χάλια. Πολύ μικρά δωμάτια, οι διάδρομοι γεμάτοι απο απλώστρες με ρούχα, παπούτσια και οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς, τουαλέτες κοινόχρηστες σε καλή γενικά κατάσταση.
Στου Ζωγράφου πάντως δεν είναι και τόσο τραγικές, εντάξει έχουν πολλά μειονεκτήματα αλλά για κάποιον που έχει ανάγκη και δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να νοικιάσει, μια χαρά είναι, γλιτώνει την οικογένεια του απο τεράστια οικονομική επιβάρυνση.
Για μένα το μόνο πρόβλημα είναι οι κοινόχρηστες τουαλέτες.. όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ λεπτομέρειες.
Καλό θα ήταν πάντως για όποιον έχει σκοπό να κάνει αίτηση όταν πάει για την εγγραφή του να κάνει και μια βόλτα απο κει.
Παράθεση

life.goes.on

Φοιτητής

H life.goes.on έγραψε: στις 17:24, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από erinta
Για μένα το μόνο πρόβλημα είναι οι κοινόχρηστες τουαλέτες.. όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ λεπτομέρειες.
Καλό θα ήταν πάντως για όποιον έχει σκοπό να κάνει αίτηση όταν πάει για την εγγραφή του να κάνει και μια βόλτα απο κει.
ειναι κοινοχρηστες οι τουαλετες στην αθηνα?νομιζα πως οχι...
Παράθεση

fretoe

Μεταπτυχιούχος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 516 μηνύματα.

O fretoe έγραψε: στις 17:43, 27-07-12:

Υπαρχει φοιτητικη εστια στην Αθηνα, που να μην εχει κοινοχρηστες τουαλετες?
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 18:23, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από life.goes.on
ειναι κοινοχρηστες οι τουαλετες στην αθηνα?νομιζα πως οχι...
Στις εστίες που είναι στου Ζωγραφου είναι ναι, για τις άλλες δεν ξέρω.
Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Υπαρχει φοιτητικη εστια στην Αθηνα, που να μην εχει κοινοχρηστες τουαλετες?
Ξέρω οτι ατομικά μπάνια έχουν οι εστίες του Πολυτεχνείου (γενικά αυτές είναι σε πολύ καλή κατάσταση). Για άλλες δεν γνωρίζω δυστυχώς.
Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε: στις 18:46, 27-07-12:

Και στις εστίες στα Πατήσια κοινόχρηστες είναι.
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 19:32, 27-07-12:

Αυτές στα Πατήσια πάντως δεν θα τις προτιμούσα με τίποτα, μόνο αν ήταν η έσχατη λύση.
Οχι λόγω εγκταστάσεων, λόγω περιοχής.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    EvanSloth

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοιτητικές Εστίες Πάτρας - Από ~Dida~
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-08-19 στις 00:36.
    • Φοιτητικές εστίες Ρεθύμνου - Από Fanis4
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-15 στις 20:19.
    • Φοιτητικές Εστίες Φλώρινας - Από kostasxerv
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-13 στις 18:43.
    • Φοιτητικές Εστίες ΤΕΙ - Από Lysippe
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 17:53.
    • Φοιτητικές Εστίες Λάρισας - Από puma1991
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-09-11 στις 18:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα