Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,391 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι αποκομίσατε από τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση;

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 10:10, 13-03-18:

Λίγα πράγματα... το κυριότερο είναι ότι ναι μεν υπήρχαν και υπάρχουν ακόμη προβλήματα στην δευτεροβάθμια, αλλά δεν μπορώ να μην καταλογίσω «ευθύνες» και στον εαυτό μου.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 955 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 12:57, 13-03-18:

• Μυωπία
  • Φίλους αλλά περισσότερους εχθρούς
  • Οι γλύφτες πάντα κερδίζουν (τότε έγλυφαν οι μαθητές τους καθηγητές, τώρα οι συνάδελφοι μου στη δουλειά το αφεντικό).
  • Η παιδεία ξεκινάει από το σπίτι πρωτίστως
  • Υπερβολικό άγχος και πίεση
  • Αρκετές γνώσεις
  • Κριτική σκέψη
7
Παράθεση

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 818 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 13:57, 13-03-18:

Το κυριότερο πιστεύω είναι κατάλαβα πως λειτουργεί η Ελλάδα. Μέσα στο σχολείο γνωρίζεις την αναξιοκρατία, την διαφορετική αντιμετώπιση κλπ. Τώρα όσον αφορά το οτι δεν λειτουργεί σωστά σε αυτό φταίνε όλοι και εννοώ ΌΛΟΙ. Από εκπαιδευτικούς μέχρι γονείς μέχρι Γενικά η ελληνική κοινωνία.
5
Παράθεση

sophie_96

Φοιτητής

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Συστημάτων Πληροφόρησης Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 19:18, 05-06-18:

Άγχος και πάλι άγχος καθώς το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα δεν σου μαθαίνει τίποτα από άλλο από το να κυνηγάς το τέλειο, την αριστεία αλλά και την επιτυχία! Και φυσικά σε κάνει να ανταγωνίζεσαι και όχι να συναγωνίζεσαι ..
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου Πανεπιστημίου (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,259 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:51, 05-06-18:

Άγχος!αλλα και ότι ξέρω τωρα.
Παράθεση

Πα.Κ (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Πα.Κ https://www.ischool.gr/member.php?u=8 έγραψε: στις 04:10, 06-06-18:

Ψυχολογικά...
2
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:37, 06-06-18:

Η δευτεροβάθμια εκπαίδευση είναι καλή στο να μας δίνει θετικές και θεωρητικές γνώσεις, αλλά είναι κάκιστη στο να μας βγάζει πολίτες. Δεν μαθαίνουν ουσιαστική οικονομία και οικιακή οικονομία, δεν μαθαίνουμε ουσιαστική κοινωνιολογία, δεν μαθαίνουμε ολοκληρωμένη ιστορία. Και το πιο σημαντικό, δεν μας μαθαίνουν πως λειτουργεί το κράτος και το δημόσιο. Όλα αυτά μένουν "μυστικά" από τους μαθητές με συνέπεια ενώ στα 18 τους να έχουν το δικαίωμα να ψηφίζουν να μην ξέρουν καν τι είναι τα κρατικά δάνεια ή να μην καταλαβαίνουν πως ανατροφοδοτείται το τραπεζικό σύστημα.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,331 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 16:18, 06-06-18:

Την φυσικη εξελιξη της βλακειας και το να παιρνεις σωστες αποφασεις οταν ακομα μπορεις γιατι μετα ειναι αργα καθως προκυπτουν αλλες υποχρεωσεις.
2
Παράθεση

archaios19 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 378 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 22:22, 03-08-18:

Έμαθα ότι η γνώση δεν τελειώνει ποτέ και ότι τελικά αποτελεί ατομική κατάκτηση!

Γιατί άλλο γνώση και άλλο πληροφορία! Το σχολείο δίνει τις πληροφορίες και μέσω του νοός μας και της προσπάθειας μας την κάνουμε ΓΝΩΣΗ
Παράθεση

kiyoshi

Φοιτητής

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O kiyoshi babushka boi έγραψε: στις 13:16, 04-08-18:

Ψυχολογικά κυρίως
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια