Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,394 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 179 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας αρέσει η Βιολογία;

Σας αρέσει η Βιολογία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
Ναι,πολύ
85
61,15%
Έτσι και έτσι
32
23,02%
Λίγο
9
6,47%
Καθόλου
13
9,35%

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 18:11, 05-10-09:

Για Βιολογία Κατεύθυνσης το ίδιο ισχύει?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

napstor

Μαθητής Β' λυκείου

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 18:16, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Για Βιολογία Κατεύθυνσης το ίδιο ισχύει?
οχι.η βιολογια κατευθυνσης ειναι 3 ωρες.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 19:14, 05-10-09:

Μπλιάχ ... αυτό το μάθημα !
Μακριά και αγαπημένοι
Παράθεση

dream on

Φοιτητής

H dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H dream on έγραψε: στις 19:49, 05-10-09:

Μπορεις να πας απο θεωρητικη???? ΖΗΤΩ!!!!

ναι, μπορεις να πας απο θεωρητικη :xixi:, αν κ ειν αρκετα δυσκολο, γτ η σχολη εχει υψηλη βαση.. στην 3η λυκειου θα πρεπει να παρεις ως μαθημα επιλογης τη Βιολογια κ ετσι σου ανοιγεται κ το 3ο επιστημονικο πεδιο, στο οποιο συγκαταλεγεται κ το βιολογικο
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 21:01, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από napstor
οχι.η βιολογια κατευθυνσης ειναι 3 ωρες.
2 είναι.Και το βιβλίο δεν το λες και καλογραμμένο
ναι, μπορεις να πας απο θεωρητικη :xixi:, αν κ ειν αρκετα δυσκολο, γτ η σχολη εχει υψηλη βαση.. στην 3η λυκειου θα πρεπει να παρεις ως μαθημα επιλογης τη Βιολογια κ ετσι σου ανοιγεται κ το 3ο επιστημονικο πεδιο, στο οποιο συγκαταλεγεται κ το βιολογικο
Ή μαθατικά γενικής,αφού είναι και στο 2ο.Πάντως δε θα το πρότεινα,η ύλη της κατεύθυνσης είναι τεράστια.Λογικά θα έχεις κενά.
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 21:06, 05-10-09:

Βασικα ειναι σημεια στα οποια δεν μπορεις να βγαλεις νοημα απο τα οσα λεει. Οποτε κοιτας να τα καταλαβεις με τον ενα η τον αλλο τροπο και μετα... papagalaki mode on.

Αλλα ενταξει, εχει και καλογραμμενα σημεια, δεν μπορω να πω (μονο που τα κακογραμμενα τα εχουν τιμησει δεοντως και τις 2 φορες που εδωσα και κυριως την πρωτη [2008] ).
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 14:46, 06-10-09:

Σε ποια κατεύθυνση ανήκει η Βιολογία;
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 15:05, 06-10-09:

Διδάσκεται μόνο στη θετική αλλά μπορείς να περάσεις και από τεχνολογική χωρίς απώλεια μορίων.
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:11, 07-10-09:

Ευχαριστώ αν και δεν κατάλαβα πολλά..Καλά καλά δεν ξέρω γιατί να μπεις Θετική η Τεχνολογική κατεύθυνση..Ένα ξέρω..Ότι η θετική είναι πολύυ δύσκολη
Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε: στις 18:43, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Ευχαριστώ αν και δεν κατάλαβα πολλά..Καλά καλά δεν ξέρω γιατί να μπεις Θετική η Τεχνολογική κατεύθυνση..Ένα ξέρω..Ότι η θετική είναι πολύυ δύσκολη
πού το ξερεις???

αφου εισαι α γυμνασιου!
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 18:53, 09-10-09:

Δεν ειναι πολυ δυσκολη μιας και τα πιο δυσκολα μαθηματα ειναι τα μαθηματικα και η φυσικη που υπαρχουν και στις δυο κατευθυνσεις. Η βιολογια και η χημεια δεν ειναι δυσκολα, αλλα η πρωτη ειναι καπως ιδιοτροπη λογω βιβλιου και εξεταστων. Αλλα απο την αλλη στην τεχνολογικη πρεπει να ξερεις επι λεξει ενα μαθημα που προσωπικα το βρισκω σχεδον εξισου δυσκολο και κατα πολυ λιγοτερο ενδιαφερον απο τη βιολογια. Αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.
Παράθεση

nickpap8

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο nickpap8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O nickpap8 έγραψε: στις 17:41, 12-10-09:

για την βιολογια δεν τρελενομαι ειναι λιγο βαρετη
Παράθεση

Christine...erag (Χριστίνα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Christine...erag έγραψε: στις 15:43, 13-10-09:

και εμενα μου αρεσει παρα πολυ η βιολογια!ειναι το αγαπημενο μου μαθημα μετα τα μαθηματικα!1
Παράθεση

Ioanna ? (Dunno)

Μαθητής Α' λυκείου

H Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Ioanna ? έγραψε: στις 17:58, 13-10-09:

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ..Είναι το αγαπημένο μου μάθημα
gz

Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 22:41, 15-10-09:

Ειναι πολυ ωραιο μαθημα...περυσι που καναμε, τουλαχιστον....
Παράθεση

alex2395 (Aλεξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 585 μηνύματα.

O alex2395 Where the streets have no name έγραψε: στις 23:30, 15-10-09:

και της γ' ειναι καλη!
μου αρεσει!
Παράθεση

spirela

Μαθητής Α' γυμνασίου

H spirela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H spirela έγραψε: στις 17:13, 16-10-09:

Δε λέω καλή η Βιολογία αλλά μας βάζουμε πολλά να μάθουμε .
Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε: στις 12:49, 17-10-09:

στην α γυμνασιου σε ολα τα μαθηματα πολλα βαζουνε οποτε δε βρισκεις ακρη
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 12:59, 17-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από spirela
Δε λέω καλή η Βιολογία αλλά μας βάζουμε πολλά να μάθουμε .
Εμ, τι ήθελες, αόριστες συζητήσεις και εμπειρικά σχόλια πάνω στην εξέλιξη και την προσαρμογή των ειδών; Βασικά, συζήτηση για την εξέλιξη θα ήθελα κι εγώ να γίνεται αλλά προς το παρόν αρκούμαι σε ό,τι έχω.

Γενικά, μη ξεκινάς με παράπονα. Ψάξε να βρεις το βαθύτερο νόημα του μαθήματος, την ουσιαστική χρησιμότητα των όσων διαβάζεις. Είναι από τα μαθήματα που δίνουν τεράστια ελευθερία σε όποιον θέλει πραγματικά να ασχοληθεί και να μελετήσει. Ξεχώρισε κι εσύ λοιπόν, υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα να μάθεις - αν ψάξεις - από αυτά που προσφέρει το βιβλίο.

Welcome to our world.
Παράθεση

derve25

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O derve25 έγραψε: στις 17:33, 17-10-09:

Εμενα δεν με αρεσει η Βιολογια, αλλα ειναι παρα πολυ ευκολα.
Αυτα που σου μαθενουν στην Α', τα ξερεις χωρις καν να τα γνωρισεις.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Katerinakivog

Βρείτε παρόμοια