Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,844 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,391 μηνύματα σε 78,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημόσιας Διοίκησης Παντείου

alexandra16

Μαθητής Α' λυκείου

H alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H alexandra16 έγραψε: στις 17:41, 11-12-08:

Ενδιαφέρομαι για τη σχολή δημόσιας διοίκησης Παντείου αλλά δεν γνωρίζω πολλά για αυτήν. Πληροφορίες σχετικά με το αντικείμενο μελέτης , ζήτηση, απαιτούμενη κατεύθυνση, επαγγέλματα που προκύπτουν κ.α θα με βοηθούσαν στην επιλογή μου... Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει εμένα και άλλα παιδιά που ενδιαφέρονται γι' αυτή τη σχολή.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε: στις 19:32, 11-12-08:

ριξε μια ματια ΕΔΩ
Παράθεση

alexandra16

Μαθητής Α' λυκείου

H alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H alexandra16 έγραψε: στις 21:30, 11-12-08:

ευχαριστώ για τη σελίδα αλλά μήπως ξέρεις σε ποια σελίδα βρίσκουμε κάτι ανάλογο και για άλλα επαγγέλματα; επίσης, θα με βοηθούσε η γνώμη κάποιου που έχει περάσει και ξέρει τα θετικά και τα αρνητικά της σχολής σχετικά με την αποκατάσταση και γενικότερα με τις σπουδές σ' αυτή.
Παράθεση

DimiMoli (Δημήτρης Μολύβας)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O DimiMoli έγραψε: στις 22:23, 11-12-08:

Η ξαδέρφη μου πέρασε νομίζω σ' αυτή τη σχολή, αλλά είναι μόλις το πρώτο έτος της εκεί. Αν θες μπορώ να ρωτήσω πάντως.
Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε: στις 23:32, 11-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από alexandra16
ευχαριστώ για τη σελίδα αλλά μήπως ξέρεις σε ποια σελίδα βρίσκουμε κάτι ανάλογο και για άλλα επαγγέλματα;
η σελιδα ειναι http://195.251.20.34/studies.asp
Παράθεση

alexandra16

Μαθητής Α' λυκείου

H alexandra16 έγραψε: στις 00:57, 13-12-08:

αν δε σου κάνει κόπο, θα με βοηθούσες αρκετά. ευχαριστώ....
Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε: στις 14:47, 17-03-09:

Σχολή Δημόσιας Διοίκησης και Οικονομίας

Γνωρίζεται σχετικά? Από ότι ξέρω δίνεις εξετάσεις και περνάς στην σχολή και μετέπειτα γίνεσαι διπλωματικός ακόλουθος ή manager σε δημόσιες εταιρίες.
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 12:49, 18-03-09:

manager γίνεσαι απο ΟΔΕ επίσημα... για την εν λόγω σχολή ξέρω ότι έχεις προοπτικές ως υπάλληλος τράπεζας... έτσι αναφέρει το site του δικτύου Νέστωρ για αυτή τη σχολή..

-Hλίας-
Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε: στις 15:17, 18-03-09:

:thanks:

Υπάρχει κανένας στο φορουμ που να έχει περάσει στην σχολή η να γνωρίζει σχετικά?
Παράθεση

loki8

Φοιτητής

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O loki8 έγραψε: στις 12:43, 22-06-13:

Γνωρίζει κανείς πόσα μαθήματα έχει η Δημόσια Διοίκηση στην Πάντειο και αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ?
Ενδιαφέρομαι για τη σχολή σαν 2ο πτυχίο...
Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε: στις 12:52, 22-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από loki8
Γνωρίζει κανείς πόσα μαθήματα έχει η Δημόσια Διοίκηση στην Πάντειο και αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ?
Ενδιαφέρομαι για τη σχολή σαν 2ο πτυχίο...
υποχρεωτικα μαθηματα εχουν ολες οι σχολες,εαν εννοεις για παρακολουθησεις δεν νομιζω
Παράθεση

elena

Φοιτητής

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 12:55, 22-06-13:

52 μαθήματα για πτυχίο μαζί με την ξένη γλώσσα

έχει υποχρεωτικά μαθήματα μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών http://pubadmin.panteion.gr/h_02.htm
Παράθεση

loki8

Φοιτητής

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O loki8 έγραψε: στις 16:46, 22-06-13:

Ποιό θεωρείτε οτι ειναι πιο εύκολο, Δημόσιας Διοίκησης στην Πάντειο ή Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης στο ΕΚΠΑ?
Παράθεση

N.F

Φοιτητής

H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H N.F έγραψε: στις 16:54, 22-06-13:

Εγώ θα διάλεγα το τμήμα Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας διοίκησης. Είναι κατά βάση θεωρητικό τμήμα, με κατευθύνσεις και έχει επίσης ελάχιστα οικονομικά μαθήματα. Επίσης θα πάρεις πολλές γενικές γνώσεις. Η απόφαση δική σου
Παράθεση

loki8

Φοιτητής

O loki8 έγραψε: στις 17:04, 22-06-13:

Γνωρίζει κάποιος αν το Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας διοίκησης έχει μαθήματα υποχρεωτικής παρακολούθησης?
Επίσης, πόσα είναι τα απαιτούμενα μαθήματα για να πάρει κάποιος πτυχίο?
Τέλος, θεωρείτε ότι βγαίνει εύκολα σαν σχολή? Χαζή ερώτηση αλλά με δεδομένο ότι θα εργάζομαι κιόλας, δεν μπορώ να δηλώσω και Νομική :Ρ
Παράθεση

elena

Φοιτητής

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 17:07, 22-06-13:

το πολιτικό στο εκπα είναι πιο εύκολο..αλλά είναι και άλλο το αντικείμενο ρε συ..και πάντα κάθε τμήμα έχει και τις δικές του δυσκολίες..
στη δημόσια διοίκηση παντείου που είναι και στο 5ο πεδίο υπάρχουν κατευθύνσεις: η Δημόσια Οικονομική και η Δημοσίων θεσμών. στην θεσμών κάνεις μόνο δίκαια κ έχεις την δυνατότητα αν θες με κατατακτήριες εξετάσεις να περάσεις στο 2ο έτος νομικής.

οι περισσότεροι πάνε στην Δ.Οικονομική που κάνεις καθαρά και μόνο οικονομικά μαθήματα..στην ουσία πρόκειται για μια εξειδίκευση της οικονομικής επιστήμης (public managment), και μετά έχεις την προοπτική του να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό στα οικονομικά-χρηματοοικονομικά ή στη διοίκηση επιχειρήσεων ή στη λογιστική κτλ.
γενικά η πλειοψηφία των παιδιών που περνάνε στη δημόσια παντείου προέρχονται από τεχνολογική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής τα μαθηματικά γενικής και το αοθ. όσοι περνάνε από θεωρητική τα βρίσκουν λίγο μπαστούνια λόγω έλλειψης γνώσεων βασικών μαθηματικών,στατιστικής και οικονομικών

το θέμα είναι εσύ τι θέλεις ακρηβώς να σπουδάσεις και τι θα σε ενδιέφερε και για μετά..
Παράθεση

loki8

Φοιτητής

O loki8 έγραψε: στις 17:15, 22-06-13:

Βασικά τελειώνω μια στρατιωτική σχολή της αεροπορίας φέτος και δεν θέλω να μείνω σε αυτό αλλά να κάνω και ένα πτυχίο πανεπιστημίου.
Και τα 2 με ενδιαφέρουν αλλά κοιτάω και άλλα πράγματα όπως ποιό έχει λιγότερα μαθήματα και κυρίως ποιό βγαίνει πιο εύκολα
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 17:29, 22-06-13:

Βασικά τελειώνω μια στρατιωτική σχολή της αεροπορίας φέτος και δεν θέλω να μείνω σε αυτό αλλά να κάνω και ένα πτυχίο πανεπιστημίου.
Και τα 2 με ενδιαφέρουν αλλά κοιτάω και άλλα πράγματα όπως ποιό έχει λιγότερα μαθήματα και κυρίως ποιό βγαίνει πιο εύκολα
Άσχετο αλλά αν πάρεις πτυχίο πανεπιστημίου από υποαξιωματικός γίνεσαι αξιωματικός, δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει για όλα τα τμήματα πάντως από οικονομικό και νομική σίγουρα.
Παράθεση

loki8

Φοιτητής

O loki8 έγραψε: στις 15:18, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Itach1
Άσχετο αλλά αν πάρεις πτυχίο πανεπιστημίου από υποαξιωματικός γίνεσαι αξιωματικός, δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει για όλα τα τμήματα πάντως από οικονομικό και νομική σίγουρα.
Για την ειδικότητά μου αυτό ισχύει και για το πτυχίο της Δημόσιας Διοίκησης.

Γενικά, το τμήμα αυτό για να βγεί θέλει τρελό διάβασμα?
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,909 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 18:44, 06-07-13:

Το πολιτικό του ΕΚΠΑ να επιλέξεις και συγκεκριμένα (από το τέταρτο εξάμηνο) την κατεύθυνση Δημόσιας Διοίκησης. Σου έχω απαντήσει στο θέμα " Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας". Δες το και επίσης μπες στο σάιτ της σχολής. Είναι αναλυτικότατο και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Griff, airtrelomike13, don_vito

Βρείτε παρόμοια