Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,843 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,339 μηνύματα σε 78,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 497 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Sprechen Sie Deutsch;

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 14:54, 30-11-14:

Hallo!!!!!!
Wie geht es ihnen?
Heute habe ich ein Apfelkuchen in dem Weihnachtenmarkt von der Deutsche Schule Thessaloniki gegessen!!!!!Sehr lecker!!!
Apfelkuchen...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panagiotists13 : 30-11-14 στις 21:09.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 15:31, 30-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Hallo!!!!!!
Wie geht es ihnen?
Heute habe ich ein Apfelkuchen in dem Weihnachtenmarkt von der Deutsche Schule Thessaloniki gegessen!!!!!Sehr lecker!!!
Apfelkuchen...
Hallo
Apfelkuchen ist mein Lieblingskuchen.

Schönen 1. Advent wünsche ich an alle!
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 16:48, 30-11-14:

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 17:02, 30-11-14:

Noch 25 Tage bis Weihnachten!Kann aber nicht warten!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 22:25, 20-01-15:

Servus!
Ich habe das sehr interessant gefunden! Jetzt fühle ich mich voll motiviert!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:58, 12-09-15:

12.09 #Tag der #deutschen #Sprache

die deutsche Sprache gehört zur #westgermanischen Gruppe des germanischen Zweiges der #indogermanischen #Sprachen.

#Deutsch ist die meistgesprochene #Muttersprache in der #Europäischen #Union. Es wird im deutschen Sprachraum gesprochen, zu dem #Deutschland, #Österreich, die #Deutschschweiz, #Liechtenstein, #Luxemburg, #Ostbelgien, #Südtirol, das #Elsass und #Lothringen gehören. Deutsch ist #Minderheitensprache in einigen mittel- und außereuropäischen Ländern, #Nationalsprache im afrikanischen #Namibia und zählt zu den zehn #wichtigsten Sprachen der #Welt.
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    marimar!33

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Zitate auf Deutsch! - Από melina_deu
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-11 στις 18:17.
    • Fit in Deutsch 1 (A1) - Από andrikoc13
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-10 στις 00:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα